Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το led οταν εχετε αναπαντητες δουλευει γιατι το δικο μου μονο στα μηνυματα στην nougat ουτε πριν την αναβαθμιση ουτε τωρα ενω στην ΜΜ δουλευε μια χαρα αλλα και τωρα στα μηνυματα μια χαρα δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για να καταλαβω κατι την νουγκατ την βαλατε κατευθειαν απο το προγραμμα ή μεσω οντιν; Γιατι εγω προσπαθω μεσω του προγραμματος κ μου βγαζει αποτυχια εγγραφης κανω κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κατι την νουγκατ την βαλατε κατευθειαν απο το προγραμμα ή μεσω οντιν; Γιατι εγω προσπαθω μεσω του προγραμματος κ μου βγαζει αποτυχια εγγραφης κανω κατι λαθος;

 

Την Nougat προφανως την περνας μεσω Odin εκτος αν εισαι official beta tester. Αφου γινει η εγκατασταση...αν εχεις την αρχικη εκδοση της beta...κατεβαζεις το galaxy beta.apk που το βρισκεις πιο πανω στις σελιδες και αφου κανεις register λογικα θα σου εμφανισει 2 updates των 90 και 300mb.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από μία μέρα χρήσης της nougat με τα δυο τελευταία updates..ακόμη πιο fluid ή εμπειρία μέσα στο UI αλλά νομίζω ότι η μπαταρία επίσης εξαντλείται πιο γρήγορα! Ο chrome φαινεται να εχει ισοφαρισει σε ταχυτητα τον samsung browser...αλλα χωρις adblock..τι να το κανεις. Ελπιζω καποια στιγμη να βαλουν καποιο ρυθμιση για Import bookmarks-passwords.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by arisgrc1
Link to comment
Share on other sites

Μολις πέρασα και εγώ την nougat, αφού πρώτα περασα την btu μεσω odin. Στο beta programme έκανα κατευθείαν εγγραφή χωρις κανενα πρόβλημα και μετά απο λίγα λεπτά ήρθε και η αναβάθμιση σε nougat.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις πέρασα και εγώ την nougat, αφού πρώτα περασα την btu μεσω odin. Στο beta programme έκανα κατευθείαν εγγραφή χωρις κανενα πρόβλημα και μετά απο λίγα λεπτά ήρθε και η αναβάθμιση σε nougat.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δωσε λιγο λινκ με την btu mm

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λιγο λινκ με την btu mm

http://www.sammobile.com/firmwares/download/110954/G935FXXU1BPJG_G935FBTU1BPJ2_BTU/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

Επειδή η ένταση του ήχου σε κάποια πράγματα δεν είναι ικανοποιητικη για μένα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα third app για την αυξομειωση της; να το κάνω πιο λιανά, μπορώ να χρησιμοποιώ το poweramp για τα βίντεος στο YouTube app πχ για να αυξάνω την ένταση ή ακόμα και τον equaliser του;

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

Επειδή η ένταση του ήχου σε κάποια πράγματα δεν είναι ικανοποιητικη για μένα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα third app για την αυξομειωση της; να το κάνω πιο λιανά, μπορώ να χρησιμοποιώ το poweramp για τα βίντεος στο YouTube app πχ για να αυξάνω την ένταση ή ακόμα και τον equaliser του;

Αν δεν κάνω λάθος μονο με ρουτ αυτό είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

Επειδή η ένταση του ήχου σε κάποια πράγματα δεν είναι ικανοποιητικη για μένα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα third app για την αυξομειωση της; να το κάνω πιο λιανά, μπορώ να χρησιμοποιώ το poweramp για τα βίντεος στο YouTube app πχ για να αυξάνω την ένταση ή ακόμα και τον equaliser του;

 

υπάρχουν εφαρμογές αλλά ζητούν root γιαυτό που θες ΑΛΛΆ με ρουτ απλά ανοίγει τον περιορισμό του adroid ΜΌΝΟ = όταν το hardware (amp) δε μπορεί να οδηγήσει τα ακουστικά είναι τρελό να περιμένεις από ένα mod (πχ viper) η μια εφαρμογή να δώσει ένταση, μια μικρή αύξηση θα έχεις αλλά μέχρι εκεί, η μόνη λύση είναι εξωτερικό amp/dac (πχ fiio) για ακουστικά & εξωτερικό ηχείο που σημαίνει όχι και τόσο portable! σετ, για το ηχείο της συσκευής μόνο με root.

 

υποθέτω ότι έρχεσαι από htc? και σου φαίνεται κάπως, αλλά δεν μπορούμε να τα χουμε όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια!

Ναι ειχα HTC καλα το καταλαβες... :D

Με την μουσικη το εχω λυσει το θεμα με τον poweramp alpha που για μενα ειναι ο μονος player που εχει σωστη ενταση με equalizer.

Στα βιντεος, youtube κτλ εχω ενα θεμα αλλα οπως λες δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα, η συσκευη ειναι κορυφαια γενικα, οχι τοσο ομως στον ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγκατάσταση ρομ μέσω οντιν,σπάει την εγγύηση;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Η εγκατάσταση επίσημης ρομ μεσω odin δεν σπάει εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από μία μέρα χρήσης της nougat με τα δυο τελευταία updates..ακόμη πιο fluid ή εμπειρία μέσα στο UI αλλά νομίζω ότι η μπαταρία επίσης εξαντλείται πιο γρήγορα! Ο chrome φαινεται να εχει ισοφαρισει σε ταχυτητα τον samsung browser...αλλα χωρις adblock..τι να το κανεις. Ελπιζω καποια στιγμη να βαλουν καποιο ρυθμιση για Import bookmarks-passwords.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

εγώ πάλι γιατί έχω 1+ ώρα SOT με την nougat? ήμουν στις 3 ώρες με το ζόρι, και αυτές τις 2 μέρες που έχω nougat (τελευταίο update) βγάζω χαλάρα 4+ ώρες, προφανώς με την ίδια χρήση.... έχω το δίκαρτο, και πέρασα OTA την nougat, με το samsung beta apk, πάνω από BTU... όσον αφορά τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω στη fluid εμπειρία, και γενικά το κινητό ρολλάρει πιο καλά, από το ήδη πολύ καλά που ρόλλαρε με ΜΜ... με χαλάει λιγο το μενού ρυθμίσεων που δεν έχει τα shortcuts πάνω πανω (δε βρήκα πως να τα εμφανίσω, αν γίνεται...), και ότι δεν μου δείχνει στα toggles το όνομα του wifi που είμαι συνδεδεμένος, χωρίς να το κάνω expand... κατά τα άλλα νομίζω ότιξαναερωτεύτικα το s7 edge μου...

 

ξέχασα να αναφέρω ότι άλλαξα την ανάλυση σε FHD....

Edited by fasmatikos
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κ γω μια χαζη ερωτηση,εγω την ελληνικη cosmote κ χτες κατεβασα την Btu Mm!το samsung beta απο που το κατεβαζω?γιατι εψαξα κ βρηκα αρκετα κ δν ξερω ποιο να κατεβασω!
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη προτιμηση για πληκτρολογιο αλλο υπαρχει; Δεν με βολευει καθολου το πληκτρολογιο της samsung οταν γυριζει στα ελληνικα. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ειναι σε λαθος "θεση" τα γραμματα απο οτι το αγγλικο πληκτρολογιο για παραδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη προτιμηση για πληκτρολογιο αλλο υπαρχει; Δεν με βολευει καθολου το πληκτρολογιο της samsung οταν γυριζει στα ελληνικα. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ειναι σε λαθος "θεση" τα γραμματα απο οτι το αγγλικο πληκτρολογιο για παραδειγμα.

 

Συμφωνω απολυτα...για αυτο το λογο μονοδρομος για μενα τουλαχιστον το Google keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα...για αυτο το λογο μονοδρομος για μενα τουλαχιστον το Google keyboard...

 

Ωραιο και αυτο. Δε μου αρεσει που τα γραμματα τα βγαζει τοσο μεγαλα. Εχει ρυθμιση για μικροτερα αλλα θα ηθελα λιγο ακομα :lol:

Και το TouchPal ειναι καλο, αλλα με τοσες διαφημισης που εχουν βαλει κατανταει κουραστικο. Και δεν εχει και για πληρωμη. Ειναι συνδρομητικό. Ελεος δηλαδη.

 

Λιγο την διαγωνιο να φτιαξουν ρε παιδι μου στο "μαμα". Δεν ειναι τιποτα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη προτιμηση για πληκτρολογιο αλλο υπαρχει; Δεν με βολευει καθολου το πληκτρολογιο της samsung οταν γυριζει στα ελληνικα. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ειναι σε λαθος "θεση" τα γραμματα απο οτι το αγγλικο πληκτρολογιο για παραδειγμα.

 

SwiftKey πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ κορυφαίο είναι το Xperia Keyboard. Με διαφορά όμως.

 

Ειναι συμβατο με το S7 Edge?

 

To swiftkey επισης αρκετα καλο...αλλα νομιζω οτι κολλαει σε καποια σημεια..αργει τα suggestions ή καμια φορα βγαζει κατι περιεργα

 

Σε ποιο θα καταληξεις ειναι μαλλον διαδικασια trial and error...μαλλον πρεπει να περασεις απο ολα :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι συμβατο με το S7 Edge?

 

 

 

To swiftkey επισης αρκετα καλο...αλλα νομιζω οτι κολλαει σε καποια σημεια..αργει τα suggestions ή καμια φορα βγαζει κατι περιεργα

 

 

 

Σε ποιο θα καταληξεις ειναι μαλλον διαδικασια trial and error...μαλλον πρεπει να περασεις απο ολα :p

 

Είναι συμβατό αλλά όχι όλες οι εκδόσεις.

Σε εμένα γινόταν εγκατάσταση μόνο αυτό που τελειώνει σε 26.

http://www.apkmirror.com/?s=Sony+keyboard+&post_type=app_release&searchtype=apk

Σε εμένα όσο καιρό είχα το 7 edge ήταν το βασικό μου πληκτρολόγιο.

 

Από συσκευή σε συσκευή κάλλιστα να διαφέρει άρα δοκιμάζεις.

Χειροκίνητη εγκατάσταση.

 

Δεύτερη εναλλακτική google keyboard.

 

Της Samsung για πέταμα είναι.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

de-register πως κανουμε απο το beta προγραμμα για να ξανα κανουμε εγγραφη;προσπαθω να κατεβασω το update αλλα δεν το κατεβαζει..την περασα μεσω odin την nougat..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...