Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το πλαισιο του s7 μπορώ να το βάψω γτ ξεβαψε(μάλλον γδαρθηκε σε τσέπη από κλειδι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή είμαι λάτρης του μαύρου, είχα διαβάσει τους φήμες και τελικά βγήκαν αληθινές. Διαβάζω όμως πως θα είναι ευαίσθητο. Πόσο ευαίσθητο είναι το σημερινό μαύρο (onyx black) και πόσο λέτε να είναι το ερχόμενο (υποθετικά πάντα)????

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s7-edge-glossy-black-3883/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λάτρης του μαύρου, είχα διαβάσει τους φήμες και τελικά βγήκαν αληθινές. Διαβάζω όμως πως θα είναι ευαίσθητο. Πόσο ευαίσθητο είναι το σημερινό μαύρο (onyx black) και πόσο λέτε να είναι το ερχόμενο (υποθετικά πάντα)????

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s7-edge-glossy-black-3883/

Δεν έχω διακρίνει κάποια ευαισθησία στο μαύρο να πω την αλήθεια.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λάτρης του μαύρου, είχα διαβάσει τους φήμες και τελικά βγήκαν αληθινές. Διαβάζω όμως πως θα είναι ευαίσθητο. Πόσο ευαίσθητο είναι το σημερινό μαύρο (onyx black) και πόσο λέτε να είναι το ερχόμενο (υποθετικά πάντα)????

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s7-edge-glossy-black-3883/

 

Λογικά δεν θα είναι πιο ευαίσθητο το γυαλί πίσω και εμπρός αλλά το περιμετρικό μέρος του που λογικά είναι βαμμένο μαύρο.

Κι εγώ το ήθελα full black και το βλέπω απλά να παίρνω κάποιο skin

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λάτρης του μαύρου, είχα διαβάσει τους φήμες και τελικά βγήκαν αληθινές. Διαβάζω όμως πως θα είναι ευαίσθητο. Πόσο ευαίσθητο είναι το σημερινό μαύρο (onyx black) και πόσο λέτε να είναι το ερχόμενο (υποθετικά πάντα)????

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s7-edge-glossy-black-3883/

 

Δεν νομίζω πως θα έχει κάποια διαφορά, καθώς και στο μαύρο, αλλά και στο άσπρο πχ, έχουν το ίδιο γυαλί από πίσω. Δεν είναι όπως στην Apple, με το Jet Black, που είναι από άλλο υλικό από το matte black

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο αδιάφορα πίσω μέρη, είναι η πίσω μεριά του s7 edge, για να μην πω άσχημο...τεσπα γούστα είναι αυτά και φυσικά εκφράζω την προσωπική μου άποψη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο αδιάφορα πίσω μέρη, είναι η πίσω μεριά του s7 edge, για να μην πω άσχημο...τεσπα γούστα είναι αυτά και φυσικά εκφράζω την προσωπική μου άποψη.

 

Συμφωνώ αλλά γενικά η πίσω πλευρά δύσκολα να προσφέρει συγκινήσεις......

Άσε που είναι πάντα χαμένη σε μια θήκη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι λατρης του silver αν και το μαυρο ειναι ωραιο η κανονικη του εκδοση ομως(black onyx)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα άλλαξα το screen protector για να βάλω ένα άλλο, και παρατήρησα κάποιες αστείες γρατζουνιτσες στην οθόνη, που πραγματικα δεν γνωρίζω πως τις αποκτήσει. Επιπλέον και στο πίσω μέρος του κινητού έχει και κάποιες άλλες που και αυτές δεν ξέρω πως τις απόκτησε. Πάντα βάζω το κινητό μονο του στην τσέπη, και πάντα με θήκη. Ακόμα και χωρίς θήκη πάντα στην τσέπη μπουφαν μόνο του.

 

Διάβασα σε πολλά site στο ίντερνετ ότι είναι πάρα πολλοί αυτοί που λένε το ίδιο θέμα, δηλαδή ότι πάρα το γεγονός ότι είναι υπέρ προστατευτικοι, έχουν θέματα με γρατζουνιες. Κανένα σχόλιο?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Εγώ το έχω οκτώ μήνες και από τη πρώτη μέρα με τη Led view cover. Όσο και αν το έχω ψάξει, δεν έχει το παραμικρό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μανο.

Για αυτό το λόγο σε οποιοδήποτε κινητό ανεξάρτητα εταιρίας βάζω Nova Prime λόγο ότι κανέναν μαμισιος launcher δεν με καλύπτει.

Φτώχεια και μιζέρια από όλους τους κατασκευαστές.

 

Εναλλακτική που έχει τα πάντα σε παραμετροποίηση(έχει και κάποια feature που δεν έχει ο Nova θα έλεγα) και full gestures support με ανανεωμένο look and feel σε σχέση με Nova Prime το παρακάτω που έχω αγοράσει πολύ καιρό πριν και χρησιμοποιώ τελευταίους μήνες διότι ψιλό βαρέθηκα τον Nova :p(θα ξανά επιστρέψω όταν δώσει τα καλούδια του Android N τέλη του έτους λογικά με την τελική ανανεωμένη έκδοση-τώρα είναι σε Beta μόνο-)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&hl=el

 

Ακριβώς είναι αλλά άψογος,εγώ τον είχα αγοράσει κάπου 8-10 ευρώ όταν έτρεξε και προσφορά θυμάμαι όχι την σημερινή πολύ υψηλή τιμή του.

Τελευταίο τρίμηνο τον χρησιμοποίησα έναντι του Nova και στο 7 edge.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/f3122075738d29a12d3a5d5b81c19043.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/473ab7c72c14580dfea8985468e12883.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/3bbfc06f2be9d152f1b32c9701bb89b7.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/8b914800ca6ce2576f57831bee372574.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/ff53cf04469bb792ed3c3be03fc775f9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/21c2e9fbed33ee17dca8ebe854fd62b8.jpg

 

 

 

6 μήνες που χρησιμοποίησα την συσκευή δεν είχα αντιληφθεί τέτοιο θέμα.

Wind έχω και ουδέποτε παρατήρησα τέτοιο θέμα ούτε παράπονο από τον εκάστοτε συνομιλητή μου.

Βέβαια να αναφέρω ότι πάντα η ομιλία μου πραγματοποιούνταν με Bluetooth stereo hands free και ουδέποτε απευθείας με το κινητό στο αυτί.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Άλεξ αυτόν ομολογουμένως τον είχα αγοράσει και τον είχα ξεχασμένο χαχα

Τον έβαλα χθες και όντως είναι ο 2ος μετά τον Nova launcher που κατεβάζει τη μπάρα στο edge.

Θα τον στήσω με πρώτη ευκαιρία να δω πως πάει γιατί με όλα αυτά τα add on's παλιά είχε βαρύνει σε άλλες συσκευές θυμάμαι.

Κάτι άλλο τώρα ρε συ Άλεξ.

Επειδή πάντα το πρώτο που δίνω βάση όπως θυμάσαι είναι η πρακτικότητα δε μπορώ να μην σχολιάσω την υλοποίηση του AOD.

Εγώ πάντα απ την εποχή Siemens S65 είχα τέτοιο future και έχω μάθει και βολεύει πολύ, μετά με τα Nokia όπως τα 6710 navigator. N85/86 etc και στην εποχή των τάτς με τα Lumia 925/1020

Πόσο χάρηκα που το είχαν ανακοινώσει στα Samsung δε λέγεται αλλά αυτή δεν είναι η υλοποίηση που περίμενα.

Και εξηγούμαι.

Χαίρομαι που πρόσθεσαν την δυνατότητα να προσθέτεις και άλλες εφαρμογές στην Nougat,έπρεπε να το είχαν κάνει απ την αρχή αλλά Ο.κ πολύ καλό.

Αλλά....

Γιατί δε βάζουν τη δυνατότητα να μπορείς να το έχεις ενεργό όπως στα Lumia.

Δηλαδή εγώ ποτέ δε το έκλεινα ούτε τα βράδια στο 1020 για παράδειγμα, αλλά το είχα για ένα τέταρτο μετά το τελευταίο άναμμα της οθόνης και μετά έσβηνε.

Και όταν για παράδειγμα ξυπνούσα τη νύχτα ή όταν ήθελα έκανα ένα πέρασμα το χέρι πάνω απ τον αισθητήρα και τσουπ πάλι άνοιγε για ένα τέταρτο και έβλεπα ώρα και τυχόν ειδοποιήσεις που είχα.

Πολύ πρακτικό

Και μπορούσες να το ρυθμίσεις και να κάθεται και μια ώρα.

Όχι να είναι συνέχεια ανοικτό ή να το έχεις κλειστό από τότε μέχρι τότε.

Με την ευκαιρία μήπως το έχουν προσθέσει και αυτό στην nougat και δε το έχω πάρει χαμπάρι??

Γιατί δε την έχω βάλει εγώ.

Ήθελα απ τον Απρίλη να το σχολιάσω που είχα πάρει το πρώτο edge αλλά δε πολύ έμπαινα εδώ για ένα διάστημα.

Όσο δε για το άλλο που έχει τέτοιο future(LG G5)είναι το λιγότερο για γέλια καθώς δε φαίνεται σχεδόν καθόλου, όπως και η οθόνη του γενικά στα δύσκολα χαχα

(το είχα 2 φορές και ξέρω τι λέω)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/9389beb6f7cbaba667ae99324f33f997.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αυτόν ομολογουμένως τον είχα αγοράσει και τον είχα ξεχασμένο χαχα

Τον έβαλα χθες και όντως είναι ο 2ος μετά τον Nova launcher που κατεβάζει τη μπάρα στο edge.

Θα τον στήσω με πρώτη ευκαιρία να δω πως πάει γιατί με όλα αυτά τα add on's παλιά είχε βαρύνει σε άλλες συσκευές θυμάμαι.

Κάτι άλλο τώρα ρε συ Άλεξ.

Επειδή πάντα το πρώτο που δίνω βάση όπως θυμάσαι είναι η πρακτικότητα δε μπορώ να μην σχολιάσω την υλοποίηση του AOD.

Εγώ πάντα απ την εποχή Siemens S65 είχα τέτοιο future και έχω μάθει και βολεύει πολύ, μετά με τα Nokia όπως τα 6710 navigator. N85/86 etc και στην εποχή των τάτς με τα Lumia 925/1020

Πόσο χάρηκα που το είχαν ανακοινώσει στα Samsung δε λέγεται αλλά αυτή δεν είναι η υλοποίηση που περίμενα.

Και εξηγούμαι.

Χαίρομαι που πρόσθεσαν την δυνατότητα να προσθέτεις και άλλες εφαρμογές στην Nougat,έπρεπε να το είχαν κάνει απ την αρχή αλλά Ο.κ πολύ καλό.

Αλλά....

Γιατί δε βάζουν τη δυνατότητα να μπορείς να το έχεις ενεργό όπως στα Lumia.

Δηλαδή εγώ ποτέ δε το έκλεινα ούτε τα βράδια στο 1020 για παράδειγμα, αλλά το είχα για ένα τέταρτο μετά το τελευταίο άναμμα της οθόνης και μετά έσβηνε.

Και όταν για παράδειγμα ξυπνούσα τη νύχτα ή όταν ήθελα έκανα ένα πέρασμα το χέρι πάνω απ τον αισθητήρα και τσουπ πάλι άνοιγε για ένα τέταρτο και έβλεπα ώρα και τυχόν ειδοποιήσεις που είχα.

Πολύ πρακτικό

Και μπορούσες να το ρυθμίσεις και να κάθεται και μια ώρα.

Όχι να είναι συνέχεια ανοικτό ή να το έχεις κλειστό από τότε μέχρι τότε.

Με την ευκαιρία μήπως το έχουν προσθέσει και αυτό στην nougat και δε το έχω πάρει χαμπάρι??

Γιατί δε την έχω βάλει εγώ.

Ήθελα απ τον Απρίλη να το σχολιάσω που είχα πάρει το πρώτο edge αλλά δε πολύ έμπαινα εδώ για ένα διάστημα.

Όσο δε για το άλλο που έχει τέτοιο future(LG G5)είναι το λιγότερο για γέλια καθώς δε φαίνεται σχεδόν καθόλου, όπως και η οθόνη του γενικά στα δύσκολα χαχα

(το είχα 2 φορές και ξέρω τι λέω)

 

Γεια σου ρε Μάνο.....

Αν βρεις άκρη σε αυτό, πες μας κι εμάς γιατί θα μου είναι μεγάλη απώλεια...:mad:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάντα το πρώτο που δίνω βάση όπως θυμάσαι είναι η πρακτικότητα δε μπορώ να μην σχολιάσω την υλοποίηση του AOD.

Εγώ πάντα απ την εποχή Siemens S65 είχα τέτοιο future και έχω μάθει και βολεύει πολύ, μετά με τα Nokia όπως τα 6710 navigator. N85/86 etc και στην εποχή των τάτς με τα Lumia 925/1020

Πόσο χάρηκα που το είχαν ανακοινώσει στα Samsung δε λέγεται αλλά αυτή δεν είναι η υλοποίηση που περίμενα.

Και εξηγούμαι.

Χαίρομαι που πρόσθεσαν την δυνατότητα να προσθέτεις και άλλες εφαρμογές στην Nougat,έπρεπε να το είχαν κάνει απ την αρχή αλλά Ο.κ πολύ καλό.

Αλλά....

Γιατί δε βάζουν τη δυνατότητα να μπορείς να το έχεις ενεργό όπως στα Lumia.

Δηλαδή εγώ ποτέ δε το έκλεινα ούτε τα βράδια στο 1020 για παράδειγμα, αλλά το είχα για ένα τέταρτο μετά το τελευταίο άναμμα της οθόνης και μετά έσβηνε.

Και όταν για παράδειγμα ξυπνούσα τη νύχτα ή όταν ήθελα έκανα ένα πέρασμα το χέρι πάνω απ τον αισθητήρα και τσουπ πάλι άνοιγε για ένα τέταρτο και έβλεπα ώρα και τυχόν ειδοποιήσεις που είχα.

Πολύ πρακτικό

Και μπορούσες να το ρυθμίσεις και να κάθεται και μια ώρα.

Όχι να είναι συνέχεια ανοικτό ή να το έχεις κλειστό από τότε μέχρι τότε.

Με την ευκαιρία μήπως το έχουν προσθέσει και αυτό στην nougat και δε το έχω πάρει χαμπάρι??

Γιατί δε την έχω βάλει εγώ.

 

αν και δεν ειναι κακο να εχουμε απαιτησεις, ειδικα οταν τα δινουν ολοι..

παρολα αυτα εγω και μονο που σε διαβασα κοντεψα να λαχανιασω...γιατι πολυ απλα κολλατε σε κατι πραγματα.. τι να πω. Δηλαδη αν πατησεις το κεντρικο κουμπι να δεις την ωρα τι πειραζει?

Δεν το λεω ειρωνικα, αλλα το να κανουμε τοση αναλυση για το αν εχει δυνατοτητα να περνας το χερι σου απο πανω και να αναβει για 10 λεπτα για να το δεις στον υπνο σου, και να μας απασχολει και τετοιο θεμα...οκ εειναι υπερβολη.

Τωρα για το τι δειχνει η οθονη, νομιζω οτι με ανδροιδ 7 γινεται πληρης πλεον η εφαρμογη, τι αλλο να δειξει.

του G5 το AOD ειναι οντως για γελια μιας και το ανεφερες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αυτόν ομολογουμένως τον είχα αγοράσει και τον είχα ξεχασμένο χαχα

Τον έβαλα χθες και όντως είναι ο 2ος μετά τον Nova launcher που κατεβάζει τη μπάρα στο edge.

Θα τον στήσω με πρώτη ευκαιρία να δω πως πάει γιατί με όλα αυτά τα add on's παλιά είχε βαρύνει σε άλλες συσκευές θυμάμαι.

Κάτι άλλο τώρα ρε συ Άλεξ.

Επειδή πάντα το πρώτο που δίνω βάση όπως θυμάσαι είναι η πρακτικότητα δε μπορώ να μην σχολιάσω την υλοποίηση του AOD.

Εγώ πάντα απ την εποχή Siemens S65 είχα τέτοιο future και έχω μάθει και βολεύει πολύ, μετά με τα Nokia όπως τα 6710 navigator. N85/86 etc και στην εποχή των τάτς με τα Lumia 925/1020

Πόσο χάρηκα που το είχαν ανακοινώσει στα Samsung δε λέγεται αλλά αυτή δεν είναι η υλοποίηση που περίμενα.

Και εξηγούμαι.

Χαίρομαι που πρόσθεσαν την δυνατότητα να προσθέτεις και άλλες εφαρμογές στην Nougat,έπρεπε να το είχαν κάνει απ την αρχή αλλά Ο.κ πολύ καλό.

Αλλά....

Γιατί δε βάζουν τη δυνατότητα να μπορείς να το έχεις ενεργό όπως στα Lumia.

Δηλαδή εγώ ποτέ δε το έκλεινα ούτε τα βράδια στο 1020 για παράδειγμα, αλλά το είχα για ένα τέταρτο μετά το τελευταίο άναμμα της οθόνης και μετά έσβηνε.

Και όταν για παράδειγμα ξυπνούσα τη νύχτα ή όταν ήθελα έκανα ένα πέρασμα το χέρι πάνω απ τον αισθητήρα και τσουπ πάλι άνοιγε για ένα τέταρτο και έβλεπα ώρα και τυχόν ειδοποιήσεις που είχα.

Πολύ πρακτικό

Και μπορούσες να το ρυθμίσεις και να κάθεται και μια ώρα.

Όχι να είναι συνέχεια ανοικτό ή να το έχεις κλειστό από τότε μέχρι τότε.

Με την ευκαιρία μήπως το έχουν προσθέσει και αυτό στην nougat και δε το έχω πάρει χαμπάρι??

Γιατί δε την έχω βάλει εγώ.

Ήθελα απ τον Απρίλη να το σχολιάσω που είχα πάρει το πρώτο edge αλλά δε πολύ έμπαινα εδώ για ένα διάστημα.

Όσο δε για το άλλο που έχει τέτοιο future(LG G5)είναι το λιγότερο για γέλια καθώς δε φαίνεται σχεδόν καθόλου, όπως και η οθόνη του γενικά στα δύσκολα χαχα

(το είχα 2 φορές και ξέρω τι λέω)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/9389beb6f7cbaba667ae99324f33f997.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά εγώ το έχω σε basic mode και όχι το πολύ εφετσιδικο 3D scene mode.

Θυμάμαι το είχα αγοράσει καμία 3ετια πίσω όπου δεν το χρησιμοποίησα έως φέτος που με την αναβάθμιση στην έκδοση 3.0 έγινε εξαιρετικά smooth,λειτουργικός και σταθερός.

Στα αλλά που λες μου φαίνεται το παρέχουν third party app αλλά δυστυχώς έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα.

Καταναλώσουν x2/3 φορές πάνω μπαταρία.

Έχουν όμως πλήθος customization και θυμάμαι έχουν κάτι παρόμοιο πχ πιάνεις τη συσκευή από το τραπέζι και τσουπ εμφανίζονται άμεσα οι πληροφορίες στην glance screen.

 

Επίσης ρυθμίζεις ποσο ώρα θα είναι ανοιχτό το glance screen πχ 20-30 δευτερόλεπτα η κάποια λεπτά και μετά σβήνει από μόνο του.

Τσέκαρε να δεις(πριν 1-2 έτη ήταν τέλειως αναξιόπιστα αυτά τα app πλέον όμως έχουν ωριμάσει σε σημαντικό βαθμό με τα τελευταία update)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson&hl=el

 

Αν φορτίζεις κάθε βράδυ και δεν σε απασχολεί να βγάζεις 2 ημέρες συνεχή χρήση χωρίς φόρτιση παραβλέπεις την αυξημένη κατανάλωση σε σχέση με το AOD που εύχομαι με την S8 σειρά να αποκτήσει αυτά τα πολύ πρακτικά και χρήσιμα feature που βλέπαμε σε 3-4 ετών παλιές συσκευές.

 

 

αν και δεν ειναι κακο να εχουμε απαιτησεις, ειδικα οταν τα δινουν ολοι..

παρολα αυτα εγω και μονο που σε διαβασα κοντεψα να λαχανιασω...γιατι πολυ απλα κολλατε σε κατι πραγματα.. τι να πω. Δηλαδη αν πατησεις το κεντρικο κουμπι να δεις την ωρα τι πειραζει?

Δεν το λεω ειρωνικα, αλλα το να κανουμε τοση αναλυση για το αν εχει δυνατοτητα να περνας το χερι σου απο πανω και να αναβει για 10 λεπτα για να το δεις στον υπνο σου, και να μας απασχολει και τετοιο θεμα...οκ εειναι υπερβολη.

Τωρα για το τι δειχνει η οθονη, νομιζω οτι με ανδροιδ 7 γινεται πληρης πλεον η εφαρμογη, τι αλλο να δειξει.

του G5 το AOD ειναι οντως για γελια μιας και το ανεφερες.

 

 

Δεν είναι έτσι Νίκο.

Πολύ σωστές οι επισημάνεις του Μανου.

 

Και δεν αναφερόμαστε όταν κοιμόμαστε εννοείται που άστοχα αναφέρεις ως παράδειγμα.

 

Που και εκεί θα μπορούσε να είναι χρήσιμο πχ σε πιάνει κανα υπνάκος μεσημεράκι ξυπνάς και θες απλά να δεις τυχών χαμένα συμβάντα.

 

Τι πιο απλό να την σηκώσεις κα απλά να εμφανιστούν.

 

Ναι μπορείς και το κουμπί να πατήσεις,άλλα γιατί να μην υπάρχει εναλλακτική;;

 

Και εμένα αυτό να είναι συνέχεια ανοιχτό η καθόλου δεν το βρίσκω τόσο πρακτικό.

 

Περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πριν κάμποσες μέρες αλλά απάντηση δεν πήρα. Τι γίνεται τελικά με τις οθόνες στα επίσημα σέρβις? Έχουν απόθεμα? Γιατί θέλω να το πάω αλλά δεν έχω δεύτερη συσκευή και δεν θέλω να περιμένω κανέναν μήνα. Επίσης έχει κανείς εύκαιρο το επίσημο σέρβις στην Θεσσαλονίκη? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν περνεις να ρωτησεις κατευθειαν στο σερβις?

 

Γιατί εχουμε το φόρουμ δηλαδή? Για να βάζουμε φώτο μόνο? Κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Μάνο.....

Αν βρεις άκρη σε αυτό, πες μας κι εμάς γιατί θα μου είναι μεγάλη απώλεια...:mad:

Γεια σου Κώστα φίλε.

Μετά χρόνια σε πετυχαίνω σε android και μάλιστα στο πιο ολοκληρωμένο και χαίρομαι φίλε.

Δύσκολα να βρεις αυτή τη πρακτικότητα που είχαμε στην glance screen των Lumia φίλε.

Επίσης να πω πως ο Άλεξ με κάλυψε πλήρως.

Είναι απαράδεκτο να μένει non stop ανοικτό, δεν υπάρχει λόγος.

Απ την άλλη είναι σούπερ πρακτικό, τουλάχιστον όσοι το είχαν αυτό το future πολλά χρόνια και το είχαν συνηθίσει να μπορείς να βλέπεις με μια ματιά ώρα και τυχόν notification.

Εγώ για παράδειγμα ήμουν χρόνια νυχτερινός, απόγευμα κοιμόμουν λίγο και ήταν δεξί μου χέρι να είμαι στην άλλη άκρη του κρεβατιού και να βλέπω την ώρα η ειδοποιήσεις χωρίς να ψάχνω κουμπιά ούτε να ρίχνω το κινητό κάτω, μιας και το έχω στα πλάγια ακουμπισμένο να το βλέπω.

Όταν είχα αϋπνία το έβαζα στην 1 ώρα, και με μια ματιά τα έβλεπα όλα και δεν είχα τρελό άγχος για battery drain ή τυχόν φθορά της οθόνης.

Και αν είχε σβήσει και ξυπνούσα ή το είχα ακουμπισμένο κάπου περνούσα το χέρι και άνοιγε για όσο το είχα ρυθμίσει εγώ, ένα τέταρτο, μια ώρα ή ανοικτό.

Τέλος πάντων, για μένα ήταν τόσο σημαντικό που δεν είχε το 950 αυτό το future, που δε το πήρα, απλά πράγματα.

Και τα 3rd part app's είχαν τρελή κατανάλωση και διάφορα θέματα όπως το no led, dynamic notification που το είχα αγοράσει κ.α.

Άλεξ και Κώστα χαίρομαι που είστε ενεργοί και μάλιστα που βρεθήκαμε και εδώ.

Εγώ το έχω αλλάξει 3 φορές απ τον Απρίλη το edge και άλλες τόσες το απλό αλλά δε βρίσκω συσκευή τόσο ολοκληρωμένη και εδώ είμαι πάλι και πλέον θα γράφω πιο συχνά..!!!

Επίσης για όποιονενδιαφέρεται στο θέμα του A5 πριν μήνες έχω γράψει το τρόπο να κλειδώνουμε τη συσκευή με app ή gesture και να ξεκλειδώνει κανονικά όταν χρησιμοποιείς το fingerprint sensor χωρίς να σου ζητάει συνέχεια κωδικό ή μοτίβο.

Είπαμε η πρακτικότητα είναι πολύ υψηλά στις απαιτήσεις μου..!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι έτσι Νίκο.

Πολύ σωστές οι επισημάνεις του Μανου.

 

Και δεν αναφερόμαστε όταν κοιμόμαστε εννοείται που άστοχα αναφέρεις ως παράδειγμα.

 

Που και εκεί θα μπορούσε να είναι χρήσιμο πχ σε πιάνει κανα υπνάκος μεσημεράκι ξυπνάς και θες απλά να δεις τυχών χαμένα συμβάντα.

 

Τι πιο απλό να την σηκώσεις κα απλά να εμφανιστούν.

 

Ναι μπορείς και το κουμπί να πατήσεις,άλλα γιατί να μην υπάρχει εναλλακτική;;

 

Και εμένα αυτό να είναι συνέχεια ανοιχτό η καθόλου δεν το βρίσκω τόσο πρακτικό.

 

Περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αλεξ δε διαφωνω, κανεναν δε χαλαει το παραπανω, και σιγουρα το να πατας ενα κουμπι και να βλεπεις την ωρα ή να περνας το χερι απο πανω ειναι πρακτικο, αλλα απο τη στιγμη που κανεις την κινηση, δεν εχει διαφορα με το να αναβει η οθονη και να την βλεπεις με τον κλασσικο τροπο, και οτι οκ, το να το υπεραναλυουμε μηπως ειναι λιγο υπερβολη...για ενα τοσο πληρες τηλεφωνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ το κινητό, υπέροχο από άποψη κατασκευής, specs, κάμερας κτλ αλλά από το battery drain δεν γλιτώνω με τίποτα.

Είμαι στη δεύτερη φόρτιση και έχω 2 ώρες και 16 λεπτά sot, 38% υπόλοιπο και το το android system είναι πρώτο στην κατανάλωση με 22% :worry:

 

Το backup my data το έχω στο off, ελπίζω να στρώσει με την nougat ή έστω με καινούρια play services άμα φταίνε αυτά.

 

Έχω και το good lock αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ το κινητό, υπέροχο από άποψη κατασκευής, specs, κάμερας κτλ αλλά από το battery drain δεν γλιτώνω με τίποτα.

Είμαι στη δεύτερη φόρτιση και έχω 2 ώρες και 16 λεπτά sot, 38% υπόλοιπο και το το android system είναι πρώτο στην κατανάλωση με 22% :worry:

 

Το backup my data το έχω στο off, ελπίζω να στρώσει με την nougat ή έστω με καινούρια play services άμα φταίνε αυτά.

 

Έχω και το good lock αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα.

 

για μενα καλο ειναι οταν παιρνεις ενα καινουριο κινητο να το δοκιμαζεις με τα βασικα μεσα αρχικα.. Εγω πχ εβαλα κλασσικα FB,viber,whatsapp που ειναι και εργαλεια δουλειας περα απο social apps, συν 5-10 ακομα εφαρμογες οπως το evernote, ρυθμισα το κινητο οπως ηθελα..και το αφησα 5-10 μερες ετσι.. πηγαινε αριστα και τοτε σιγα σιγα εβαλα τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω πολυ συχνα, μια μια..μονο ετσι διαπιστωνεις οτι πανε ολα καλα..και το κανω καθε φορα που στηνω νεο κινητο για να αποφυγω διπλο και τριπλο στησιμο απο δυσαρεστες εκπληξεις.

Τωρα για τη συσκευη γενικα, παει αριστα, αρα αν δεν σου πηγαινει καλα, κατι φταιει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα καλο ειναι οταν παιρνεις ενα καινουριο κινητο να το δοκιμαζεις με τα βασικα μεσα αρχικα.. Εγω πχ εβαλα κλασσικα FB,viber,whatsapp που ειναι και εργαλεια δουλειας περα απο social apps, συν 5-10 ακομα εφαρμογες οπως το evernote, ρυθμισα το κινητο οπως ηθελα..και το αφησα 5-10 μερες ετσι.. πηγαινε αριστα και τοτε σιγα σιγα εβαλα τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω πολυ συχνα, μια μια..μονο ετσι διαπιστωνεις οτι πανε ολα καλα..και το κανω καθε φορα που στηνω νεο κινητο για να αποφυγω διπλο και τριπλο στησιμο απο δυσαρεστες εκπληξεις.

Τωρα για τη συσκευη γενικα, παει αριστα, αρα αν δεν σου πηγαινει καλα, κατι φταιει..

Το κινητό σφαίρα πηγαίνει, δεν υπάρχει lag αλλά το battery drain είναι τραγικό.

Όσο για τις εφαρμογές έχω πάντα αυτά που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια,δεν βάζω τίποτα περιττό.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σφαίρα πηγαίνει, δεν υπάρχει lag αλλά το battery drain είναι τραγικό.

Όσο για τις εφαρμογές έχω πάντα αυτά που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια,δεν βάζω τίποτα περιττό.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Δεν είναι θέμα περιττό η όχι απλά δεν ξες πως κάθετε κάθε εφαρμογή σε διαφορετικές ρομ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα περιττό η όχι απλά δεν ξες πως κάθετε κάθε εφαρμογή σε διαφορετικές ρομ

Ναι δεν διαφωνώ σε αυτό που λες απλά ότι εφαρμογή έχω εγκατεστημενη μου είναι απαραίτητη.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...