Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οριστε το ασημι.

 

πανεμορφο.

 

Για παρατηρηστε κατι οι κατοχοι του.

Βαλτε μια σκουρο γκρι εικονα,απλα να ειναι σκετο γκρι χωρις σχεδια και παρατηρηστε σε full screen,σας κανει τιποτα νερα στην οθονη?λεγοντας νερα,εννοω,κατι σαν αποχρωματισμο,πιο ανοικτο χρωμα σε καποια σημεια σε στυλ γραμμης.δεν φαινεται ευκολα σε καποιες περιπτωσεις,ομως το εχω παρατηρησει σε πολλα edge.

 

αυτο υπο γωνια ή απο πανω του με λιγο φωτισμο σε σκοτεινο δωματιο;

εχω παθος με τις οθονες και δυστυχως βλεπω με δυσκολια θα βρω μια στα στανταρ μου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά το έχω πάρει το ασημί από e-deal στα 670 περίπου εδώ και 2 εβδομάδες. Είναι πανέμορφο. Χώρα προέλευσης Ρουμανια, exynos και καλύπτεται κανονικα απο εγγύηση μιας και ειναι ευρωπαϊκό (unbranded btw)! :)
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχω πάρει το ασημί από e-deal στα 670 περίπου εδώ και 2 εβδομάδες. Είναι πανέμορφο. Χώρα προέλευσης Ρουμανια, exynos και καλύπτεται κανονικα απο εγγύηση μιας και ειναι ευρωπαϊκό (unbranded btw)! :)

 

σωστος, απλα δεν το ειχαν φερει αρχικα περα απο Ολλανδια.

απο δαχτυλιες πως πας?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή paypal ξεκλειδώνει με fingerprint?

Σε εμένα όχι. Ούτε τώρα ούτε πιο παλιά αν θυμάμαι καλά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θα μας βάλει σε έξοδα καλοκαιριάτικα αυτό το χρώμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Κοίτα που μετά από πολλά χρόνια θα ξαναπάρω Samsung... απίστευτα όμορφο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το FD έχει σίγουρα. Αν είναι κάποιο άλλο μοντέλο και πάλι το πιθανότερο είναι να έχει.

 

send from my Samsung s7 edge

Κάτοχος του G935FD . Κανονικά Ελληνικό μενού. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι η εργοστασιακή εφαρμογή στέλνει μηνύματα 90 χαρακτήρων και όχι 160. Το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με χρήση αλλης εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimitris2003
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει, το κινητό αυτό γίνεται root για να του περάσω aosp rom χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

Φυσικά και όχι, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον αλλά και πάλι δυακολα

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του G935FD . Κανονικά Ελληνικό μενού. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι η εργοστασιακή εφαρμογή στέλνει μηνύματα 90 χαρακτήρων και όχι 160. Το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με χρήση αλλης εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

φίλε μου κι εγώ το g935fd έχω, αλλά εμένα η μαμά εφαρμογή μου στέλνει κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρες... τι να πώ...

https://www.dropbox.com/s/rofjolhxnao90gp/20160605_221336.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας να ρωτήσω καλύτερα είναι με τον exynos η με τον snapdragon έχουν διαφορες πιο να προτιμήσω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κι εγώ το g935fd έχω, αλλά εμένα η μαμά εφαρμογή μου στέλνει κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρες... τι να πώ...

https://www.dropbox.com/s/rofjolhxnao90gp/20160605_221336.png?dl=0

Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που διαθέτουν το κινητό, την εμπειρία τους πάνω στο θέμα ώστε να δουμε πού οφείλεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να ρωτησω κατι ισως χαζο και μην πεσετε να με φατε... σκεφτομαι για την αγορα του edge χθες εδωσα το νοτελι μου που ημουν πολυ ευχαριστημενος . μαλλον θα παρω το edge 7 σε χρυσο η σε μαυρο ... το μαυρο δεν ξερω γιατι αλλα μου βγαζει λιγοτερο premium μπορει να μου πει καποιος γιατι αν ειναι μεταλλο δεν ειναι οπως το α3 2016 που πιανεις κ το καταλαβαινεις σου κρυωνει το χερι ?? και εγω μπορει σε μαυρο να το παρω κ οχι σε χρυσο μην με φατε.. καντε με να αλλαξω γνωμη :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να ρωτησω κατι ισως χαζο και μην πεσετε να με φατε... σκεφτομαι για την αγορα του edge χθες εδωσα το νοτελι μου που ημουν πολυ ευχαριστημενος . μαλλον θα παρω το edge 7 σε χρυσο η σε μαυρο ... το μαυρο δεν ξερω γιατι αλλα μου βγαζει λιγοτερο premium μπορει να μου πει καποιος γιατι αν ειναι μεταλλο δεν ειναι οπως το α3 2016 που πιανεις κ το καταλαβαινεις σου κρυωνει το χερι ?? και εγω μπορει σε μαυρο να το παρω κ οχι σε χρυσο μην με φατε.. καντε με να αλλαξω γνωμη :-)

 

Δε χρειάζεται ούτε να σε πείσουμε για κάτι, ούτε να σε φάει κάνεις.

Το s7 λοιπόν είναι γυαλί και όχι αλουμίνιο, άρα δε γίνεται να το νιώθεις αλουμίνιο :) .Μια χαρά premium είναι λοιπόν και προσωπικά πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο με αυτό που λες.

Και το μαύρο και το χρυσό είναι πολύ όμορφα και η τελική απόφαση είναι μόνο δική σου, ανάλογα το γούστο σου.

Μην ακούσεις λοιπόν κανέναν και πάρε αυτό που σου αρέσει έστω και λίγο περισσότερο.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που διαθέτουν το κινητό, την εμπειρία τους πάνω στο θέμα ώστε να δουμε πού οφείλεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk.

 

Στις ρυθμίσεις των SMS, στην Κωδικοποίηση έχει επιλεγεί το "Αλφάβητο GSM";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που διαθέτουν το κινητό, την εμπειρία τους πάνω στο θέμα ώστε να δουμε πού οφείλεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Στις ρυθμίσεις των SMS, στην Κωδικοποίηση έχει επιλεγεί το "Αλφάβητο GSM";

Και να μην ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης από πάνω και να είναι χαρακτηριστικό του firmware στο 2καρτο, και να μη θέλει ο χρήστης να περάσει 3η εφαρμογή που να λύνει το πρόβλημα, μπορεί ο κάτοχος να περάσει firmware του 935F (του μονοκαρτου δηλαδή) και το θέμα λύνεται.

 

Παιδιά για σας να ρωτήσω καλύτερα είναι με τον exynos η με τον snapdragon έχουν διαφορες πιο να προτιμήσω?

Πέρα του ότι η έκδοση με snap υπάρχει Αμερική και κατ'επέκταση δε θα έχεις εγγύηση, η έκδοση με τον Exynos είναι λίγο πιο γρήγορη, έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης και μπαταρίας (γενικά μιλάμε για λεπτομέρειες).

Γενικά πάντα η Samsung είχε θεματάκια όταν προσπαθούσε να υλοποιήσει σε qualcomm και τα πήγαινε καλύτερα με τον Exynos.

 

 

send from my Samsung s7 edge

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των SMS, στην Κωδικοποίηση έχει επιλεγεί το "Αλφάβητο GSM";

 

ακριβώς! είναι χωμένη η ρύθμιση... δεξιά πάνω επιλέγετε more->settings->more settings-> text messages->input mode και διαλέγετε GSM Alphabet και βουαλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να ρωτησω κατι ισως χαζο και μην πεσετε να με φατε... σκεφτομαι για την αγορα του edge χθες εδωσα το νοτελι μου που ημουν πολυ ευχαριστημενος . μαλλον θα παρω το edge 7 σε χρυσο η σε μαυρο ... το μαυρο δεν ξερω γιατι αλλα μου βγαζει λιγοτερο premium μπορει να μου πει καποιος γιατι αν ειναι μεταλλο δεν ειναι οπως το α3 2016 που πιανεις κ το καταλαβαινεις σου κρυωνει το χερι ?? και εγω μπορει σε μαυρο να το παρω κ οχι σε χρυσο μην με φατε.. καντε με να αλλαξω γνωμη :-)

 

Όλα είναι θέμα γούστου. Το χρυσό δείχνει όμορφα στις φωτογραφίες αλλά οταν το πιάνω στα χέρια μου με χαλάει το ότι πρόκειται για βαμένο γυαλί. Αν ήταν μεαταλλικό το πισω μέρος της συσκευής θα ήταν διαφορετικά.

Το βαμμένο γυαλί με χρυσαφί χρώμα δεν είναι ρεαλιστικό. Γι αυτό προτίμησα το μαύρο παρόλο που χάνει σε εμφάνιση και επίσης κάνει δαχτυλιές.

Θα ήθελα το λευκό αλλά δεν υπήρχε πουθενά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Επιλέγεις όλες οι εφαρμογές ή πας εκεί που σε πάει που δεν είναι όλες; πχ να πατήσεις περισσότερα και εφαρμογές συστήματος ή κάτι άλλο να δεις που αλλού Είναι;

 

Τα έχω κάνει όλα και τίποτα! Έχω τρελαθεί μιλάμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

UOTE=Pharmex;6751388]Τα έχω κάνει όλα και τίποτα! Έχω τρελαθεί μιλάμε...

 

Μέσα από το play store κάνε κατάργηση εφαρμογής και κατέβασε την ξανά. (Δεν ξέρω αν το έχεις ήδη κάνει καθώς δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις σου). Επίσης πάτα εφαρμογές (η συντόμευση που σου εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές) και πάτα αναζήτηση Facebook. [ATTACH]65399[/ATTACH]

 

[ATTACH]65400[/ATTACH]

Edited by spiros2012
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα και τίποτα! Έχω τρελαθεί μιλάμε...

 

φλασαρισμα της ρομ και τελος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης από πάνω και να είναι χαρακτηριστικό του firmware στο 2καρτο, και να μη θέλει ο χρήστης να περάσει 3η εφαρμογή που να λύνει το πρόβλημα, μπορεί ο κάτοχος να περάσει firmware του 935F (του μονοκαρτου δηλαδή) και το θέμα λύνεται.

 

 

Πέρα του ότι η έκδοση με snap υπάρχει Αμερική και κατ'επέκταση δε θα έχεις εγγύηση, η έκδοση με τον Exynos είναι λίγο πιο γρήγορη, έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης και μπαταρίας (γενικά μιλάμε για λεπτομέρειες).

Γενικά πάντα η Samsung είχε θεματάκια όταν προσπαθούσε να υλοποιήσει σε qualcomm και τα πήγαινε καλύτερα με τον Exynos.

 

 

send from my Samsung s7 edge

 

Εμενα παντως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

https://www.dropbox.com/s/4b04l9waoduqn6x/3.png?dl=0

Edited by dimitris2003
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω... εμένα υπάρχει κανονικά σαν επιλογή πάντως... φοράω την APD1.... εσύ??

https://www.dropbox.com/s/ffvx1ul1st4iego/Screenshot_20160606-160607.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...