Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι να σου πω... εμένα υπάρχει κανονικά σαν επιλογή πάντως... φοράω την APD1.... εσύ??

https://www.dropbox.com/s/ffvx1ul1st4iego/Screenshot_20160606-160607.png?dl=0

 

Χθεσινή αναβάθμιση. Αλλά ουτε και πρίν υπήρχε η επιλογή.

Δηλαδή μόνο σe εμένα δεν υπάρχει η επιλογή input mode?

https://www.dropbox.com/s/njowpfabdszulid/1.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xdcphnhovdo1d8n/2.png?dl=0

Edited by dimitris2003
Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή αναβάθμιση. Αλλά ουτε και πρίν υπήρχε η επιλογή.

Δηλαδή μόνο σe εμένα δεν υπάρχει η επιλογή input mode?

https://www.dropbox.com/s/njowpfabdszulid/1.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xdcphnhovdo1d8n/2.png?dl=0

 

καλησπερα καποια εφαρμογη για απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δν εχω καλο σιμα ξερετε γιατη?

Κι εγώ νομίζω πως έχω το ίδιο πρόβλημα και σε αυτό οφείλεται και η κακή ποιότητα ήχου κατά τη συνομιλία. Άλλαξα και κάρτα sim αλλά δυστυχώς τα ίδια...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...παλι η samsung με το χαμηλο sar εκανε το θαυμα της στην χαμηλη ληψη δικτυου?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ξαφνικά σήμερα προσπαθώντας να μπω play store μου βγάζει ότι πρέπει να ενεργοποιήσω τα δεδομένα παρασκηνίου ακολουθώ τις οδηγίες αλλά δεν το βρίσκω. [ATTACH]65409[/ATTACH]

 

[ATTACH]65410[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ξαφνικά σήμερα προσπαθώντας να μπω play store μου βγάζει ότι πρέπει να ενεργοποιήσω τα δεδομένα παρασκηνίου ακολουθώ τις οδηγίες αλλά δεν το βρίσκω. [ATTACH]65409[/ATTACH]

 

[ATTACH]65410[/ATTACH]

Ρυθμίσεις χρηση δεδομένων βρες το playstore και ενεργοποίησε ξανα την λειτουργία παρασκηνιου

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις χρηση δεδομένων βρες το playstore και ενεργοποίησε ξανα την λειτουργία παρασκηνιου

 

Το έχω κάνει. Δεν υπάρχει όμως λειτουργία παρασσκηνιου να ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...παλι η samsung με το χαμηλο sar εκανε το θαυμα της στην χαμηλη ληψη δικτυου?

Λαμπρά. Άρα δεν είναι κάτι που διορθώνεται με κάποια αναβάθμιση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει. Δεν υπάρχει όμως λειτουργία παρασσκηνιου να ενεργοποιηθεί.

Κανε κανα wipe την εφαρμογή μήπως κολλησε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις- συνθετες λειτουργιες- απευθείας κλήσεις.

 

καλησπερα καποια εφαρμογη για απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι υπαρχει?

 

ρυθμίσεις - συνθετες λειτουργιες - απευθείας κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα μου εβγαλε κατι περιεργα πλαισια σε μερικα σημεια οπως εδω...

Τι μπορει να φταίει? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/8e2a2c123a770ecd0c3e7040f2aa4d16.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/a5ab492e5ebd8f495ea30166b4410834.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα βαλει Εμφανιση σχηματων κουμπιων...

Σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Στη παρέα σας και'γω απο σημερα παιδια.

Ιταλικό apd1,δείχνει εξαιρετικό για αρχη,αλλα με το γνωστο bug στο android system 30%.

Αν γυρίσω σε apc8 θα είμαι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Στη παρέα σας και'γω απο σημερα παιδια.

Ιταλικό apd1,δείχνει εξαιρετικό για αρχη,αλλα με το γνωστο bug στο android system 30%.

Αν γυρίσω σε apc8 θα είμαι εντάξει;

Γύρνα πίσω να βρεις την υγεία σου

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στη παρέα σας και'γω απο σημερα παιδια.

Ιταλικό apd1,δείχνει εξαιρετικό για αρχη,αλλα με το γνωστο bug στο android system 30%.

Αν γυρίσω σε apc8 θα είμαι εντάξει;

 

εγω μολις γυρισα με επαναφορα εργοστασιακων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά δεν αλλάζει η έκδοση, μένει η τελευταία..

 

Μάλλον εννοεί καθαρή εγκατάσταση με επαναφορά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί καθαρή εγκατάσταση με επαναφορά.

 

Με πιάνεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Google partner setup stopped

Logging service has stopped

Μηνύματα διακόπηκε...

 

Όλα αυτά με το που έβαλα την APC8

 

SM-G935F

 

Φοβάμαι οτι δεν έκατσε καλά το φλασαρισμα.

Και εμένα έτσι μου έβγαζε οταν γύρισα στην C8 με την πρώτη προσπάθεια.

Με την τριτη και αφού έβαλα σε όλα τα κουτάκια στο Odin όλα τα αρχεία και έτσι στέφθηκε με επιτυχία το φλασαρισμα.

 

Σχετικά με το σήμα εγώ με Wind που θεωρείται οτι εχει το χειρότερο σήμα απο τις 3 είμαι άψογα και κανένα θεμα στα νότια προάστια που κινούμε.

 

Και μάλιστα οι ομιλίες μου πραγματοποιούνται με Bluetooth και ουδέποτε παράπονα εισέπραξα απο τον εκάστοτε συνομιλητή μου.

 

Είτε κοιτάξτε την sim σας,είτε αλλάξτε ρυθμίσεις στο δίκτυο κινητής η αν επιμένει τότε service.

Εκτος αν εκεί που είσαστε διαχρονικά έχετε κακό σήμα και η μόνη λύση ειναι άλλη συσκευη με δυνατότερο και υψηλότερο SAR.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός για αυτό?? Είμαι ολίγον άσχετος

 

εγω εχω τη γερμανικη:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/DBT/

απο εδω διαλεγεις οποια θες, η μεσαια ειναι αυτη που κραταει μπαταρια και η πανω ειναι η τελευταια.

Ειναι πολυ απλη η διαδικασια, κατεβαζεις το odin απο την ιδια σελιδα (μολις διαλεξεις τη ρομ σου εχει λινκ απο κατω να το παρεις) και το ανοιγεις να τρεχει.

Εχοντας κλειστο το κινητο πατας ταυτοχρονα "volume down+power + home.." και μολις ανοιξει θα σου πει να πατησεις volume up. Το πατας και μετα συνδεεις το τηλεφωνο με το pc. (καλο ειναι να το ειχες συνδεσει απο πριν το κλεισεις, απλα για να κατεβασει drivers, αν δεν το εχεις ξανα βαλει στο pc βεβαια, αλλιως θα το δει κομπλε).

Μολις το συνδεσεις λοιπον και το δει, το odin δεξια εχει κατι κουτακια (bl, ap,cp κτλ) σε καθε ενα θα βαζεις το αντιστοιχο αρχειο που εχει μεσα ο φακελος με τη ρομ. Θα δεις οτι σου εχει 4-5 αρχεια, καθε ενα αρχιζει με τα ιδια γραμματα, οποτε τα ριχνεις ολα εκει (τα 4 απο τα 5 δηλαδη οπως πανε τα γραμματα) και μετα πατας start. και σε 5 λεπτα εισαι ετοιμος.

Η διαδικασια ειναι τοσο τυφλοσουρτης που δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι, ειναι αστεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι οτι δεν έκατσε καλά το φλασαρισμα.

Και εμένα έτσι μου έβγαζε οταν γύρισα στην C8 με την πρώτη προσπάθεια.

Με την τριτη και αφού έβαλα σε όλα τα κουτάκια στο Odin όλα τα αρχεία και έτσι στέφθηκε με επιτυχία το φλασαρισμα.

 

Σχετικά με το σήμα εγώ με Wind που θεωρείται οτι εχει το χειρότερο σήμα απο τις 3 είμαι άψογα και κανένα θεμα στα νότια προάστια που κινούμε.

 

Και μάλιστα οι ομιλίες μου πραγματοποιούνται με Bluetooth και ουδέποτε παράπονα εισέπραξα απο τον εκάστοτε συνομιλητή μου.

 

Είτε κοιτάξτε την sim σας,είτε αλλάξτε ρυθμίσεις 2/3/4g η αν επιμένει τότε service.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Την πέρασα δεύτερη φορά, έκανε πάλι τα ίδια.

Ξανά έβαλα την APEK ,την τελευταία και πλέον δεν έχω θέμα. Δεν χρειάστηκε ούτε hard reset.

Θα μείνω εδώ και θα περιμένω βελτίωση σε επόμενη αναβάθμιση. Αν ποτέ έρθει...

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα δεύτερη φορά, έκανε πάλι τα ίδια.

Ξανά έβαλα την APEK ,την τελευταία και πλέον δεν έχω θέμα. Δεν χρειάστηκε ούτε hard reset.

Θα μείνω εδώ και θα περιμένω βελτίωση σε επόμενη αναβάθμιση. Αν ποτέ έρθει...

 

SM-G935F

 

Ωραία κάτσε εκεί τότε αφού όλα καλά.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...