Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μπορείς αναφέρε φιλε πως παει να ξερουμε.

Θενκς

 

Λοιπόν στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή Google

 

Μπαταρία έχω την εντύπωση πως είναι πιο τούμπανο σε 4 ώρες και με αρκετή ομιλία έπεσε μόλις 3%

 

Αυτά μέχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή Google

 

Μπαταρία έχω την εντύπωση πως είναι πιο τούμπανο σε 4 ώρες και με αρκετή ομιλία έπεσε μόλις 3%

 

Αυτά μέχρι στιγμης

Δεστο 1 2 μερες για να έχουμε ασφαλη συμπέρασματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το συγκεκριμένο κινητό όλα καλά, αλλά με το viber έχω πρόβλημα,όταν μου στέλνουν μηνύματα δεν βγάζει ήχο ότι ήρθε.εχω κάνει τις ρυθμίσεις μέσα στο viber,και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου αλλά ήχος τίποτα. Έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?πως μπορώ να το διορθώσω αυτό?έχω κάνει και απεγκατεστηση και εγκατάσταση viber.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό XEF χθεσινή αναβάθμιση ~332mb.

 

http://s33.postimg.org/x4bl1e7hr/Screenshot_20160608_110946.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κ μενα εχθες σε BTU την APEQ, ανοιξα το Google back up παλι, να δω αν εχει λυθει το bug.

Προς το παρον ειναι στο 12% αλλα θελω να δω κ στον δευτερο κυκλο φορτιση πως θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τώρα με την αναβάθμιση λύθηκε το πρόβλημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα που δεν σε αφήνει να το κλειδωσεις με άλλη εφαρμογή πάρα μόνη με το κουμπί του κινητού για να λειτουργήσει απαντήστε οποίος το δοκιμασει είναι σημαντικό
Link to comment
Share on other sites

Πηρε κ μενα εχθες σε BTU την APEQ, ανοιξα το Google back up παλι, να δω αν εχει λυθει το bug.

Προς το παρον ειναι στο 12% αλλα θελω να δω κ στον δευτερο κυκλο φορτιση πως θα ειναι.

 

Μιλάμε για το s7 edge έτσι?

Σε εμένα με btu τίποτα ακόμα.

Όχι ότι θα την κάνω πριν σιγουρευτουμε ότι ΌΛΑ είναι καλά απλά μου κάνει εντύπωση.

Και στο sammobile δεν βλέπω κάτι καινούργιο ακόμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόβλημα σίγουρα με το home button.

Για την θερμοκρασία δεν είχα διαπιστώσει διαφορές σε σχέση με το 6s plus που είχα.

Με 30° εξ θερμοκρασία σήμερα και με πολύ χρήση έχω τις παρακάτω θερμοκρασίες που είναι απόλυτα φυσιολογικές.

Το ότι αισθάνεσαι πίσω την συσκευή ελαφρά πιο ζεστή είναι απόλυτα λογικό.

Δεν γίνεται να έχει όταν είναι σε λειτουργία χαμηλότερη θερμοκρασία από το περιβάλλον.

Και το Macbook που είναι δίπλα μου είναι ζεστό χωρίς να κάνω τίποτα και μάλιστα έχει βάση με τρία ανεμιστηρακια.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/e6775875b9427b7c8148ec171c8c43d0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Update!

Ειχα λιγο χρονο σημερα και το πηγα στην smartech!

Παιδια σε 1 ωρα μου είχαν αλλαξει κουμπι και οθονη γιατι πανε πακετο, χωρις ερωτησεις χωρις τπτ!

Απλα εδειξα το προβλημα στον υπαλληλο ,εκανε τα χαρτια και σε 1 ωρα το ειχα ξανα στα χερια μου!

Παρα πολυ ικανοποιημενος.Στο iphone 5 που ειχα παλαιοτερα θεμα με το lock button μου το κρατησανε 3 μερες και στο τελος μου δωσανε ανακατασκευασμενο στο τελος, με το οποιο μετα ειχε και θεμα το gps.

 

Kαμια σχεση!Το συνιστω σε οποιον εχει θεμα με την συσκευη του!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ασχολήθηκαν με το προβλημα μου χτες,να πω οτι γυρισα σε apc8 DBT και ολα δείχνουν εντάξει ευτυχώς.

Η έκδοση αυτή δείχνει μέχρι στιγμής να είναι κορυφαία σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

To google backup απο που το κλεινετε και βλεπετε βελτιωση?

Δεν το βρισκω

 

Ρυθμισεις->Δημιουργια αντιγραφων->Λογαριασμός Google->Δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το wifi των ναυαρχίδων της Samsung από το s6 και μετά είναι ασθενές σε σχέση με άλλες συσκευές. Ή πολύ επιλεκτικό. Δεν κατάλαβα ακόμη.

Ενώ αν τρέξεις κάποιες εφαρμογές τύπου greek wpa finder σκαναρει π.χ. 10 routers, μέσα από το μενού της συσκευης εμφανίζει μόνο π.χ. 3 routers.

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να τα "δει" αλλά δεν επιλέγει να τα εμφανίσει στο μενού προς σύνδεση.

Με αυτόν τον τρόπο όμως χάνεται πολλές φορές η δυνατότητα να συνδεθείς κάπου που είναι εφικτή και ικανοποιητική η ταχύτητα και ποιότητα του browsing.

Ποια είναι η γνώμη σας;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το wifi των ναυαρχίδων της Samsung από το s6 και μετά είναι ασθενές σε σχέση με άλλες συσκευές. Ή πολύ επιλεκτικό. Δεν κατάλαβα ακόμη.

Ενώ αν τρέξεις κάποιες εφαρμογές τύπου greek wpa finder σκαναρει π.χ. 10 routers, μέσα από το μενού της συσκευης εμφανίζει μόνο π.χ. 3 routers.

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να τα "δει" αλλά δεν επιλέγει να τα εμφανίσει στο μενού προς σύνδεση.

Με αυτόν τον τρόπο όμως χάνεται πολλές φορές η δυνατότητα να συνδεθείς κάπου που είναι εφικτή και ικανοποιητική η ταχύτητα και ποιότητα του browsing.

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Έχει κακή εμβέλεια για μένα. Είχα και s6 edge ακριβώς μετά το Ζ3C και η διαφορά που βλέπω είναι μεγάλη καθώς έχω τρία δίκτυα που με το Sony τα έπιανα άψογα όχι μόνο σε γραμμές αλλά και στην πράξη σε αντίθεση με τουτα εδώ που με κάνουν και γυρνάω σε 4G συχνά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρώ οτι αργεί αισθητά να συνδεθεί όταν το κλείσεις/ανοίξεις δεν νομίζω να είναι ιδέα μου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανει τετοιες σαχλαμαρες η σαμμυ με τα δικτυα και τηλεφωνιας και ασυρματων?

Τοσο κακογραμμενοι ειναι οι drivers της ή τοσο αδυναμο σε ληψη ειναι το hardware της..?

Πραγματικα πασχει σε αυτο το σημειο σαμμυ....κριμα

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι είναι θέμα hardware ή διορθώνεται;

λογικα h/w γιατι απο s6 edge και με ο,τι εκδοσεις εχουν παρει και τα 2 δεν ειδα διαφορα στην εμβελεια.

 

Γιατι κανει τετοιες σαχλαμαρες η σαμμυ με τα δικτυα και τηλεφωνιας και ασυρματων?

Τοσο κακογραμμενοι ειναι οι drivers της ή τοσο αδυναμο σε ληψη ειναι το hardware της..?

Πραγματικα πασχει σε αυτο το σημειο σαμμυ....κριμα

 

Παιζει ναναι το μονο μειον του s7 :lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι... το μονο μειον του s7, του S,S3, S4, Note 3 ....

Τα ειχα αυτα (εκτος του S7 που λετε εσεις την γνωμη σας) και σε ολα μα ολα το σημα δικτυου σε σχεση με αλλα κινητα ηταν ιδιαιτερα αδυναμο...

Γιατι δνε κανουν κατι επιτελους?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... το μονο μειον του s7, του S,S3, S4, Note 3 ....

Τα ειχα αυτα (εκτος του S7 που λετε εσεις την γνωμη σας) και σε ολα μα ολα το σημα δικτυου σε σχεση με αλλα κινητα ηταν ιδιαιτερα αδυναμο...

Γιατι δνε κανουν κατι επιτελους?

Το γνωρίζεις ότι έχει χαμηλό Sar έτσι? Με αποτέλεσμα να μην έχει δυνατό σήμα. Στο iPhone η εμβέλεια και του ασύρματου και του δικτύου ήταν πολύ ανώτερη αλλά η ακτινοβολία είναι στο Θεό. Προτιμώ λοιπόν χαμηλό Sar και ας μην έχω και το καλύτερο δίκτυο. Που για μένα μια χαρά είναι δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...