Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς?

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Φίλε μου δυστυχώς γύρισα στην apc8 πριν δω το μήνυμα σου.

 

 

Καθαρή την είχες βάλει?

 

Sent from S7 edge

 

Ναι φίλε μου. Επαναφορά πριν, επαναφορά μετά...δυστυχώς τα ίδια και χειρότερα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάντως με την apd1 έχω σχεδόν μηδενικό drain κατά την διάρκεια της νύχτας. Σε 2 νύχτες που είπα να το τσεκαρω έχασα μόλις 2% ανά 8ωρο με WiFi και 4G ανοιχτα . Υπόψη οτι δεν έκανα την μέτρηση με το τηλεφωνο φορτισμένο στο 100% για να έχω πιο ρεαλιστικά αποτέλεσματα.

Με τα προηγούμενα edge είχα drain 8-10% κατά την διάρκεια της νύχτας,αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν φορούσαν την apc8 ή μια προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια λειτουργία στο s7 edge; Δεν το ήξερα. Και από που την ενεργοποιώ;
Προσβ/τη τα, κινητικες δυνατότητες , εύκολη ενεργοποίηση

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/e058eb0a74212cc0a7cb7f58c58a14d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την apd1 έχω σχεδόν μηδενικό drain κατά την διάρκεια της νύχτας. Σε 2 νύχτες που είπα να το τσεκαρω έχασα μόλις 2% ανά 8ωρο με WiFi και 4G ανοιχτα . Υπόψη οτι δεν έκανα την μέτρηση με το τηλεφωνο φορτισμένο στο 100% για να έχω πιο ρεαλιστικά αποτέλεσματα.

Με τα προηγούμενα edge είχα drain 8-10% κατά την διάρκεια της νύχτας,αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν φορούσαν την apc8 ή μια προηγούμενη.

Ούτε εγώ είχα drain τη νύχτα. Μηδενικό. Αλλά σε χρήση το σύστημα ζητούσε πολλά και επίσης βλέπω ότι την μέρα έχω μια ώρα οθόνη λιγότερη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τις ενδειξεις επανω του σηματος, μπαταριας κτπ τα δειχνει κ εσας παρα πολυ μικρα;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, δυστυχώς και η apeq έχει το ίδιο πρόβλημα με το power drain του συστήματος...εδώ και 3 μέρες που την έχω είναι μονίμως από 20 έως 30%... Επιστρέφω σε apc8 και κατασκηνώνω εκεί...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά η Sammy θα μας στοιχειώσει με την C8 :lol:

Εκεί επιμένει να υποβαθμίσει την εμπειρία χρήσης αλλα δεν θα της κάνουμε τη χάρη:p

Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση μαζί θα έλεγα.

 

Τελικα τις ενδειξεις επανω του σηματος, μπαταριας κτπ τα δειχνει κ εσας παρα πολυ μικρα;

 

Αν θες λίγο πιο μεγάλα περνα το Good Lock app της Samsung.

Θα σε γυρίσει σε stock android

Και σε notification bar και κουρτίνα και διαφορετική lock screen.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/2b5c81f25718f371e26d5ecf247495cb.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/27509dc5fb52e2d64c053426ad1f1991.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/55573eed75df06e7e1b4fe8596ba0969.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω...απλα θα ηθελα να ξερω αν σε ολους ειναι πολυ μικρα ή αν εχω αλλαξει εγω καποια ρυθμιση που δεν θυμαμαι...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω...απλα θα ηθελα να ξερω αν σε ολους ειναι πολυ μικρα ή αν εχω αλλαξει εγω καποια ρυθμιση που δεν θυμαμαι...

 

 

 

Μικρά ειναι σε όλους.

Λίγο καλύτερα με good lock.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ρύθμιση να μεγαλώσουν.

Δεν ξέρω αν παίξεις με το scaling υπάρχει διαφορά μιας και δεν το εχω δοκιμάσει εως τώρα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο οτι εδω δει δεν υπαρχει διαφορα για αυτο κ ρωταω...

Οχι οτι δεν φαινονται αλλα παρα ειναι μικρα κ μου εκανε εντυπωση...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο οτι εδω δει δεν υπαρχει διαφορα για αυτο κ ρωταω...

 

Οχι οτι δεν φαινονται αλλα παρα ειναι μικρα κ μου εκανε εντυπωση...

 

 

Μου φαίνεται ανέκαθεν μικρά ηταν.

Θα το είχα παρατηρήσει αν υπήρχε διαφορά με πριν.

Έτσι κι αλλιώς στην ουσία ενα τρίμηνο με την ίδια έκδοση λογισμικού είμαι,αποκλείεται να άλλαζε με οποιοδήποτε τροπο και να μην το είχα παρατηρήσει.

 

Μόνο σε συσκευες με Lollipop μου φαίνεται ηταν μεγαλύτερα αν δεν με απατά η μνημη μου η κανω λάθος.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το notification για το fw update πως το απενεργοποιουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, οπως εχω ξαναγραψει εχω πουλησει το note 4μου εδω και λιγες μερες σκεφτομαι για το edge 7 η μηπως να περιμενω για το note6/7 οπως το λενε τελος παντων. στο νοτε 3 και 4 και ισως κ σε αλλτης σαμι μου παρουσιασε burn-in issues αν το λεω καλα δηλαδη πανω πανω στην οθονη ειχε μεινει μια γραμμη λευκη σαν αυτη που εχει η εφαρμογη του fb ειχαν μεινει τα χαρακτηριστικα ισχνα μεν φαινονταν ομως σε λευκη οθονη . μου ειπαν οτι αν τα στειλω στο σερβις θα αλλαζαν την οθονη αν κ δεν χρησιμοποιησα ευτυχως το σερβις. που θελω να καταληξω εχετε δει κατι στο edge? το θεωρω σπαστικο να εχεις ενα τελεια προσεγμενο κινητο κ να εμφανιζει κατι τετοιο! εγω συνηθως δουλευω τα κινητα μου σε τερμα φωτεινοτητα μηπως φταιει αυτο? οατν με το καλο παρω την συσκευη μηπως να βγαλω την εφαρμογη η απλα να εχω την φωτεινοτητα πιο κατω αν κ δεν το ευχαριστιεσαι ετσι το κινητο!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προερχομαι απο note 3. Σημερα δευτερη μερα με το S7edge και ακομα προσπαθω να εξικειωθω με την οθονη την κουρμπαριστη. Θελει τροπο στο πιασιμο γενικα. Ισως να σε ξενισει λιγο αυτο αλλα πιστευω συνηθιζεται.

Εχει πολυ ανωτερη καμερα απο τα note αλλα μεχρι εκει. Δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα το note 3 μου απο αυτο εκτος της κατα πολυ ανωτερης καμερας.

Ισως με την ελευση του note 7 (αν τελικα το ονομασουν ετσι) να στραφω προς τα εκει.

Σε γενικες γραμμες ειναι σπιρτοζικο κινητο με αψογη οθονη και εκπληκτικη καμερα.

Ελπιζω να εχει την καμερα του και το επομενο note....

 

Υ.Γ 2.5 χρονια με το note δεν ειχα θεμα με burn in. Ημουν παντα στην αυτοματη φωτεινοτητα ομως η οποια με καλυπτε. Πιστευω πως στην φουλ φωτεινοτητα ηταν πολυ κουραστικο...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προερχομαι απο note 3. Σημερα δευτερη μερα με το S7edge και ακομα προσπαθω να εξικειωθω με την οθονη την κουρμπαριστη. Θελει τροπο στο πιασιμο γενικα. Ισως να σε ξενισει λιγο αυτο αλλα πιστευω συνηθιζεται.

Εχει πολυ ανωτερη καμερα απο τα note αλλα μεχρι εκει. Δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα το note 3 μου απο αυτο εκτος της κατα πολυ ανωτερης καμερας.

Ισως με την ελευση του note 7 (αν τελικα το ονομασουν ετσι) να στραφω προς τα εκει.

Σε γενικες γραμμες ειναι σπιρτοζικο κινητο με αψογη οθονη και εκπληκτικη καμερα.

Ελπιζω να εχει την καμερα του και το επομενο note....

 

Υ.Γ 2.5 χρονια με το note δεν ειχα θεμα με burn in. Ημουν παντα στην αυτοματη φωτεινοτητα ομως η οποια με καλυπτε. Πιστευω πως στην φουλ φωτεινοτητα ηταν πολυ κουραστικο...

 

σε ευχαριστω για την απαντηση λογικα θεμα συνηθειας θα ειναι... και το σ6edge + μου αρεσει αλλα θελω καρτα μνημης κ αδιαβροχο οποτε θα περιμενω να πεσει μια σταλιτσα η τιμη και θα το παρω και εγω το δικο σας. και εγω εκει καταληγω οτι η τερμα φωτεινοτητα για πολυ ωρα κανει το burn-in . αλλα σε ταινιες κ φωτο θα την ανοιγω παλι. ισως δε πρεπει σε εφαρμογες που μενουν σταθερες οπως το fb στην αρχικη σελιδα πανω πανω αν κ θα επρεπενα μεριμνισουν γιαυτο στη σαμι...:X το νοτελι 3 με το 4 ειχα παντως διαφορες σε καμερα και σε οθονη επεθδη τα ειχα στο λεω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και σε αυτο το τηλεφωνο με την αλλαγη σε Nova prime η διαφορα σε αισθηση ταχυτητας ειναι χαοτικη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και σε αυτο το τηλεφωνο με την αλλαγη σε Nova prime η διαφορα σε αισθηση ταχυτητας ειναι χαοτικη...

Μα εννοείται ότι θα βάλεις nova! Δε διανοουμαι να μείνω με στοκ launcher! :p

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oποιος έχει βάλει την APEQ μπορεί να μας πει γνώμη πως πηγαίνει η rom και γενικά άμα έχει κάποιες αλλαγές??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να καταλάβω με τον nova σου κάνει το κινητό σαν να έχεις stock android η είναι κάτι άλλο? Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να καταλάβω με τον νονά σου κάνει το κινητό σαν να έχεις stock android η είναι κάτι άλλο?

 

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου για να απαντησω..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να καταλάβω με τον νονά σου κάνει το κινητό σαν να έχεις stock android η είναι κάτι άλλο?

Φέρνει περισσότερο στο στοκ, έχει συρτάρι εφαρμογών κλπ. Βάλε τον να τον δεις.. αν σε αρέσει τον κρατάς!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογές τις έχετε επιλογή παντα σε εξοικονόμηση η αυτόματα??? λέτε να επηρεάζει αυτο σε ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογές τις έχετε επιλογή παντα σε εξοικονόμηση η αυτόματα??? λέτε να επηρεάζει αυτο σε ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε μονο οσες δεν σου είναι απολύτως απαραίτητες.

Link to comment
Share on other sites

Το notification για το fw update πως το απενεργοποιουμε;

 

 

Θες αυτη την εφαρμογη και απενεργοποίηση τους.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro&hl=el

 

τις εφαρμογές τις έχετε επιλογή παντα σε εξοικονόμηση η αυτόματα??? λέτε να επηρεάζει αυτο σε ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είτε σε εξοικονόμηση είτε καθολου.

Οχι αυτόματο.

Δεν το εμπιστεύομαι το αυτόματο.

 

Καλησπέρα για να καταλάβω με τον νονά σου κάνει το κινητό σαν να έχεις stock android η είναι κάτι άλλο?

 

 

Σου αλλάζει όλο το look and feel της home screen,εντελως διαφορετικό απο την TW με παραπάνω customization και παραμετροποίηση.

Δες κανά video σε YouTube να πάρεις μια ιδέα.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος που το πηρε προσφατα σε Ασημι χρωμα να μου πει ποιο φακο φοραει η camera του (SONY η Samsung) και απο πια χωρα προελευσης ειναι;Υπαρχει περιπτωση να δωσω σημερα το gold που εχω και να το παρω σε ασημι. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...