Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος εδώ και 4 μέρες και εγώ του αξιολάτρευτου αυτού κινητού με τις 5'5 ίντζες. Θα διαβάσω όλα όσα έχετε γράψει για πολλές απορίες μου η και για βελτιώσεις. 2-3 άμεσα θεματάκια όμως που με προβληματίζουν. 1ον, δεν βρίσκω την δυνατότητα του να αναπαράγεται ο ήχος κλήσης με σταδιακή αύξηση έντασης. Και έτσι δυστυχώς ξεκινά απότομα και με τρομάζει. Δεύτερον, το εικονίδιο "τηλέφωνο" της συσκευής, δεν έχει ευρετήριο επαφών!!!! Ενώ ενα άλλο εικονίδιο που το λέει "επαφές" δεν έχει αντιστοίχως τα υπόλοιπα!!!!

Επίσης στα sms και γενικά στην σύνταξη κειμένων, τα σημεία στίξης δεν τα έχει σε πρώτη γραμμή παρα έχει μόνο 2 αριστερά και δεξιά της μπάρας "space". Εγώ τα ήθελα στα αλφαβητικά πλήκτρα. Όπως και "σπαστικό" είναι η αλλαγή γλώσσας με σύρσιμο του δακτύλου αντί πατώντας το εικονίδιο της υδρογείου που έχουν πολλά άλλα κινητά.

Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Μπορεί ο φίλος να μην απαντά ειρωνικά, δεν ξέρω, και ενδεχομένως να είχε τις ίδιες απορίες ερχόμενοs από ios..

 

Δεν χρησιμοποιώ την σταδιακή αύξηση έντασης, οπότε δεν ξέρω.

 

Αλλάζεις dialer και βρίσκεις αυτό που θες, υπάρχουν άπειροι στο playstore.

 

Αλλάζεις πληκτρολόγιο (χρησιμοποιώ το Google keyboard) και κάνει ότι ζητάς..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια εχω παρατηρήσει οταν μιλαω στο κινητο και εχω ανοιχτα τα δεδομένα απο 4g πέφτει σε E . Και μόλις κλείσει η επικοινωνία επανέρχεται αμέσως σε 4g .

Το εχει παρατηρήσει καποιος άλλος αυτο ;

Εχω cosmote

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρήσει οταν μιλαω στο κινητο και εχω ανοιχτα τα δεδομένα απο 4g πέφτει σε E . Και μόλις κλείσει η επικοινωνία επανέρχεται αμέσως σε 4g .

Το εχει παρατηρήσει καποιος άλλος αυτο ;

Εχω cosmote

Το 4g δεν υποστηρίζει κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σόρρυ ρε φίλε που δεν είμαι προφέσορας. Εσύ τώρα με βοήθησες υποτίθεται με την ειρωνικότητά σου; Δεν έχουν βάλει και like οι υπεύθυνοι του myphone ρε γμτ, να σε γεμίσουν όλοι γι'αυτό που είπες!!!!

Εαν καποιος θελήσει να βοηθήσει, ελπίζω να το κάνει και να μην είναι σαν τον .... τάδε που αναγκάζομαι να απαντήσω τώρα με αηδίες. Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου υπάρχουν κανονικά οι καρτέλες. Μήπως δεν κοιτάς σωστά?πάνω έχει 3 καρτέλες. Μια κλήσεις μια επαφές και μια αγαπημένα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για edge πάντα ε?

 

Εγω δεν εχω φλασαρει ακόμα αλλα δεν διαβασα κάποιο θεμα.

Ναι φίλε, για το edge μιλάω.. Σε s6 δεν είχα πρόβλημα, απλά δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, για το edge μιλάω.. Σε s6 δεν είχα πρόβλημα, απλά δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οσο εχω δει εδώ δεν αλλαξε κάτι απλα το αρχείο είναι σε 4 μέρη και τα βάζεις στα κουτακια του odin κατα αντιστοιχία.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σόρρυ ρε φίλε που δεν είμαι προφέσορας. Εσύ τώρα με βοήθησες υποτίθεται με την ειρωνικότητά σου; Δεν έχουν βάλει και like οι υπεύθυνοι του myphone ρε γμτ, να σε γεμίσουν όλοι γι'αυτό που είπες!!!!

Εαν καποιος θελήσει να βοηθήσει, ελπίζω να το κάνει και να μην είναι σαν τον .... τάδε που αναγκάζομαι να απαντήσω τώρα με αηδίες. Ευχαριστώ.

μα δεν σε ειρωνευομαι ρε φιλε για χαλάρωσε λίγο..... σε ρωτάω για να ξέρω πως θα σε κατευθύνω...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 4 μέρες και εγώ του αξιολάτρευτου αυτού κινητού με τις 5'5 ίντζες. Θα διαβάσω όλα όσα έχετε γράψει για πολλές απορίες μου η και για βελτιώσεις. 2-3 άμεσα θεματάκια όμως που με προβληματίζουν. 1ον, δεν βρίσκω την δυνατότητα του να αναπαράγεται ο ήχος κλήσης με σταδιακή αύξηση έντασης. Και έτσι δυστυχώς ξεκινά απότομα και με τρομάζει. Δεύτερον, το εικονίδιο "τηλέφωνο" της συσκευής, δεν έχει ευρετήριο επαφών!!!! Ενώ ενα άλλο εικονίδιο που το λέει "επαφές" δεν έχει αντιστοίχως τα υπόλοιπα!!!!

Επίσης στα sms και γενικά στην σύνταξη κειμένων, τα σημεία στίξης δεν τα έχει σε πρώτη γραμμή παρα έχει μόνο 2 αριστερά και δεξιά της μπάρας "space". Εγώ τα ήθελα στα αλφαβητικά πλήκτρα. Όπως και "σπαστικό" είναι η αλλαγή γλώσσας με σύρσιμο του δακτύλου αντί πατώντας το εικονίδιο της υδρογείου που έχουν πολλά άλλα κινητά.

Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Αυτήν την έκδοση είχα κι εγώ στο δικαρτο . Και τα μηνύματα έφευγαν με 70 και όχι 160 χαρακτήρες. Τελικά έβαλα την τελευταία Γαλλική με ODIN και έλυσα όλα τα παραπάνω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μετράει το οξυγόνο στο αίμα το S helth , δεν ξέρω γιατί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimitris2003
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι αρκετες φορες απο το browser του κινητου ενω ειναι σε μια σελιδα ξαφνικα εμφανιστηκε ιος και μετραει αντιστροφα και κανει δονηση το κινητο και Τρελα!!!!

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και τι να κανω...?

Οι σελιδες φαινονται κομπλε δεν ειναι τιποτα ανω των 18 και τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι αρκετες φορες απο το browser του κινητου ενω ειναι σε μια σελιδα ξαφνικα εμφανιστηκε ιος και μετραει αντιστροφα και κανει δονηση το κινητο και Τρελα!!!!

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και τι να κανω...?

Οι σελιδες φαινονται κομπλε δεν ειναι τιποτα ανω των 18 και τετοια...

 

Σίγουρα δεν είναι το σωστό νήμα να γράψεις το ερώτημα σου, αλλά διάβασε το παρακάτω και μην ανησυχείς:

http://www.doctorandroid.gr/2016/06/android-fake-virus-ads.html?m=1

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι αρκετες φορες απο το browser του κινητου ενω ειναι σε μια σελιδα ξαφνικα εμφανιστηκε ιος και μετραει αντιστροφα και κανει δονηση το κινητο και Τρελα!!!!

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και τι να κανω...?

Οι σελιδες φαινονται κομπλε δεν ειναι τιποτα ανω των 18 και τετοια...

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού φιλε αυτο με ολα τα κινητά το έχω δει.

 

Βαλε ενα adblock και καθαρισες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος.Πουλησα το s7 edge μου και πριν το δωσω εκανα wipe data και wipe cache.Τωρα ο νεος ιδιοκτητης μολις ανοιξε την συσκευη βαζει το gmail του και δεν το δεχεται του βγαζει ενα μηνυμα οτι πρεπει να βαλει εναν λογαριασμο gmail που ειχε συνχρονιστει στο παραλθον δηλαδη το δικο μου λογαριασμο.Υπαρχει καποια λυση ωστε να δεχτει το gmail του;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες το βράδυ την τελευταία ολλανδική και το bug με το Android system συνεχίζεται. Εξαλείφεται μόνο με reboot αλλά προσοχή όχι μόλις βγαζεις το κινητό από την φόρτιση και δείχνει 100% γιατί εκεί συνεχίζει. Πρέπει να πέσει στο 99% και μετά reboot. Εννοείται ότι έχω κάνει όλα τα γνωστά που έχουμε πει εδώ μέσα. ΕΛΕΟΣ δηλαδή....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες το βράδυ την τελευταία ολλανδική και το bug με το Android system συνεχίζεται. Εξαλείφεται μόνο με reboot αλλά προσοχή όχι μόλις βγαζεις το κινητό από την φόρτιση και δείχνει 100% γιατί εκεί συνεχίζει. Πρέπει να πέσει στο 99% και μετά reboot. Εννοείται ότι έχω κάνει όλα τα γνωστά που έχουμε πει εδώ μέσα. ΕΛΕΟΣ δηλαδή....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περασε την Apc8 BTU φίλε και θα είσαι οκ.

Απλα μην κανεις update.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την εντύπωση ότι με την APF2 η διαχείρηση της μπαταρίας είναι καλύτερη σε σχέση με την APD1...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες το βράδυ την τελευταία ολλανδική και το bug με το Android system συνεχίζεται. Εξαλείφεται μόνο με reboot αλλά προσοχή όχι μόλις βγαζεις το κινητό από την φόρτιση και δείχνει 100% γιατί εκεί συνεχίζει. Πρέπει να πέσει στο 99% και μετά reboot. Εννοείται ότι έχω κάνει όλα τα γνωστά που έχουμε πει εδώ μέσα. ΕΛΕΟΣ δηλαδή....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου κλεισε το backup της google και δεν θα εχεις πρόβλημα! Εγω την εχω ως βαση σε custom rom και με κλειστο το backup της google και τελευταία εκδοση play services δεν εχω κανενα προβλημα!Δες και τα screenshotshttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/734198850683bd7f06994efe9112e90e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/792d09490a4d9260c9966978c8087583.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την εντύπωση ότι με την APF2 η διαχείρηση της μπαταρίας είναι καλύτερη σε σχέση με την APD1...

Εγώ δεν είδα κάποια αλλαγή προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να επιβεβαιώσω ότι μόλις απενεργοποίησα το google backup, δεν χρειάζεται επανεκκίνηση το κινητό είμαι οκ με το android system..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος.Πουλησα το s7 edge μου και πριν το δωσω εκανα wipe data και wipe cache.Τωρα ο νεος ιδιοκτητης μολις ανοιξε την συσκευη βαζει το gmail του και δεν το δεχεται του βγαζει ενα μηνυμα οτι πρεπει να βαλει εναν λογαριασμο gmail που ειχε συνχρονιστει στο παραλθον δηλαδη το δικο μου λογαριασμο.Υπαρχει καποια λυση ωστε να δεχτει το gmail του;

Κατι δεν έγινε σωστά πιθανόν...Μου έτυχε και μένα σε κινητό που αγόρασα. Μόνη λύση είναι να βάλεις το gmail του παλιού ιδιοκτήτη (πες του να αλλάξει κωδικό μετα) και στο καπάκι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων και επαναφορά συσκευής με διαγραφή των πάντων

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κλεισε το backup της google και δεν θα εχεις πρόβλημα! Εγω την εχω ως βαση σε custom rom και με κλειστο το backup της google και τελευταία εκδοση play services δεν εχω κανενα προβλημα!Δες και τα screenshotshttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/734198850683bd7f06994efe9112e90e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/792d09490a4d9260c9966978c8087583.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω κάνει ήδη αυτό. :mad: :mad: :mad: Σας ευχαριστώ πάντως,θα το παρακολουθώ κάνα 2 μέρες μέχρι να στρώσει ή ρομ και βλέπουμε. Είμαι οριακά πάντως να το δώσω τώρα που πιάνει τιμή ακόμα..!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το thread, και ήδη χρησιμοποιώ το Mode του YouTube.. εξαιρετική δουλειά, ρίξτε μια ματιά για όσους δεν θέλουν ρουτ από τώρα!

 

 

No-Root Modifications

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος.Πουλησα το s7 edge μου και πριν το δωσω εκανα wipe data και wipe cache.Τωρα ο νεος ιδιοκτητης μολις ανοιξε την συσκευη βαζει το gmail του και δεν το δεχεται του βγαζει ενα μηνυμα οτι πρεπει να βαλει εναν λογαριασμο gmail που ειχε συνχρονιστει στο παραλθον δηλαδη το δικο μου λογαριασμο.Υπαρχει καποια λυση ωστε να δεχτει το gmail του;

Τι gmail παλιο κ τετοια ρε παιδες.Πεστου να μπει στο recovery και να κάνει από κει factory reset. Μετά θα είναι οκ.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την έκδοση είχα κι εγώ στο δικαρτο . Και τα μηνύματα έφευγαν με 70 και όχι 160 χαρακτήρες. Τελικά έβαλα την τελευταία Γαλλική με ODIN και έλυσα όλα τα παραπάνω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μετράει το οξυγόνο στο αίμα το S helth , δεν ξέρω γιατί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες λιγο αν θες στο Phone info αν ειναι ενεργο το Active CSC code.

Καποια στιγμη μου εκανε και εμενα το ιδιο δεν μετρουσε το οξυγονο και εφταιγε ο τροπος που ειχα περασει την ROM δεν φαινοταν το Active CSC code. Ξαναπερασα την ROM με καθαρη εγκατασταση και ολα ηρθαν στην θεση τους.

Επισης αφου και το δικο σου ειναι δικαρτο οπως και το δικο μου ενδεχομενως να ειναι η ασυμβατοτητα που μπορει να υπαρχει με τις Ευρωπαικες ROM. Προσπαθησε να του περασεις μια απο Τουρκια, Αραβικα Εμιρατα, Αφγανισταν, η οπου αλλου τελος παντων κυκλοφορει η δικαρτη εκδοση αν δεν φτιαξει με καθαρη εγκατασταση.

Εγω πχ εχω περασει τωρα την τελευταια απο Αραβικα Εμιρατα και ολα δουλευουν ρολοι....... απο εδω: https://samsung-firmware.org/download/Galaxy%20S7%20edge/00f3/XSG/G935FXXU1APF2/G935FOJV1APF1/

Παντως ειναι ενδιαφερον και το σκεφτομαι και εγω να περασω μια ευρωπαικη να δω αν δουλευει στο FD.....

Πες μου σε παρακαλω αν μπορεις αν εχει αλλα θεματακια η εγκατασταση ευρωπαικης σε FD..... η δουλευουν ολα σωστα.

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τι gmail παλιο κ τετοια ρε παιδες.Πεστου να μπει στο recovery και να κάνει από κει factory reset. Μετά θα είναι οκ.

Sent from S7 edge

Δεν γίνεται. Αυτο ειναι το ευκολο και προφανες...λες να μην το είχα σκέφτει ;

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Αυτο ειναι το ευκολο και προφανες...λες να μην το σκέφτηκα ;

Πιθανόν μονο αν φλασαρει ρομ.

 

Αλλιως μόνο με το μειλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...