Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Μπορει καποιος που το πηρε προσφατα σε Ασημι χρωμα να μου πει ποιο φακο φοραει η camera του (SONY η Samsung) και απο πια χωρα προελευσης ειναι;Υπαρχει περιπτωση να δωσω σημερα το gold που εχω και να το παρω σε ασημι.

Εγώ το πήρα προχτές γερμανικό ασημί . Αν κατάλαβα καλά έχω της Samsung μπρος πίσω. Δεν έχω διαβάσει να υστερεί όμως καπου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα.Μπορει καποιος που το πηρε προσφατα σε Ασημι χρωμα να μου πει ποιο φακο φοραει η camera του (SONY η Samsung) και απο πια χωρα προελευσης ειναι;Υπαρχει περιπτωση να δωσω σημερα το gold που εχω και να το παρω σε ασημι.

Καλημέρα πως μπορώ να δω την κάμερα για να σου πω!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να δω την κάμερα για να σου πω!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Aida64 από playstore και μετά devices.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aida64 από playstore και μετά devices.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony_imx260_FIMC_is

 

Ποια είναι καλύτερη?

Και τη χωρα?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα αποτι βλέπω έχει βγει κ μια πιο καινούργια η APF2

Και εγώ τις είδα σήμερα το πρωι και έχουν και διαφορετικό changelist.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος που το πηρε προσφατα σε Ασημι χρωμα να μου πει ποιο φακο φοραει η camera του (SONY η Samsung) και απο πια χωρα προελευσης ειναι;Υπαρχει περιπτωση να δωσω σημερα το gold που εχω και να το παρω σε ασημι.

 

Καλημέρα πως μπορώ να δω την κάμερα για να σου πω!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Aida64 από playstore και μετά devices.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sony_imx260_FIMC_is

 

Ποια είναι καλύτερη?

Και τη χωρα?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Επισης στο gold που εχω τωρα ειμαι με τον SONY MX260 που απο οτι ειχα διαβασει ισως εχει μια ελαχιστη διαφορα προς το καλυτερο στις βραδυνες φωτογραφιες (ισως κανω λαθος).Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση στο Πολωνικό μου:

 

http://s33.postimg.org/qdqq5ydj3/Screenshot_20160613_095954.png

 

http://s33.postimg.org/5qkk4eygv/Screenshot_20160613_100003.png

 

http://s33.postimg.org/o2jxto4xr/Screenshot_20160613_103202.png

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογές τις έχετε επιλογή παντα σε εξοικονόμηση η αυτόματα??? λέτε να επηρεάζει αυτο σε ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι απλό. Όπου χρειάζεσαι ειδοποιήσεις και χρησιμοποιείς συχνά πχ τους messengers, viber κλπ είναι άτοπο να τις βάλεις στην επιλογή πάντα γιατί εκτός ότι θα έχεις εντελώς αντίθετο αποτέλεσμα, πιθανότατα θα επηρεαστούν οι ειδοποιήσεις.

Επίσης κάποιες εφαρμογές όπου και να τις βάλεις θα τρεχουν σε φάση αναμονής πχ google fit.

Δεν το λέω για σένα αλλά δεν γίνεται στον βωμό της καλύτερης αυτονομίας να περιορίζουμε την χρηστικότητα του smartphone μας.

Γι αυτό δεν λαμβάνω υπόψη μου τους πινακες που ανεβάζουν διαφοροι συμφορουμήτες οι οποίοι δεν χρησιμοποιούν βασικές εφαρμογές οπως facebook, WhatcApp, Viber κλπ. Η χρήση τους δεν είναι αντιπροσωπευτική όταν την σημερινή εποχή είναι οι νουμερο ενα εφαρμογές που εγκαθιστά το 99% των χρηστών. Άλλωστε ο πρωταρχικός σκοπός του κινητού είναι η επικοινωνία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Όπου χρειάζεσαι ειδοποιήσεις και χρησιμοποιείς συχνά πχ τους messengers, viber κλπ είναι άτοπο να τις βάλεις στην επιλογή πάντα γιατί εκτός ότι θα έχεις εντελώς αντίθετο αποτέλεσμα, πιθανότατα θα επηρεαστούν οι ειδοποιήσεις.

Επίσης κάποιες εφαρμογές όπου και να τις βάλεις θα τρεχουν σε φάση αναμονής πχ google fit.

Δεν το λέω για σένα αλλά δεν γίνεται στον βωμό της καλύτερης αυτονομίας να περιορίζουμε την χρηστικότητα του smartphone μας.

Γι αυτό δεν λαμβάνω υπόψη μου τους πινακες που ανεβάζουν διαφοροι συμφορουμήτες οι οποίοι δεν χρησιμοποιούν βασικές εφαρμογές οπως facebook, WhatcApp, Viber κλπ. Η χρήση τους δεν είναι αντιπροσωπευτική όταν την σημερινή εποχή είναι οι νουμερο ενα εφαρμογές που εγκαθιστά το 99% των χρηστών. Άλλωστε ο πρωταρχικός σκοπός του κινητού είναι η επικοινωνία.

 

ετσι ακριβως. ΠΧ αν δοκιμασεις να βαλεις το viber Παντα, και το εχεις ρυθμισει να βλεπεις το εικονιδιο του πανω, θα δεις οτι θα ανοιγοκλεινει, γιατι το κινητο κλεινει την εφαρμογη και αυτη ανοιγει γιατι ετσι πρεπει. Εγω αυτες τις εχω στο ποτε...

Το fb που εχω στο παντα, υπολειτουργει, αλλα επειδη στις 100 ειδοποιησεις οι 101 ειναι αχρηστες, δεν με απασχολει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Unitrax ριχτη να δουμε τελικα αν ειναι χειροτερη ή οχι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έριξα τη Γαλλική εγω χτες..

Για να δουμε...

Πάντως πάει σφαίρα, το format θα φταίει λογικά..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/3ef56bf14ebc5797f6a460721ca1eaf7.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

1. Ρε παιδιά τι χώρα πως τη βλέπω???

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος για επαναφορά εφαρμογών + ρυθμίσεων τους, χωρίς ρουτ? τόσα χρόνια είχα σωθεί με Tb, αλλά πλέον χωρίς ρουτ τι γίνεται;

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

1. Ρε παιδιά τι χώρα πως τη βλέπω???

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος για επαναφορά εφαρμογών + ρυθμίσεων τους, χωρίς ρουτ? τόσα χρόνια είχα σωθεί με Tb, αλλά πλέον χωρίς ρουτ τι γίνεται;

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για το δεύτερο σκέλος θέλω να ρωτήσω και εγώ. Με το smart switch διατηρούνται οι ρυθμίσεις των εφαρμογών?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβασα ότι η samsung θα αφαιρέσει το app drawer σε μελλοντική αναβάθμιση αν κάνει κάτι τέτοιο θα κάνει μεγάλη πατάτα ποτε δεν μου άρεσε να βλέπω όλες τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες αν γίνει κάτι τέτοιο θα βάλω τον nova γιατί ακουω καλά λόγια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβασα ότι η samsung θα αφαιρέσει το app drawer σε μελλοντική αναβάθμιση αν κάνει κάτι τέτοιο θα κάνει μεγάλη πατάτα ποτε δεν μου άρεσε να βλέπω όλες τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες αν γίνει κάτι τέτοιο θα βάλω τον nova γιατί ακουω καλά λόγια

 

Και εγώ διάβασα κάτι τέτοιο.

Αν κάνει κάτι τέτοιο ο nova θα δουλεύει κανονικά?

Ο nova είναι η πρώτη εφαρμογή που βάζω στις συσκευές μου εδώ και πολλά χρόνια.

Δεν έχω δουλέψει ποτέ launcher της Samsung ούτε για δέκα λεπτά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβασα ότι η samsung θα αφαιρέσει το app drawer σε μελλοντική αναβάθμιση αν κάνει κάτι τέτοιο θα κάνει μεγάλη πατάτα ποτε δεν μου άρεσε να βλέπω όλες τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες αν γίνει κάτι τέτοιο θα βάλω τον nova γιατί ακουω καλά λόγια

 

υπάρχει ηδη αυτή η δυνατότητα , επιλέγεις αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβασα ότι η samsung θα αφαιρέσει το app drawer σε μελλοντική αναβάθμιση αν κάνει κάτι τέτοιο θα κάνει μεγάλη πατάτα ποτε δεν μου άρεσε να βλέπω όλες τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες αν γίνει κάτι τέτοιο θα βάλω τον nova γιατί ακουω καλά λόγια

Εγώ την θεωρώ σωστή απόφαση.

Τι πιο απλό από το να βάλεις τις εφαρμογές σου σε 5 φακέλους ανά κατηγορία σε μια δεύτερη οθόνη.

Μιλώ για τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς σπάνια γιατί τις καθημερινές επιβάλλεται να τις έχεις σε πρώτη ζήτηση στην οθόνη σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την θεωρώ σωστή απόφαση.

Τι πιο απλό από το να βάλεις τις εφαρμογές σου σε 5 φακέλους ανά κατηγορία σε μια δεύτερη οθόνη.

Μιλώ για τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς σπάνια γιατί τις καθημερινές επιβάλλεται να τις έχεις σε πρώτη ζήτηση στην οθόνη σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επι της ουσιας το ιδιο ειναι, αλλα γιατι να μας το κανει a la iphone?

εξαλλου τι ειναι πιο εξυπνο? να σε αναγκαζει να καθεσαι να χωνεις μια μια τις εφαρμογες σε φακελους ή να ειναι μεσα στο μενου ολες και να βγαλεις εξω οσες θες? Εκτος αν η πλειοψηφια τις εχει εξω τις πιο πολλες..

 

Για μενα ειναι τραγικη αποφαση (νομιζω ειναι θεμα google) και απλα θα μου σπασει τα νευρα στο σεταρισμα..

ΟΣο για τον launcher nova, ειναι υπερβολικα παραμετροποιησιμος και μια φορα που τον εβαλα βαρεθηκα, πλεον της samsung ειναι καλος και με βολευει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβασα ότι η samsung θα αφαιρέσει το app drawer σε μελλοντική αναβάθμιση αν κάνει κάτι τέτοιο θα κάνει μεγάλη πατάτα ποτε δεν μου άρεσε να βλέπω όλες τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες αν γίνει κάτι τέτοιο θα βάλω τον nova γιατί ακουω καλά λόγια

Είναι απόφαση της Google για το νέο λειτουργικό, οπότε δε νομίζω ότι μπορεί να κάνει και πολλά η Samsung. Για μένα είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόφαση της Google για το νέο λειτουργικό, οπότε δε νομίζω ότι μπορεί να κάνει και πολλά η Samsung. Για μένα είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

 

Η σωστή κατεύθυνση είναι η επιλογή μεταξύ των 2. Άλλωστε η λογική του android αυτή ήταν εξαρχής, η δυνατότητα παραμετροποίησης (σε κάποιο - κατά το δυνατόν ικανοποιητικό - βαθμό).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον παραμένει η δυνατότητα να το φέρουμε στα μέτρα μας με τρίτες λύσεις δεν με νοιάζει τι κάνει η Google και η Samsung.

 

Προσωπικά δεν το θέλω σαν το iOS.

Το εχω στη μάπα στο iPad δεν γουστάρω και στο κινητό ίδιο look and feel.

 

Δεν μου αρέσει η λογική της ομοιογένειας οπουδήποτε.

Ουτε η λογική όλοι ντυμένοι σαν στρατιωτάκια.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την apd1 έχω σχεδόν μηδενικό drain κατά την διάρκεια της νύχτας. Σε 2 νύχτες που είπα να το τσεκαρω έχασα μόλις 2% ανά 8ωρο με WiFi και 4G ανοιχτα . Υπόψη οτι δεν έκανα την μέτρηση με το τηλεφωνο φορτισμένο στο 100% για να έχω πιο ρεαλιστικά αποτέλεσματα.

Με τα προηγούμενα edge είχα drain 8-10% κατά την διάρκεια της νύχτας,αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν φορούσαν την apc8 ή μια προηγούμενη.

Πως το καταφερες αυτο; Με απλό wifi κ πέφτει 5-7 χωρίς αυτό πέφτει περιπου 2!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις ρομ, συμβαίνουν ανεξηγητα πράγματα.

Ενω με την c8 ήμουν μια χαρά,

Οταν άρχισαν τα θέματα με την μπαταρία ενώ είχα αναβαθμίσει σε D1,

έκανα downgrade στην c8 που όπως είπα ήταν μια χαρά.

Μετά το downgrade όμως το τηλέφωνο δεν ήταν όπως "παλιά" με την c8.

Παρόλο που ήταν ακριβώς η ίδια ρομ, ακριβώς η ίδιες εφαρμογές ακριβώς η ίδια χρήση.

Η λύση ήρθε με αλλαγή σε BTU.

Θέλω να πω ότι ναι καλή χρυσή η c8 αλλά δεν είναι σε όλες τις περιπτώσεις εξίσου καλή.

Να έφταιγε το downgrade?

Αφού η ίδια ρομ περαστικε καθαρή γιατί δεν έγινε όπως παλιά?

Η γνώμη μου είναι μετά από αυτή την ταλαιπωρία,

Αν δουλεύει καλά, σε οποιοδήποτε ρομ, να μην την αλλάξουμε.

Τουλάχιστον μέχρι να έχουμε πολλές ενδείξεις ότι βγήκε μια χωρίς να έχει κανένας πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερες αυτο; Με απλό wifi κ πέφτει 5-7 χωρίς αυτό πέφτει περιπου 2!

Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα στο τηλέφωνο. Εντελώς μανίσιο και χωρίς προγράμματα τυπου greenify κτλ

Και μένα μου έκανε εντύπωση, δεδομένου ότι με το προηγούμενο s7 edge είχα και εγώ υψηλό drain. Γι αυτό και διαστάζω για downgrade στην apc8 όπως οι περισσότεροι έχουν ήδη κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...