Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις παρελαβα και ειμαι στην 1 εκδοση απο οτι καταλαβα APB4 Φεβρουαριου λεει

 

μου βγαλε για αναβαθμιση και δεν το εκανα

 

μενω εδω ετσι?

 

Μάριε καλώς ήρθες και επίσημα στην 7 edge παρέα.

Αυτή είναι η πρώτη πριν την c8?

Δεν θυμάμαι.

Τι προέλευσης είναι τελικά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάριε καλώς ήρθες και επίσημα στην 7 edge παρέα.

Αυτή είναι η πρώτη πριν την c8?

Δεν θυμάμαι.

Τι προέλευσης είναι τελικά?

 

σε ευχαριστω φιλε μου, καηκα στην αναμονη αλλα ολα καλα.

 

Σουηδικο ειναι, ΝΕΕ κωδικος, unbranded.

 

Ναι απο οτι ειδα ειναι πριν την c8, και αν αν κανω update θα με παει στην τελευταια σημερα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου, καηκα στην αναμονη αλλα ολα καλα.

 

Σουηδικο ειναι, ΝΕΕ κωδικος, unbranded.

 

Ναι απο οτι ειδα ειναι πριν την c8, και αν αν κανω update θα με παει στην τελευταια σημερα ετσι?

 

 

Ναι λογικά στην τελευταία θα σε πάει.

Εν τω μεταξύ εγώ μετά από πολλά θέματα και πολλές αλλαγές ρομ έχω βρει την υγεία μου με την btu και δεν την αλλάζω με καμία που θα βγει, εάν πρώτα δεν είμαι σίγουρος ότι ότι όλα είναι καλά.

Για αρχή λέω μείνει σε αυτή που έχει και μετά βλέπεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά στην τελευταία θα σε πάει.

Εν τω μεταξύ εγώ μετά από πολλά θέματα και πολλές αλλαγές ρομ έχω βρει την υγεία μου με την btu και δεν την αλλάζω με καμία που θα βγει, εάν πρώτα δεν είμαι σίγουρος ότι ότι όλα είναι καλά.

Για αρχή λέω μείνει σε αυτή που έχει και μετά βλέπεις.

 

να ρωτησω κατι χωρις ιχνος ειρωνιας κτλ το κινητο πριν δηλαδη κανεις ολα αυτα και καταληξεις σε αυτην δεν ηταν καλο? λαγκαρε λογικα οχι... τοτε γιατι τοση φασαρια? παλια τα εκαναν κ εγω αυτα μεχρι το note 2 ισως και μετα δεν ξαναπειραξα τιποτα μονο λαντσερ κτλ αλλαζα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά στην τελευταία θα σε πάει.

Εν τω μεταξύ εγώ μετά από πολλά θέματα και πολλές αλλαγές ρομ έχω βρει την υγεία μου με την btu και δεν την αλλάζω με καμία που θα βγει, εάν πρώτα δεν είμαι σίγουρος ότι ότι όλα είναι καλά.

Για αρχή λέω μείνει σε αυτή που έχει και μετά βλέπεις.

 

καλα και εγω παντα βτυ βαζω αλλα λεω τωρα μη φλασαρω θα δουμε

 

θα μεινω εδω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι χωρις ιχνος ειρωνιας κτλ το κινητο πριν δηλαδη κανεις ολα αυτα και καταληξεις σε αυτην δεν ηταν καλο? λαγκαρε λογικα οχι... τοτε γιατι τοση φασαρια? παλια τα εκαναν κ εγω αυτα μεχρι το note 2 ισως και μετα δεν ξαναπειραξα τιποτα μονο λαντσερ κτλ αλλαζα

 

Ναι θα σου απαντήσω.

Λοιπόν το δικό μου είναι ιταλικό ITV.

Μου ήρθε με την πρώτη ρομ(μάλλον αυτή που έγραψε και ο Μάριος).

ΤΈΛΕΙΟ με κεφαλαία σε όλα του.

Μετά ήρθε ota update η επόμενη έκδοση c8.

Το ίδιο και πάλι, ΤΈΛΕΙΟ σε όλα.

Τα πρόβλημα ξεκίνησαν με το δεύτερο ota update και την D1 rom.

Σύστημα Android στα ύψη, μπαταρία 2 ώρες sot λιγότερο και 2-3 φορές έσβησε από μόνο του και μπόρεσα να το ανοίξω μετά από 5 λεπτά.

Σκέφτηκα ότι φταίει κάτι επειδή δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Hard reset λοιπόν και στήσιμο από την αρχή.

Πάλι τα ίδια.

Κατέβασμα την ίδια ρομ και πέρασμα με Odin.

Πάλι τα ίδια.

Downgrate σε c8, πάλι τα ίδια "σχεδόν".

Κατέβασμα την τελευταία BTU, πέρασμα με Odin.

Κλειστά backup Google και samsung.

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσίες google play.

Κόψιμο δικαιωμάτων τοποθεσίας σε άσχετες εφαρμογές.

Πλέον έχω την καλύτερη μπαταρία από ποτέ.

Με χρήση 80-20 wifi data το 6ωρο sot το έχει για πλάκα.

Λαγκαρισμα δεν ξέρω τι θα πει από πέρσι κιόλας με το s6.

Αυτά τα ηλεκτρονικά είναι περίεργα συστήματα.

Τα ίδια προβλήματα με την μπαταρία τα ειχαν και άλλα παιδιά με την συγκεκριμένη έκδοση.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να μοιράσω τα δεδομένα του S7 Edge σ'ένα laptop για να έχει ίντερνετ κι εκείνο. Ωστόσο το laptop είναι με Windows 10 και δεν έχει bluetooth. Υπάρχει τρόπος να μοιράσω τα δεδομένα του S7 μέσω Wi-Fi στο laptop;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να μοιράσω τα δεδομένα του S7 Edge σ'ένα laptop για να έχει ίντερνετ κι εκείνο. Ωστόσο το laptop είναι με Windows 10 και δεν έχει bluetooth. Υπάρχει τρόπος να μοιράσω τα δεδομένα του S7 μέσω Wi-Fi στο laptop;

 

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να κάνεις το κινητό "ρουτερ", για να πάρει ίντερνετ το λαπτοπ.

Ρυθμίσεις, mobile hotspot, φορητό σημείο πρόσβασης, ενεργό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να κάνεις το κινητό "ρουτερ", για να πάρει ίντερνετ το λαπτοπ.

Ρυθμίσεις, mobile hotspot, φορητό σημείο πρόσβασης, ενεργό.

Άψογος, γράφω από το λάπτοπ τώρα παίρνοντας τα δεδομένα του κινητού. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προχτές απέκτησα το 3ο κατά σειρά s7 edge σε διάστημα μόλις 2-3 μηνών...όπως είχα ξαναγράψει τα προηγούμενα δύο τα πούλησα πρωτίστως γιατί δεν μπορούσα να εξοικειωθώ με την edge οθόνη, αλλά και εξαιτίας της υπερευαίσθητου touch και των ανεξήγητων battery drain που αντιμετώπιζα. Το νέο s7 edge ήρθε να προστεθεί στα ήδη υπάρχοντα iphone 6s plus και LG G4 H818P και στο τέλος της άλλης εβδομάδας κάποιο από τα τρία θα με αποχαιρετήσει.

Θα μου πεις γιατί το ξαναγοράζεις ένα τηλέφωνο που ήδη έχεις πουλήσει 2 φορές. Ο λόγος είναι πολύ απλός...η τιμή είναι πλέον αρκετά ελκυστική για το συνολικό πακέτο (ειδικά για αγορά από αγγελίες) και επιπλέον δεν έχω βρει ακόμη κάποιον αξιόλογο ανταγωνιστή σε android που θα με προσελκύσει.

Στο δια ταύτα....το νέο s7 edge είναι ιταλικό, μαύρο (το οποίο by the way θεωρώ λιγότερο premium εμφανισιακά από το προηγούμενο που είχα σε λευκό) και φοράει την APD1.

Επειδή έτυχε και διάβασα φευγαλέα κάποια αρνητικά σχόλια για την συγκεκριμένη έκδοση, θα πω ότι προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει σε 2 ημέρες χρήσης κάποιο θεματάκι με την αυτονομία ή κάτι άλλο. Εδώ είναι τα στατιστικά μου με χρήση wifi-4G (80-20), φωτεινότητα στο αυτόματο και αρκετούς λογαριασμούς να συγχρονίζουν .

http://s33.postimg.org/ypk57hzrz/Screenshot_20160611_172825.png

photo uploading

http://s33.postimg.org/tn39w37fj/Screenshot_20160611_172834.png

img host

Λίγο περίεργο πάντως το 3% στον chrome, που φυσικά δεν ισχύει, όπως και λίγο υψηλό μου φαίνεται το σύστημα android στο 21%.

Επίσης με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχει λυθεί το πρόβλημα με την υπερευαισθησία του touch και τα τυχαία ανοίγματα εφαρμογών. Είχα διαβάσει ότι υπήρξε κάποιο update, αλλά δεν περίμενα τέτοια θεαματική αλλαγή.

Στο θέμα του wifi τώρα που επίσης διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια. Εντελώς μπακαλίστικα πραγματοποίησα και με τα τρία τηλέφωνα που διαθέτω 3-4 συνεχόμενα speed test από το πιο απομακρυσμένο δωμάτιο του σπιτιού (το οποίο περνάνε αρκετοί τοίχοι) . Το s7 edge πράγματι είχε την μικρότερη ισχύ οπτικά (μία μόνο γραμμή), αλλά στην πραγματικότητα είχε το μικρότερο ping και τις μεγαλύτερες ταχύτητες και από τα τρία, (χωρίς βέβαια οι διαφορές να είναι τεράστιες). Μετά δοκίμασα να παίξω και μερικά 1080p videakia από Youtube, χωρίς και πάλι να διαπιστώσω το παραμικρό που θα με προβλημάτιζε. Προφανώς λοιπόν υπάρχει θέμα στο τρόπο αποτύπωσης του σήματος wifi, o οποίος πιθανόν είναι λιγότερο αναλογικός από ότι θα έπρεπε και όχι κάποιο πρόβλημα επι της ουσίας.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το wifi το είπα κι εγώ αλλά χωρίς μέτρηση.

Ενω στο iPhone έβλεπα μια γραμμή παραπάνω, στο s7 είχα σταθερό άνοιγμα σελίδων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που λετε για την υπερευαισθησια εγω πρώτη μερα σήμερα έρχομαι απο s6 και ΔΕΝ εκανα κανενα update δεν εχω κανενα θεμα όμως.

Μήπως είναι θέμα χρήστη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που λετε για την υπερευαισθησια εγω πρώτη μερα σήμερα έρχομαι απο s6 και ΔΕΝ εκανα κανενα update δεν εχω κανενα θεμα όμως.

Μήπως είναι θέμα χρήστη?

Ποια έκδοση φοράς; Λογικά θα έχεις την τελευταία, γι αυτό και δεν αντιμετωπίζεις κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα και εγω στην παρεα σας...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση φοράς; Λογικά θα έχεις την τελευταία, γι αυτό και δεν αντιμετωπίζεις κάποιο θέμα.

Το ειπα πιο πριν στο θέμα φιλε.

 

Την 1 που βγήκε του Φεβρουαρίου.

 

Μιλαμε για κανένα θεμα όμως και ξαπλα και παντού.

Link to comment
Share on other sites

pano αν θέλεις να κατεβάσεις το android system πήγαινε και κλείσε τα google services θα δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το ειπα πιο πριν στο θέμα φιλε.

 

Την 1 που βγήκε του Φεβρουαρίου.

 

Μιλαμε για κανένα θεμα όμως και ξαπλα και παντού.

 

Καλά δεν είχε και κάνα σπουδαίο πρόβλημα. Εγώ πχ είμαι μια χαρά δε με ενοχλεί.

Όσο για εμβέλεια εγώ 2 edge που έχω δοκιμάσει δεν έχουν σήμα wifi σε οριακό σημείο που το Ζ3 έχει. Δεν μιλάμε για άλλη αποτύπωση.

Όσο για τον φίλο που κάνα ήρθε στο s7 edge...δεν έχει πρόβλημα με την apd1 απλά με την apc8 έχεις συν μια ώρα οθόνη ή μισή μέρα ακόμα χρήσης στα δικά μου δεδομένα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είχε και κάνα σπουδαίο πρόβλημα. Εγώ πχ είμαι μια χαρά δε με ενοχλεί.

Όσο για εμβέλεια εγώ 2 edge που έχω δοκιμάσει δεν έχουν σήμα wifi σε οριακό σημείο που το Ζ3 έχει. Δεν μιλάμε για άλλη αποτύπωση.

Όσο για τον φίλο που κάνα ήρθε στο s7 edge...δεν έχει πρόβλημα με την apd1 απλά με την apc8 έχεις συν μια ώρα οθόνη ή μισή μέρα ακόμα χρήσης στα δικά μου δεδομένα.

Καποιοι ειχανε πει για μεγάλο θέμα γι αυτο το ειπα.

Στις αρχές του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι ειχανε πει για μεγάλο θέμα γι αυτο το ειπα.

Στις αρχές του θέματος.

 

Το edge αν δεν το κρατάς σωστά πάντα θα έχεις θέμα...σίγουρα τώρα το βελτιωσε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με την APD1 δεν έχω κάποιο πρόβλημα ούτε όσον αφορά τη μπαταρία ούτε οτιδήποτε άλλο. Και δεν βρίσκω κάποιο λόγο να πάω σε προηγούμενη έκδοση αφού αυτή έχει σίγουρα καλύτερη απόκριση στην οθόνη συγκριτικά με την υπερευαισθησια που είχα και εγώ αντιληφθεί αρχικά με την APC8, συν του ότι μπορείς να αλλάξεις και το dpi.

Όσον αφορά το wifi, να συμφωνήσω και εγώ με κάποια παιδιά πιο πάνω, το ζήτημα είναι κυρίως με τις μπάρες που εμφανίζονται, στην πράξη όμως είναι μια χαρά. Να πω πχ από προσωπική εμπειρία ότι λόγω διαρρύθμισης σε κάποιο χώρο του σπιτιού μου με τα m8 και m7, δεν έφτανε το σήμα από το ρουτερ. Με το s7 edge όμως μπορώ να συνδεθώ, οπως και με το s6 edge που ειχα προηγουμενα, σίγουρα είναι πιο δυνατό το σήμα. Το ίδιο έχω παρατηρήσει και σε εξωτερικούς χώρους, γενικά το wifi σήμα του, για μένα, είναι πολύ καλό, δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί οι γραμμες δεν εμφανίζονται στην οθόνη όπως θα έπρεπε και φαίνεται να είναι πιο αδύναμο το σήμα από ότι είναι πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Το edge αν δεν το κρατάς σωστά πάντα θα έχεις θέμα...σίγουρα τώρα το βελτιωσε

Αυτο ειπα οτι μαλλον τελικά είναι θέμα χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Θεμα σε τι;

Dpi πως αλλαζεις;

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...