Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε apc8 αλλαζεις dpi με την εφαρμογή display scaling..Στην apd1 το έχουν ενσωματώσει στις ρυθμίσεις-εμφανιση.

 

σωστα..

Βασικα αυτο πουβμε χαλαει ειναι τα τοσο μεγαλα εικονιδια... ελεος..

Αν κ θελω να παιξω με τον default launcher μαλλον με βλεπω παλι με τον nova που ρυθμιζεις το μεγεθος τους.

Επισης μεηαλη βλακια που εχουν αφαιρεσει την 0.5 σκαλα απο τις εναλλαγες στα εφε... στις επιλογες προγραμματιστη..

 

Edit : υπαρχει το 0.5 δεν το ειχα δει καλα...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εσείς που έχετε βάλει τη τελευταία γαλλική, σας μετράει το επίπεδο οξυγόνου στο αίμα μέσα από το S Health?
Link to comment
Share on other sites

pano αν θέλεις να κατεβάσεις το android system πήγαινε και κλείσε τα google services θα δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

Αυτό όμως θα επηρεάσει όλους τους συγχρονισμούς της google όπως για παράδειγμα Gmail, contacts κτλ

Link to comment
Share on other sites

σωστα..

Βασικα αυτο πουβμε χαλαει ειναι τα τοσο μεγαλα εικονιδια... ελεος..

Αν κ θελω να παιξω με τον default launcher μαλλον με βλεπω παλι με τον nova που ρυθμιζεις το μεγεθος τους.

Επισης μεηαλη βλακια που εχουν αφαιρεσει την 0.5 σκαλα απο τις εναλλαγες στα εφε... στις επιλογες προγραμματιστη..

 

Edit : υπαρχει το 0.5 δεν το ειχα δει καλα...

Νομίζω με πλέγμα 5χ5 και την επιλογή συμπηκνωμένη στο display scaling, είναι μια χαρά τα εικονίδια!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με πλέγμα 5χ5 και την επιλογή συμπηκνωμένη στο display scaling, είναι μια χαρά τα εικονίδια!

 

Ετσι το εχω αλλα ολα τελικα ειναι θεμα συνηθειας..

Επι τηε ευκαιριας να ρωτησω κ κατι αλλο πανω σε αυτο.

Οι ενδειξεις μπαταριας, σηματος ,wifi κλπ ειναι κ εσας τοοοοοσο μικρα;? Ή εχω αλλαξει εγω κατι που δεν θυμαμαι τι...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με την APD1 δεν έχω κάποιο πρόβλημα ούτε όσον αφορά τη μπαταρία ούτε οτιδήποτε άλλο. Και δεν βρίσκω κάποιο λόγο να πάω σε προηγούμενη έκδοση αφού αυτή έχει σίγουρα καλύτερη απόκριση στην οθόνη συγκριτικά με την υπερευαισθησια που είχα και εγώ αντιληφθεί αρχικά με την APC8, συν του ότι μπορείς να αλλάξεις και το dpi.

Όσον αφορά το wifi, να συμφωνήσω και εγώ με κάποια παιδιά πιο πάνω, το ζήτημα είναι κυρίως με τις μπάρες που εμφανίζονται, στην πράξη όμως είναι μια χαρά. Να πω πχ από προσωπική εμπειρία ότι λόγω διαρρύθμισης σε κάποιο χώρο του σπιτιού μου με τα m8 και m7, δεν έφτανε το σήμα από το ρουτερ. Με το s7 edge όμως μπορώ να συνδεθώ, οπως και με το s6 edge που ειχα προηγουμενα, σίγουρα είναι πιο δυνατό το σήμα. Το ίδιο έχω παρατηρήσει και σε εξωτερικούς χώρους, γενικά το wifi σήμα του, για μένα, είναι πολύ καλό, δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί οι γραμμες δεν εμφανίζονται στην οθόνη όπως θα έπρεπε και φαίνεται να είναι πιο αδύναμο το σήμα από ότι είναι πραγματικά.

 

Δεν είναι ότι έχεις κάποιο πρόβλημα αλλά αν πας πισω θα δεις καλύτερη αυτονομία. Δε σημαίνει όμως ότι και έτσι όπως είναι τώρα είναι κακό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε apc8 αλλαζεις dpi με την εφαρμογή display scaling..Στην apd1 το έχουν ενσωματώσει στις ρυθμίσεις-εμφανιση.

 

Δηλαδή πέρα από το 5x5 που φτάνει πόσο μπορεί να μαζευτεί ;;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από συσκευές LG και Sony αυτό που μου λείπει είναι η ενεργοποίηση της οθόνης με το double tap.Έχει βρει κάποιος από εσάς κάποια αντίστοιχη εφαρμογή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προερχόμενος από συσκευές LG και Sony αυτό που μου λείπει είναι η ενεργοποίηση της οθόνης με το double tap.Έχει βρει κάποιος από εσάς κάποια αντίστοιχη εφαρμογή;

 

Δύσκολο... ότι πιο κοντινό μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τη σχετική ρύθμιση να ανάβει η οθόνη περνώντας το χέρι σου από πάνω (χωρίς να την αγγίζεις) όταν βρίσκεται η συσκευή τοποθετημένη σε οριζόντια θέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό σε τσαντάκι και απαντώ τις κλήσεις με bt. Όταν το κάνω όμως ξεκλειδώνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιούνται διάφορα από μόνα τους. Μπορώ να απαντώ τις κλήσεις με το bt χωρίς όμως να ξεκλειδώνει και η οθόνη; Όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από συσκευές LG και Sony αυτό που μου λείπει είναι η ενεργοποίηση της οθόνης με το double tap.Έχει βρει κάποιος από εσάς κάποια αντίστοιχη εφαρμογή;

Εγώ έβαλα nova launcher και τουλάχιστον κλειδώνει με double tap.

Φυσικά να ξέρεις ότι όταν κλειδώνει κατ αυτό τον τρόπο μετά δεν μπορείς να ξεκλειδώνει με fingerprint διότι για κάποιο λόγο (bug) για να δουλέψει το fingerprint πρέπει να έχεις κλειδώσει με το κουμπί στο πλάι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ!

Δύσκολο... ότι πιο κοντινό μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τη σχετική ρύθμιση να ανάβει η οθόνη περνώντας το χέρι σου από πάνω (χωρίς να την αγγίζεις) όταν βρίσκεται η συσκευή τοποθετημένη σε οριζόντια θέση.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό σε τσαντάκι και απαντώ τις κλήσεις με bt. Όταν το κάνω όμως ξεκλειδώνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιούνται διάφορα από μόνα τους. Μπορώ να απαντώ τις κλήσεις με το bt χωρίς όμως να ξεκλειδώνει και η οθόνη; Όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Πήγαινε ρυθμίσεις, εμφάνιση και ενεργοποίησε το διατήρηση της οθόνης σβηστής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έβαλα nova launcher και τουλάχιστον κλειδώνει με double tap.

 

Για το κλείδωμα υπάρχουν λύσεις. Το πρόβλημα είναι η ενεργοποίηση...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, εμφάνιση και ενεργοποίησε το διατήρηση της οθόνης σβηστής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ήταν! Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν! Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα φίλε, να 'σαι καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από συσκευές LG και Sony αυτό που μου λείπει είναι η ενεργοποίηση της οθόνης με το double tap.Έχει βρει κάποιος από εσάς κάποια αντίστοιχη εφαρμογή;

Επίσης κάτι κοντινό σε αυτό είναι Οθόνη edge/ τροφ. edge/ και επιλέγεις πχ αυτό για τις αναπάντητη και μηνύματα.

Κατά αυτό τον τρόπο "τριβοντας" το δάχτυλο πάνω κάτω 2 φορές στην κουρμπα της οθόνης ανάβει η σχετική ειδοποίηση στο πλάι. Μετά ακουμποντας απλά το δάχτυλο στο home button (όταν έχεις ορίσει δαχτυλικο αποτυπωμα) ξεκλειδώνει και ανοίγει την οθόνη. Ουσιαστικά η Samsung μας έχει δώσει στον kernel της αυτή την λειτουργία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνει σε ολόκληρη την οθόνη. Τόση μανία ποια να χρησιμοποιουμε το home button?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο... ότι πιο κοντινό μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τη σχετική ρύθμιση να ανάβει η οθόνη περνώντας το χέρι σου από πάνω (χωρίς να την αγγίζεις) όταν βρίσκεται η συσκευή τοποθετημένη σε οριζόντια θέση.

 

Δεν δουλεύει δυστυχώς σωστά οπως οφείλει.

Στις 3-4 προσπάθειες θα πιάσει η 1.

Για αυτο και το απενεργοποίησα.

 

Τα gestures γενικά ειναι κατι που λείπει απο Samsung κάκιστα και οφείλει να δώσει παραπάνω επιλογές στον χρήστη.

Θα μας λύσει τα χέρια μερικώς αν τουλάχιστον η MS βάλει double tap to lock and unlock στο next lock screen οπου ειναι πολυ ψηλά στη λίστα με τις επιθυμίες του κόσμου.

 

Έστω έμμεσα με third party app και απο lock screen να έχουμε αυτη τη δυνατότητα.

 

 

Επίσης κάτι κοντινό σε αυτό είναι Οθόνη edge/ τροφ. edge/ και επιλέγεις πχ αυτό για τις αναπάντητη και μηνύματα.

Κατά αυτό τον τρόπο "τριβοντας" το δάχτυλο πάνω κάτω 2 φορές στην κουρμπα της οθόνης ανάβει η σχετική ειδοποίηση στο πλάι. Μετά ακουμποντας απλά το δάχτυλο στο home button (όταν έχεις ορίσει δαχτυλικο αποτυπωμα) ξεκλειδώνει και ανοίγει την οθόνη. Ουσιαστικά η Samsung μας έχει δώσει στον kernel της αυτή την λειτουργία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνει σε ολόκληρη την οθόνη. Τόση μανία ποια να χρησιμοποιουμε το home button?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς ουτε αυτο αποτελει ουσιαστική λύση,αλλα ημίμετρο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν δουλεύει δυστυχώς σωστά οπως οφείλει.

Στις 3-4 προσπάθειες θα πιάσει η 1.

Για αυτο και το απενεργοποίησα.

 

Σωστά δουλεύει και απροβλημάτιστα όταν είναι ακουμπισμένη η συσκευή σε τραπέζι. Αν το κρατάς στο χέρι (όσο σταθερό και να το έχεις) ορθώς δεν δουλεύει μιας και δεν προβλέπεται να δουλεύει έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά δουλεύει και απροβλημάτιστα όταν είναι ακουμπισμένη η συσκευή σε τραπέζι. Αν το κρατάς στο χέρι (όσο σταθερό και να το έχεις) ορθώς δεν δουλεύει μιας και δεν προβλέπεται να δουλεύει έτσι.

Ναι έτσι μπορει να πιάσει,αλλα όσο το κρατάς στο χερι.....απλα δεν.

Η λύση μόνο gestures native να υποστηρίξει η αλλιώς απο τρίτους αν φιλοτιμηθούν και το επιτρέπει η Samsung βέβαια.

Να Μην εχει δηλαδη κάποιο επίπεδο εμποδίων σε επίπεδο kernel και έτσι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα οι τρίτες λύσεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο... ότι πιο κοντινό μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τη σχετική ρύθμιση να ανάβει η οθόνη περνώντας το χέρι σου από πάνω (χωρίς να την αγγίζεις) όταν βρίσκεται η συσκευή τοποθετημένη σε οριζόντια θέση.

 

Υπάρχει τέτοια λειτουργία στο s7 edge; Δεν το ήξερα. Και από που την ενεργοποιώ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, δυστυχώς και η apeq έχει το ίδιο πρόβλημα με το power drain του συστήματος...εδώ και 3 μέρες που την έχω είναι μονίμως από 20 έως 30%... Επιστρέφω σε apc8 και κατασκηνώνω εκεί...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις άνοιξα τον υπολογιστή για να φλασάρω μιας και δεν εγραφε κανεις..Thanks με γλυτωσες απο 2 στησιματα :)

Κι εγώ για φλασάρισμα έχω κάτσει...Eurο, φλασάρισμα και Καφεδάρα... :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα πρόβλημα παιδιά το οποίο με ακολουθεί απο Note 5,s6 edge+,s7 edge..

Δεν το παρουσιαζε το G4 ομως.

Στα καλα καθούμενα χάνεται το Internet,δεν μου παρουσιάζει κάτι, απλά παω να ανοιξω σελίδα και δεν έχω ξαφνικα.

Αν βαλω airplane mode επανέρχεται αμεσως.

Άλλαξα κάρτα sim νομίζοντας οτι φταιει η κομμενη sim που ειχα, εβαλα καινούρια αλλα τιποτα. (Cosmote δίκτυο)

Συμβαίνει ανα 2-3 μερες συνήθως και ψαχνοντας λιγο ειδα οτι ηταν bug της Marshmallow γενικοτερα.

Το εχετε και'σεις; Ακομα δεν λυθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε βάλει τη τελευταία γαλλική, σας μετράει το επίπεδο οξυγόνου στο αίμα μέσα από το S Health?

Κανείς?

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, δυστυχώς και η apeq έχει το ίδιο πρόβλημα με το power drain του συστήματος...εδώ και 3 μέρες που την έχω είναι μονίμως από 20 έως 30%... Επιστρέφω σε apc8 και κατασκηνώνω εκεί...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καθαρή την είχες βάλει?

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...