Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο λάθος είχε γίνει γιατί πέρασαν όλα τα μοντέλα από τα χέρια μου (Όχι μόνο μια φορά) και ισχύει ότι ανέφερα.

Τέλος πάντων, μη ξεφεύγουμε από το θέμα, το 935FD έχει Ελληνική γλώσσα. Προχώρησε άφοβα :)

 

send from my Samsung s7 edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ αυτό που περιγράφεις το έχω παρατηρήσει κατά καιρούς και σε άλλες συσκευές που είχα το τελευταίο διάστημα, ιδίως όταν επιλέγω 4G.

Ίσως οι αναβαθμισμένες τελευταία εφαρμογές με νέα χαρακτηριστικά (πχ Facebook με δυνατότητα uploading full HD φωτογραφιών) να είναι το πρόβλημα.

 

send from my Samsung s7 edge

 

λες να φταιει το 4G?

Οσο για το Fb, αν και εχω ενεργο το HD στις φωτο, 1ον ανεβαζει σε τραγικη ποιοτητα, και 2ον τον προηγουμενο μηνα ανεβασα 4 βιντεο των 10" απο κατι αγωνες, σε HD με slow motion στον τερματισμο, τα οποια παιζει να τα ανεβασε σε 244, μιλαμε δεν εβλεπες καν ποιος αθλητης ειναι ποιος..

Αυτα τα ανεβασα με 4G και τοτε μου τελειωσαν τα ΜΒ, απο μονα τους τα βιντεο ηταν 100ΜΒ συνολο, αποκλειεται να καταναλωσε περισσοτερο για να τα ανεβασει, με τετοιο κουρεμα που εκανε.

Γιαυτο το παρακολουθω τωρα και απορω τι τελικα μου τρωει τα δεδομενα..εκτος των αλλων ειναι και πηγη καταναλωσης μπαταριας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα!

Έχεις κάνει καμία από τις "ρυθμίσεις" που έχουν αναφερθεί?

Πέρασες την ρομ με Hard reset πριν και μετά?

Αν δεν έχεις κανένα παράξενο app, αναφέρω ξανά τι έχω κάνει εγώ.

Αφαίρεση δικαιωμάτων τοποθεσίας από άσχετες εφαρμογές.

Κλείσιμο τα backup samsung account και Google.

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσιών Google play.

Αν έχεις κάνει τα παραπάνω και δεν είδες προκοπή,

Εγω λέω να περάσεις την αγγλική btu (αυτή έχω) και να κάνεις αυτές τις "ρυθμίσεις".

 

*πάντα υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να γράψει ο knox

 

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσιών Google play πως κάνουμε?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσιών Google play πως κάνουμε?

Βρεστο στις εφαρμογές φιλε και κανε κατάργηση ενημέρωσεων το πανω δεξιά κουτακι.

Link to comment
Share on other sites

Βρεστο στις εφαρμογές φιλε και κανε κατάργηση ενημέρωσεων το πανω δεξιά κουτακι.

Αυτό μόνο? Κάνω κάτι άλλο μετά?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο? Κάνω κάτι άλλο μετά?

Αν θες καντο και ενα καθαρισμο την εφαρμογή θα πρέπει να βάλεις ξανα τα στοιχεία σου όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα την πρώτη πτώση από το ύψος της τσέπης στα πλακάκια χωρίς ευτυχώς δυσάρεστες συνέπειες.

Η δερμάτινη USAMS έκανε πλήρως την δουλειά της.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα την πρώτη πτώση από το ύψος της τσέπης στα πλακάκια χωρίς ευτυχώς δυσάρεστες συνέπειες.

Η δερμάτινη USAMS έκανε πλήρως την δουλειά της.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχχχ μονο που το ακουω ανατριχιαζω. Χεχε πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μετα απο 2.5 χρονια με το note 3 γλυκοκοιταζω και παλι την σειρα S. Το edge συγκεκριμενα...

Ομως ο μονος λογος που θελω να αλλαξω συσκευη ειναι απλα οτι απο την ληψη σηματος δυκτιου σε "δυσκολες" περιοχεα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος απο το note.

Οι κατοχοι της συσκευης τι λενε για αυτο? Πως ειναι η ληψη του? Συγκριτικα με προηγουμενες συσκευες σας πως τα παει?

Ευχαριστω...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο...συμφωνώ.....

Ακούγοντας όμως ο πατέρας μου πχ αδιάβροχο θα τρέξει να πάρει μαγιό με ενσωματωμένο τσεπακι να το έχει μέσα!!!

Είναι λοιπόν τα μαρκετιστικα παιχνίδια που παίζουν οι εταιρείες και εμείς οι πιο "εμπειροι" χρήστες θα πρέπει να ενημερώνουμε.

 

Όπως επίσης οφείλω να πω λόγω της προηγούμενης δουλειάς μου και συχνή εμπειρία με τα service, ότι πολλά κινητά με ip δε πέρναγαν στην εγγυηση μετά από υγρασία...Και ούτε έβγαζαν άκρη εύκολα οι πελάτες. Αυτο είναι γεγονός.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Τι σοϊ αδιαβροχο ειναι δε μπαινει σε θαλασσα σε πισινα λογω χλωριου κλπ Βασικα ειναι water proof και οχι water resistant. Ενταξει πιστευω αμα σου πεσει ενα ποτηρι νερο η καφες η στη βροχη ακομα και στη λεκανη να σου πεσει "το εχω παθει μη γελατε"Αντεχει οποτε μια χαρα ειναι ασυζητιτι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες -fb την εκανες εκκαθαριση κτλ?

 

Μα αυτό είναι το περίεργο. Δεν υπάρχει εκεί η εφαρμογή!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για παρατηρηστε κατι οι κατοχοι του.

Βαλτε μια σκουρο γκρι εικονα,απλα να ειναι σκετο γκρι χωρις σχεδια και παρατηρηστε σε full screen,σας κανει τιποτα νερα στην οθονη?λεγοντας νερα,εννοω,κατι σαν αποχρωματισμο,πιο ανοικτο χρωμα σε καποια σημεια σε στυλ γραμμης.δεν φαινεται ευκολα σε καποιες περιπτωσεις,ομως το εχω παρατηρησει σε πολλα edge.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτό εδώ το ασημι http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3042 που βλέπω είναι με exynos και έχει κανονικά εγγύηση ;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για παρατηρηστε κατι οι κατοχοι του.

Βαλτε μια σκουρο γκρι εικονα,απλα να ειναι σκετο γκρι χωρις σχεδια και παρατηρηστε σε full screen,σας κανει τιποτα νερα στην οθονη?λεγοντας νερα,εννοω,κατι σαν αποχρωματισμο,πιο ανοικτο χρωμα σε καποια σημεια σε στυλ γραμμης.δεν φαινεται ευκολα σε καποιες περιπτωσεις,ομως το εχω παρατηρησει σε πολλα edge.

Μόλις το δοκίμασα. Όχι δεν παρατήρησα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μετα απο 2.5 χρονια με το note 3 γλυκοκοιταζω και παλι την σειρα S. Το edge συγκεκριμενα...

Ομως ο μονος λογος που θελω να αλλαξω συσκευη ειναι απλα οτι απο την ληψη σηματος δυκτιου σε "δυσκολες" περιοχεα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος απο το note.

Οι κατοχοι της συσκευης τι λενε για αυτο? Πως ειναι η ληψη του? Συγκριτικα με προηγουμενες συσκευες σας πως τα παει?

Ευχαριστω...

 

Σε σχέση με τα Ζ3 βλέπω κατώτερο σήμα τόσο σε WiFi όσο και σε Δίκτυα.μικρή η διαφορά Αλλά στα οριακά σημεία τη διαπιστώνω.

Γενικά όμως είναι οκ το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σοϊ αδιαβροχο ειναι δε μπαινει σε θαλασσα σε πισινα λογω χλωριου κλπ Βασικα ειναι water proof και οχι water resistant. Ενταξει πιστευω αμα σου πεσει ενα ποτηρι νερο η καφες η στη βροχη ακομα και στη λεκανη να σου πεσει "το εχω παθει μη γελατε"Αντεχει οποτε μια χαρα ειναι ασυζητιτι

 

Καταρχάς αν σου πέσει από ατύχημα στη θάλασσα ή σε πισίνα δε θα πάθει τίποτα. Θα αντέξει.απλά δεν είναι για χρήση σε αυτά καθώς το αλάτι ειδικά το φθείρει.Επίσης δε θα σε καλύψει εγγύηση αν το διαπιστώσουν.

Από εκεί και πέρα εγώ σε πισίνα το Ζ3 το είχα λιώσει αλλά το επλενα και ακόμα είναι άριστο.Κανένα πρόβλημα.Επίσης σε τουαλέτα μου έχει πέσει και σώθηκα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.

Αυτό εδώ το ασημι http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3042 που βλέπω είναι με exynos και έχει κανονικά εγγύηση ;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρίξε ένα τηλ και πες τους ότι το ασήμι δεν έρχεται Ευρώπη..Τι γίνεται;

Εγώ πχ όταν είχα πάρει το galaxy tab s όλα τα μαγαζιά έλεγαν ότι έχει snapdragon ενώ ήταν με exynos. Ακόμα και το πλαίσιο..λάθη γίνονται λοιπόν. Το θέμα είναι που;Στο χρώμα ή στην προέλευση κτλ;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα αυτό είναι το περίεργο. Δεν υπάρχει εκεί η εφαρμογή!

 

Επιλέγεις όλες οι εφαρμογές ή πας εκεί που σε πάει που δεν είναι όλες; πχ να πατήσεις περισσότερα και εφαρμογές συστήματος ή κάτι άλλο να δεις που αλλού Είναι;

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για παρατηρηστε κατι οι κατοχοι του.

Βαλτε μια σκουρο γκρι εικονα,απλα να ειναι σκετο γκρι χωρις σχεδια και παρατηρηστε σε full screen,σας κανει τιποτα νερα στην οθονη?λεγοντας νερα,εννοω,κατι σαν αποχρωματισμο,πιο ανοικτο χρωμα σε καποια σημεια σε στυλ γραμμης.δεν φαινεται ευκολα σε καποιες περιπτωσεις,ομως το εχω παρατηρησει σε πολλα edge.

 

 

 

Κανένα θεμα που το δοκίμασα με 2 screen test app.

Γερμανική unbranded η συσκευη μου πρώτες-πρώτες παρτίδες.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... μετα απο 2.5 χρονια με το note 3 γλυκοκοιταζω και παλι την σειρα S. Το edge συγκεκριμενα...

Ομως ο μονος λογος που θελω να αλλαξω συσκευη ειναι απλα οτι απο την ληψη σηματος δυκτιου σε "δυσκολες" περιοχεα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος απο το note.

Οι κατοχοι της συσκευης τι λενε για αυτο? Πως ειναι η ληψη του? Συγκριτικα με προηγουμενες συσκευες σας πως τα παει?

Ευχαριστω...

Καλημέρα Ιοσά.Η λήψη ειναι αριστη κανένα πρόβλημα.Με το ΝΟΤΕ 3 δεν είχα και το καλύτερο σήμα.Εδω με το S7 edge το μόνο που παρατηρώ ειναι ότι ξεχνάει να ξαναβρεί το 4G όταν για κάποιο λόγο μπει σε 2G...Δεν ξερω αν αυτο ειναι πρόβλημα της Cosmote ή της συσκευής...

Σε όλα τα αλλα η συσκευη ειναι πολυ μπροστά...

Ότι καλύτερο εχουν βγάλει ο Κορεάτες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε ένα τηλ και πες τους ότι το ασήμι δεν έρχεται Ευρώπη..Τι γίνεται;

Εγώ πχ όταν είχα πάρει το galaxy tab s όλα τα μαγαζιά έλεγαν ότι έχει snapdragon ενώ ήταν με exynos. Ακόμα και το πλαίσιο..λάθη γίνονται λοιπόν. Το θέμα είναι που;Στο χρώμα ή στην προέλευση κτλ;;

 

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι το κινητό είναι ευρωπαϊκής προέλευσης και έχει κανονικά δυο χρόνια εγγύησης απο Samsung Hellas.

Την δεύτερα που θα είναι ανοιχτά η Samsung μου ειπαν οτι θα μου δώσουν το imei της συσκευής να πάρω το οκ και από αυτους.

Είναι αρρώστια το ασήμι το ζαμζουνγκ. ;)

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι το κινητό είναι ευρωπαϊκής προέλευσης και έχει κανονικά δυο χρόνια εγγύησης απο Samsung Hellas.

Την δεύτερα που θα είναι ανοιχτά η Samsung μου ειπαν οτι θα μου δώσουν το imei της συσκευής να πάρω το οκ και από αυτους.

Είναι αρρώστια το ασήμι το ζαμζουνγκ. ;)

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν υπήρχε περίπτωση να αλλάξω το μαύρο μόνο για το ασημί θα το άλλαζα! :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτό εδώ το ασημι http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3042 που βλέπω είναι με exynos και έχει κανονικά εγγύηση ;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα πάντως στο link μου βγάζει λάθος και ότι ή σελίδα δεν υπάρχει..

 

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο link μου βγάζει λάθος και ότι ή σελίδα δεν υπάρχει..

 

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 

Πριν μια ώρα το έβγαζε, τώρα δείχνει ότι το προϊόν δεν υπάρχει.

Όπως και να έχει η επικοινωνία με τη Samsung είναι μονόδρομος τη Δευτέρα. Καλό είναι να μας ενημερώσει ο φίλος.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

με πολυ αργα βηματα το update με πρωτες χώρες της Λατινικης Αμερικής σαν πειραματοζωα... χαχα... αντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι το τέλος του μήνα λέω να το παράγγειλω οπότε αν καλύπτεται το ασήμι θα πάω για αυτό.. κατά την προσωπική μου άποψη είναι πιο όμορφο..

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κατάλαβαν ότι έκαναν λάθος και τους "έπιασες " και το κατέβασαν το ασημί. Αν και νομίζω υπάρχει Ολλανδία αλλά παίζει να είναι λάθος. Εγώ το περιμένω σε δικαρτο από dubai από Sister.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για Ολλανδία το ασημί επίσημα και Αγγλία σε κάποια μαγαζιά. Ίσως να έρχεται απο αυτές τις χώρες.

Το περίμενα και εγω οτι θα έρθει κάποια στιγμή το ασημί οπως έγινε πέρυσι με το green emerald edge και το γαλαζιο s6.

Βρηκα σε εξαιρετική τιμή το μαυρο αλλιως και εγω για ασημί θα πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...