Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ έτσι το αντιμετωπίζω. Κοφτό και απότομο κούμπωμα των hands free. Διάβασα όμως ότι πολλοί το έλυσαν με την εφαρμογή SoundAbout. Δες το και ότι σου ταιριάξει...

 

Δεν νομίζω να φταίει κάτι τέτοιο... Το ίδιο πρόβλημα άλλωστε έχω διαβάσει ότι το έχουν πολλοί..! Απλώς δεν ξέρω πως λύνεται.

 

Μήπως εχει σκουπιδακια και δεν πατάει καλα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Παιδιά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο του handsfree... Όταν κάνω μια κλήση, ο συνομιλητής μου με ακούει μονάχα από το μικρόφωνο του τηλεφώνου κ όχι από αυτό του handsfree... Έχω δοκιμάσει με 2-3 ακόμη ακουστικά αλλά το πρόβλημα παραμένει..! Επίσης έχω περάσει τουλάχιστον 5 διαφορετικές ρομ αλλά κ πάλι το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει... Λίγο που έψαξα βρήκα σαν προσωρινή λύση να "κουμπώνω" 'απότομα' κ όχι 'μαλακά' τα ακουστικά... Δεν θεωρώ όμως ότι αυτό είναι ότι καλύτερο! Υπάρχει κάποια μόνιμη λύση;

 

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ εδώ και πάρα πολύ καιρό.... Έλεος...

Για πείτε μου άλλο τρόπο εκτός από το απότομο κούμπωμα του βισματος των ακουστικών;;

Με το soundabout πως γίνεται;;;; περιγράψτε το αναλυτικά

Καμία μόνιμη λύση;;;

Please βοηθήστε. Είναι πολύ σπαστικό αυτό το πρόβλημα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να λειτουργησουν τα δεδομένα. Προσπαθω να τα ανοίξω αλλα τιποτα. Απο ρυθμίσεις δεν εχω πειραξει τιποτα. Πριν την τελευταία αναβαθμιση ολα λειτουργουσαν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να λειτουργησουν τα δεδομένα. Προσπαθω να τα ανοίξω αλλα τιποτα. Απο ρυθμίσεις δεν εχω πειραξει τιποτα. Πριν την τελευταία αναβαθμιση ολα λειτουργουσαν κανονικα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7028850

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να λειτουργησουν τα δεδομένα. Προσπαθω να τα ανοίξω αλλα τιποτα. Απο ρυθμίσεις δεν εχω πειραξει τιποτα. Πριν την τελευταία αναβαθμιση ολα λειτουργουσαν κανονικα.

Ψάξε λίγα posts πιο πίσω. Θέλει κάποια ρύθμιση, το έχουν γράψει πολλοί.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα το τηλέφωνο έκανε κλήση μονο του. κάλεσε τον τελευταιο αριθμό που είχα καλέσει και τη δεύτερη φορά που το έκανε μπορώ να πω ότι εκτεθηκα... είναι συνδεδεμένο με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα το τηλέφωνο έκανε κλήση μονο του. κάλεσε τον τελευταιο αριθμό που είχα καλέσει και τη δεύτερη φορά που το έκανε μπορώ να πω ότι εκτεθηκα... είναι συνδεδεμένο με bluetooth.

Συνδεδεμένο με Bluetooth και κάλεσε μόνο του;;; και φταίει το τηλέφωνο;;;

Είμαι 100% σίγουρος ότι φταίει το Bluetooth, θα πατήθηκε κάποιο κουμπί και έκανε την κλήση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

 

Θα φάει σίγουρα κάνα 6μηνο μέχρι να έρθει.

Το θετικό στην υπόθεση είναι ότι θα δούμε και πιο στεθερες custom ROM όταν θα υπάρξουν σε κάποιους οι δοκιμαστικές εκδόσεις.

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να βάλω το Google now στο παρατεταμένω μεσαίο Κουμπί. Στο μενού buttons το έχω βάλει αλλά δεν λειτουργεί όπως κ σε κανένα από τα άλλα 2. Στη προηγούμενη ρομ official dev με κάποιο τρόπο το είχα κάνει τώρα στην ελληνική δεν το έχω βρει ακόμη. ( Redmi 4)
Link to comment
Share on other sites

Θα φάει σίγουρα κάνα 6μηνο μέχρι να έρθει.

Το θετικό στην υπόθεση είναι ότι θα δούμε και πιο στεθερες custom ROM όταν θα υπάρξουν σε κάποιους οι δοκιμαστικές εκδόσεις.

Άντε να δούμε...

Τέλεια! Ζω για τη στιγμή που θα περάσω Lineage χωρίς ιδιαίτερα bugs :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να βάλω το Google now στο παρατεταμένω μεσαίο Κουμπί. Στο μενού buttons το έχω βάλει αλλά δεν λειτουργεί όπως κ σε κανένα από τα άλλα 2. Στη προηγούμενη ρομ official dev με κάποιο τρόπο το είχα κάνει τώρα στην ελληνική δεν το έχω βρει ακόμη. ( Redmi 4)

Αν και το κινητό σου είναι άλλο...

Αν εννοείς το Google now on tap, Πήγαινε ρυθμίσεις της εφαρμογής Google και ενεργοποίησε το Screen search 2f4f95a9269af12e9b27b26371415361.jpg

 

συγνωμη για την μεγαλη εικονα. ετσι την ανεβασε το tapatalk.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ζω για τη στιγμή που θα περάσω Lineage χωρίς ιδιαίτερα bugs :)

 

Μα αυτό είναι το ζητούμενο, τουλάχιστον για όσους επιθυμούν κάτι πέρα από MIUI.

Η αλήθεια με την LineageOS ,για την ώρα έτσι όπως είναι δεν δουλεύετε!

Γύρισα σε RR με πολύ λιγότερα bug,χωριά τα καλουδια που έχει από μόνη της, μία και Xposed δεν παίζει ακόμα για N,και ήμουν μία χαρά!

Απλά για μία δυο μέρες το καθάρισα από ότι κουτσουκελα του είχα κάνει,με miflash,περνώ backup την MIUI και επιστρεφω σε RR γιατί πλέον με μαμά τον δεν την παλεύω...

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση 8.1.1 global stable όταν συνδέονται σε wi-fi δείχνει 4g αν κατεβάσω τη μπάρα ακόμα και αν έχω gsm. Είναι bug της ROM;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα .Ευχαριστω για την βοηθεια (για τα δεδομενα λιγο πιο πισω) . Τελικα δεν ηθελε καποια ρυθμιση .Ολα οκ εγω ειχα πελαγωσει και μετα ανακαλυψα την αφηρημαδα μου .
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το ζητούμενο, τουλάχιστον για όσους επιθυμούν κάτι πέρα από MIUI.

Η αλήθεια με την LineageOS ,για την ώρα έτσι όπως είναι δεν δουλεύετε!

Γύρισα σε RR με πολύ λιγότερα bug,χωριά τα καλουδια που έχει από μόνη της, μία και Xposed δεν παίζει ακόμα για N,και ήμουν μία χαρά!

Απλά για μία δυο μέρες το καθάρισα από ότι κουτσουκελα του είχα κάνει,με miflash,περνώ backup την MIUI και επιστρεφω σε RR γιατί πλέον με μαμά τον δεν την παλεύω...

Από CM (με TWRP 3.0.2-2 by mic) για επιστροφή σε MIUI (μη ρωτάς γιατί, βίτσια) υπάρχουν κάπου οδηγίες; Εννοείται με full backup της CM13 ώστε μετά (από 3-4 ώρες :) ) να μπορώ να επιστρέψω ανώδυνα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Από CM (με TWRP 3.0.2-2 by mic) για επιστροφή σε MIUI (μη ρωτάς γιατί, βίτσια) υπάρχουν κάπου οδηγίες; Εννοείται με full backup της CM13 ώστε μετά (από 3-4 ώρες :) ) να μπορώ να επιστρέψω ανώδυνα...

 

Σε αυτό δεν μπορώ, δυστυχώς,να σε βοηθήσω.

Να πει καλύτερα ο @NickName98 που το έκανε λίγες μέρες πριν έτσι.

Εμένα δεν μου έκατσε μέσω TWRP καμία από ελληνικές που έβαλα,.Μου πετούσε σφάλμα κατά την επαλήθευση κωδικού συσκευής.

Έτσι εσκεμμένα έκανα ότι είχα κατά νου από αρχή,τα κλειδωσα όλα με μία official CN και μετά το "τυφλοσουρτι" μέχρι την ελληνική.

Απλά για την ώρα έχω μπλέξει στη δουλειά και το έχω παρατηρήσει λίγο έτσι.

Backup έχω από CM13,LineageOS και RR που πιο σίγουρο να πάω εκεί (RR) αν δεν υπάρχουν εξελίξεις μετά και το update που βγήκε στην LineageOS.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση 8.1.1 global stable όταν συνδέονται σε wi-fi δείχνει 4g αν κατεβάσω τη μπάρα ακόμα και αν έχω gsm. Είναι bug της ROM;

πήγαινε ρυθμίσεις-γραμμη καταστασης-επεξεργασια ονόματος παρόχου.πατας και γράφεις το όνομα του παρόχου σου.οτι γράψεις θα φαίνεται μετά πάνω στη μπάρα.

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν μπορώ, δυστυχώς,να σε βοηθήσω.

Να πει καλύτερα ο @NickName98 που το έκανε λίγες μέρες πριν έτσι.

Εμένα δεν μου έκατσε μέσω TWRP καμία από ελληνικές που έβαλα,.Μου πετούσε σφάλμα κατά την επαλήθευση κωδικού συσκευής.

Έτσι εσκεμμένα έκανα ότι είχα κατά νου από αρχή,τα κλειδωσα όλα με μία official CN και μετά το "τυφλοσουρτι" μέχρι την ελληνική.

Απλά για την ώρα έχω μπλέξει στη δουλειά και το έχω παρατηρήσει λίγο έτσι.

Backup έχω από CM13,LineageOS και RR που πιο σίγουρο να πάω εκεί (RR) αν δεν υπάρχουν εξελίξεις μετά και το update που βγήκε στην LineageOS.

 

Καλημέρα φίλε μου,μόλις παρέλαβα το redmi note 3 pro με την global developer,ενώ σαν συσκευή hardware είναι εξαιρετική το miui 8 σέρνεται,και από μπαταρία δεν μπορώ το είναι αξιοπρεπής με 5 ώρες οθόνης, περίμενα πολύ καλύτερα.Σε σύγκριση με την RR 5.8.0 που έχω περασμένη στο zte z7 mini το redmi note 3 σέρνεται.Αφου τις έχεις δοκιμάσει όλες ,πόσες ενεργές ώρες έχεις με την RR;.Σε ευχαριστώ.

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Από CM (με TWRP 3.0.2-2 by mic) για επιστροφή σε MIUI (μη ρωτάς γιατί, βίτσια) υπάρχουν κάπου οδηγίες; Εννοείται με full backup της CM13 ώστε μετά (από 3-4 ώρες :) ) να μπορώ να επιστρέψω ανώδυνα...

 

βασικα ημουν με nougat (δηλαδη και με το τελευταιο firmware) αλλα εφοσον παρεις τα απαραιτητα backups δεν βρισκω λογο να μην το δοκιμασεις.. το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω την τελευταια ελληνικη miui και ΤΙΠΟΤΑ αλλο και να την φλασαρω μετα απο wipe data, cache και dalvik cache.

και ολα πηγαιναν ρολοι (αν εξαιρεσεις που ηθελε να ρυθμισω ξανα τα apn της comote καρτας μου, δυο λεπτα δουλεια). και οχι, ο bootloader δεν κλειδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,μόλις παρέλαβα το redmi note 3 pro με την global developer,ενώ σαν συσκευή hardware είναι εξαιρετική το miui 8 σέρνεται,και από μπαταρία δεν μπορώ το είναι αξιοπρεπής με 5 ώρες οθόνης, περίμενα πολύ καλύτερα.Σε σύγκριση με την RR 5.8.0 που έχω περασμένη στο zte z7 mini το redmi note 3 σέρνεται.Αφου τις έχεις δοκιμάσει όλες ,πόσες ενεργές ώρες έχεις με την RR;.Σε ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα.Για εμένα πάντα μία MIUI με μία custom ROM έχει διαφορά σε σχέση τη γρηγοραδα και την λειτουργικότητα.Αλλα και αυτό είναι σχετικό και θέμα γούστου του καθενός.

Όσο για τη μπαταρία που είπες για MIUI και για αυτή τη συσκευή μου φαίνεται πολύ λίγο το 5ωρο, πίστεψε με με την ελληνική παίζω με μικτή χρήση πάνω από 7.

Τωρα για την RR σε σχέση με την LineageOS,που είπα το πρωί μου κάθησε πολύ πιο σωστά ή καλύτερα χωρίς πολλά προβλήματα που έχει η άλλη, κυρίως θέμα κάμερας . Από την άλλη έχω και τις επιλογές που μπορεί να σου δώσει ένα gravity box μία και Xposed δε παίζει σε N.

Αλλά αφού την έχεις περασμένη σε άλλο θα ξέρεις..

Για την μπαταρία μπορώ να πω είναι ένα τικ πιο ενεργοβορα από μία cm , πράγμα που δύσκολα αν δε το ψάχνεις θα το καταλάβεις.

Ακόμα και έτσι έχει καλύτερα ποσοστά χρήσης μπαταρίας από μία MIUI,για μένα πάντα και για την χρήση που κάνω.

Τώρα μία δοκιμή θα σου λύσει πιστεύω όλες τις απορίες..

Link to comment
Share on other sites

βασικα ημουν με nougat (δηλαδη και με το τελευταιο firmware) αλλα εφοσον παρεις τα απαραιτητα backups δεν βρισκω λογο να μην το δοκιμασεις.. το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω την τελευταια ελληνικη miui και ΤΙΠΟΤΑ αλλο και να την φλασαρω μετα απο wipe data, cache και dalvik cache.

και ολα πηγαιναν ρολοι (αν εξαιρεσεις που ηθελε να ρυθμισω ξανα τα apn της comote καρτας μου, δυο λεπτα δουλεια). και οχι, ο bootloader δεν κλειδωσε.

Φλάσαρες από TWRP κατευθείαν δλδ;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις-γραμμη καταστασης-επεξεργασια ονόματος παρόχου.πατας και γράφεις το όνομα του παρόχου σου.οτι γράψεις θα φαίνεται μετά πάνω στη μπάρα.

 

Η απορία μου ήταν ότι ενώ έχω gsm ή 3g με το που συνδέομαι με wi-fi το κάνει αυτόματα 4g. Αν ανοίξω τα δεδομένα παραμένει ότι ήταν και πριν. Δεν με ενδιαφέρει τι ακριβώς γράφει αλλά αν αλλάζει το δίκτυο γιατί τελευταία στην κατανάλωση μπαταρίας δείχνει ότι δεν έχω καλό σήμα και αναρωτηθηκα μήπως επηρρεάζεται από αυτό

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις το δίκτυο παραμένει το ίδιο όπως και σε αναμονή, απλά όταν κατεβάζω τη μπάρα δείχνει το 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...