Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γνωριζει κανενας εφαρμογη καμερας που να επιτρεπει καταγραφη ηχου απο εξωτερικο μικροφωνο ( οπως το open camera) και να εχει και antibanding (antiflicker)?

 

Παιδια ακυρο βρηκα το cinema fv-5 το οποιο παιζει με external mic και antiflicker και παιζει και 4K(κανει και ζοομ κατα την εγραφη!).

Edited by geozigo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά πάω να κάνω αίτημα για να ξεκλειδώσω τον bootloader εκεί που έχει για τηλέφωνο μπορώ να βάλω της αδερφής μου που είναι cosmote γιατί Εγώ έχω wind και κάτι άλλο έχει ένα πλαίσιο που λέει αν κατάλαβα καλά να γράψω τον λόγο που θέλω να κάνω το ξεκλείδωμα στα αγγλικά εκεί τι να γράψω?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα αλλά πραγματικά θέλω να βγει σύντομα Nougat :p βλέπω αυτά τα αποτελέσματα και είναι κρίμα να μην έχει μια σωστή κάμερα. (resurrection remix)

ffb661d6cfc25ae6511e082f601292ea.jpgb1535a0f3e1f89ddfee9a66877d55bdb.jpg1ad9f0756a65963b99a51148f467bebd.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα.. Εγώ ακολούθησα μια διαδικασία και πήγα από την GTV-6.10.20 developer που είχα με κλειδωμένο bootloader και αφού ξεκλείδωσα επίσημα στην έκδοση xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.1.1.0 . Έγινε κανονικά η εγκατάσταση , το κινητό δουλεύει , απλά δεν κλείδωσε ο bootloader. Να το ξανακάνω η να το αφήσω με ξεκλείδωτο τον bootloader?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτοι κανουν για το κινητο http://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=fast+charger&order_by=pricevat&order_dir=asc ?

Γενικα κανουν για ολα τα κινητα με fast charger ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να τσιμπήσω το note 3 από κωτσόβολο αλλά έχω 3 ερωτήσεις (sorry αν έχουν απαντηθεί ξανα):

 

1) στη σελιδα του κωτσοβολου λέει ότι έρχεται με miui 8 android 5.1, ισχύει αυτό ή είναι λάθος?

 

2) έρχεται με kenzo ή kate?

 

3) το playstore υπάρχει προ-εγκατεστημένο ή θα πρέπει να το περάσω μονος μου?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να τσιμπήσω το note 3 από κωτσόβολο αλλά έχω 3 ερωτήσεις (sorry αν έχουν απαντηθεί ξανα):

 

1) στη σελιδα του κωτσοβολου λέει ότι έρχεται με miui 8 android 5.1, ισχύει αυτό ή είναι λάθος?

 

2) έρχεται με kenzo ή kate?

 

3) το playstore υπάρχει προ-εγκατεστημένο ή θα πρέπει να το περάσω μονος μου?

 

Το πήρα πριν 15 μέρες και εγώ

1)6.0.1

2)kate

3)είναι κομπλέ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 15 μέρες και εγώ

1)6.0.1

2)kate

3)είναι κομπλέ

 

ευχαριστώ!

φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και απο Γερμανό, αφού και τα δυο καταστηματα τα εισάγουν μέσω info quest

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το gold απο Κωτσόβολο. Παρήγγειλα θήκη και είναι λίγο μικρότερη ενω γράφει οτι είναι γιαυτο το κιν. Επίσης πήγα σε κατάστημα με θήκες και ήταν λίγο μικρότερες. Τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα; Παρατήρησα κάτι άλλο όταν το viber και το fb messenger τρέχουν στο παρασκήνιο με βγάζει online. Αν κλείσω τις εφαρμογές με βγάζει offline παροτι είμαι συνδεδεμένος στο wifi. Κάτι τέτοιο δεν συνέβαινε με το lg g2 που είχα. Είναι κάποια ρύθμιση γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το gold απο Κωτσόβολο. Παρήγγειλα θήκη και είναι λίγο μικρότερη ενω γράφει οτι είναι γιαυτο το κιν. Επίσης πήγα σε κατάστημα με θήκες και ήταν λίγο μικρότερες. Τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα; Παρατήρησα κάτι άλλο όταν το viber και το fb messenger τρέχουν στο παρασκήνιο με βγάζει online. Αν κλείσω τις εφαρμογές με βγάζει offline παροτι είμαι συνδεδεμένος στο wifi. Κάτι τέτοιο δεν συνέβαινε με το lg g2 που είχα. Είναι κάποια ρύθμιση γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.

 

Στο κάνει και σε άλλες εφαρμογες με chat (πχ whatsapp) ή μόνο σε αυτες τις δύο?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το gold απο Κωτσόβολο. Παρήγγειλα θήκη και είναι λίγο μικρότερη ενω γράφει οτι είναι γιαυτο το κιν. Επίσης πήγα σε κατάστημα με θήκες και ήταν λίγο μικρότερες. Τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα; Παρατήρησα κάτι άλλο όταν το viber και το fb messenger τρέχουν στο παρασκήνιο με βγάζει online. Αν κλείσω τις εφαρμογές με βγάζει offline παροτι είμαι συνδεδεμένος στο wifi. Κάτι τέτοιο δεν συνέβαινε με το lg g2 που είχα. Είναι κάποια ρύθμιση γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.

Ναι η θήκη από απλό δεν κάνει,εγώ πήρα αυτή πάντως και είναι άψογη

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=9674

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3432 παίδες καλησπέρα.

σκέφτομαι να το τσιμπήσω για πείτε μου γνώμες; τι λέτε αξίζει; Και δεύτερον αυτό που λέει αγγλίας τι εννοεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τις γνώμες σας...

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Στα 199 το παίρνεις απο kotsovolo και εχεις την 800αρα ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Τι εννοεις την 800αρα?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Band20 για να πιάνεις 4g με wind σε επαρχια.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

να υποθέσω ότι δεν θα έχει ούτε ελληνικά; και θα πρέπει να περάσω την ελληνική έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Και που το κάνουμε αυτό εμείς που το πήραμε από "έξω";

Και επίσης που το βρίσκουμε το νέο USB port?

 

Δεν ξέρω εάν αγόρασες ήδη ή δεν χρειάστηκες τελικά για το usb που ήθελες να αλλάξεις. Αλλά ψάχνοντας για θήκες, πέτυχα αυτό το site που έχει και αυτό που θες, πιο ακριβό αλλά από Ελλάδα.

http://microcenter.gr/kalvdiotainia-xiaomi-redmi-note-3-dual-network-version-me-konnektora-fortishs-andamp-plaketa-plhktrologioy-keypad-board-andamp-charging-port-flex-cable?search=xiaomi%20redmi%20note%203

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι δεν θα έχει ούτε ελληνικά; και θα πρέπει να περάσω την ελληνική έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν φοράει την global έχει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το κινητο αγορασμενο απο gearbest με τον 650 snapdragon. εχει την miui 8.0.1.0 global (lhomidg) βασιζεται σε 5,1,1 android. Παταω να τρεκαρει για ενημερωσεις αλλα δεν βρiσκει νεες. Ομως στο φορουμ της χιαομι (http://en.miui.com/download-301.html) αναφερει την Version: V8.1.6.0.MHOMIDI (MIUI8) σαν νεα global stable. Να περιμενω να ερθει μονη της αναβαθμιση η να προσπαθησω να την κατεβασω χειροκινητα? Ακομα να παρει 6 android? Edited by paulpgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το κινητο αγορασμενο απο gearbest με τον 650 snapdragon. εχει την miui 8.0.1.0 global (lhomidg) βασιζεται σε 5,1,1 android. Παταω να τρεκαρει για ενημερωσεις αλλα δεν βρiσκει νεες. Ομως στο φορουμ της χιαομι (http://en.miui.com/download-301.html) αναφερει την Version: V8.1.6.0.MHOMIDI (MIUI8) σαν νεα global stable. Να περιμενω να ερθει μονη της αναβαθμιση η να προσπαθησω να την κατεβασω χειροκινητα? Ακομα να παρει 6 android?

 

Έχεις multi rom από τα κινεζομάγαζα.

Ή βάζεις official dev ή stable, ή ξεκλειδώνεις και βάζεις custom rom.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις multi rom από τα κινεζομάγαζα.

Ή βάζεις official dev ή stable, ή ξεκλειδώνεις και βάζεις custom rom.

 

απο που συμπέρανες οτι ειναι multi rom? μια χαρά official είναι.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...