Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου συνιστώ να πάς μόνο για digitizer, εκτός αν το έχεις ξανακάνει.

Όχι μόνο στην αποκόλληση αλλά και στην συγκόλληση του.

Έχει τόση κόλλα ανάμεσα τους που είναι δύσκολο ακόμα και με λεπτούς χειρισμούς.θες και UVκολλα μετά.

Παρτο μαζί να ξενοιασεις και μετά δοκιμάζεις αν θες το παλιό.

 

Moνο Κινα φιλε μου ?

Εχεις δικιο για την οθονη . Θα παρω οθονη +Touch Screen σε ενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρειαζομαι μια βοηθεια απο καποιον εμπειρο σε unbrick. εχω ενα kate( εδω ομως εχω δει αρκετα παιδια με εμπειρια και για αυτο ποσταρω εδω) το οποιο αναβε μονο κοκκινο λαμπακι και τιποτα αλλο. το εχω κανει tespoint unbrick αλλα μολις παω να φλασαρω την global fastboot ενω ξεκινησε εβγαλε προβλημα χωρου. επειδη το επιασε και αλλος πριν απο μενα στα χερια του υποψιαζομαι οτι ειχε περασει ρομ απο κενζο γιατι το παιδι ειπε οτι δεν δουλευε wifi, κινητη κτλ. αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια

Μπρικαρισμενο redmi note 3 pro το επανεφερα με testpoint.to κινητο εχασε ιμει,wifi,mac adress.οτιδηποτε δοκιμασα για να τα επαναφερω δε δουλευει τιποτα και δεν εχω κ αλλες αντοχες.Eπαναφορα με fastboot miui 7 πεφτει σε bootloop,επαναφορα με φαστβοοτ miui 8 το κινητο ανοιγει αλλα χωρις wifi ,imei. Οποιος γνωριζει καποιο service Αθηνα να το παω ας γραψει please.

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ το επανέφερα.ήθελε άλλη έκδοση του mi flash.αν ακολουθήσει τον οδηγό του lala κανείς να το κάνει με νεότερη έκδοση από αυτή που έχει αν του βγάλει το μήνυμα για χώρο

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω την συσκευη την βλέπω απ τον Κωτσόβολο αλλά λέει έκδοση 5.1 και όχι 6 . Δεν είναι η official rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω την συσκευη την βλέπω απ τον Κωτσόβολο αλλά λέει έκδοση 5.1 και όχι 6 . Δεν είναι η official rom?

 

Αστο τι λεει.

6αρα θα εχει.

Βασικα το kate δεν ειχε βγει καθολου και με 5.1

Link to comment
Share on other sites

Αστο τι λεει.

6αρα θα εχει.

Βασικα το kate δεν ειχε βγει καθολου και με 5.1

 

To kate ειναι αυτό η το kenzo?

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις την beta 7.2.9 να πει εντυπώσεις;

Γιατί είναι τόσο μεγάλη (1.2G);

Δεν έχω περάσει ούτε την 7.1.19 (έχω μείνει στην 7.1.12). Υπάρχουν τόσο μεγάλες αλλαγές;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

To kate ειναι αυτό η το kenzo?

 

Μόνο το Kate φέρνουν μέσω του αντιπροσώπου.

Για kenzo ή από Κίνα ή από Skrouzt.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις την beta 7.2.9 να πει εντυπώσεις;

Γιατί είναι τόσο μεγάλη (1.2G);

Δεν έχω περάσει ούτε την 7.1.19 (έχω μείνει στην 7.1.12). Υπάρχουν τόσο μεγάλες αλλαγές;

 

Καμία γνώμη; την πέρασε κανείς; γιατί με την προηγούμενη είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σταμάτησαν εντελώς και τα restart τελείως εδώ και +2 μήνες και έχω ησυχάσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω την συσκευη την βλέπω απ τον Κωτσόβολο αλλά λέει έκδοση 5.1 και όχι 6 . Δεν είναι η official rom?

 

Επιβεβαιωνω τα παιδια μιας το πηρα κ εγω απο Κωτσο. Το κινητο ηρθε με 6.0.1 και MIUI 8.1.1 και μου εχει βγαλει μηνυμα για διαθεσιμη 8.1.3 την οποια κ δεν περασα ακομη

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα σήμερα από Κωτσόβολο,έχει την 8.1.1 αλλά δεν έχει βγάλει ενημέρωση ακόμη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες ένας φίλος με το RN3PRO έχει το εξής θέμα:

 

Με την δεύτερη κάρτα Sim δεν μπορεί να πραγματοποιήσει κλήσεις,παρά μόνο δέχεται εισερχόμενες.

Έχουμε καμμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το κόπο να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα ή όχι;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αξίζει το κόπο να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα ή όχι;

 

εφοσον θελεις να το ξεκλειδωσεις, ναι. μην δοκιμασεις ανεπισημο τροπο (δεν το εχω ψαξει και δεν ξερω πως λειτουργει αυτος ο τροπος, αλλα ξερω πως υπαρχει).

απλα στειλε αιτηση και σε λιγες μερες θα σου ερθει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη; την πέρασε κανείς; γιατί με την προηγούμενη είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σταμάτησαν εντελώς και τα restart τελείως εδώ και +2 μήνες και έχω ησυχάσει

 

Εγώ πέρασα την τελευταία beta 7.2.9 και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος γτ είχα θέμα με την κατανάλωση ,είχα το πολύ 5 ώρες ενεργεί οθόνη με πολλά πετσοκοματα,greenify, κλείσιμο συγχρονισμό, επιλογή gsm στην κάρτα που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα.Μεχρι τώρα η μπαταρία δείχνει πολύ καλύτερα και η ταχύτητα της όλης rom έχει βελτιωθεί αισθητά.

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εχω 2 κινητα ,με global stable 7.5.3.0 το ένα και 8.0.2.0 Kenzo και τα δυο.

Καπου διαβασα ότι η τελευταια αναβαθμιση εχει και Ελληνικα ,είναι ασφαλες να προχωρήσω και στα δυο σε αναβαθμιση ,χρειαζεται να κανω κατι πριν?

Επισης tempered glass ,αν υπαρχει καποια προταση.

Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω την ελληνικη gtv σε miui 7 σε lollilop.ο τροπος για να περασω σε miui 8 marshmallow;

 

Εχει οδηγο στο φορουμ.

Ακολουθησε τον αλλιως θα εχεις προβληματα.

Συνοπτικα πρεπει να περασεις dev παλια ΜΜ(λενε κει ποια ακριβως,δε θυμαμαι) και μετα ΜΜ νεοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις την beta 7.2.9 να πει εντυπώσεις;

Γιατί είναι τόσο μεγάλη (1.2G);

Δεν έχω περάσει ούτε την 7.1.19 (έχω μείνει στην 7.1.12). Υπάρχουν τόσο μεγάλες αλλαγές;

 

Ναι ειναι τελεια. Ολη μερα σημερα με εβγαλε χαλαρα 4 ωρες και 5 λεπτα sot και ειμαι 44℅ ακομη μπαταρια. Πολυ καλυτερη διαχειριση. Κατα τα αλλα ολα οκ. Σταθερη δεν εχω παρατηρησει τιποτα αρνητικο. Προχωρα ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Με την cm13 δεν ξέρω αλλά η global dev το κάνει με την stock

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου

 

Ναι το ξέρω αλλά δεν γυριζω πίσω απο cm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...