Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά μην περνάτε μια Ρομ χωρίς να έχετε διαβάσει 5πραγματα για αυτήν.(custom ROM)

@giorgos3924 είχες ρωτήσει παλι λιγες μέρες πιο πριν, σου είχα δώσει κάποιες οδηγίες περί cm.

Τώρα διάβασα τις συζητήσεις σας και βλέπω οτι βρηκες την άκρη. Ελπίζω να διαλέξεις τη official.

Τουλάχιστον αν εχεις χρόνο διάβασε τις σελίδες περί αυτήν την Ρομ,θα βρεις πολλά....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά μην περνάτε μια Ρομ χωρίς να έχετε διαβάσει 5πραγματα για αυτήν.(custom ROM)

@giorgos3924 είχες ρωτήσει παλι λιγες μέρες πιο πριν, σου είχα δώσει κάποιες οδηγίες περί cm.

Τώρα διάβασα τις συζητήσεις σας και βλέπω οτι βρηκες την άκρη. Ελπίζω να διαλέξεις τη official.

Τουλάχιστον αν εχεις χρόνο διάβασε τις σελίδες περί αυτήν την Ρομ,θα βρεις πολλά....;)

 

Που ακριβώς βρίσκεται το μενού για το αποτύπωμα; Δεν βρω να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βρίσκεται το μενού για το αποτύπωμα; Δεν βρω να το βρω...

Το αποτύπωμα μόνο στην οθόνη κλειδώματος το θες. Και αν έχεις εγκαταστήσει κάποιο app που χρησιμοποιεί ταυτοποίηση...

Έχω βάλει pattern στο ξεκλείδωμα της οθόνης, και με ρώτησε μόνο του για αποτύπωμα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την νεα global stable Miui 8 και με encryption. Δεν μου κραταει τα αποτυπωματα στην μνημη, χρειαζεται να κανω add fingerprints μετα απο καθε επανεκινηση του τηλεφωνου. Καμια ιδεα για το τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω gapps σε κλειδωμενο (προς το παρον) rn3 με την 8.0.1.0?

το βρηκα

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλησπερα.

 

εχετε υποψιν σας αυτη την εκδοση του κινητου ?

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/371104

 

υποστηριζει γραφει κανονικα ολες τις 4G μπαντες.

εχει διαφορετικο hw από το "κανονικο" μοντελο, ή ειναι θεμα sw και αρα της ρομ ?

 

παρηγγειλα ενα lenovo P1 από το vickmall, αν ομως εχουν διαθεσιμοτητα του συγκεκριμενου μοντελου στο vickmall, μαλλον θα το προτιμουσα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλησπερα.

 

εχετε υποψιν σας αυτη την εκδοση του κινητου ?

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/371104

 

υποστηριζει γραφει κανονικα ολες τις 4G μπαντες.

εχει διαφορετικο hw από το "κανονικο" μοντελο, ή ειναι θεμα sw και αρα της ρομ ?

 

παρηγγειλα ενα lenovo P1 από το vickmall, αν ομως εχουν διαθεσιμοτητα του συγκεκριμενου μοντελου στο vickmall, μαλλον θα το προτιμουσα.

 

παμε παλι..

 

οι διαφορες του με το απλο ηταν 3:

1)η 800αρα

2)το ανδροιδ 6

3)διαφορετικες διαστασεις

 

το ανδροιδ 6 το σβηνουμε γιατι θα το παρει η απλη εκδοση.

η 800αρα δεν ξερουμε ακομα αν ειναι θεμα software ή hardware

 

αμα εχεις wind ή vodafone και βρισκεσαι συχνα επαρχεια παρε την international version

 

Δεν νομιζω οτι εχει την special εκδοση το vickmall

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακανω την ερώτηση ! Μου λέτε ότι ή 7.2 ρομ έχει μείνει πολύ πίσω ? Ποια εκτός από την 7.3 είναι καλή και έχει καλή κάμερα ? Βαλτε μου σε λινκ την ρομ αν έχετε να προτείνεται κάποια !
Link to comment
Share on other sites

Hello guys, ειμαι ενα κλικ πριν απο το να το αγορασω, με 3 πινελιες μπορει καποιος να μου πει

 

1. απο που να το παρω, 2. τι να ζητησω απο το καταστημα, 3. γενικα hints και tips γενικα, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Hello guys, ειμαι ενα κλικ πριν απο το να το αγορασω, με 3 πινελιες μπορει καποιος να μου πει

 

1. απο που να το παρω, 2. τι να ζητησω απο το καταστημα, 3. γενικα hints και tips γενικα, ευχαριστω!

 

1. Vickmall αν και λιγο πιο ακριβο απο το geekbuying ειναι πιο αξιόπιστο

2. Αμα θες την ελληνικη ρομ ζητα official dev rom. Ζητα και καμια θηκουλα,προστατευτικο ή/και ακουστικα θα στα δωσουν λογικα

3. Εδω δεν ξερω τι τιπς θες

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακανω την ερώτηση ! Μου λέτε ότι ή 7.2 ρομ έχει μείνει πολύ πίσω ? Ποια εκτός από την 7.3 είναι καλή και έχει καλή κάμερα ? Βαλτε μου σε λινκ την ρομ αν έχετε να προτείνεται κάποια !

 

Δεν πρόκειται να σου απαντήσει κανένας φίλε γιατί πολύ απλά το κινητό έχει μέτρια κάμερα. Είναι σε όλα φοβερό, γρήγορο, μπαταρία από άλλο πλανήτη αλλά κάμερα ιδιαίτερα το βράδυ δεν....... Εγώ το δίνω και πάω σε κάποιο τηλέφωνο που να μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής το βράδυ αν την χρειαστώ. Κατά τα άλλα από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα.

Link to comment
Share on other sites

1. Vickmall αν και λιγο πιο ακριβο απο το geekbuying ειναι πιο αξιόπιστο

2. Αμα θες την ελληνικη ρομ ζητα official dev rom. Ζητα και καμια θηκουλα,προστατευτικο ή/και ακουστικα θα στα δωσουν λογικα

3. Εδω δεν ξερω τι τιπς θες

Ή rom που βαζουνε λέει τπτ ή πρέπει να ασχοληθω να βάλω κάποια άλλη; Στην περίπτωση αυτή πρέπει να αιτηθω κάποιο κωδικό από την Xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σου απαντήσει κανένας φίλε γιατί πολύ απλά το κινητό έχει μέτρια κάμερα. Είναι σε όλα φοβερό, γρήγορο, μπαταρία από άλλο πλανήτη αλλά κάμερα ιδιαίτερα το βράδυ δεν....... Εγώ το δίνω και πάω σε κάποιο τηλέφωνο που να μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής το βράδυ αν την χρειαστώ. Κατά τα άλλα από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα.

 

βασικα εχουμε απαντησει ηδη για αυτο δεν απανταει κανεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή rom που βαζουνε λέει τπτ ή πρέπει να ασχοληθω να βάλω κάποια άλλη; Στην περίπτωση αυτή πρέπει να αιτηθω κάποιο κωδικό από την Xiaomi;

 

δες στο πρωτο μηνυμα του νηματος στο συχνες ερωτησεις.εξηγει τι ειναι η καθε ρομ και τι διαδικασια εχει η καθεμια..αν μετα εχεις αποριες ρωτα με οτι θες.

 

απλα δες το και λογικα θα σου λυθουν ολες οι αποριες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, στο θεμα με τους drivers δεν εχει απαντησει κανεις, δε ξερω τι αλλο να κανω, μαλλον θα πεταξω το λαπτοπ, γιατι μονο σ αυτο μου το κανει.

εχω την dev 6.8.18 και μου εμφανιστηκε ενα αλλο προβλημα, οσο ακουω ραδιο και εχω το κινητο στη τσεπη, αν με καλεσουν δε με ακουν καθολου παραμονο αν βγαλω το κινητο απ τη τσεπη.

Τι ρυθμιση μπορει να ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα παραγγείλω το κινητό για έναν φίλο απο vickmall με την official dev rom για να βάλω κάποια στιγμή εύκολα την ελληνική

ήθελα να ρωτήσω πως είναι σε καθημερινή χρήση η dev rom , είναι απροβληματιστη ή θα έχει κάποιο πρόβλημα?

Ρωτάω γιατί δε ξέρω πότε θα μπορέσω να του περάσω την ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα παραγγείλω το κινητό για έναν φίλο απο vickmall με την official dev rom για να βάλω κάποια στιγμή εύκολα την ελληνική

ήθελα να ρωτήσω πως είναι σε καθημερινή χρήση η dev rom , είναι απροβληματιστη ή θα έχει κάποιο πρόβλημα?

Ρωτάω γιατί δε ξέρω πότε θα μπορέσω να του περάσω την ελληνική.

 

μια χαρα ειναι.αλλωστε και η ελληνικη βασισμενη στην official ειναι...

 

δεν εχει πολλα ελληνικα προς το παρον αλλα απο οτι ειπε ενα παιδι η καινουρια ρομ με το android6 ειναι σχεδον ολη ελληνικα (στις ρυθμισεις και στα μενου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ήμουν με official china dev και με τη βοήθεια του οδηγού του geoanto555 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607) πέρασα official global dev. Δεν κλείδωσα τον bootloader όπως έχει σαν επιλογή στον οδηγο, για να μην έχω δυσκολίες αν κάτι δεν πήγαινε καλά. Όλα οκ τελικά. Τώρα υπάρχει λόγος να τον κλειδώσω; Και αν ναι πως χωρίς να ξαναπερασω την ρομ και θελω πάλι σεταρισμα στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ήμουν με official china dev και με τη βοήθεια του οδηγού του geoanto555 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607) πέρασα official global dev. Δεν κλείδωσα τον bootloader όπως έχει σαν επιλογή στον οδηγο, για να μην έχω δυσκολίες αν κάτι δεν πήγαινε καλά. Όλα οκ τελικά. Τώρα υπάρχει λόγος να τον κλειδώσω; Και αν ναι πως χωρίς να ξαναπερασω την ρομ και θελω πάλι σεταρισμα στο κινητό;

 

δεν υπαρχει λογος να κλειδωσεις.δεν μπορεις χωρις να ξαναφλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος να κλειδωσεις.δεν μπορεις χωρις να ξαναφλασαρεις

 

Ok σ ευχαριστώ. Απλά διαβάζω διάφορα για λόγους ασφαλείας γι αυτό ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Ok σ ευχαριστώ. Απλά διαβάζω διάφορα για λόγους ασφαλείας γι αυτό ρώτησα.

 

τι λογους ασφαλειας;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είμαι με MUI 8, γίνεται να δω για πόσο χρόνο θα κρατήσει η μπαταρία όπως πριν με το ΜUI 7 και επίσης τι ακριβώς σου δείχνει το usage time?? Ακόμα κάθε βράδυ απενεργοποιώ τελείως τη συσκευή. μπορεί αυτό να τη βλάψει σε κάποιο βαθμό? γιατί διάβασα σε ένα site ότι κάτι παίζει ή πρόκειται περί ανοησίας?? Τέλος γιατί με την MUI 8 το android είναι γύρω στο 21% ενώ πριν με την 7 ήταν στο 10%?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Edited by BarryAllen
Link to comment
Share on other sites

τι λογους ασφαλειας;

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω, απλά και σε διάφορα site αλλά αν δεν κάνω λάθος και στο εργαλείο που ξεκλειδωνουμε τον bootloader έχω δει να λέει για ”security risk"

Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα μόνο στην οθόνη κλειδώματος το θες. Και αν έχεις εγκαταστήσει κάποιο app που χρησιμοποιεί ταυτοποίηση...

Έχω βάλει pattern στο ξεκλείδωμα της οθόνης, και με ρώτησε μόνο του για αποτύπωμα.

Άλλαξα το κλείδωμα ολίσθησης με pin αλλά δεν με ρώτησε για αποτύπωμα.

Και στο υπόλοιπο μενού δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο για να εισάγω αποτύπωμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω, απλά και σε διάφορα site αλλά αν δεν κάνω λάθος και στο εργαλείο που ξεκλειδωνουμε τον bootloader έχω δει να λέει για ”security risk"

 

αν στο κινητό σου κουβαλάς αρχεία που είναι σημαντικά και δεν μπορείς να ρισκάρεις να κλαπούν ή αν το κινητό σου αφορά εταιρική χρήση αυτό που προτείνεται είναι να αφήσεις το κινητό όπως σου έρθει χωρίς να το σκαλίσεις περαιτέρω. τώρα αν τα σημαντικότερα αρχεία στο κινητό σου αφορούν selfies και καμιά συλλογή από mp3 δεν έχεις φόβο να ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...