Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι σε όλους!!

Θα ήθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου από την χρησιμοποιηση αυτών των ακουστικών http://m.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html με το κινητό μας:

Τρομερή ποιότητα κατασκευής και εξαιρετική απόδοση ήχου και στις κλήσεις αλλά και στην ακρόαση μουσικής.

Πιστεύω ότι ο ήχος στο Bluetooth βελτιώθηκε πάρα πολύ σε σχέση με παλαιότερα.

Το κινητό μου φοράει miui 8 official stable.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι σε όλους!!

Θα ήθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου από την χρησιμοποιηση αυτών των ακουστικών http://m.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html με το κινητό μας:

Τρομερή ποιότητα κατασκευής και εξαιρετική απόδοση ήχου και στις κλήσεις αλλά και στην ακρόαση μουσικής.

Πιστεύω ότι ο ήχος στο Bluetooth βελτιώθηκε πάρα πολύ σε σχέση με παλαιότερα.

Το κινητό μου φοράει miui 8 official stable.

 

Καλή φασή. Καταναλώνει περισσότερη μπαταρία το γεγονός ότι θα συνδέονται με blue tooth?

Link to comment
Share on other sites

εχει παραλαβει κανεις από το geekbuying το international edition μοντελο ?

 

και μαλιστα, αν το εχει τεσταρει οτι πραγματι υποστηριζει τις εξτρα συχνοτητες.

στο επισημο σάιτ της xiaomi δεν υπαρχει αναφορα σε τετοια εκδοση της συσκευης.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχει παραλαβει κανεις από το geekbuying το international edition μοντελο ?

 

και μαλιστα, αν το εχει τεσταρει οτι πραγματι υποστηριζει τις εξτρα συχνοτητες.

στο επισημο σάιτ της xiaomi δεν υπαρχει αναφορα σε τετοια εκδοση της συσκευης.

 

γιατι το ψαχνεις λαθος..

ειναι μοντελο για το ταιβαν,το international edition ειναι ονομα που βγαλαμε να ξεχωριζει απο τα αλλα . οπως το note 3 pro που κανονικα ειναι note 3 (snapdragon) το προ το προσθεσαμε εδω.

 

αμα μπεις στο επισημο σαιτ και βαλεις ταιβαν θα το δεις: http://www.mi.com/tw/note3/specs/ κατω κατω στον πινακα του 4g θα δεις το band20

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω την συσκευή από Ελλάδα.

Ποιό κατάστημα προτείνετε και ποιά ROM να επιδιώξω να έχει?

 

α και με τις μπάντες τι παίζει?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι το ψαχνεις λαθος..

ειναι μοντελο για το ταιβαν,το international edition ειναι ονομα που βγαλαμε να ξεχωριζει απο τα αλλα . οπως το note 3 pro που κανονικα ειναι note 3 (snapdragon) το προ το προσθεσαμε εδω.

 

αμα μπεις στο επισημο σαιτ και βαλεις ταιβαν θα το δεις: http://www.mi.com/tw/note3/specs/ κατω κατω στον πινακα του 4g θα δεις το band20

 

εγραψες :)

 

αμα μπορουσες να διαπιστωσεις το ιδιο και για το mi max, θα σε παραδεχτω...

(εχει αλλη μορφη η λιστα με τα χαρακτηριστικα στο mi max,δεν εβγαλα ακρη).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγραψες :)

 

αμα μπορουσες να διαπιστωσεις το ιδιο και για το mi max, θα σε παραδεχτω...

(εχει αλλη μορφη η λιστα με τα χαρακτηριστικα στο mi max,δεν εβγαλα ακρη).

 

χωρις να θελω να σε παρω στον λαιμο μου: http://www.mi.com/tw/mimax/specs/

 

雙卡使用特別說明:

主卡4G時,

副卡突破性的最高支援3G語音:

同時使用時一張卡可使用4G網路,另一張卡將不能註冊網路。

 

FDD-LTE (頻段B1,B3,B7) 支援中華電信 / 遠傳電信 / 台灣大哥大 4G 1800Mhz 頻段,中華電信 / 遠傳電信 / 台灣之星 4G 2600Mhz 頻段

TD-LTE (頻段B38,B39,B40,B41)

TD-SCDMA (頻段1900 / 2000MHz (B34/B39))

WCDMA (頻段850 / 900 / 1900 / 2100MHz(B1/B2/B5/B8)

GSM (頻段850 / 900 / 1800 / 1900MHz)

 

(απο οτι βλεπω λεω) δεν ξερω αν εχει ή οχι. απο τα αγγλικα και τα νουμερα φαινεται οτι οχι

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να σε παρω στον λαιμο μου: http://www.mi.com/tw/mimax/specs/

 

雙卡使用特別說明:

主卡4G時,

副卡突破性的最高支援3G語音:

同時使用時一張卡可使用4G網路,另一張卡將不能註冊網路。

 

FDD-LTE (頻段B1,B3,B7) 支援中華電信 / 遠傳電信 / 台灣大哥大 4G 1800Mhz 頻段,中華電信 / 遠傳電信 / 台灣之星 4G 2600Mhz 頻段

TD-LTE (頻段B38,B39,B40,B41)

TD-SCDMA (頻段1900 / 2000MHz (B34/B39))

WCDMA (頻段850 / 900 / 1900 / 2100MHz(B1/B2/B5/B8)

GSM (頻段850 / 900 / 1800 / 1900MHz)

 

(απο οτι βλεπω λεω) δεν ξερω αν εχει ή οχι. απο τα αγγλικα και τα νουμερα φαινεται οτι οχι

 

ναι συμφωνω, τα ιδια διαβαζα κι εγω. απ τα λιγα ταιβανέζικα που ξερω κι εγω, μαλλον όχι ;)

offtopic οφφ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω, τα ιδια διαβαζα κι εγω. απ τα λιγα ταιβανέζικα που ξερω κι εγω, μαλλον όχι ;)

offtopic οφφ.

 

χαχαχαχαχα. να μπει κανεις στο φορουμ να νομιζει οτι μπηκε σε λαθος φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ελληνική stable ROM MIUI 8 από την ελληνική κοινότητα της xiaomi

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424961689

 

Περιμένουνε εντυπώσεις

Στο ελληνικό forum δεν αναρτηθηκε ακόμα βέβαια αλλά είναι πολύ ευχάριστα νέα..!!!

Ποιος θα δοκιμάσει πρώτος να μας πει εντυπώσεις???

 

Επίσης το update γίνεται κανονικά ή πρέπει να χάσουμε δεδομένα???

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικό forum δεν αναρτηθηκε ακόμα βέβαια αλλά είναι πολύ ευχάριστα νέα..!!!

Ποιος θα δοκιμάσει πρώτος να μας πει εντυπώσεις???

 

Επίσης το update γίνεται κανονικά ή πρέπει να χάσουμε δεδομένα???

 

ανεβηκε και στο φορουμ!!

 

επειδη πας απο 7σε8 θελει factory reset,οποτε καλο ειναι να παρεις ενα backup μεσα απο το twrp

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω την συσκευή από Ελλάδα.

Ποιό κατάστημα προτείνετε και ποιά ROM να επιδιώξω να έχει?

 

α και με τις μπάντες τι παίζει?

 

Το θέλω να αγοράσω συσκευή από ελλάδα είναι πολύ γενικό. Ούτε έκδοση μας είπες (16/2 ή 32/3) ούτε χρώμα. Όπως και να χει από ελλάδα οι επιλογές σου είναι συγκεκριμένες. Μαγαζιά του skroutz ή του bestprice ή το eshop. Υπάρχει και η επιλογή αγοράς από αγγελίες σε άλλα σάιτ.

 

Προσωπικά επειδή το βιαζόμουν αγόρασα το 32άρι από αγγελία στα 200 ευρώ καινούργιο και στάθηκα πολύ τυχερός καθώς φορούσε την official global stable. Απ την άλλη όμως πιστεύω ότι από άποψη εγγύησης είμαι ξεκρέμαστος.

 

Συγκεκριμένο κατάστημα δε νομίζω να σου προτείνει κανείς. Στη θέση σου θα τους έπαιρνα όλους τηλέφωνο και θα ρωτούσα για τη ρομ που φορά το κινητό. Αν δε σ ενδιαφέρει το να είναι το μενού αγγλικό, τότε η καλύτερη επιλογή είναι official global stable. Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Τέλος όσον αφορά τις μπάντες δεν υποστηρίζει την 800άρα την οποία χρησιμοποιεί η wind Και η vodafone στην επαρχία. Αν μένεις σε μεγάλες πόλεις δε θα χεις θέμα. Πέραν του ότι 4g με 3g για μένα έχουν ελάχιστες διαφορές...

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω να αγοράσω συσκευή από ελλάδα είναι πολύ γενικό. Ούτε έκδοση μας είπες (16/2 ή 32/3) ούτε χρώμα. Όπως και να χει από ελλάδα οι επιλογές σου είναι συγκεκριμένες. Μαγαζιά του skroutz ή του bestprice ή το eshop. Υπάρχει και η επιλογή αγοράς από αγγελίες σε άλλα σάιτ.

 

Προσωπικά επειδή το βιαζόμουν αγόρασα το 32άρι από αγγελία στα 200 ευρώ καινούργιο και στάθηκα πολύ τυχερός καθώς φορούσε την official global stable. Απ την άλλη όμως πιστεύω ότι από άποψη εγγύησης είμαι ξεκρέμαστος.

 

Συγκεκριμένο κατάστημα δε νομίζω να σου προτείνει κανείς. Στη θέση σου θα τους έπαιρνα όλους τηλέφωνο και θα ρωτούσα για τη ρομ που φορά το κινητό. Αν δε σ ενδιαφέρει το να είναι το μενού αγγλικό, τότε η καλύτερη επιλογή είναι official global stable. Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Τέλος όσον αφορά τις μπάντες δεν υποστηρίζει την 800άρα την οποία χρησιμοποιεί η wind Και η vodafone στην επαρχία. Αν μένεις σε μεγάλες πόλεις δε θα χεις θέμα. Πέραν του ότι 4g με 3g για μένα έχουν ελάχιστες διαφορές...

 

Συμφωνω με οτι ειπες απλα να τονισω κατι: Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Καλο ειναι να την αποφυγει τελειως και να ψαξει με official και μετα παιρναμε την ελληνικη εδω.και πιο ευκολο ειναι και αποφευγεις τελειως την μυλτι και τα προβληματα της

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οτι ειπες απλα να τονισω κατι: Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Καλο ειναι να την αποφυγει τελειως και να ψαξει με official και μετα παιρναμε την ελληνικη εδω.και πιο ευκολο ειναι και αποφευγεις τελειως την μυλτι και τα προβληματα της

 

Αν μπορει καποιος.ας γραψει πως ξεχωριζουμε την multi δηλαδη στα χαρακτηριστικά του τηλέφωνου τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα κι εγω την universal εκδοση του, με tempered glass και θηκη σιλικονης, 158 ευρω...

για να δουμε τι και πότε θα παραλαβουμε...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος.ας γραψει πως ξεχωριζουμε την multi δηλαδη στα χαρακτηριστικά του τηλέφωνου τι λεει?

 

1. Το νουμεράκι που έχει στην έκδοση miui. Στις official εκδόσεις ο κωδικός είναι στάνταρ (πχ 7.2.2.0)

Αν δείτε έκδοση 7.3.6.0.0 (με 2 μηδενικά) ή 7.99.99.00 ή οτιδήποτε περίεργο κάντε μία αναζήτηση για το αν είναι official.

2. Έχει Ελληνικά..Οι Official εκδόσεις stable (προς το παρών ξεκινάνε από 7.) και δεν έχουν Ελληνικά.

3. Δεν παίρνει αναβαθμίσεις.

4. Γενικά δεν λειτουργεί σωστά.

 

by geoanto555

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ενω μου εστειλαν κωδικο για ξεκλειδωμα το τηλ. δεν ξεκλειδωνει. μετραει εως το 50% και μου γραφει: couldnt verify device. No need to unlock this device. Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

1. Το νουμεράκι που έχει στην έκδοση miui. Στις official εκδόσεις ο κωδικός είναι στάνταρ (πχ 7.2.2.0)

Αν δείτε έκδοση 7.3.6.0.0 (με 2 μηδενικά) ή 7.99.99.00 ή οτιδήποτε περίεργο κάντε μία αναζήτηση για το αν είναι official.

2. Έχει Ελληνικά..Οι Official εκδόσεις stable (προς το παρών ξεκινάνε από 7.) και δεν έχουν Ελληνικά.

3. Δεν παίρνει αναβαθμίσεις.

4. Γενικά δεν λειτουργεί σωστά.

 

by geoanto555

 

Δώσε και ένα λινκ Κωνσταντίνε..

Aλλαγή από unofficial σε official ρομ ή Ελληνική.(redmi note 3 pro)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ενω μου εστειλαν κωδικο για ξεκλειδωμα το τηλ. δεν ξεκλειδωνει. μετραει εως το 50% και μου γραφει: couldnt verify device. No need to unlock this device. Τι μπορω να κανω?

 

εγω αν θυμαμαι καλα, στο πρωτο μου redmi note 3 pro, οταν δοκιμασα να ξεκλειδωσω κ συναντησα παρομοιο θεμα, μπηκα στο κινητο, πηγα στο μπλε εικονιδιο αναβαθμισης (tools φακελοσ ->updater) εκανα ελεγχο μεσω wifi, κατι κατεβασε σαν αναβαθμιση και μετα μου ξεκλειδωσε κανονικα.

 

μεσω google ψαξιματος καπου το ειχα βρει ως προταση λυσης...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οτι ειπες απλα να τονισω κατι: Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Καλο ειναι να την αποφυγει τελειως και να ψαξει με official και μετα παιρναμε την ελληνικη εδω.και πιο ευκολο ειναι και αποφευγεις τελειως την μυλτι και τα προβληματα της

 

καλησπέρα,

 

αν έρθει έτσι το κινητο όμως, τι κανουμε;

 

ακολουθουμε τον Οδηγό unofficial σε official, και μετά βαζουμε π.χ. την official global ;

 

ειναι δυσκολη διαδικασία; ενεχει κίνδυνο;

 

ρωτάω γιατί, όπως και αλλοι, ετσι κι εγω, παραγγειλαμε απο εδω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362397.html

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ενω μου εστειλαν κωδικο για ξεκλειδωμα το τηλ. δεν ξεκλειδωνει. μετραει εως το 50% και μου γραφει: couldnt verify device. No need to unlock this device. Τι μπορω να κανω?

Ποια rom εχεις τωρα πρεπει να ειναι dev και να εχεις συνδεθεί με τον λογαριασμό σου στο κινητο,αλλα και να εχεις και στο πρόγραμμα για ξεκλείδωμα τα ιδια στοιχεία που εχεις στο κινητο και δήλωσες στην εγραφη σου στο κινεζικό σαιτ τους.

τα ιδια και στα 2 δηλαδή.:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ειμαι και εγω ευτυχης κατοχος του redmi note 3 pro 3g 32g.

εχω βαλει με την βοηθεια του οδηγου την ελληνικη εκδοση και ολα οκ...

σημερα ξαφνικα και χωρισ κανενα λογο χαθηκαν τα δεδομενα απο το κινητο...:mad::mad:

οτι και να εκανα δεν μπορω να τα επαναφερω με τιποτα...

ειναι ανοιχτα ολα και εχω υπολοιπο σε μβ....

η εκδοση που φοραω ειναι η GTV 8.0 /Stable 8.0.1.0(LHOCNDG)

 

Για βοηθειστε βρε παιδιαα.....!!!

 

ευχαριστώ

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις τωρα πρεπει να ειναι dev και να εχεις συνδεθεί με τον λογαριασμό σου στο κινητο,αλλα και να εχεις και στο πρόγραμμα για ξεκλείδωμα τα ιδια στοιχεία που εχεις στο κινητο και δήλωσες στην εγραφη σου στο κινεζικό σαιτ τους.

τα ιδια και στα 2 δηλαδή.:ninja::ninja::cool:

η ρομ ειναι η 7,3,2,0,0. τα στοιχιεα ειναι τα ιδιακαι προσπαθω απο χθες και συνεχεια μου κανει τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...