Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξεκινάω πάλι με την εξής σειρά:

1) full wipe, system, cache, dalvik, data όλα εκτός το internal storage. (χρειάζεται κάτι άλλο;

2) twrp-3.0.M4-0 ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

2) βήμα 1 full wipe.

3) CM13-firmware ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

4) βήμα 1 full wipe.

5) cm-13.0-20160820-SNAPSHOT-ZNH5YAO0J4-kenzo.zip ( http://get.cm/?device=kenzo )

6) βήμα 1 full wipe.

7) gapps pico

8) βήμα 1 full wipe.

9) boot

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω πάλι με την εξής σειρά:

1) full wipe, system, cache, dalvik, data όλα εκτός το internal storage. (χρειάζεται κάτι άλλο;

2) twrp-3.0.M4-0 ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

2) βήμα 1 full wipe.

3) CM13-firmware ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

4) βήμα 1 full wipe.

5) cm-13.0-20160820-SNAPSHOT-ZNH5YAO0J4-kenzo.zip ( http://get.cm/?device=kenzo )

6) βήμα 1 full wipe.

7) gapps pico

8) βήμα 1 full wipe.

9) boot

 

θα μπουταρει αμα κανεις full wipe μετα απο το install?

Link to comment
Share on other sites

θα μπουταρει αμα κανεις full wipe μετα απο το install?

Δεν ξέρω.. όχι; ίσως cache & dalvik μόνο;

Ίσως χρειάζεται full wipe μόνο την πρώτη φορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.. όχι; ίσως cache & dalvik μόνο;

Ίσως χρειάζεται full wipe μόνο την πρώτη φορά;

 

εγω θα εκανα πριν το πρωτο install ...απλα αμα κανεις και internal storage θα χασεις και την rom αμα την εχεις βαλει στο internal storage

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκανα πριν το πρωτο install ...απλα αμα κανεις και internal storage θα χασεις και την rom αμα την εχεις βαλει στο internal storage

Όχι internal storage. Το ξέρω ότι θα τα χάσω.

Ψάχνω να βρώ οδηγίες στο xda...

Link to comment
Share on other sites

Όχι internal storage. Το ξέρω ότι θα τα χάσω.

Ψάχνω να βρώ οδηγίες στο xda...

 

μην ξεκινησεις παλι με μισες οδηγιες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

1) δεν εχω παρατήσει κατι τετοιο

2) ρυιμισεις,μπαταρια,διαχειρηση εφαρμογων,viber,χωρις περιορισμους

3) η ελληνικη δεν εχει οτα updates.πρεπει να την κατεβασεις,να μπεις στο twrp και να την κανεις ινστολ.

Αμα πας απο stable σε stable ή απο dev σε dev δεν χανεις τιποτα αφου κανεις μονο wipe dalvik+cache

1)Υπαρχει καποιο τετοιο βιντεο να το δω???γιατι ρε παιδια εμενα σε club βουιζει παρα πολυ!

2)το εχω βαλει ανενεργη την επιλογη οποτε κατι αλλο ειναι...

3)dev εχω απο το ελληνικο miui,αρα κατεβαζω μπαινω twrp wipe dalvik+cache ΜΟΝΟ και μετα ινστολ και δεν χανω τιποτα σωστα?Ειμαι με 6.5.12....Εχουμε κατι καλυτερο να δοκιμασω η να μεινω σε αυτο μη μπλεξω?

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

1)Υπαρχει καποιο τετοιο βιντεο να το δω???γιατι ρε παιδια εμενα σε club βουιζει παρα πολυ!

2)το εχω βαλει ανενεργη την επιλογη οποτε κατι αλλο ειναι...

3)dev εχω απο το ελληνικο miui,αρα κατεβαζω μπαινω twrp wipe dalvik+cache ΜΟΝΟ και μετα ινστολ και δεν χανω τιποτα σωστα?Ειμαι με 6.5.12....Εχουμε κατι καλυτερο να δοκιμασω η να μεινω σε αυτο μη μπλεξω?

 

η 6,5,12 που λες ειναι miui 7 ε;

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα κι εγώ. Ελπίζω όλοι να είστε καλά, εγω είχα ένα μικρό ατυχηματακι και τώρα επανηλθα.

 

Βλέπω ότι κάποια παιδιά παιδευονται με τον fingerprint στην cm13.

Όσοι έχετε αγοράσει το κιν τους τελευταίους μηνες, έχετε κατα πάσα πιθανότητα τον νέο fp scanner, ονόματι goodix, που δεν είναι συμβατός με την official cm.

Εφαρμογές τύπου Aida δείχνουν λάθος info, και ο dev της εφαρμογής έχει ενημερωθεί.

Ο μόνος τρόπος να το ελεγξετε είναι μέσω ενός root explorer, όπου μέσα στο system θα ψαξετε να δείτε εάν έχετε φάκελο που να ονομάζεται fcp ή goodix fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω το κντ για τον αδελφό μου αλλα χάθηκα με τις εκδόσεις, πρέπει να παραγγείλω την international ή και με την απλή εκδοση είμαι οκ? Ρωτάω γιατί στο gearbeast έχει διαφορα στην τιμή, από μαγαζι τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω το κντ για τον αδελφό μου αλλα χάθηκα με τις εκδόσεις, πρέπει να παραγγείλω την international ή και με την απλή εκδοση είμαι οκ? Ρωτάω γιατί στο gearbeast έχει διαφορα στην τιμή, από μαγαζι τι προτείνετε?

 

εχει την international στο gearbest?

 

τελος παντων και να την εχει ο μονος λογος να την παρει ειναι αν εχει wind/vodafone και χρησιμοποιει 4g και κινειται πολυ επαρχεια...

 

μαγαζια υπαρχουν μπολικα : gearbest,geekbuying,minideal,vickmall . πιο αξιοπιστο θεωρειται το vickmall αλλα ειναι πιο ακριβο.

 

δες και στο πρωτο μηνυμα στο συχνες ερωτησεις τις διαφορες των ρομ (αμα δεν τις ξερεις ηδη)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω πάλι με την εξής σειρά:

1) full wipe, system, cache, dalvik, data όλα εκτός το internal storage.

2) twrp-3.0.M4-0 ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

3) CM13-firmware ( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2 )

4) cm-13.0-20160820-SNAPSHOT-ZNH5YAO0J4-kenzo.zip ( http://get.cm/?device=kenzo )

5) gapps pico

6) wipe cache & dalvik.

7) Reboot to system

 

Fixed, καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Κολλησε στην αρχικη οθονη Mi και δεν το βλεπει ο Η/Υ με τιποτα μονο σαν ADB interface (εκανα format στον δικο μου και ξαναπερασα 64bit)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολλησε στην αρχικη οθονη Mi και δεν το βλεπει ο Η/Υ με τιποτα μονο σαν ADB interface (εκανα format στον δικο μου και ξαναπερασα 64bit)

Βοηθα μας.σε ποιο σταδιο κολλησε;

Link to comment
Share on other sites

η δικια μας η ενημερωσει η ελληνικη dev ποτε θα βγει ρε παιδια????πρεπει τωρα να αλλαξουμε και kernel?η με τον παλιο γινετε δουλεια?δεν εχω του galen
Link to comment
Share on other sites

Βοηθα μας.σε ποιο σταδιο κολλησε;

 

Ειναι που εβγαζε το μηνυμα με τον αποθηκευτικο χωρο "Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)" στην διαρκεια του flash

 

Δεν ειχα αλλο Η/Υ σημερα και εκανα format στον δικο μου και ξαναπερασα 64bit και πηγα να ξανακανω την ολη διαδικασια

Το παραταω για σημερα:mad:

 

Τελικα δεν γινοταν να τα παρατησω ευκολα και εγινε Unbrick μεσω fastboot_edl.zip

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με official stable το εφερε το eshop??

 

Απο οτι ειδα ναι τελικα

 

αχα και δεν ηξερα να την αναγνωρισω να σου πω.

 

τι προτεινεις να κανω για το απιστευτο drain και υπερθμανση?

 

gtv?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Πότε την έβαλες την 8,0,1 και πως;

Το απόγευμα ... Με καθαρή εγκατάσταση.. Και factory reset και wipe... Μου το έκανε όμως από πριν την βάλω....και τώρα δεν έχω δεδομένα εκτός από wifi....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η δικια μας η ενημερωσει η ελληνικη dev ποτε θα βγει ρε παιδια????πρεπει τωρα να αλλαξουμε και kernel?η με τον παλιο γινετε δουλεια?δεν εχω του galen

Γιατι να αλλάξεις kernel?Τώρα ποιον έχεις :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

αχα και δεν ηξερα να την αναγνωρισω να σου πω.

 

τι προτεινεις να κανω για το απιστευτο drain και υπερθμανση?

 

gtv?

Κανα update υπάρχει; Μηπως το σωσει

Link to comment
Share on other sites

Όχι internal storage. Το ξέρω ότι θα τα χάσω.

Ψάχνω να βρώ οδηγίες στο xda...

 

Δες το τελευταίο μήνυμα που αου αφηαα το πρωί. Αου εβαλα και ενα link για την εγκατάσταση.

Τα περνάς όλα και τελος το αφήνεις να ανοίξει (οσο χρειάζεται ).

Ξεχνα τα wipes ανάμεσα και οταν ανοιξει να κανεις κια το αποτύπωμα. μην το προσπεράσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω την παρέα κι εγώ. Ελπίζω όλοι να είστε καλά, εγω είχα ένα μικρό ατυχηματακι και τώρα επανηλθα.

 

Βλέπω ότι κάποια παιδιά παιδευονται με τον fingerprint στην cm13.

Όσοι έχετε αγοράσει το κιν τους τελευταίους μηνες, έχετε κατα πάσα πιθανότητα τον νέο fp scanner, ονόματι goodix, που δεν είναι συμβατός με την official cm.

Εφαρμογές τύπου Aida δείχνουν λάθος info, και ο dev της εφαρμογής έχει ενημερωθεί.

Ο μόνος τρόπος να το ελεγξετε είναι μέσω ενός root explorer, όπου μέσα στο system θα ψαξετε να δείτε εάν έχετε φάκελο που να ονομάζεται fcp ή goodix fingerprint.

 

Εχεις δίκαιο, αυτος ειναι ο πιο ακριβής έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω να αγοράσω συσκευή από ελλάδα είναι πολύ γενικό. Ούτε έκδοση μας είπες (16/2 ή 32/3) ούτε χρώμα. Όπως και να χει από ελλάδα οι επιλογές σου είναι συγκεκριμένες. Μαγαζιά του skroutz ή του bestprice ή το eshop. Υπάρχει και η επιλογή αγοράς από αγγελίες σε άλλα σάιτ.

 

Προσωπικά επειδή το βιαζόμουν αγόρασα το 32άρι από αγγελία στα 200 ευρώ καινούργιο και στάθηκα πολύ τυχερός καθώς φορούσε την official global stable. Απ την άλλη όμως πιστεύω ότι από άποψη εγγύησης είμαι ξεκρέμαστος.

 

Συγκεκριμένο κατάστημα δε νομίζω να σου προτείνει κανείς. Στη θέση σου θα τους έπαιρνα όλους τηλέφωνο και θα ρωτούσα για τη ρομ που φορά το κινητό. Αν δε σ ενδιαφέρει το να είναι το μενού αγγλικό, τότε η καλύτερη επιλογή είναι official global stable. Γενικά το κυριότερο που πρέπει να προσέχεις είναι το κινητό να μην έχει την multilanguage έκδοση που βάζουν και έχει ελληνικό μενού και βγάζει συνέχεια προβλήματα.

 

Τέλος όσον αφορά τις μπάντες δεν υποστηρίζει την 800άρα την οποία χρησιμοποιεί η wind Και η vodafone στην επαρχία. Αν μένεις σε μεγάλες πόλεις δε θα χεις θέμα. Πέραν του ότι 4g με 3g για μένα έχουν ελάχιστες διαφορές...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Θέλω 32GB σε μαύρο.

Ως προς τις μπάντες, μου φαίνεται αρκετά τραγικό να μην έχεις 4G εκτός πόλης.

 

Η international έκδοση παίζει να υπάρχει κάπου στην Ελλάδα?

Πλην της επιπλέον μπάντας έχει άλλα μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...