Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα ειμαι και εγω ευτυχης κατοχος του redmi note 3 pro 3g 32g.

εχω βαλει με την βοηθεια του οδηγου την ελληνικη εκδοση και ολα οκ...

σημερα ξαφνικα και χωρισ κανενα λογο χαθηκαν τα δεδομενα απο το κινητο...:mad::mad:

οτι και να εκανα δεν μπορω να τα επαναφερω με τιποτα...

ειναι ανοιχτα ολα και εχω υπολοιπο σε μβ....

η εκδοση που φοραω ειναι η GTV 8.0 /Stable 8.0.1.0(LHOCNDG)

 

Για βοηθειστε βρε παιδιαα.....!!!

 

ευχαριστώ

 

Πότε την έβαλες την 8,0,1 και πως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η ρομ ειναι η 7,3,2,0,0. τα στοιχιεα ειναι τα ιδιακαι προσπαθω απο χθες και συνεχεια μου κανει τα ιδια

 

ειναι unofficial για αυτο. πρωτη σελιδα -> πρωτο μηνυμα -> συχνες ερωτησεις. περνας official dev ή china dev και μετα ξεκλειδωνεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα,

 

αν έρθει έτσι το κινητο όμως, τι κανουμε;

 

ακολουθουμε τον Οδηγό unofficial σε official, και μετά βαζουμε π.χ. την official global ;

 

ειναι δυσκολη διαδικασία; ενεχει κίνδυνο;

 

ρωτάω γιατί, όπως και αλλοι, ετσι κι εγω, παραγγειλαμε απο εδω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362397.html

 

ευχαριστώ

 

αμα διαβασεις καλα τον οδηγο 2-3 φορες μετα ειναι ευκολο,πας βημα βημα (με την βοηθεια των εικονων) . απλα οπου κολλας δεν συνεχιζεις μεχρι να περασεις το βημα οπως πρεπει..

 

 

ολοι θα σου πουν να την αλλαξεις για την σωστη λειτουργια του κινητου

 

κανε και μια αιτηση για ξεκλειδωμα: en.miui.com/unlock/

Link to comment
Share on other sites

ανεβηκε και στο φορουμ!!

 

επειδη πας απο 7σε8 θελει factory reset,οποτε καλο ειναι να παρεις ενα backup μεσα απο το twrp

Κάνοντας backup απο twrp μόνο data ή και system? Και τι θα κάνει backup; Προγράμματα, ρυθμίσεις, λογαριασμό, email;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι unofficial για αυτο. πρωτη σελιδα -> πρωτο μηνυμα -> συχνες ερωτησεις. περνας official dev ή china dev και μετα ξεκλειδωνεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αμα διαβασεις καλα τον οδηγο 2-3 φορες μετα ειναι ευκολο,πας βημα βημα (με την βοηθεια των εικονων) . απλα οπου κολλας δεν συνεχιζεις μεχρι να περασεις το βημα οπως πρεπει..

 

 

ολοι θα σου πουν να την αλλαξεις για την σωστη λειτουργια του κινητου

 

κανε και μια αιτηση για ξεκλειδωμα: en.miui.com/unlock/

μιλαμε παντα για τον Οδηγό unofficial σε official; αν ναι, το ξεκλειδωμα το κανουμε μετα τον Οδηγό και πριν την εγκατάσταση νεας rom;
Link to comment
Share on other sites

ειναι unofficial για αυτο. πρωτη σελιδα -> πρωτο μηνυμα -> συχνες ερωτησεις. περνας official dev ή china dev και μετα ξεκλειδωνεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----Ναι κατεβασα την παγκοσμια μιας και λεει οτι στο 3 pro μπορεις και με την παγκομια. την φορτωσα στη μνημη του κινητου αλλα τιποτα.

 

 

αμα διαβασεις καλα τον οδηγο 2-3 φορες μετα ειναι ευκολο,πας βημα βημα (με την βοηθεια των εικονων) . απλα οπου κολλας δεν συνεχιζεις μεχρι να περασεις το βημα οπως πρεπει..

 

 

ολοι θα σου πουν να την αλλαξεις για την σωστη λειτουργια του κινητου

 

κανε και μια αιτηση για ξεκλειδωμα: en.miui.com/unlock/

Ναι κατεβασα την παγκοσμια μιας και λεει οτι στο 3 pro μπορεις και με την παγκομια. την φορτωσα στη μνημη του κινητου αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας backup απο twrp μόνο data ή και system? Και τι θα κάνει backup; Προγράμματα, ρυθμίσεις, λογαριασμό, email;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τικαρετα ολα. αν θυμαμαι καλα μονο τα περι ρομ.

τα αλλα καντα backup μεσω micloud ή καποιο αλλο προγραμμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιλαμε παντα για τον Οδηγό unofficial σε official; αν ναι, το ξεκλειδωμα το κανουμε μετα τον Οδηγό και πριν την εγκατάσταση νεας rom;

 

απο μυλτι πας σε official dev \ china dev μετα ξεκλειδωνεις (μετα περνας twrp μετα ελληνικη)

δες το μηνυμα που σου ειπα ειναι υπεραναλυτικο θα σου λυθουν πολλες αποριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ρομ ειναι η 7,3,2,0,0. τα στοιχιεα ειναι τα ιδιακαι προσπαθω απο χθες και συνεχεια μου κανει τα ιδια

 

Ναι κατεβασα την παγκοσμια μιας και λεει οτι στο 3 pro μπορεις και με την παγκομια. την φορτωσα στη μνημη του κινητου αλλα τιποτα

 

αμα προσπαθεις να ξεκλειδωσεις με 7,3,2,0,0 δεν θα καταφερεις τιποτα. ειναι unofficial ρομ.

 

σε τι ακριβως φαση εισαι; που περνας την official?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία από ελληνική να πάω σε cm?? Και κάποια λινκ που μπορώ να τα βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τικαρετα ολα. αν θυμαμαι καλα μονο τα περι ρομ.

τα αλλα καντα backup μεσω micloud ή καποιο αλλο προγραμμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απο μυλτι πας σε official dev \ china dev μετα ξεκλειδωνεις (μετα περνας twrp μετα ελληνικη)

δες το μηνυμα που σου ειπα ειναι υπεραναλυτικο θα σου λυθουν πολλες αποριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

αμα προσπαθεις να ξεκλειδωσεις με 7,3,2,0,0 δεν θα καταφερεις τιποτα. ειναι unofficial ρομ.

 

σε τι ακριβως φαση εισαι; που περνας την official?

δημιουρησα φακελο στην εσωτερικη μνημη του κινητου με την ονομασια downloaded_rom και την ερειξα εκει μεσα
Link to comment
Share on other sites

δημιουρησα φακελο στην εσωτερικη μνημη του κινητου με την ονομασια downloaded_rom και την ερειξα εκει μεσα

 

με εχεις μπερδεψει.

 

1ον) τι ρομ εχεις τωρα;

2ον) ποια ρομ κατεβασες;

3ον) πως προσπαθεις να την εγκαταστησεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία από ελληνική να πάω σε cm?? Και κάποια λινκ που μπορώ να τα βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αναλογα ποια cm θα βαλεις.εκει που θα βρεις την cm θα εχει και οδηγιες. συνηθως απλα την κανεις ινστολ μετα απο wipes..αλλα ειναι αναλογα ποια θα βαλεις. καποιο παιδι προχτες εγκατεστησε αλλο προγραμμα πριν βαλει την cm. οποτε βρες ποια θες και ακολουθα τις οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

με εχεις μπερδεψει.

 

1ον) τι ρομ εχεις τωρα;

2ον) ποια ρομ κατεβασες;

3ον) πως προσπαθεις να την εγκαταστησεις;

η ρομ που εχει το κτ ειναι η 7.3.2.0.0. κατεβασα την παγκοσμια σταθερη και την εριξα στο φακελο που δημιουργησα οπως σου ειπα παραπανω. προσπαθησα να την περασω με το προγραμμα αναβαθμισης που εχει το κτ εκει που επιλεγεις πακετο αναβαθμισης με τις 3 τελειτσες. αφου ειδα οτι δεν γινεται τιποτα μεταονομασα το πακετο αναβαθμισης σε kenzo γιατι καπου το διαβασα οτι χρειαζεται. και τωρα περιμενω ιδεες-λυσεις
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε εγκατάσταση την stable 8 ελληνική; Τα ίδια wipe ή αλλάζει κάτι λόγω ότι πάμε από miui 7 σε 8;
Link to comment
Share on other sites

η ρομ που εχει το κτ ειναι η 7.3.2.0.0. κατεβασα την παγκοσμια σταθερη και την εριξα στο φακελο που δημιουργησα οπως σου ειπα παραπανω. προσπαθησα να την περασω με το προγραμμα αναβαθμισης που εχει το κτ εκει που επιλεγεις πακετο αναβαθμισης με τις 3 τελειτσες. αφου ειδα οτι δεν γινεται τιποτα μεταονομασα το πακετο αναβαθμισης σε kenzo γιατι καπου το διαβασα οτι χρειαζεται. και τωρα περιμενω ιδεες-λυσεις

 

εισαι σε τελειως λαθος δρομο

 

διαβασε εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

ενημερωτικα εχεις μυλτι εσυ στο κιν

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και ξεκινησα τον οδηγο "Ελληνικός οδηγός Unbrick/Flash Official Rom για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)" και συνεχεια κολλαει εκει

Συνέχεια βγαίνει το παρακάτω μήνυμα (error):

"Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)"

Θα δοκιμασω και αυτη την εκδοση τωρα kenzo_global_images_V7.2.5.0

Ειχε ερθει με την εκδοση Global 7.4.18.0 με ελληνικα μεσα

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και ξεκινησα τον οδηγο "Ελληνικός οδηγός Unbrick/Flash Official Rom για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)" και συνεχεια κολλαει εκει

Συνέχεια βγαίνει το παρακάτω μήνυμα (error):

"Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)"

Θα δοκιμασω και αυτη την εκδοση τωρα kenzo_global_images_V7.2.5.0

Ειχε ερθει με την εκδοση 7.4.18.0 με ελληνικα μεσα

 

πρωτη φορα βλεπω αυτη τη ρομ :lol:

απο που το παρηγγειλες; ετσι απο περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Gearbest, να δω τωρα πως θα επιστρεψει στη ζωη το κινητακι

 

μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε

 

απλα μην προσπερασεις καποιο βημα αμα δεν πετυχαινει

Link to comment
Share on other sites

τικαρετα ολα. αν θυμαμαι καλα μονο τα περι ρομ.

τα αλλα καντα backup μεσω micloud ή καποιο αλλο προγραμμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απο μυλτι πας σε official dev \ china dev μετα ξεκλειδωνεις (μετα περνας twrp μετα ελληνικη)

δες το μηνυμα που σου ειπα ειναι υπεραναλυτικο θα σου λυθουν πολλες αποριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

αμα προσπαθεις να ξεκλειδωσεις με 7,3,2,0,0 δεν θα καταφερεις τιποτα. ειναι unofficial ρομ.

 

σε τι ακριβως φαση εισαι; που περνας την official?

Ποιο χρονοβόρα διαδικασία μου φαίνεται γιατί καμιά 20 εφαρμογές εχω. Καλύτερα να κάνω clean install.

Άμα βγει ή MM θα θέλει πάλι clean install φαντάζομαι. Λέω να περιμένω λίγο για να μη το κάνω 2 φορές. Εκτός και αν υπάρχει ποιο εύκολος τρόπος που μου διαφεύγει. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρονοβόρα διαδικασία μου φαίνεται γιατί καμιά 20 εφαρμογές εχω. Καλύτερα να κάνω clean install.

Άμα βγει ή MM θα θέλει πάλι clean install φαντάζομαι. Λέω να περιμένω λίγο για να μη το κάνω 2 φορές. Εκτός και αν υπάρχει ποιο εύκολος τρόπος που μου διαφεύγει. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χωρις να θελω να σε παρω στον λαιμο μου νομιζω η official dev δεν περασε με clean μεσω updater στους beta.

 

αλλα αν περιμενεις official stable mm λογικα θα περιμενεις αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

η ρομ που εχει το κτ ειναι η 7.3.2.0.0. κατεβασα την παγκοσμια σταθερη και την εριξα στο φακελο που δημιουργησα οπως σου ειπα παραπανω. προσπαθησα να την περασω με το προγραμμα αναβαθμισης που εχει το κτ εκει που επιλεγεις πακετο αναβαθμισης με τις 3 τελειτσες. αφου ειδα οτι δεν γινεται τιποτα μεταονομασα το πακετο αναβαθμισης σε kenzo γιατι καπου το διαβασα οτι χρειαζεται. και τωρα περιμενω ιδεες-λυσεις

Με αυτην μεχρι την αλλο χρονο να προσπαθείς δεν θα ξεκλειδωσεις με τιποτα,πρέπει να κανεις οτι σου έγραψε σωστα ο φιλος

kongeo1994 η εναλλακτικα να περάσεις σωστούς οδηγους στο κινητο και μετα να περάσεις μια official Stable ROM μετα περνας μια dev rom και ξεκλειδώνεις με dev rom.

Για να την περάσεις την official Stable ROM περνιέται ευκολα με το MiPCSuite ,την κατεβάζεις την ρίχνεις χυμα στο κινητο,μετα συνδέεσαι με το το πρόγραμμα MiPCSuite και θα σου δεχθεί την αναβαθμηση,μπορει να την κατεβάσει απο το σερβερ τους κατευθείαν με το MiPCSuite και να το αναβαθμησεις,η αλλη λυση ειναι η περίπτωση που εγραψε kongeo1994 κατευθείαν απο

unofficial σε official,γλυτώνεις δηλαδη την διαδικασια να περάσεις Stable ROM και μετα dev rom,να πας κατευθείαν σε dev rom.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρωτη φορα βλεπω αυτη τη ρομ :lol:

απο που το παρηγγειλες; ετσι απο περιεργεια.

 

Ποια ειναι αυτην η εκδοση 7.4.18.0 και εγω δεν την εχω ξανασυναντιση ,μηπος μπερδεύεται καπου ο φιλος τι εννοεί ειχε ελληνικα η rom , μάλλον καμια νεα απο τα κινεζομαγαζα ειναι με ελληνικά.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Με αυτην μεχρι την αλλο χρονο να προσπαθείς δεν θα ξεκλειδωσεις με τιποτα,πρέπει να κανεις οτι σου έγραψε σωστα ο φιλος

kongeo1994 η εναλλακτικα να περάσεις σωστούς οδηγους στο κινητο και μετα να περάσεις μια official Stable ROM μετα περνας μια dev rom και ξεκλειδώνεις με dev rom.

Για να την περάσεις την official Stable ROM περνιέται ευκολα με το MiPCSuite ,την κατεβάζεις την ρίχνεις χυμα στο κινητο,μετα συνδέεσαι με το το πρόγραμμα MiPCSuite και θα σου δεχθεί την αναβαθμηση,μπορει να την κατεβάσει απο το σερβερ τους κατευθείαν με το MiPCSuite και να το αναβαθμησεις,η αλλη λυση ειναι η περίπτωση που εγραψε kongeo1994 κατευθείαν απο

unofficial σε official,γλυτώνεις δηλαδη την διαδικασια να περάσεις Stable ROM και μετα dev rom,να πας κατευθείαν σε dev rom.:ninja::ninja:

δηλαδη φιλε theolk πας εδω : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/

 

 

 

Ποια ειναι αυτην η εκδοση 7.4.18.0 και εγω δεν την εχω ξανασυναντιση ,μηπος μπερδεύεται καπου ο φιλος τι εννοεί ειχε ελληνικα η rom , μάλλον καμια νεα απο τα κινεζομαγαζα ειναι με ελληνικά.:ninja::ninja:

 

απο οτι ειδα διπλα και αυτη καινουρια μυλτι ειναι

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

 

Και συνεχιζει το ιδιο σφαλμα με το διαθεσιμο χωρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζει το ιδιο σφαλμα με το διαθεσιμο χωρο

Για δοκίμασε να το κάνεις με την έκδοση MiFlash που έχεις στο λινκ..

 

http://en.miui.com/thread-272376-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το κάνεις με την έκδοση MiFlash που έχεις στο λινκ..

 

http://en.miui.com/thread-272376-1-1.html

 

Δεν ανοιγει καν θα δοκιμασω και σε αλλο υπολογιστη με 64bit

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...