Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος ψήνεται πάρα πολύ να δοκιμάσει τις καινούργιες developer με MM μπορεί να κοιτάξει εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/miui-8-6-6-236-0-1-redmi-note-3-t3404890
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως εγκατέστησε update;

Ποιά rom έχεις;

Και εγω αυτο σκέφτηκα σαν πρώτη εντύπωση αφου εβγαλε την μπαρα κατω και γεμιζε μπορεί να έκανε μόνο του update και επανεκκίνηση η να επελεξε το update και μετα να το αφήσε και να το ειδε μετα να κανει επανεκκίνηση,αν κολλούσε που ειπε ο Γιωργως δεν θα γεμιζε την κατω μπάρα ,ισως και να κόλλησε ομως.

Ας δει τι βερσιόν είχε πριν και ας το τσεκάρει τώρα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ισως εχεις δικιο,απλα οτι προλαβα μεχρι στιγμης να δω ηταν στα ελληνικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

kenzo εχω ναι... ποια σου ηρθε εσενα; μιλαμε για την official 6.8.30 που ειναι μονο για beta testers

 

Δεν μου γράφει γιατί θέλει WiFi για να προχωρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει όλες τις Rom μέχρι τώρα; Σίγουρα κάποιος θα υπάρχει. Μπορεί να μας πει αν τσέκαρε ποια rom είχε την καλύτερη κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Εχω ενα θεμα δεν βλεπει την sd καρτα εχω βαλει μια 16 αρα και μια 64 αρα αλλα τιποτα.Δεν φαινεται ουτε στον υπολογιστή ουτε στο εσωτερικο του τηλεφωνου την σιμ την βλεπει κανονικα. Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Εχω ενα θεμα δεν βλεπει την sd καρτα εχω βαλει μια 16 αρα και μια 64 αρα αλλα τιποτα.Δεν φαινεται ουτε στον υπολογιστή ουτε στο εσωτερικο του τηλεφωνου.

 

Με ποιά rom παρέλαβες τη συσκευή;

Οι κάρτες είναι σε fat32;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Η 64αρα που προσπαθω να κανω διαμόρφωση ειναι σε τωρα σε exFat και δεν εχει αλλη επιλογη εκτος απο ntfs η 16αρα ειναι σε fat32 και εχει ntfs και exFat miui version-miui 8 global 6.7.29 beta
Link to comment
Share on other sites

Η 64αρα που προσπαθω να κανω διαμόρφωση ειναι σε τωρα σε exFat και δεν εχει αλλη επιλογη εκτος απο ntfs η 16αρα ειναι σε fat32 και εχει ntfs και exFat miui version-miui 8 global 6.7.29 beta

Για NTFS πρέπει να βάλεις το paragon ntfs

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για NTFS πρέπει να βάλεις το paragon ntfs

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εβαλα αλλα δεν ειμαι ρουτ καμια αλλη ιδεα?Τι φταει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο του τιτλου.. θα ηθελα να μαθω ομως πως τα παει σε σχεση με το zuk z1. Υπαρχει καποιος που τα ειχε και τα 2 και μπορει να κανει μια συγκριση? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα περίεργος να μάθω γιατί είσαι ακόμα με 7.2 έκδοση και δεν βάζεις κάποια νεώτερη ή MIUI 8

 

γιατι δεν ειχα θεμα τοσο καιρο και βριμουν να ασχοληθω και γιατι ειχα μεινει βαση του geoanto οτι η 7.2 ειναι οτι καλυτερο σε καμερα

εχετε να μου πειτε κατι καλυτερο ?? Να βγαζει καλα η καμερα να μην ειναι σαν την 7.3 που δεν βλεποτανε οι φωτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάμερα σου είναι όντως χάλια μαύρα..

Σου δίνω 69 ευρωπαικά για να το αγοράσω//....

 

Η ειρωνεια στο μεγαλιο της :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω του δίνω 75 Ευρ αφου ειναι τοσο χάλια το κινητό και ο φακος της φωτογραφικής να του το αγοράσω,περισσότερα απο σενα και με μεταφορικά δικα μου,η ρομ που εχει ειναι πολυ παλιά αλλα θα το αναβαθμίσω αμεσα.

Δεν πέρασε να δοκιμάσει την Snapdracon Camera να δει μεγάλη διαφορά στις φωτογραφίες,παντος αν το πουλάει εγω το αγοράζω με 75 ευροπουλα.:p:p:D:D:ninja:

 

χαχαχα η ειρωνεια ειναι οτι αυτες που εβαλα στην αρχη ηταν με snap dragon και οι υπολοιπες που ηταν καλες ηταν με στοκ ;) !! ωραια και εγω αγοραζω τα δικα σας και τα δυο μαζι στα 75 με δικα μου μεταφορικα και ας μην ειναι καλα δεν με νοιαζει ψηνεστε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Stable γιαυτο δεν μπορείς ,πρεπει να έχεις developer rom.

Περνα απο το μέσω updater του κινητου μια developer ειναι πολυ ευκολο με μια developer rom οπως εγραψε και ο φίλος ο Γιωργος νωρίτερα αμέσως θα ξεκλειδώσεις,βαλτην χύμα στο αποθηκευτικό χώρο του κινητου και προσπάθησε να ξεκλείδωσες.

Αν μπεις να την κατεβάσεις θα δεις γράφει Stable και απο κατω εχει μαζι την κινεζική developer,θα την βρεις ευκολα αν θες σου δίνουμε και λινκ.

Απο εδω κατεβασε την

Αυτην κατεβασε που σου δίνω το λινκ και λογικά θα εισαι οκ.

Ευχαριστώ, κατεβάζω την Developer.

Μετά την εγκατάσταση της Developer κάνω unlock Και περνάω twrp και μετά την CM σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κατεβάζω την Developer.

Μετά την εγκατάσταση της Developer κάνω unlock Και περνάω twrp και μετά την CM σωστά;

 

ξεκλειδωνεις,περνας twrp και ακολουθεις τις οδηγιες για την εγκατασταση cm

 

καλου κακου κρατα και ενα backup απο το twrp πριν περασεις την cm

Link to comment
Share on other sites

Για NTFS πρέπει να βάλεις το paragon ntfs

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με Το οου εβαλα μια σουπερ ντουπερ καρτα που εχω για την gopro class10++++ την βλεπει κανονικα.Δεν πιστευα οτι θελει τοσο καλη καρτα να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωνεις,περνας twrp και ακολουθεις τις οδηγιες για την εγκατασταση cm

 

καλου κακου κρατα και ενα backup απο το twrp πριν περασεις την cm

Πού μπορώ να βρώ οδηγίες;

Δεν θα κάνω full wipe? δεν θα σβηστούν όλα στην μνήμη συμπεριλαμβανομένου του backup που θα χω κάνει;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρώ οδηγίες;

Δεν θα κάνω full wipe? δεν θα σβηστούν όλα στην μνήμη συμπεριλαμβανομένου του backup που θα χω κάνει;

 

απο εκει που θα κατεβασεις την ρομ,θα εχει οδηγιες..

 

(μπορεις να παρεις ενα μπακαπ απο twrp και να το περασεις στον υπολογιστη)

Link to comment
Share on other sites

Η developer που έχει εδώ μου βγάζει μήνυμα ότι είναι παλιότερη από αυτή που έχω

http://en.miui.com/download-301.html#438

Έχω την V8.0.1.0.LHOMIDG (MIUI8) Stable

Link to comment
Share on other sites

Η developer που έχει εδώ μου βγάζει μήνυμα ότι είναι παλιότερη από αυτή που έχω

http://en.miui.com/download-301.html#438

Έχω την V8.0.1.0.LHOMIDG (MIUI8) Stable

 

δεν εχει βγει ρομ πιο καινουρια απο την stable για αυτο.κατεβασε την

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την αναγνωση sd καρτας οπως ειπα πριν λυθηκε.Δεν μπορω ομως να αλλαξω το pin της σιμ δεν μπορω ναβρω που παω για αλλαγη.Παντως το τηλεφωνο τα σπαει.
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ λοιπον θα προτεινατε να βαλω να το αναβαθμισω ? μετα την 7.2 ? Να εχει καλη καμερα και να την εχετε δοκιμασει ομως οχι να ειναι σαν την 7.3 ...! Και αν εχετε καποιο και μπορειτε να μου στειλετε λινιοκ να την κατεβασω θα με διευκολυνε ! οταν παμε σε επομενη rom dalvik cache και cache ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την αναγνωση sd καρτας οπως ειπα πριν λυθηκε.Δεν μπορω ομως να αλλαξω το pin της σιμ δεν μπορω ναβρω που παω για αλλαγη.Παντως το τηλεφωνο τα σπαει.

Πρόσθετες ρυθμισεις -> ασφάλεια κ απορρητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ρομ λοιπον θα προτεινατε να βαλω να το αναβαθμισω ? μετα την 7.2 ? Να εχει καλη καμερα και να την εχετε δοκιμασει ομως οχι να ειναι σαν την 7.3 ...! Και αν εχετε καποιο και μπορειτε να μου στειλετε λινιοκ να την κατεβασω θα με διευκολυνε ! οταν παμε σε επομενη rom dalvik cache και cache ετσι ?

 

Η τελευταία ελληνικη απο οτι εχω διαβάσει και η τελευταια dev που εχω εγω ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθετες ρυθμισεις -> ασφάλεια κ απορρητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η τελευταία ελληνικη απο οτι εχω διαβάσει και η τελευταια dev που εχω εγω ειναι μια χαρα.

 

Εισαι κουκλος

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω και root πριν να περάσω το twrp?

Το unlock έχει γίνει.

Και προσπαθώ με αυτόν τον οδηγό

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

 

 

Αλλά στο βήμα: Create a specific "Boot.img" for the respective ROM version Using Android Image Kitchen

http://en.miui.com/thread-249666-1-1.html

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κατεβάζω την Developer.

Μετά την εγκατάσταση της Developer κάνω unlock Και περνάω twrp και μετά την CM σωστά;

Σωστά...ναι κάπως ετσι ,αν περάσεις twrp μετα περνας οποια θες αν περάσεις CM μετα μπορεί να κλειδώσει ξανά ομως να το εχεις υπόψη σου,θα πρεπει να το τσεκάρεις μετα οπωσδήποτε.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...