Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν πιάνει το δακτυλικό! Με έχει ταλαιπωρήσει πιλυ! Μία έτσι μία αλλιώς! Με official 7.5.2 είμαι για να μην πείτε.....

 

Δεν πιάνει ποτέ ή μία πιάνει .. μια δεν;;

Δεν έχεις πολλές επιλογές απ΄οτι ξέρεις... Ή ρεσετ ή πέρασμα άλλης ρομ ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ έχω official global developers και έκανα το κόλπο που ανέφερα με import από τα θέματα, την γραμματοσειρά. Το δοκίμασες;;

 

δεν μου δίνει καμμιά επιλογή για τη γραμματοσειρά..., οπότε πως μπορώ να κάνω οτιδήποτε.....

 

Υ.Γ. βλέπω ότι είσαι από Βόλο, οπότε είμαστε κοντά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή έχω μπερδευτεί.., για να περάσω την Global Stable official 7.5.3.0 ΠΑΝΩ από την ίδια (Global 7.5.3.0) ώστε να δω εάν στρώνει το πρόβλημα που έχω με το μικρόφωνο, τι πρέπει να κάνω; Ποιόν οδηγό ακολουθώ;;;

 

Υ.Γ. είναι η 1η φορά που θα επιχειρήσω αλλαγή/πέρασμα Rom..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα. έχω κάποια θέματα-απορίες. 1) antutu μου βγάζει σκορ γύρω στο 69900... χαμηλό δεν είναι????

2)θερμαίνεται πολύ.

3) η μπαταρία μέσα σε τρεις ώρες έπεσε από το 40% στο 14% με ανοιχτό wifi και συνεχή χρήση του κινητού σχεδόν καθόλη τη διάρκεια των τριών ωρών πράγμα το οποίο δεν μου φαίνεται λογικό για τις γνωστές επιδόσεις της μπαταρίας του κινητού

4) τι φάση με τον ευρωπαικό αντάπτορα που στέλνει το vickmall??? δεν χωράει στις μπρίζες. έχω βάλει τώρα να φορτίζει με έναν άλλο. υπάρχει πρόβλημα, θα κάνει κακό στην μπαταρία????

 

το κινητό φοράει official global stable 7.3.2.0.

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

2. ζεστη εχει, μεταλλικο ειναι

3. πλακα κανεις; σε 3 ωρες επεσε 26% με συνεχη χρηση και σε φαινεται παραξενο;

4. οχι

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα. έχω κάποια θέματα-απορίες. 1) antutu μου βγάζει σκορ γύρω στο 69900... χαμηλό δεν είναι????

2)θερμαίνεται πολύ.

3) η μπαταρία μέσα σε τρεις ώρες έπεσε από το 40% στο 14% με ανοιχτό wifi και συνεχή χρήση του κινητού σχεδόν καθόλη τη διάρκεια των τριών ωρών πράγμα το οποίο δεν μου φαίνεται λογικό για τις γνωστές επιδόσεις της μπαταρίας του κινητού

4) τι φάση με τον ευρωπαικό αντάπτορα που στέλνει το vickmall??? δεν χωράει στις μπρίζες. έχω βάλει τώρα να φορτίζει με έναν άλλο. υπάρχει πρόβλημα, θα κάνει κακό στην μπαταρία????

 

το κινητό φοράει official global stable 7.3.2.0.

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

Σίγουρα έχεις global rom; Αναβάθμιση σου ήρθε για της 7.5.3.0;

Όσο για την φόρτιση με άλλον φορτιστή δεν έχεις θέμα, αρκεί να βγάζει 5V.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις global rom; Αναβάθμιση σου ήρθε για της 7.5.3.0;

Όσο για την φόρτιση με άλλον φορτιστή δεν έχεις θέμα, αρκεί να βγάζει 5V.

 

Λες να ξέχασε ένα μηδενικό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συχνά πυκνά κολλάει και δεν πιάνει και πρεπει να βάλεις pin! Και στου αδερφού μου τα ίδια!

 

Τι να πω... δεν μου έχει τύχει ποτέ. Τι έκδοση είναι αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

@vtag kai @ bilakos10 ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. σίγουρα έχω global stable. έγιναν κάποια updates αλλά περιμένω να ανέβει η μπαταρία για να κάνω reboot (λέτε να φταίνε τα updates για το χαμηλό σκορ στο antutu???) επίσης κάπου είχα δει ότι το καλύτερο για μία μπαταρία είναι να προτιμάται ο μαμίσιος φορτιστής. ας ελπίσουμε ότι έχετε δίκιο και ότι δν θα μου δημιουργήσει πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπερδευτεί.., για να περάσω την Global Stable official 7.5.3.0 ΠΑΝΩ από την ίδια (Global 7.5.3.0) ώστε να δω εάν στρώνει το πρόβλημα που έχω με το μικρόφωνο, τι πρέπει να κάνω; Ποιόν οδηγό ακολουθώ;;;

 

Υ.Γ. είναι η 1η φορά που θα επιχειρήσω αλλαγή/πέρασμα Rom..

 

Δοκίμασε μέσω updater να το κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Λες να ξέχασε ένα μηδενικό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μιλάω για το μηδενικό αλλά για την τελευταία αναβάθμιση (7.5.3.0 ≠ 7.5.2.0)

 

@BarryAllen Το σκορ στο antutu μην το κοιτάς καθόλου, δεν δείχνει κάτι ουσιαστικό.

Πέρνα την τελευταία αναβάθμιση που θα σου βγάλει (75.3.0) κάνε επανεκκίνηση και δες πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το μηδενικό αλλά για την τελευταία αναβάθμιση (7.5.3.0 ≠ 7.5.2.0)

 

@BarryAllen Το σκορ στο antutu μην το κοιτάς καθόλου, δεν δείχνει κάτι ουσιαστικό.

Πέρνα την τελευταία αναβάθμιση που θα σου βγάλει (75.3.0) κάνε επανεκκίνηση και δες πως θα πάει.

 

Τι θα μπορούσε να έχει και ρωτάς "σιγουρα έχεις global rom" .???

Link to comment
Share on other sites

Τι θα μπορούσε να έχει και ρωτάς "σιγουρα έχεις global rom" .???

 

Έλεγα μήπως έχει καμιά mutli language και γι αυτό έχει θέματα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως έχει καμιά mutli language και γι αυτό έχει θέματα το κινητό.

 

Ναι βρε Bill και εγώ κοροϊδεύω και λέω .. ξέχασε να γράψει ένα μηδενικό;

Oi multi έχουν ένα μηδενικό ακόμη στο τέλος.. 7.5.1.0.0 πχ..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... η τελευταία official global developer είχε ελληνικα, έστω και σε "σπαστα".

Είχατε καμια εξέλιξη όσοι κατεβάσατε κανένα update?

Λέτε να είμαστε κοντά στο να τα περάσουν και στην stable?

 

Με τόση δουλειά που ρίχνει η ελληνική κοινότητα θα μπορούσε να τους τα δώσει έτοιμα...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... η τελευταία official global developer είχε ελληνικα, έστω και σε "σπαστα".

Είχατε καμια εξέλιξη όσοι κατεβάσατε κανένα update?

Λέτε να είμαστε κοντά στο να τα περάσουν και στην stable?

 

Με τόση δουλειά που ρίχνει η ελληνική κοινότητα θα μπορούσε να τους τα δώσει έτοιμα...

Νομιζω οτι κομματια τους τα εχουν δωσει τα παιδια.χωρις να παιρνω ορκο

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε και ελληνικά στην global Stable εδώ μέσα θα λείψει το 80-85% των posts που αφορούν αλλαγές ROM στα ελληνικά και εκδόσεις τους!!!

 

Θα μείνουν οι σκληροπυρηνικοί και φυσικά δεν θα έχει αντικέιμενο και η ελληνική κοινότητα...!

Απορώ όμως γιατί ακόμα εξελληνίζουν την developer αφού είναι τόσο κοντά...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε με global 7.3.2 και έκανε απευθείας αναβάθμιση σε 7.5.3 .

Τι αφήνω έτσι, δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά και τόσο. Δε καίγομαι.

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... η τελευταία official global developer είχε ελληνικα, έστω και σε "σπαστα".

Είχατε καμια εξέλιξη όσοι κατεβάσατε κανένα update?

Λέτε να είμαστε κοντά στο να τα περάσουν και στην stable?

 

Με τόση δουλειά που ρίχνει η ελληνική κοινότητα θα μπορούσε να τους τα δώσει έτοιμα...

Προς το παρών είναι μεταφρασμένο το 22%, όταν βγει η Global Stable MIUI 8 λογικά θα έχει και ελληνικά.

Μόνο ένα άτομο ασχολείται αυτή τη στιγμή με την μετάφραση και το ποσοστό μετάφρασης ανεβαίνει 1% ανά ημέρα.

Οποίος θέλει να βοηθήσει μπαίνει εδώ http://translate.miui.com/, γράφεται και στέλνει αίτηση για να γίνει μεταφραστής. Θα σας ζητήσουν να βάλετε μια φωτογραφία και να γράψετε λίγες πληροφορίες σχετικά με εσάς στο προφίλ σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και 4 μήνες είμαι με το κινητό stock και απλά κάνω τις OTA αναβαθμίσεις. Είμαι στην 7.5.2. Τώρα λέω να περάσω την ελληνική rom, όχι για την γλώσσα αλλά να "τσεκάρω" τι παίζει. Έχω πάρει το unlock της συσκευής όμως δεν έχω προχωρήσει στην διαδικασία του unlock κλπ.

 

Είδα οτι θέλει να περάσω την dev rom και μετά θα κάνω το unlock. Έπειτα θα περάσω τα recovery tools κλπ κλπ. Τα έχω ξανακάνει αυτά σε παλιότερα κινητά (Nexus). Σε ποιο σημείο θα χάσω τα αρχεία (photos κλπ); :p Αυτό είναι που με κουράζει κάθε φορά αλλά εντάξει να είμαι προετοιμασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και 4 μήνες είμαι με το κινητό stock και απλά κάνω τις OTA αναβαθμίσεις. Είμαι στην 7.5.2. Τώρα λέω να περάσω την ελληνική rom, όχι για την γλώσσα αλλά να "τσεκάρω" τι παίζει. Έχω πάρει το unlock της συσκευής όμως δεν έχω προχωρήσει στην διαδικασία του unlock κλπ.

 

Είδα οτι θέλει να περάσω την dev rom και μετά θα κάνω το unlock. Έπειτα θα περάσω τα recovery tools κλπ κλπ. Τα έχω ξανακάνει αυτά σε παλιότερα κινητά (Nexus). Σε ποιο σημείο θα χάσω τα αρχεία (photos κλπ); :p Αυτό είναι που με κουράζει κάθε φορά αλλά εντάξει να είμαι προετοιμασμένος.

Οταν κανεις τα wipe.ανοιξε το cloud back up για ολα και για την αρχικη οθονη,κανε και ενα μπακ απ αν θες μεσω πς και οταν το ανοιξεις θα συγχρονιστουν ολα λογικα.

 

Καλου κακου κρατα τις φωτο ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών είναι μεταφρασμένο το 22%, όταν βγει η Global Stable MIUI 8 λογικά θα έχει και ελληνικά.

Μόνο ένα άτομο ασχολείται αυτή τη στιγμή με την μετάφραση και το ποσοστό μετάφρασης ανεβαίνει 1% ανά ημέρα.

Οποίος θέλει να βοηθήσει μπαίνει εδώ http://translate.miui.com/, γράφεται και στέλνει αίτηση για να γίνει μεταφραστής. Θα σας ζητήσουν να βάλετε μια φωτογραφία και να γράψετε λίγες πληροφορίες σχετικά με εσάς στο προφίλ σας.

 

Έχω γραφτεί κι εγώ αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω καταφέρει σκόμη να ασχοληθώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω η CM13 ειναι πολυ καλυτερη απο ολες τις αλλες ΡΟΜ, για ποιο λογο λοιπον δεν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης σε αυτο το φορουμ?

υπαρχει κατι πισω απο τις λεξεις που δε βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...