Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το πρόβλημα με το "μικρόφωνο" το οποίο είναι γνωστό bug από ότι διάβασα, έχετε καμμία πρόταση;

Με επαναφορά μπορεί να στρώσει;

Να πάω από Global official σε ελληνική;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Με τελευταία Ελληνική stable η εφαρμογή winbank δεν ανοίγει. Μεχρι τώρα άνοιγε αφου πρωτα έβγαζε το μηνυμα για ρουταρισμενη συσκευή.

Υπάρχει λύση ή "ξεχναω" την εφαρμογή.

Μάλλον την ξεχνάς..

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα...

Έχω cm 13, με απενεργοποιημενη την επιλογή root, και κλειδωμένο boot loader.

 

Η πλάκα είναι πως η αντίστοιχη εφαρμογή της εθνικής τράπεζας, όχι απλά δουλεύει, αλλά ξεκλειδώνει και με το δακτυλικο αποτύπωμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν αναμονή παραλαβής απο banggood.....CM13 εχει βάλει κανείς? είναι ολα κομπλέ? Εγώ παράγγειλα κινητό με snapdragon μόνο και μόνο για να παίζω με CM roms, αλλά βλέπω οτι δεν έχει feedback κανείς απο μια πραγματικά αξιόλογη rom.....

Έχω βάλει εγώ, από όταν παρέλαβα τη συσκευή.

Όλα κομπλέ...

Όλα δουλεύουν στην εντελεια.

Το μόνο πρόβλημα που διαβάζω, είναι πως στις τελευταίες παρτίδες της συσκευής, η xiaomi έχει αλλάξει τον ανιχνευτή δακτυλικων αποτυπωματων, με αποτέλεσμα να μη δουλεύει με cm13.

Εγώ βέβαια δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την ξεχνάς..

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα...

Έχω cm 13, με απενεργοποιημενη την επιλογή root, και κλειδωμένο boot loader.

 

Η πλάκα είναι πως η αντίστοιχη εφαρμογή της εθνικής τράπεζας, όχι απλά δουλεύει, αλλά ξεκλειδώνει και με το δακτυλικο αποτύπωμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βάλει εγώ, από όταν παρέλαβα τη συσκευή.

Όλα κομπλέ...

Όλα δουλεύουν στην εντελεια.

Το μόνο πρόβλημα που διαβάζω, είναι πως στις τελευταίες παρτίδες της συσκευής, η xiaomi έχει αλλάξει τον ανιχνευτή δακτυλικων αποτυπωματων, με αποτέλεσμα να μη δουλεύει με cm13.

Εγώ βέβαια δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν κάπου μαζεμένες οδηγίες για το πέρασμα από official dev σε cm13?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ανοίγει η winbank με την 7.2.2.0, την 7.5.1.0 και με την 7.5.2.0 που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.

Κάτι πρέπει να κάνεις λάθος.

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου μαζεμένες οδηγίες για το πέρασμα από official dev σε cm13?

Νομίζω όχι.

Αρχικά ακολουθείς από εδώ τις οδηγίες για ξεκλείδωμα bootloader και εγκατάστασης του twrp και μετά ακολουθείς τις οδηγίες εγκατάστασης της cm από τα αντίστοιχα θέματα του xda (ουσιαστικά θέλεις 3 πράγματα: την cm Rom, το radio.zip και τα gapps)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά ανοίγει η winbank με την 7.2.2.0, την 7.5.1.0 και με την 7.5.2.0 που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.

Κάτι πρέπει να κάνεις λάθος.

Πάντως με ξεκλείδωτο bootloader και χωρίς να έχει γίνει root η συσκευή, πάλι η εφαρμογή βγάζει μήνυμα πως η συσκευή είναι root.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Έχε υπ' όψιν σου ότι για το Miflash χρειάζεσαι Windows 64bit.

 

Έχω 64bit 7, θα δοκιμάσω ξανά σήμερα

Edited by Pshlos21
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι.

Αρχικά ακολουθείς από εδώ τις οδηγίες για ξεκλείδωμα bootloader και εγκατάστασης του twrp και μετά ακολουθείς τις οδηγίες εγκατάστασης της cm από τα αντίστοιχα θέματα του xda (ουσιαστικά θέλεις 3 πράγματα: την cm Rom, το radio.zip και τα gapps)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με ξεκλείδωτο bootloader και χωρίς να έχει γίνει root η συσκευή, πάλι η εφαρμογή βγάζει μήνυμα πως η συσκευή είναι root.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ! Θα το έχω στα υπόψιν μου γιατί το MIUI δε με κέρδισε ποτέ...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω στην κατοχή μου το redmi note 3 pro εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Όλα λειτουργούν τέλεια. Όλα εκτός από το bluetooth. Συγκεκριμένα, όταν συνδέομαι με το multimedia center του αυτοκινήτου μου (mede in China), τόσο για τηλεφώνημα, όσο και για μουσική ο ήχος ακούγεται μόνο από το δεξί κανάλι ήχου. Αυτό συμβαίνει με όλες τις rom που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δηλαδή με τις ελληνικές 7.2.2.0, την 7.5.1.0 και την 7.5.2.0.

Με τα άλλα τηλέφωνα blackberry, ZTE, Samsung ακουγόταν κανονικά και από τα δύο κανάλια. Άν έχει λύσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ας με βοηθήσει.

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η συσκευή ζεσταίνεται κάπως παραπάνω απ' όσο θα έπρεπε;

Google Maps σε λειτουργία πλοήγησης ζεσταίνεται κάπως αρκετά ακόμα και το βράδυ που δεν το χτυπάει ήλιος στο αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η συσκευή ζεσταίνεται κάπως παραπάνω απ' όσο θα έπρεπε;

Google Maps σε λειτουργία πλοήγησης ζεσταίνεται κάπως αρκετά ακόμα και το βράδυ που δεν το χτυπάει ήλιος στο αυτοκίνητο

 

Είναι μεταλλο και είναι λογικό αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το έχω στα υπόψιν μου γιατί το MIUI δε με κέρδισε ποτέ...

(ούτε κι εμένα, γι αυτό πήρε πόδι από την πρώτη μέρα...)

 

Στο μόνο που δεν έχω βρει λύση είναι στους 160 χαρακτήρες με ελληνικά στη μαμά εφαρμογή sms.

Έχω βάλει όμως το handcent και όλα οκ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(ούτε κι εμένα, γι αυτό πήρε πόδι από την πρώτη μέρα...)

 

Στο μόνο που δεν έχω βρει λύση είναι στους 160 χαρακτήρες με ελληνικά στη μαμά εφαρμογή sms.

Έχω βάλει όμως το handcent και όλα οκ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχ, γιατί έτσι; τι την κάνανε την επιλογή για strip all unicode characters? Επίσης, έχεις δοκιμάσει CM12.1 μήπως; αν ναι, "παίζει" πιο στρωτά από την 13?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, γιατί έτσι; τι την κάνανε την επιλογή για strip all unicode characters? Επίσης, έχεις δοκιμάσει CM12.1 μήπως; αν ναι, "παίζει" πιο στρωτά από την 13?

Την επιλογή την έχει, αλλά και πάλι μετά τους 70 πάει σε 2ο sms.

Όχι δεν έχω δοκιμάσει 12.1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όνως πολύ κουραστική η miui...

Πριν λίγες μέρες έβαλα CM13 σε ένα άλλο xiaomi και το κινητό απογειώθηκε!

Αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά multitasking έχουμε? θέλω να βλέπω πχ ένα βίντεο στο YouTube και ταυτόχρονα να είμαι στον browser γίνεται ? δεν μιλάω για κάποια εφαρμογή floating που ούτε με αυτη βέβαια το έχω καταφέρει .
Link to comment
Share on other sites

όνως πολύ κουραστική η miui...

Πριν λίγες μέρες έβαλα CM13 σε ένα άλλο xiaomi και το κινητό απογειώθηκε!

Αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά!

 

Παιδιά μπορεί η miui να είναι λίγο βαριά, αλλά είναι μία πλήρης rom.

Κάνει πράγματα που δεν κάνει καμμία άλλη.

Εξ' άλλου ένα κινητό σαν το δικό μας δεν μασάει.

Σφαίρα πάει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σαν το multiwindow των Samsung λες; όχι..

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Αυτό που περιέγραψα να έχεις ανοικτό σε ένα μικρό παράθυρο το YouTube και στο κυρίως να εισαι στον browser οχι?

Link to comment
Share on other sites

όνως πολύ κουραστική η miui...

Πριν λίγες μέρες έβαλα CM13 σε ένα άλλο xiaomi και το κινητό απογειώθηκε!

Αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά!

καλησπερα, ελληνικα υποστηριζει η CM13?

σου δινει δικαιωματα ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ελληνικα υποστηριζει η CM13?

σου δινει δικαιωματα ρουτ?

 

Ναι και στα δύο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν βρήκα καμιά άκρη. Ισχύει αυτό που έγραψε ο φίλος στο 10934 post.

Ναι αλλά εγώ έχω official global developers και έκανα το κόλπο που ανέφερα με import από τα θέματα, την γραμματοσειρά. Το δοκίμασες;;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία έκδοση της official global stable και θέλω να την κάνω root για να περάσω το adaway (γίνεται να το κάνω χωρίς να χάσω τα ota updates?)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί η miui να είναι λίγο βαριά, αλλά είναι μία πλήρης rom.

Κάνει πράγματα που δεν κάνει καμμία άλλη.

Εξ' άλλου ένα κινητό σαν το δικό μας δεν μασάει.

Σφαίρα πάει.

Προσωπικά προτιμώ το vanilla android και όχι το UI της MIUI. Αλλά από ρυθμίσεις, η MIUI άλλο τίποτα! Όπως επίσης και η εφαρμογή της κάμερας, όλα τα λεφτά. Δεν έχω βρει αντίστοιχα καλή σε third party app.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιέγραψα να έχεις ανοικτό σε ένα μικρό παράθυρο το YouTube και στο κυρίως να εισαι στον browser οχι?

Από το σύστημα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Για YouTube υπάρχουν πολλές εφαρμογες όμως που το κάνουν αυτό. Εγώ έχω το OGYoutube τώρα αλλά και στο playstore να κοιτάξεις θα βρεις διάφορες.

Αλλά γενικά, όχι. Δεν υπάρχει κάποια τέτοια δυνατότητα.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ένας φίλος έφερε το κινητό και το έστειλαν με unofficial και έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις

 

Αν ο αντικειμενικός σκοπός μας είναι να βάλουμε GLobal Stable και δεν μας νοιάζει να ξεκλειδώσουμε

 

Βήμα 1. Ελέγχουμε αν ο Bootloader είναι κλειδωμένος, και αν είναι κλειδωμένος συνεχίζουμε στο βήμα 2.

 

έλεγχος για το αν είναι κλειδωμένος ο Bootloader από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

 

Βήμα 2. Αν είναι κλειδωμένος λοιπόν ακολουθουμε τον παρακάτω οδηγό για να βάλουμε την Global Stable

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

 

 

Ερώτηση... Έχει σημασία ποια Global Rom θα κατεβάσουμε;

Ερώτηση.... 2 Ο Bootloader ξεκλειδώνει ΜΟΝΟ με official Dev σωστά (ρωτάω γιατί το δικό μου είχε έρθει με official dev ξεκλείδωσα και έκανα καθαρή εγκατάσταση με miflash (https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/) και ήταν πάρα πολύ έυκολο και απλό.

Ερώτηση....3 υπάρχει λόγος να είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader; Ο χρήστης είναι πολύ συνηθισμένος και δεν έχει απαιτήσεις ούτε από root ούτε τίποτα ιδιαίτερο.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...