Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο σε αυτό... θα μας πει σε λίγο..:wacko:

καθυστερησα λιγο αλλα απαντω..

Ημουν λιγο βιαστικος οταν εγραφα και ειπα τα μισα. Λοιπον εχω την global stable 5.3.0, τα προβληματα που μου εχει εμφανισει ειναι: δυο επανακκινησεις στα ξαφνικα, μια-δυο φορες μου κολλησε το δαχτυλικο αποτυπωμα και παρατηρησα οτι μου κολλαει και η περιστροφη οθονης μεχρι να ανοιγοκλεισω την οθονη στο youtube(δεν ελεγξα αλλου).τιποτα τραγικο απλα τα αναφερω. Επισης η μπαταρια με 4g αρκετη ωρα και την υπολοιπη με wifi ειναι καπως ετσι.καλα τα παει;

http://i.imgur.com/ckTIVNy.png

Edited by tony97
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά κανένα link από εσάς που έχετε δοκιμάσει cm13 υπάρχει? Θέλω να είναι σταθερή κ να λειτουργούν όλα καλά!! Τώρα έχω Ελληνική 7.2.2 κ θέλω έτσι από δοκιμή να βάλω κ μία καλή cm(δεν έχω δοκιμάσει ποτέ cm)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα link από εσάς που έχετε δοκιμάσει cm13 υπάρχει? Θέλω να είναι σταθερή κ να λειτουργούν όλα καλά!! Τώρα έχω Ελληνική 7.2.2 κ θέλω έτσι από δοκιμή να βάλω κ μία καλή cm(δεν έχω δοκιμάσει ποτέ cm)

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3350656

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, λέω να την δοκιμασω αφού την προτινεις ως καλή.Τα gapps τα έχει ενσωματωμένα γιατί δεν βρήκα στο λινκ που εβαλες κάποιο ξεχωριστό zip
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, λέω να την δοκιμασω αφού την προτινεις ως καλή.Τα gapps τα έχει ενσωματωμένα γιατί δεν βρήκα στο λινκ που εβαλες κάποιο ξεχωριστό zip

Όχι. Δεν έχει gapps. Τα βρίσκεις εδώ http://opengapps.org (arm64 επεξεργαστή)

 

Επίσης το radio.zip είναι εδώ http://builder.balika011.me/official-cm13/cm-13.0-RADIOS.zip

Ακόμη και αν δεν το λέει, το radio.zip χρειάζεται...

 

Η σωστή σειρά εγκατάστασης είναι:

1. Radio.zip

2. Cm13 Rom

3. Open gapps (εγώ προτίμησα τα Pico)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το radio γιατί χρειάζεται?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως είναι ένα είδος "drivers" για να δει σωστά το hardware του κινητού η ρομ...

Χωρίς αυτό, είχα πρόβλημα με το wifi (δε δούλευε σωστά) και το αποτύπωμα (μετά από αναβάθμιση - dirty flash, δεν αναγνωριζε το ήδη αποθηκευμένο αποτύπωμα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... 1 Έχει σημασία ποια Global Rom θα κατεβάσουμε;Β

Ερώτηση.... 2 Ο Bootloader ξεκλειδώνει ΜΟΝΟ με official Dev σωστά (ρωτάω γιατί το δικό μου είχε έρθει με official dev ξεκλείδωσα και έκανα καθαρή εγκατάσταση με miflash (https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/) και ήταν πάρα πολύ έυκολο και απλό.

Ερώτηση....3 υπάρχει λόγος να είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader; Ο χρήστης είναι πολύ συνηθισμένος και δεν έχει απαιτήσεις ούτε από root ούτε τίποτα ιδιαίτερο.Ευχαριστώ πολύ

 

Καλά τα γράφεις για τα βήματα 1 και 2. Καλά είναι όμως αν δεις ξεκλείδωτο bootloader να τον ξανακλειδώσεις.

1.Κατέβασε την 7,2,5 για να μην έχεις θέματα στην εγκατάσταση...(οι πιο καινούριες μερικές φορές κολλάνε)

2.Ξεκλειδώνει και με stable καμιά φορά αλλά έχεις μόνο 10% πιθανότητες..

3. Ας μην το ξεκλειδώσει.....

καθυστερησα λιγο αλλα απαντω..

Ημουν λιγο βιαστικος οταν εγραφα και ειπα τα μισα. Λοιπον εχω την global stable 5.3.0, τα προβληματα που μου εχει εμφανισει ειναι: δυο επανακκινησεις στα ξαφνικα, μια-δυο φορες μου κολλησε το δαχτυλικο αποτυπωμα και παρατηρησα οτι μου κολλαει και η περιστροφη οθονης μεχρι να ανοιγοκλεισω την οθονη στο youtube(δεν ελεγξα αλλου).τιποτα τραγικο απλα τα αναφερω. Επισης η μπαταρια με 4g αρκετη ωρα και την υπολοιπη με wifi ειναι καπως ετσι.καλα τα παει;

κάνε καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Επίσης πες μου λίγο το τηλέφωνο το πήρες με official global stable ή την έβαλες εσύ;

Το screenshot της μπαταρίας δεν μου λέει κάτι.. Δείχνει να είναι "λίγο" αλλά δεν βλέπω τα υπόλοιπα για να έχω ξεκάθαρη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει ξαναερωτηθεί αλλά δεν νομίζω να απαντήθηκε. Βίντεο κλήση πως γίνεται;

Έχω miui 8 Dev.

 

Έχω την εντύπωση μόνο με αυτη την εφαρμογή . Τσέκαρε το λίγο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση μόνο με αυτη την εφαρμογή . Τσέκαρε το λίγο

 

Από ότι βλέπω είναι κάτι σαν το Skype, πρέπει να το έχει και ο άλλος.

Πολύ άσχημο να μην έχει δυνατότητα βιντεοκλησεων το miui.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι κάτι σαν το Skype, πρέπει να το έχει και ο άλλος.

Πολύ άσχημο να μην έχει δυνατότητα βιντεοκλησεων το miui.

Ε ναι.. βλακεία...

Link to comment
Share on other sites

Απλά με τόσες εφαρμογές να υπάρχουν, (messenger, viber, whatsapp, Skype) μικρό το κακό χωρίς βιντεοκληση. Αλλά ναι χωρίς WiFi, data δεν γίνεται.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

geoanto555 σε ευχαριστώ, το 10% δεν μου κάνει ως πιθανότητα οπότε θα διαλέξουμε το λίγο μεγαλύτερο δρόμο. μόνο μια μικρή χάρη.... αν δω στον πρώτο έλεγχο ότι είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader, τον κλειδώνω πριν κάνω την αλλαγή από unofficial σε official ή μετά;

και δεύτερον... πως κλειδώνει;

Link to comment
Share on other sites

geoanto555 σε ευχαριστώ, το 10% δεν μου κάνει ως πιθανότητα οπότε θα διαλέξουμε το λίγο μεγαλύτερο δρόμο. μόνο μια μικρή χάρη.... αν δω στον πρώτο έλεγχο ότι είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader, τον κλειδώνω πριν κάνω την αλλαγή από unofficial σε official ή μετά;

και δεύτερον... πως κλειδώνει;

 

Στο πέρασμα θα τον κλειδώσει.. Κάπου στην μέση του οδηγού έχει να επιλέξεις στο Miflash το flashall.

Εσύ θα μπεις μέσα στην επιλογή του browse και θα επιλέξεις flash all lock...

Καθαρή εγκατάσταση official rom με ή χωρίς κλείδωμα bootloader

 

Αν είναι κλειδωμένο προσοχή στους drivers.....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3350656

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω χρησιμοποιώ Resurrection Remix μαζί με Radon kernel V1.8

και μέχρι στιγμής είναι super χωρίς να χρειαστεί να περάσω το radios.zip.

Δεν ξέρω για την CM 13 του Santosh M αν είναι mandatory το radios.zip αλλά για αρκετές ROΜ προτείνουν να τα φλασάρεις μόνο αν έχεις προβλήματα με σήμα, fp, ή app fc και μόνο τότε.

Η Xiaomi τα έχει κάνει μαντάρα με τα διαφορετικά h/w σε κάποια components (fp, μπαταρία, οθόνη) του κινητού και ο kernel source που έκανε release είναι obsolete πλέον αφού δεν περιέχει drivers για τις καινούργιες παρτίδες εξ ου και τα προβλήματα ακόμα και σε MIUI.

 

Διαβάζω επίσης πολύ καλά πράγματα για την Slim AOSP απο τον dev του Radon kernel και θα την δοκιμάσω σύντομα.

 

Edit: New RR build based on 5.7.2

Αναβαθμίζω το απόγευμα :)

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ Resurrection Remix μαζί με Radon kernel V1.8

και μέχρι στιγμής είναι super χωρίς να χρειαστεί να περάσω το radios.zip.

Δεν ξέρω για την CM 13 του Santosh M αν είναι mandatory το radios.zip αλλά για αρκετές ROΜ προτείνουν να τα φλασάρεις μόνο αν έχεις προβλήματα με σήμα, fp, ή app fc και μόνο τότε.

Η Xiaomi τα έχει κάνει μαντάρα με τα διαφορετικά h/w σε κάποια components (fp, μπαταρία, οθόνη) του κινητού και ο kernel source που έκανε release είναι obsolete πλέον αφού δεν περιέχει drivers για τις καινούργιες παρτίδες εξ ου και τα προβλήματα ακόμα και σε MIUI.

 

Διαβάζω επίσης πολύ καλά πράγματα για την Slim AOSP απο τον dev του Radon kernel και θα την δοκιμάσω σύντομα.

Για πες...

Sms στα ελληνικά 160 χαρακτήρες έχει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βρω την Global rom 7.2.5.0 αλλά δυστυχώς η παλαιότερη που μπορώ να βρω είναι είναι 7.3.5.0 από εδώ http://en.miui.com/download-301.html

να δοκιμάσω αυτή; ή υπάρχει κανένα link για την 7.2.5.0;

Link to comment
Share on other sites

Για πες...

Sms στα ελληνικά 160 χαρακτήρες έχει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μαμά εφαρμογή δεν δουλεύει παρόλο που επιλέγεις "strip unicode" και επιμένει στους 70 χαρακτήρες.

Χρησιμοποιώ το Textra SMS και είναι μια χαρά. Υποστηρίζει επίσης dual sim.

To Chomp SMS που δουλεύει επίσης, είναι τίγκα στις διαφημίσεις οπότε πήρε πόδι.

 

προσπαθώ να βρω την Global rom 7.2.5.0 αλλά δυστυχώς η παλαιότερη που μπορώ να βρω είναι είναι 7.3.5.0 από εδώ http://en.miui.com/download-301.html

να δοκιμάσω αυτή; ή υπάρχει κανένα link για την 7.2.5.0;

 

Αυτή ψάχνεις;

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βρω την Global rom 7.2.5.0 αλλά δυστυχώς η παλαιότερη που μπορώ να βρω είναι είναι 7.3.5.0 από εδώ http://en.miui.com/download-301.html

να δοκιμάσω αυτή; ή υπάρχει κανένα link για την 7.2.5.0;

 

MIUI 7.2 for Redmi Note 3 Snapdragon (v7.2.5.0.LHOMIDA Global Stable)

Υπάρχει και recovery & fastboot..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπααα.. δεν του κάνει...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ωραία και τελευταία ερώτηση και μετά (απόγευμα) ξεκινάει η επέμβαση

με χρήση του οδηγού https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

για unofficial to official θέλω την fastboot rom σωστά;

Link to comment
Share on other sites

ωραία και τελευταία ερώτηση και μετά (απόγευμα) ξεκινάει η επέμβαση

με χρήση του οδηγού https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

για unofficial to official θέλω την fastboot rom σωστά;

 

Ναι ναι...

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά εφαρμογή δεν δουλεύει παρόλο που επιλέγεις "strip unicode" και επιμένει στους 70 χαρακτήρες.

Χρησιμοποιώ το Textra SMS και είναι μια χαρά. Υποστηρίζει επίσης dual sim.

To Chomp SMS που δουλεύει επίσης, είναι τίγκα στις διαφημίσεις οπότε πήρε πόδι.

 

Έβαλα κκ εγώ το textra.

Καλό δείχνει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν πιάνει το δακτυλικό! Με έχει ταλαιπωρήσει πιλυ! Μία έτσι μία αλλιώς! Με official 7.5.2 είμαι για να μην πείτε.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...