Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απ οτι βλεπω η CM13 ειναι πολυ καλυτερη απο ολες τις αλλες ΡΟΜ, για ποιο λογο λοιπον δεν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης σε αυτο το φορουμ?

υπαρχει κατι πισω απο τις λεξεις που δε βλεπω?

Ναι φίλε. Οι μασονοι, τα reptillians ( ο miuiart είναι) και οι αντιχριστοι του ερντογαν.

2310521010, κάμερα σε μένα........

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν μου δίνει καμμιά επιλογή για τη γραμματοσειρά..., οπότε πως μπορώ να κάνω οτιδήποτε.....

 

Υ.Γ. βλέπω ότι είσαι από Βόλο, οπότε είμαστε κοντά..

 

Για να καταλάβω μπήκες στα θέματα σου offline και δεν μπορούσες να κάνεις import σωστά;

Εάν ισχύει αυτό τότε θα πρέπει να γίνεις και καλά themer, ώστε να μπορείς να κάνεις import μετά. Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς που μπαίνεις, εάν ενδιαφέρεσαι να το ψάξω να σου πω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω μπήκες στα θέματα σου offline και δεν μπορούσες να κάνεις import σωστά;

Εάν ισχύει αυτό τότε θα πρέπει να γίνεις και καλά themer, ώστε να μπορείς να κάνεις import μετά. Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς που μπαίνεις, εάν ενδιαφέρεσαι να το ψάξω να σου πω.

Με ενδιαφέρει αλλά πρωτίστως με ενδιαφέρει να βρω λύση στο πρόβλημα με το μικρόφωνο... Θέλω να ξανά περάσω την Global stable αλλά έχω μπερδευτεί... Τι να κάνω;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας υπάρχει και αυτό εδώ όλο και κάποιον θα βοηθήσει..

Αλλαγή του συστήματος γραμματοσειρών σε MIUI 8 χωρίς Root!

Link to comment
Share on other sites

Ας υπάρχει και αυτό εδώ όλο και κάποιον θα βοηθήσει..

Αλλαγή του συστήματος γραμματοσειρών σε MIUI 8 χωρίς Root!

 

Για να καταλαβω,μετά την 7.3.5. βγάλανε κατευθίαν 8; Ουσιαστικά είναι βασισμένη σε Android 6 Marshmallow?

Άκυρο,το tempered glass απο vickmall να το κοτσάρω πάνω μέχρι να πάρω καλό ή δεν αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω,μετά την 7.3.5. βγάλανε κατευθίαν 8; Ουσιαστικά είναι βασισμένη σε Android 6 Marshmallow?

Άκυρο,το tempered glass απο vickmall να το κοτσάρω πάνω μέχρι να πάρω καλό ή δεν αξίζει;

 

2 όχι..

Υπάρχει 7.5 σειρά και είναι miui 7.

8 υπάρχει μόνο σε developer προς το παρών και είναι lollipop ακόμη.

Πετάχτηκε βέβαια και μία marsh αλλά είναι αγνώστου προέλευσης ακόμη..(την έβαλε φίλος μου λέει γαζώνει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ οτι βλεπω η CM13 ειναι πολυ καλυτερη απο ολες τις αλλες ΡΟΜ, για ποιο λογο λοιπον δεν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης σε αυτο το φορουμ?

υπαρχει κατι πισω απο τις λεξεις που δε βλεπω?

 

Μήπως θέλεις να γίνεις ο δημιουργός του; Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στην παρέα του myphone και θέλω να αγοράσω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Σκέφτομαι να το πάρω από το vickmall (αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο site, μην ντραπείτε :p ). Το site έχει 3 εκδόσεις Official Developer Rom (Only Chinese&English language) , Official Global Rom&Google play store(No Greek language) και Mulit-language ROM&Google play. Τα πάω καλά με τα αγγλικά, οπότε δεν με πειράζει να μην έχει ελληνικά (αν έχει ακόμα καλύτερα αλλά θα προτιμώ τα αγγλικά από μια unstable version). Δεν θέλω, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, να κάνω flash κάποια άλλη έκδοση. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Π.Σ Ζητώ συγνώμη που σας χαλάω την "εξειδικευμένη" συζήτηση σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στην παρέα του myphone και θέλω να αγοράσω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Σκέφτομαι να το πάρω από το vickmall (αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο site, μην ντραπείτε :p ). Το site έχει 3 εκδόσεις Official Developer Rom (Only Chinese&English language) , Official Global Rom&Google play store(No Greek language) και Mulit-language ROM&Google play. Τα πάω καλά με τα αγγλικά, οπότε δεν με πειράζει να μην έχει ελληνικά (αν έχει ακόμα καλύτερα αλλά θα προτιμώ τα αγγλικά από μια unstable version). Δεν θέλω, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, να κάνω flash κάποια άλλη έκδοση. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Π.Σ Ζητώ συγνώμη που σας χαλάω την "εξειδικευμένη" συζήτηση σας.

 

Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Βάζεις και ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα :) το πήρα κι εγώ στα χέρια μου σήμερα και με χαρά διαπίστωσα πως είχε την official dev που παρήγγειλα στο vickmall. Και σαν μυστήριος που είμαι, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τσουπ... Τα μέτρησα μιας που εξαφανίστηκε το google play. Και επειδή είμαι στον δρόμο όλη μέρα, τωρα αξιώθηκα να ασχοληθώ. Έκανα το update που μου ζήτησε και πλέον είμαι σε 6.7.28 miui 8 (beta) αλλά χωρίς google play. Μπορώ να κατεβάσω από κάπου και να το φλασάρω; ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

ΥΓ. Είμαι σε ξενοδοχείο που για κάποιο λόγο όλες οι συσκευές εκτός από το laptop μου, συνδέονται κανονικά στο WiFi, οπότε και δε μπορώ να κατεβάσω στο laptop κάποια rom και να φλασάρω...

 

Thank you boys abd girls!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα :) το πήρα κι εγώ στα χέρια μου σήμερα και με χαρά διαπίστωσα πως είχε την official dev που παρήγγειλα στο vickmall. Και σαν μυστήριος που είμαι, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τσουπ... Τα μέτρησα μιας που εξαφανίστηκε το google play. Και επειδή είμαι στον δρόμο όλη μέρα, τωρα αξιώθηκα να ασχοληθώ. Έκανα το update που μου ζήτησε και πλέον είμαι σε 6.7.28 miui 8 (beta) αλλά χωρίς google play. Μπορώ να κατεβάσω από κάπου και να το φλασάρω; ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

ΥΓ. Είμαι σε ξενοδοχείο που για κάποιο λόγο όλες οι συσκευές εκτός από το laptop μου, συνδέονται κανονικά στο WiFi, οπότε και δε μπορώ να κατεβάσω στο laptop κάποια rom και να φλασάρω...

 

Thank you boys abd girls!

Link to comment
Share on other sites

Ας υπάρχει και αυτό εδώ όλο και κάποιον θα βοηθήσει..

Αλλαγή του συστήματος γραμματοσειρών σε MIUI 8 χωρίς Root!

Ωραίο αυτό και να μπει στην πρώτη σελίδα; Εγώ απλά είχα κατεβάσει την γραμματοσειρά zegoe σε αρχείο mtz και απλά έκανα το import από τα θέματα όπως λέει ο οδηγός. Αλλά καλό και αυτό.

Έτσι και να καταλάβει και το παιδί που είχε κολλήσει με το Facebook.

 

Edit: το δοκίμασα με τον οδηγό κατέβασα μια γραμματοσειρά που μου άρεσε, όλα καλά κανένα πρόβλημα με τα ελληνικά σε Facebook, SMS. Πολύ καλό εύγε για την ενημέρωση geoanto.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Περηφανος κατοχος και εγω ενος απο αυτου

ηρθε με ελληνικα με την 7,3,6. stable και απορω λιγακι

αγοραστηκε απο το βικμαλλ, και το μεγαλο προβλημα μου ειναι οταν παταω τα μηνυματα

δεν τα ανοιγει καν, βασικα τα ανοιγει και τα κλεινει αυτοματος, οποτε μηνυματα μεσω sms δεν τα βλεπω καθολου

να φλασαρω καινουργια ρομ ? ή θα γινει το κινητο τουβλο; δεν ειναι ΜΤΚ, οπου το φλασαρισμα ειναι παιχνιδακι και φοβαμαι λιγακι

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα μου ερθει το κινητο με την πειραγμενη ρομ των κινεζομαγαζων πως μπορω να του περασω την κινεζικη official stable? μη βαρατε και δωστε μου ενα λινκ παρακαλω :) ...δεν με ενδιαφερει ξεκλειδωμα bootloader και περασμα ελληνικης η οποιασδηποτε αλλης ρομ..
Link to comment
Share on other sites

Περηφανος κατοχος και εγω ενος απο αυτου

ηρθε με ελληνικα με την 7,3,6. stable και απορω λιγακι

αγοραστηκε απο το βικμαλλ, και το μεγαλο προβλημα μου ειναι οταν παταω τα μηνυματα

δεν τα ανοιγει καν, βασικα τα ανοιγει και τα κλεινει αυτοματος, οποτε μηνυματα μεσω sms δεν τα βλεπω καθολου

να φλασαρω καινουργια ρομ ? ή θα γινει το κινητο τουβλο; δεν ειναι ΜΤΚ, οπου το φλασαρισμα ειναι παιχνιδακι και φοβαμαι λιγακι

 

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα με το συγκεκριμένο κινητό.

Ξεκίνα από την πρώτη σελίδα και ότι χρειαστείς μας λες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια αμα μου ερθει το κινητο με την πειραγμενη ρομ των κινεζομαγαζων πως μπορω να του περασω την κινεζικη official stable? μη βαρατε και δωστε μου ενα λινκ παρακαλω :) ...δεν με ενδιαφερει ξεκλειδωμα bootloadear και περασμα ελληνικης η οποιασδηποτε αλλης ρομ..

 

Γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε τον κόπο να μπείτε στην πρώτη σελίδα.. όλα γραμμένα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω χαρά στο κουράγιο σου που απαντάς. Είναι δυνατόν να μην διαβάσεις την 1η σελίδα στο κινητό που αγόρασες; Έστω από περιέργεια;

Παιδιά θέλει διάβασμα, έτοιμοι οδηγοί και όλα θα πάνε καλά. Ευτυχώς υπάρχουν παιδιά που ότι και να γίνει θα βοηθήσουν άμα κολλήσεις κάπου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να κλειδωνει τα διχτυα να κατεβασει αυτο: 3G WCDMA Only απο το play...

 

Μπορείς απλά να μπεις απο τον dialer πληκτρολογώντας *#*#4636#*#* και στο phone information 1 στο πρώτο βελάκι να επιλέξεις όποιο τύπο δικτύου θέλεις, για κάποιον που δε θέλει να γεμίζει με εφαρμογές:)

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε! Τελικά είμαι πλέον σίγουρος. Ξέρεις τα πάντα! Τέλειος για ακόμη μια φορά! Σε ευχαριστώ πολύ! Βέβαια, δεν κατεβάζει τις εφαρμογές, αλλά θα το βρω :) το έχουν πάθει και άλλοι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε! Τελικά είμαι πλέον σίγουρος. Ξέρεις τα πάντα! Τέλειος για ακόμη μια φορά! Σε ευχαριστώ πολύ! Βέβαια, δεν κατεβάζει τις εφαρμογές, αλλά θα το βρω :) το έχουν πάθει και άλλοι.

 

Να σαι καλα..

Πρέπει να σβήσεις λογαριασμό google να κάνεις εκκαθάριση του playstore επανακκίνηση και ξανα πέρασμα google..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα..

Πρέπει να σβήσεις λογαριασμό google να κάνεις εκκαθάριση του playstore επανακκίνηση και ξανα πέρασμα google..

Καλησπέρα φιλε δόκτωρ geoanto555 :lol::lol::p:D

Βλέπω βοηθάς όλο τον κοσμο φιλε μου,ακούραστος και με μεγάλη υπομονή,

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε δόκτωρ geoanto555 :lol::lol::p:D

Βλέπω βοηθάς όλο τον κοσμο φιλε μου,ακούραστος και με μεγάλη υπομονή,

 

Γεια σου γείτονα.. τι να κάνω. Προσπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ! Αλλά δε μου κάνει remove τον λογαριασμό, το κέρατό μου...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...