Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατέβασα την ελληνική 7.3.2.0 και όταν έκανα φλας έγραψε κατι γιά fail to unmount system from system dir τι παίζει?

 

Πανε ξανά.. μπες Mount και κάνε μία mount και unmount το συστεμ , ξανά τα wipe και μετά install..

Νομίζω δεν έχεις θέμα και επανεκκίνηση να κάνεις....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγό ακολουθείς; Αν είναι της πρωτης σελίδας έχει μέσα στο φάκελο adb το twrp 3.0.0

της πρωτης σελιδας θα ακολουθησω..δεν θα εχω θεμα με το 3.0.0 ετσι?

Link to comment
Share on other sites

της πρωτης σελιδας θα ακολουθησω..δεν θα εχω θεμα με το 3.0.0 ετσι?

 

Γιατί να έχεις θέμα; Μετά την εγκατάσταση της 7,3,2 (αν βάλεις αυτην) θα έχεις το πιο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις θέμα; Μετά την εγκατάσταση της 7,3,2 (αν βάλεις αυτην) θα έχεις το πιο καινούριο.[/QU

ωραια τοτε..την 7.2.2 λεω να βαλω καθως εχω διαβασει τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε..την 7.2.2 λεω να βαλω καθως εχω διαβασει τα καλυτερα

 

Μετά την εγκατάσταση βάλε αυτό κενζο twrp 3.0.2-2

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση βάλε αυτό κενζο twrp 3.0.2-2

 

μετα την εγκατασταση της ελληνικης ρομ??για ποιο λογο ακριβως?φλασαρισμα κατευθειαν απο twrp??συγνωμη που σε ρωταω αλλα ειμαι ψιλοασχετος

Link to comment
Share on other sites

Πανε ξανά.. μπες Mount και κάνε μία mount και unmount το συστεμ , ξανά τα wipe και μετά install..

Νομίζω δεν έχεις θέμα και επανεκκίνηση να κάνεις....

 

Κομπλέ με την δέυτερη έγινε. Να ενημερώσω οτι ο αισθητήρας δούλεψε με την πρώτη στην 7.3.2 καλό βράδυ και θενξ για τόν χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση της ελληνικης ρομ??για ποιο λογο ακριβως?φλασαρισμα κατευθειαν απο twrp??συγνωμη που σε ρωταω αλλα ειμαι ψιλοασχετος

Ναι βρε.. Για να έχεις το τελευταίο recovery. Το φλασάρεις όπως την ρομ ή το αποσυμπιέζεις και το φλασάρεις με τις οδηγίες στης πρώτης σελίδας.

Κομπλέ με την δέυτερη έγινε. Να ενημερώσω οτι ο αισθητήρας δούλεψε με την πρώτη στην 7.3.2 καλό βράδυ και θενξ για τόν χρόνο σου.

Άντε .. ωραία......

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε.. Για να έχεις το τελευταίο recovery. Το φλασάρεις όπως την ρομ ή το αποσυμπιέζεις και το φλασάρεις με τις οδηγίες στης πρώτης σελίδας.

Άντε .. ωραία......

 

Α οκ..αυριο που θα το επιχειρησω θα σε ενημερωσω..σε ευχαριστωωω παρα πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το εν λόγο κινητό και φοράει την 7.3.7 stable από vickmall, πρέπει να περάσω την ελληνική δεν έχω πρόβλημα με αυτήν που έχει τώρα αλλά η ελληνική είναι καλύτερη αξίζει η αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το εν λόγο κινητό και φοράει την 7.3.7 stable από vickmall, πρέπει να περάσω την ελληνική δεν έχω πρόβλημα με αυτήν που έχει τώρα αλλά η ελληνική είναι καλύτερη αξίζει η αλλαγή;

 

Απάντηση μπορείς να δώσεις μόνο εσύ σε αυτό.

Η Ελληνική έχει την επιλογή του ρουτ, επιλογή 160 χαρακτήρες sms και "Ελληνική υποστήριξη-φόρουμ".

Αν αυτά δεν σου λένε κάτι μείνε όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό

«ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 01-07-2016 08:11»

Θα μου το φέρουν σπίτι ή θα αφήσουν ειδοποιητήριο

Για να το πάρω την Δευτέρα?

Είναι τα απλά ταχυδρομείο ή courier?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό

«ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 01-07-2016 08:11»

Θα μου το φέρουν σπίτι ή θα αφήσουν ειδοποιητήριο

Για να το πάρω την Δευτέρα?

Είναι τα απλά ταχυδρομείο ή courier?

Ευχαριστώ πολύ

Αν και offtopic ..χωρίς tracking number μην περιμένεις να σου πει κάποιος με σιγουριά.

Πιθανόν να είναι ταχυδρομείο..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου έχει έρθει ακόμη το @@@@ SMS ξεκλειδώματος :dizzy: μετα απο 20 ημέρες και αυριο ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ την κινητάρα, μήπως μπορεί κανείς να πιει ένα καφέ μαζί μου πλησιον ΟΑΚΑ και να μου το ξεκλειδώσει για να περάσω την Ελληνική?

:respect:

 

Υ.Γ. Καφές και laptop x64 απο μένα!

 

ΥΓ2. Δε μπορω να κατεβάσω το unlocktool παρόλο που κάνω login, δε μου δίνει τη δυνατότητα. Προφανώς νέος λογαριασμός με Cosmote ή ένας φίλος είναι η μόνη λύση. Απο τα δύο προτιμώ το δεύτερο. :up:

 

Μόλις το παρέλαβα.

Εχει την έκδοση 7.6.5.28.Βeta Ποια είναι αυτή παιδιά? Εγώ είχα παραγγείλει στο Vickmall την "Official Developer Rom" αλλά βλέπω ότι έχει και play store.

 

Τελευταία έκκληση κάνω πάντως για βοήθεια. Θα αναγκαστώ να κάνω καινούργιο λογαριασμό και να περιμένω για να ξεκλειδώσω γιατί ενώ έχω κάνει αίτηση απο 12 Ιούνη ακόμη δεν έχω πάρει έγκριση.

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα.

Εχει την έκδοση 7.6.5.28. Ποια είναι αυτή παιδιά? Εγώ είχα παραγγείλει στο Vickmall την "Official Developer Rom" αλλά βλέπω ότι έχει και play store.

 

Τελευταία έκκληση κάνω πάντως για βοήθεια. Θα αναγκαστώ να κάνω καινούργιο λογαριασμό και να περιμένω για να ξεκλειδώσω γιατί ενώ έχω κάνει αίτηση απο 12 Ιούνη ακόμη δεν έχω πάρει έγκριση.

 

Developer είναι είσαι οκ..

Δυστυχώς χρησιμοποίησα τον δικό μου "κωδικό" για να στο ξεκλείδωνα..

Περίμενε μήπως έχει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα.

Εχει την έκδοση 7.6.5.28. Ποια είναι αυτή παιδιά? Εγώ είχα παραγγείλει στο Vickmall την "Official Developer Rom" αλλά βλέπω ότι έχει και play store.

 

Τελευταία έκκληση κάνω πάντως για βοήθεια. Θα αναγκαστώ να κάνω καινούργιο λογαριασμό και να περιμένω για να ξεκλειδώσω γιατί ενώ έχω κάνει αίτηση απο 12 Ιούνη ακόμη δεν έχω πάρει έγκριση.

 

Αν έχεις Wind δεν θα πάρεις ποτέ sms. Προχώρα κανονικά την διαδικασία ξεκλειδωματος. Κατέβασε το πρόγραμμα, αν δεν έχεις έγκριση θα στο πει

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Wind δεν θα πάρεις ποτέ sms. Προχώρα κανονικά την διαδικασία ξεκλειδωματος. Κατέβασε το πρόγραμμα, αν δεν έχεις έγκριση θα στο πει

 

Ναι Wind. Το ήξερα, αλλά για κάποιο λόγο ΔΕΝ εχω έγκριση. Δεν μπορώ να κατεβάσω.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι Wind. Το ήξερα, αλλά για κάποιο λόγο ΔΕΝ εχω έγκριση. Δεν μπορώ να κατεβάσω.

 

Δεν έχει να κάνει με σένα αυτό..

Αν είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία θα σε άφηνε να κατεβάσεις το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον φορτιστή κομπλέ δεν θα είμαστε για το κινητό μας; https://www.amazon.it/Anker-Alimentatore-Caricatore-Tecnologia-Motorola/dp/B013AZCPLS/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1467361559&sr=8-7&keywords=anker+porte+usb

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον φορτιστή κομπλέ δεν θα είμαστε για το κινητό μας; https://www.amazon.it/Anker-Alimentatore-Caricatore-Tecnologia-Motorola/dp/B013AZCPLS/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1467361559&sr=8-7&keywords=anker+porte+usb

 

Αν είναι 2.4 αμπερ / έξοδο είναι πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απέκτησα και εγώ, ύστερα απ' όλα αυτα που διάβασα εδώ, το εν λόγω κινητό.

 

Ομολογώ ότι διαβάζοντας όλες αυτές τις σελίδες έχω κάπως μπερδευτεί και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας αφού δεν το χω ιδιαίτερα....Το κίνητό μου έχει dev rom , MIUI 7 6.3.24/Beta μου εμφανίζει. Επείδη δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση να ασχολούμαι κάθε τόσο με το κινητό και τα αγγλικά μου είναι καλά θα ήθελα να εγκαταστήσω μια official global stable να ναι στα αγγλικά και να κάνει τα updates μόνο του εφόσον έχω καταλάβει σωστα απ' τα προηγούμενα posts.

 

Προκειμένου λοιπόν να το κάνω αυτό:

1. ακολουθώ τα βήματα που περιγράφονται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929 ?

2. και ποιο συγκεκριμένα εκεί που λέει από dev σε stable ?

3. Χρειάζεται νωρίτερα να έχω κάνει Mi account?

4. Χρειάζεται νωρίτερα να έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader?

 

Σόρυ αν οι ερωτήσεις είναι απλοϊκές αλλά έχω πελαγώσει και θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.

Edited by yiannis238
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απέκτησα και εγώ, ύστερα απ' όλα αυτα που διάβασα εδώ, το εν λόγω κινητό.

 

Ομολογώ ότι διαβάζοντας όλες αυτές τις σελίδες έχω κάπως μπερδευτεί και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας αφού δεν το χω ιδιαίτερα....Το κίνητό μου έχει official dev, MIUI 7 6.3.24/Beta μου εμφανίζει. Επείδη δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση να ασχολούμαι κάθε τόσο με το κινητό και τα αγγλικά μου είναι καλά θα ήθελα να εγκαταστήσω μια official global stable να ναι στα αγγλικά και να κάνει τα updates μόνο του εφόσον έχω καταλάβει σωστα απ' τα προηγούμενα posts.

 

Προκειμένου λοιπόν να το κάνω αυτό:

1. ακολουθώ τα βήματα που περιγράφονται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929 ?

2. και ποιο συγκεκριμένα εκεί που λέει από dev σε stable ?

3. Χρειάζεται νωρίτερα να έχω κάνει Mi account?

4. Χρειάζεται νωρίτερα να έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader?

 

Σόρυ αν οι ερωτήσεις είναι απλοϊκές αλλά έχω πελαγώσει και θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.

 

Εχεις dev rom με κλειδωμένο bootloader ..

Για να πας σε global stAble πρέπει να χρησιμοποιήσεις το miflash...

Ο οδηγός είναι ο unofficial to...

Ίσως να μπορείς και με mi pc suite...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...