Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

=για αυτό έβαλα το λινκ από την σελίδα της xiaomi Που το γράφει :)

 

Αυτή είναι η απάντηση που έλαβα.

There are 3 card slots. Any 2 is for SIM Card. The other is for Micro SD card. VoLTE voice function, supporting video calls and 4G HD voice calls, will bring a more clear call experience to you.

 

Υποθέτω ότι στα ελεύθερα ελληνικά μεταφράζεται κάπως έτσι...

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν κινητό με τρεις θέσεις για κάρτες. Oι δύο μπορούν να χρησιμοποιηθούν για κάρτες SIM, ενώ μόνο η μία από τις δύο για Micro SD.

 

Με λίγα λόγια Hybrid SIM/Micro SD slot είναι όπως μας έχουν συνηθίσει διάφορα κινητά που κυκλοφορούν τελευταία.

 

Ερώτηση: Δεν θα έπρεπε να το υποστηρίζει αυτό και το απλό RN3?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Δεν θα έπρεπε να το υποστηρίζει αυτό και το απλό RN3?

 

ε μάλλον έκαναν το πείραμα με το κλασικό Redmi 3 (που έχει το ίδιο) και είπαν ααα τελικά μπορούμε να το κάνουμε :)

ή κάναν το κλασικό "το redmi note 3 που είναι για κίνα κυρίως να μην βάλουμε μπας και πουλήσουμε τις υπηρεσίες μας (αν έχει κάτι , δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει επίσημα να το τσιμπήσουμε!!Έχω καταλήξει σε αυτό τελικά λόγο λεφτών και χαρακτηριστικών βεβαίως βεβαίως!! :)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, πιό VFM, δεν πάει.

Ο SD650 είναι πιο γρήγορος από τον SD808, sub 200$ κινήτο και είναι καλύτερο απο το 90% των 2015 flagships σε ότι αφόρα τα specs.

Αντε να φέρουν στοκ..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, πιό VFM, δεν πάει.

Ο SD650 είναι πιο γρήγορος από τον SD808, sub 200$ κινήτο και είναι καλύτερο απο το 90% των 2015 flagships σε ότι αφόρα τα specs.

Αντε να φέρουν στοκ..

'Έτσι είναι...

Να δούμε με τις ROM τι θα γίνει, γιατί είναι θέμα μετά το κλείδωμα του BL

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και καλά νέα. Αν και δεν έχω βλέψεις γιαυτό το κινητό επειδή μόλις αγόρασα το Ulefone Power τους έστειλα ερώτηση αν θα έχουν κλειδωμένο bootloader και μου απάντησαν "ΟΧΙ". Μακάρι ρε παιδιά να μη σας παιδέψουν και σε αυτό το μοντέλο.

http://www.xiaomidevice.com/productquestions/index/index/id/188/

 

xiaomidevice <xiaomidevices@gmail.com>

Προς mixalis_papakon

Σήμερα στις 3:45 π.μ.

Dear Mixalis,

 

Your question regarding product Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB Snapdragon 650 4G LTE Smartphone 5.5 Inch 16MP Camera Grey has been answered

 

Your question:

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro has lock bootloader as redmi note 3?

 

 

 

Their answer is:

 

Xiaomi Device

Thank you for your mail.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro phone no lock bootloader.

If you have any question, please do not hesitate to contact us.

We will do our best to supply you better products and services!

Thanks, Best regards!

 

Απλά δε ξέρω γιατί ενώ μου απάντησαν μέσα σε μια μέρα δεν δημοσιεύσαν την ερώτηση μου! χαχα!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα...Μακάρι να βγει αληθινό και να έχουμε μια σωστή rom φορτωμένη!! :)

Μπράβο ρε συ Μιχάλη για την ερώτηση!! :)

 

PS: Μ' αρέσει που δεν βάζουν GAPS στις συσκευές τους αλλά έχουν gmail για να επικοινωνείς.. :P

Link to comment
Share on other sites

 

PS: Μ' αρέσει που δεν βάζουν GAPS στις συσκευές τους αλλά έχουν gmail για να επικοινωνείς.. :P

 

βασικά τα gapps το πρόβλημα υπήρχε με την Κίνα (δεν μπορούσαν επίσημα να τα βάλουν)

αλλά κυριότερο ρεεε δεν είναι της xiaomi το μαγαζί :)

Link to comment
Share on other sites

βασικά τα gapps το πρόβλημα υπήρχε με την Κίνα (δεν μπορούσαν επίσημα να τα βάλουν)

αλλά κυριότερο ρεεε δεν είναι της xiaomi το μαγαζί :)

 

Ουπς, από τον ενθουσιασμό μου βιάστηκα και δεν το πρόσεξα!!!!:O:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ξέρουν και οι ίδιοι σίγουρα αν θα είναι κλειδωμένος ο bootloader(μιλάω για τους resellers).

Τώρα για το stock, στο geekbuying επιμένουν ότι θα το έχουν τέλη φεβρουαρίου στο support που μίλησα, μου φαίνεται πόλυ μακρία :(

 

Ελπίζω να μην ισχύει η να έχουν βερδέψει τους μήνες, διαφορετικά θα τα έχουμε στα χέρια μας τέλη μάρτη αρχές απρίλη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση άλλου στο ίδιο site για παράδοση και τιμή η απάντηση είναι :

 

Xiaomi Device

Thank you for your mail.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro will be released at the end of February,

Xiaomi Redmi Note 3 Pro price is $225, future the prices are likely to rise.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Spemall, yeso521 και vickmall......απο την κυριακη μεχρι σημερα που επικοινωνω μαζι τους λενε ολοι το ιδιο ακριβως πραγμα!!!

 

"Περιμενουμε στοκ απο μερα σε μερα και σιγουρα μεσα στην εβδομαδα!!"

 

 

Τωρα αν λενε αληθεια η οχι θα δειξει συντομα!!

 

 

Υ.Γ. Παντως αν δεν υπαρξει πραγματικο στοκ αυτην την εβδομαδα και δεν γινουν αποστολες μετα ειναι ρισκαδορικο να παραγγειλει καποιος μιας και παιζει με πολλες πιθανοτητες λογο των εορτων τους εκει στην Κινα (2-22/02) να παιξει τρελη καθυστερηση και να παραλαβει Μαρτιο!! Οποτε προσοχη!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιαυτό κάποια σάιτ δίνουν την 25/2/2016 για παραλαβές. Και σκεφτόμουν για προ-παραγγελία αλλά θα περιμένω πρώτα να στοκάρουν και μετά θα προχωρήσω! :)
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall πως θα παραλαβει αυτη τη βδομαδα και ολοι οι υπολοιποι τελη φεβρουαριου?
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι για την ινδια λογικα θα ειναι.

απλα ελπιζω οντως να υπαρχει στοκ αυτη τη βδομαδα ,γιατι αλλιως παει για τελη φεβρουαριου.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παρακολουθειτε το νημα των αποστολων απο Κινα θα εχετε παρατηρησει οτι ηδη εχουν αρχισει καθυστερησεις (5-6-7-8 μερες) για αποστολη των πακετων απο Κινα στη Σιγκαπουρη για να φυγουν με sg post!!!

 

Που το παω??

 

 

Αν δεν υπαρξει σε στοκ πουθενα η συσκευη αυτην την εβδομαδα το αργοτερο και αν δεν γινεται να γινει shipped αυτη την εβδομαδα μεχρι την Παρασκευη.....τοτε οπως προειπα ειναι παρα παρα πολυ πιθανο λογο κινεζικης πρωτοχρονιας να εχει μεγαλες καθυστερησεις οποιος παραγγειλει!!

 

Συμπερασματικα, εγω προσωπικα αν και το εχω σκοπο να την παρω καποια στιγμη την συσκευη αν αυριο μεθαυριο το αργοτερο δεν υπαρχει σε στοκ πουθενα και παει για την αλλη εβδομαδα......δεν θα το ρισκαρω θα περιμενω να περασουν οι κινεζικες γιορτες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμπερασματικα, εγω προσωπικα αν και το εχω σκοπο να την παρω καποια στιγμη την συσκευη αν αυριο μεθαυριο το αργοτερο δεν υπαρχει σε στοκ πουθενα και παει για την αλλη εβδομαδα......δεν θα το ρισκαρω θα περιμενω να περασουν οι κινεζικες γιορτες!!

 

Το αυτο και εγω.

Για να πεσει και η τιμη του λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Συμπερασματικα, εγω προσωπικα αν και το εχω σκοπο να την παρω καποια στιγμη την συσκευη αν αυριο μεθαυριο το αργοτερο δεν υπαρχει σε στοκ πουθενα και παει για την αλλη εβδομαδα......δεν θα το ρισκαρω θα περιμενω να περασουν οι κινεζικες γιορτες!!

 

Στις 7 του μήνα αρχίζει το spring festival φέτος, επίσης κρατάει μία εβδομάδα όχι 14 ημέρες.

Άρα θα μπορούν να έχουν στοκ και να αρχίσουν να στέλνουν και την επόμενη κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια μαγαζια εχουν αναρτησει για διακοπες 2-22.....επισης η Σελινα απο το vickmall μου ειπε προσωπικα σημερα οτι 1-15 θα ειναι σιγουρα κλειστα ισως και παραπανω!!!!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια μαγαζια εχουν αναρτησει για διακοπες 2-22.....επισης η Σελινα απο το vickmall μου ειπε προσωπικα σημερα οτι 1-15 θα ειναι σιγουρα κλειστα ισως και παραπανω!!!!:)

 

Ναι αυτά είναι η αργία που θα διαλέξει το κάθε μαγαζί, δεν σημαίνει ότι καταρρέει η κίνα από την αρχή του φλεβάρη.

Η κάθε υπηρεσία ή μαγαζί κλείνει για μια μια εβδομάδα ή απλά υπολειτουργούν.

Το spring festival είναι 7 με 16 ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε adversus οπως και να χει η ουσια παραμενει ιδια.....η δικη μου εμπειρια λεει οτι τετοια εποχη καθε χρονο ειναι πολυ ρισκαδορικες οι παραγγελιες για καθυστερησεις μεγαλες (ειτε λογο μαγαζιου, ειτε λογο των ταχυδρομιων τους κτλπ)......το γραφω λοιπον προειδοποιητικα για να το εχουν υποψιν τους οι υποψηφιοι αγοραστες!!!

 

Να μην παραγγειλει κανεις θεωρωντας οτι νορμαλ σε 10-15 μερες θα παραλαβει σιγουρα.....γιατι μπορει να απογοητευθει να περιμενει αυτην την εποχη και να τον πιασει η ανοιξη!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να μην παραγγειλει κανεις θεωρωντας οτι νορμαλ σε 10-15 μερες θα παραλαβει σιγουρα.....γιατι μπορει να απογοητευθει να περιμενει αυτην την εποχη και να τον πιασει η ανοιξη!!

 

Αυτό ναι :)

Άντε να δούμε τι θα δούμε :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...