Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου ειδα τιμη στα 229

 

εδιτ: wtf!!!!

δεν υποστηριζει Β20! http://www.xiaomi-greece.gr/note3/specs/

http://i63.tinypic.com/xboza.png

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχουν φέρει το απλό κι όχι το special edition. Μεγάλο fault για εταιρεία που απευθύνεται αμιγώς στην Ελληνική αγορά. Εκτός κι αν ξέρουν κάτι, για το μέλλον των συχνοτήτων εκπομπής σήματος, που δεν ξέρουμε εμείς, χε χε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

κατοχος εδω και λιγες μερες του κινητου αντιμετωπιζω ενα θεμα που δεν ξερω αν ειναι bug η δεν εχω δωσει καποια αδεια στις εφαρμογες για να δουλεψουν σωστα.

οταν παω στην συλλογη να κανω αποστολη καποιας φωτο στο messenger,viber,mail κλπ δεν το κανει και λεει οτι η εκαστοτε εφαρμογη σταματησε,εαν παω μεσω messenger η αλλης εφαρμογης και επιλεξω φωτο την στελνει κανονικα.

ειμαι με global dev.

edit

μολις τωρα ειδα οτι μεσω google photos στελνει κανονικα, αρα υποθετω το προβλημα εχει να κανει με την gallery του κινητου.

Edited by tsiro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω η εισαγωγικη να φερει τα κινεζικα μοντελα χωρις την Β20, γιατι δεν διαθετουν ενδειξη CE και δεν γινεται να εισαχθουν στην ΕΕ χωρις το πιστοποιητικο συμμορφωσης.

 

Νομιζω και θελω να πιστευω οτι προκειται για λαθος.

 

Αλλωστε η λογικη λεει οτι επελεξαν τα 2 συγκεκριμμενα μοντελα ακριβως λογω συμβατοτητας με Β20 και ευρωπαικης πιστοποιησης.

 

Αυριο θα μαθουμε βεβαια....

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ελληνικη stable 7.5.2.0 και πηγα να βαλω την 8.1.1.0 με factory reset.

ολα καλα αλλα δεν μου ανοιγουν οι Ρυθμισεις .. βγαζει μηνυμα ¨δυστυχως η εφαρμογη Ρυθμισεις εχει ...." τι να κανω ;;;;;;

 

https://i.imgsafe.org/20496cc4a6.png

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

Μιας και σκέφτομαι να το πάρω, ποιά είναι η διαφορά μεταξύ Official International Version με το σκέτο?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html?gclid=Cj0KEQiA-MPCBRCZ0q23tPGm6_8BEiQAgw_bAgN8DKn0FQ6AZL2ucaVeiw74FihmnRxBbMsBTRlHGcQaAr8d8P8HAQ

 

εκτός απο την τιμή βέβαια.

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

Μιας και σκέφτομαι να το πάρω, ποιά είναι η διαφορά μεταξύ Official International Version με το σκέτο?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html?gclid=Cj0KEQiA-MPCBRCZ0q23tPGm6_8BEiQAgw_bAgN8DKn0FQ6AZL2ucaVeiw74FihmnRxBbMsBTRlHGcQaAr8d8P8HAQ

 

εκτός απο την τιμή βέβαια.

:lol::lol::lol:

 

- Οι διαστάσεις (το International είναι 2,5mm πιο μακρύ)

- Το International υποστηρίζει την B20 800MHz για 4G

- Το International έχει Ευρωπαϊκό φορτιστή

- Το International έρχεται σε σφραγισμένη συσκευασία με Global Stable rom που πια έχει και Ελληνικά.

Και κάτι άλλες μικροδιαφορές στην συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

- Οι διαστάσεις (το International είναι 2,5mm πιο μακρύ)

- Το International υποστηρίζει την B20 800MHz για 4G

- Το International έχει Ευρωπαϊκό φορτιστή

- Το International έρχεται σε σφραγισμένη συσκευασία με Global Stable rom που πια έχει και Ελληνικά.

Και κάτι άλλες μικροδιαφορές στην συσκευασία

 

ευχαριστώ για τα info. Αρα φορτίζω το κινητό και τέλος έτσι?

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα info. Αρα φορτίζω το κινητό και τέλος έτσι?

:)

 

Στην αρχή (στο πρώτο boot) δεν θα βρεις Ελληνικά, θα το προχωρήσεις στα Αγγλικά.

Μετά, αφού μπει στο internet, θα κάνει update. Μετά το update στις γλώσσες θα δεις πως έχουν προστεθεί και τα Ελληνικά.

Περισσότερα για το International εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441128

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν εκτός θέματος ποστ και μαζί με αυτά και κάποιες «κόντρες» που πήγαν να ξεκινήσουν. Θα παρακαλέσω επίσης κάποιοι να προσέχουν τον τρόπο γραφής τους. Η χρήση κεφαλαίων και γραφής τύπου sms δεν επιτρέπεται από τους Ο.Π.Χ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς την καινούρια ελληνική stable 8.1.1.0 που είναι η stable marshmallow που βγήκε τώρα?

Στο en.miui βλέπω αρκετούς χρήστες να παραπονούνται για διάφορα bugs.

Τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει βάλει κάποιος την xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.1.1.0 για να μου πει αν έχει κάποια προβλήματα; Αξίζει να πάω σε αυτή μετά από την xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_XTRVbeta1-6.11.3 που έχω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη 8.1.1 θελει ειδικη διαδικασια για να περαστει.

Βρειτε τον οδηγο στο καταλληλο φορουμ.

Αν πας να τη περασεις απλα με factory reset θα εχεις προβληματα.

Εγω τη περασα και προς το παρον δεν εχω βρει καποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη 8.1.1 θελει ειδικη διαδικασια για να περαστει.

Βρειτε τον οδηγο στο καταλληλο φορουμ.

Αν πας να τη περασεις απλα με factory reset θα εχεις προβληματα.

Εγω τη περασα και προς το παρον δεν εχω βρει καποιο bug.

 

Μιλάς για το κλείδωμα του bootloader.

Ναι, ανεξαρτήτως αυτού λέω, απαξ και την περάσεις σωστα, έχει προβλήματα? Γιατί στο en.miui λενε πχ ότι δεν μπορείς να κάνεις download θέματα από το theme store, και πολλά άλλα bugs... Μπορείς σε παρακαλώ να τεσταρεις τα themes?!

Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα τιμη στα 229

 

εδιτ: wtf!!!!

δεν υποστηριζει Β20! http://www.xiaomi-greece.gr/note3/specs/

http://i63.tinypic.com/xboza.png

 

Και όμως στο site (μόλις τώρα το έλεγξα) Γράφει και την Β20

 

http://www.xiaomi-greece.gr/note3/specs/

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως την πρόσθεσαν στο απλό των 150 mm? Αν αληθεύει έχει ενδιαφέρων να την προσθέσουμε κι εμείς. Με τη ROM του international ίσως? Όπως γινόταν στο RN2 όπου η ROM καθόριζε και τις συχνότητες λειτουργίας? Ας απαντήσουν οι πιο σχετικοί διότι εμένα οι γνώσεις σταματούν στις εικασίες.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση Τελικά αυτό που ήρθε επίσημα στην Ελλάδα είναι το Xiaomi redmi note 3 και Όχι το pro? Και αν είναι το απλό τι διαφορά έχει με το pro γιατί σκοπεύω να δώσω το Samsung note 3 και να το αγοράσω αξίζει η αλλαγή αυτή
Link to comment
Share on other sites

Είναι το pro ,αλλα οχι το απλό pro, το pro special edition που λεμε,το kate αντι του kenzo δηλαδη.Οι μονες διαφορες ειναι πως ειναι 2 χιλιοστα πιο ψηλο και εχει την 800αρα μπνατα (παιζει ρολο για 4g σε απομακρυσμενες περιοχες,κυριως για το δικτυο της wind)

 

Γενικα δεν υπάρχει επισήμως pro,και τα δυο redmi note 3 λεγονται,απλα λεγεται pro επειδη εχει τον snapdrogon 650 επεξεργαστη αντι helio,προφανως και ειναι κλασεις ανωτερος με τον snapdragon στα παντα,επιδοσεις,μπαταρια κλπ.

 

Aξιζει με χιλια η αλλαγη απο galaxy note 3 ,το παταει κατω παντου,παει σφαιρα και η μπαταρια του ειναι απο αλλον πλανητη,εκτος απο καμερα που την μερα ειναι ικανοποιητικη ενω την νυχτα οχι.Προχώρα άφοβα,και αν θες 6,4 ιντσες προχωρα και σε xiaomi mi max.Είναι ακριβως το ιδιο κινητο σε γιγαντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά πως την πρόσθεσαν στο απλό των 150 mm? Αν αληθεύει έχει ενδιαφέρων να την προσθέσουμε κι εμείς. Με τη ROM του international ίσως? Όπως γινόταν στο RN2 όπου η ROM καθόριζε και τις συχνότητες λειτουργίας? Ας απαντήσουν οι πιο σχετικοί διότι εμένα οι γνώσεις σταματούν στις εικασίες.

 

Δεν την προσθεσαν,ειναι καθαρα θεμα hardware,προφανως εχουν κανει τυπογραφικο copy paste λαθος στα χιλιοστα.

Edited by alexxkidd
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξεκίνησαν οι επίσημοι διανομείς-επισκευαστές!!! Δεν ξέρουν ούτε τι εμπόρευμα έχουν και περιμένουν να ενημερωθούν απο εδώ μέσα για να διορθώσουν την ιστοσελίδα του :)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το κλείδωμα του bootloader.

Ναι, ανεξαρτήτως αυτού λέω, απαξ και την περάσεις σωστα, έχει προβλήματα? Γιατί στο en.miui λενε πχ ότι δεν μπορείς να κάνεις download θέματα από το theme store, και πολλά άλλα bugs... Μπορείς σε παρακαλώ να τεσταρεις τα themes?!

 

Οχι δε μιλαω για ξεκλειδωμα bootloader.

Αν πας απο 5.1.1 stable σε 6 stable(για ελληνικη μιλαω,οχι official) απευθειας ,θα εχεις προβληματα.Πρεπει να περασεις ενδιαμεσα απο αλλη ρομ και υπαρχει οδηγος για αυτο.

Το themes ηταν θεμα των σερβερ,δουλευει κανονικα πλεον.

Εγω bug δεν εχω συναντησει γιατι εκανα τη διαδικασια σωστα.

Στο en.miui διαβαζε να παρεις μια ιδεα χοντρικα αλλα μη τα παιρνεις και τις μετρητοις.Οι μισοι εκει μεσα δε ξερουν να χειριζονται τηλεκοντρολ τηλεορασης.

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Δυο ερωτησεις καθοσον σκεφτομαι να προχωρήσω σε αγορά.

Θελω το κινητο μου να εχει tap to wake με διπλο χτυπημα στην οθονη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,οχι με δακτυλικο αποτύπωμα,γινεται;

Και δευτερον,εχει βγει για το συγκεκριμένο επισημη ελληνική,ή ρομ με OTA updates που να μην εχει θεματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Δυο ερωτησεις καθοσον σκεφτομαι να προχωρήσω σε αγορά.

Θελω το κινητο μου να εχει tap to wake με διπλο χτυπημα στην οθονη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,οχι με δακτυλικο αποτύπωμα,γινεται;

Και δευτερον,εχει βγει για το συγκεκριμένο επισημη ελληνική,ή ρομ με OTA updates που να μην εχει θεματα;

 

1. μονο με custom kernel προς το παρον.

2. υπαρχει και η custom ελληνικη (χωρις ota) και οι επισημες της xiaomi που εχουν ελληνικα πλεον (κανονικα ota).

Link to comment
Share on other sites

έλαβα χτες μολις κινητο XIAOMI redmi note 3 pro 2/16 Ooverseas το λεγε η gearbest με 800αρα Β20

ειχε προεγκατεστημένο μέσα το android 6 με miui 7,3

ξεκινώντας έβαλα γλώσσα αγγλικά & LOCALE απόρησα οπότε έβαλα Ισπανία

κατόπιν συνδέθηκα wifi google κλπ κατά τα γνωστά &

ενημερώθηκα σε miui 8,1! & έχει εκτός αγγλικών & Ελληνικό menu

 

όλα έως τώρα καλά αλλά δεν ξέρω αν είναι τελικως 15cm που έγραφε για overseas :(

με χάρακα δεν πολυβγάζεις άκρη με τις καμπύλες & παχυμετρο που είναι ακριβείας δεν διαθέτω

δυστυχώς σε τέτοια βαθειά θεματα το τονίζω να μην παρεξηγουμαι κι η xiaomi η ιδια μαλλον δεν ξερει τα υπομοντελα :(

οπότε μάλλον ας μην περιμένουμε πολλά απτην ελληνική της info quest...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου και off topic σχολιασμών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...