Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα και εγώ νουγκατινα. Κάνω και ένα hard reset για να είμαστε κύριοι!Όλα ωραία. Όλα καλά.. Κανένα απόλυτος κόλλημα.. Smooth όπως πρέπει... Αλλα!!!! Τν μπαταρία τν τρώει αμασιτη! Πολυ φαγωμα παιδιά! Ελπίζω το update να μην αργήσει.. Λογικα θα υπάρξει κάποιο update να μας το βελτιώσει..?? Έτσι τουλάχιστον Θελω να πιστεύω Εγώ.. Edited by papako35
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από μερικές φορτισεις θα στρώσει η μπαταρία. Ακριβώς ίδια με την marshmallow είναι.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες με Nougat και εγω. ΟΤΑ την έβαλα, χωρίς reset κτλ Παίζει άψογα και απροβληματιστα, χωρίς το παραμικρό lag. Οι χρόνοι της μπαταριας ακριβώς ίδιοι με την ΜΜ...στην δική μου χρήση 4 ώρες sot. Μοναδικό παράπονο το κουμπί της εκαθαρρισης των εφαρμογών είναι άστοχο να βρίσκεται στο πάνω μερος της οθονης. Ποιος το σκέφτηκε άραγε ;
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες με Nougat και εγω. ΟΤΑ την έβαλα, χωρίς reset κτλ Παίζει άψογα και απροβληματιστα, χωρίς το παραμικρό lag. Οι χρόνοι της μπαταριας ακριβώς ίδιοι με την ΜΜ...στην δική μου χρήση 4 ώρες sot. Μοναδικό παράπονο το κουμπί της εκαθαρρισης των εφαρμογών είναι άστοχο να βρίσκεται στο πάνω μερος της οθονης. Ποιος το σκέφτηκε άραγε ;

 

Οντως επανω δεν βολευει καθολου μα καθολου...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για αυτό

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οντως επανω δεν βολευει καθολου μα καθολου...

Μήπως για να μη τις κλείνουμε αφού είναι τις περισσότερες φορές μη απαραίτητο; Μη κάνετε το λάθος και κάνετε εκκαθάριση κάθε λιγο και λιγάκι. Μόνο όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα χρειάζεται.

Επίσης έχει αλλάξει η διάταξη των previews αν δείτε..

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές φορτισεις θα στρώσει η μπαταρία. Ακριβώς ίδια με την marshmallow είναι.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Πως γίνεται να στρώσει μετά απο μερικές φορτίσεις ?? Τι θα αλλάξει??

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες με Nougat και εγω. ΟΤΑ την έβαλα, χωρίς reset κτλ Παίζει άψογα και απροβληματιστα, χωρίς το παραμικρό lag. Οι χρόνοι της μπαταριας ακριβώς ίδιοι με την ΜΜ...στην δική μου χρήση 4 ώρες sot. Μοναδικό παράπονο το κουμπί της εκαθαρρισης των εφαρμογών είναι άστοχο να βρίσκεται στο πάνω μερος της οθονης. Ποιος το σκέφτηκε άραγε ;

 

+1 και από εμένα.

 

Επίσης στην δεξιά μπάρα της αλφαβητικής εύρεσης των επαφών στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν με βολεύει καθόλου που μετακινείται ανά οθόνη και όχι όπως πριν....

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά?Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός? Δεν υφίσταται τέτοιο πράμα..

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Καλημέρα, κι όμως τελειώνει πιο γρήγορα από marshmallow. Ευελπιστώ με 2-3 φορτώσεις ακόμα να στρώσει γιατί είναι κρίμα τέτοιο τούμπανο κινητό και να τρέμει η ψυχή μου να ανοίξω το Wi-Fi.και τώρα που μιλάμε από 34% μπαταρία , με τρία λεπτά Wi-Fi πήγε στο 25%. Τέτοιο ξεζούμισμα πρώτη φορά βλέπω. Μήπως πρέπει να προσέξω τίποτα στις ρυθμίσεις;

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες με Nougat και εγω. ΟΤΑ την έβαλα, χωρίς reset κτλ Παίζει άψογα και απροβληματιστα, χωρίς το παραμικρό lag. Οι χρόνοι της μπαταριας ακριβώς ίδιοι με την ΜΜ...στην δική μου χρήση 4 ώρες sot. Μοναδικό παράπονο το κουμπί της εκαθαρρισης των εφαρμογών είναι άστοχο να βρίσκεται στο πάνω μερος της οθονης. Ποιος το σκέφτηκε άραγε ;

Είστε "υπερβολικοί".

Υπάρχει και χειρότερη θέση.

Πάνω Αριστερα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε hard reset πρέπει να περιμένετε λίγες μέρες να "στρωσει" η ρομ. 2μιση Χρόνια με το g2 και σε κάθε ρομ που περναγα μετά από λίγες μέρες ερχότανε στα ίσια...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έτσι οπως τα λες φίλε μου. Θέλει μερικές μέρες και φορτισεις για να στρώσει.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έτσι οπως τα λες φίλε μου. Θέλει μερικές μέρες και φορτισεις για να στρώσει.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

5η μέρα με Nougat (με hard reset πριν & μετά) και όλα δείχνουν

να δουλεύουν κανονικά.

Ορισμένες φορές μόνο στην κατανάλωση μπαταρίας, μου εμφανίζει την παράμετρο Held Awake ανεβασμένη.

Πιστεύετε ότι αυτό μετά από μερικές μέρες θα σταματήσει;;

Να σημειώσω ότι ούτως ή άλλως η μπαταρία είναι εκπληκτική

Edited by nivlem
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι μπερδεμένος ποια συσκευή να παρω μεταξύ g5 & v10.Το v10 μου αρέσει επειδή είναι μεγαλύτερο και που η μπαταρία βγαίνει με καπάκι. Μ'ενδιαφέρει ο φωτογραφικός φακός και οι επιδόσεις σε παιχνίδια. Εκεί είναι καλύτερα με τον 820 το g5;

Είχε κάποιος και τα δυο τηλ να μου πει τα συν και πλιν;

Με προβλημάτισε στο g5 που λέτε ότι με την 7αρα έπεσε η απόδοση σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την 7αρα μια χαρά είναι. Όσο για τα παιχνίδια το g5 είναι πολύ καλύτερο.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την 7αρα μια χαρά είναι. Όσο για τα παιχνίδια το g5 είναι πολύ καλύτερο.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Και κάτι τελευταίο. Η μπαταρία βγαίνει εύκολα για να βάλεις 2η; Εννοώ εφόσον βγει συρταρωτα μετα ξεκουμπώνει εύκολα από τη βάση της; Αυτό που λένε ότι μπορεί να βγάλει αργότερα πρόβλημα στο βάλε βγάλε εσείς που έχετε καιρό το τηλ τι διαπιστώνετε;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις πρώτες φορές δεν βγαίνει τόσο εύκολα αλλά μετά στρώνει και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ που έχω και 2η μπαταρία με τον φορτιστή της την έχω βγάλει 100 φορές και δεν έχει την παραμικρή χαλάρωση το πορτάκι από κάτω.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις πρώτες φορές δεν βγαίνει τόσο εύκολα αλλά μετά στρώνει και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ που έχω και 2η μπαταρία με τον φορτιστή της την έχω βγάλει 100 φορές και δεν έχει την παραμικρή χαλάρωση το πορτάκι από κάτω.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Αν το πάρω ποια πράγματα πρέπει να κοιταξω"να πάρω ". Καποιος έλεγε ότι χρειάζεται πίσω ο φακός ένα φιλμάκι γιατί γεμίζει γρατζουνιες..Ισχύει; Και γενικά τι πρέπει να προσέξω.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολος οδηγός

 

Yπάρχει επίσης η δυνατότητα απο το μενού : προσωπικό > δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά > επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με προβλημάτισε στο g5 που λέτε ότι με την 7αρα έπεσε η απόδοση σε μπαταρία.

 

Η αυτονομία μην σε προβληματίζει φίλε μου , ρίξε μια ματιά στο επισυναπτώμενο..τέτοιο sot με την mm δεν είχα δει...

( ανοικτό μόνιμα wifi , πλοήγηση στο διαδίκτυο , περι την μια ωρα παρακολουθηση youtube και αρκετη χρηση του music player )

 

1481991700811.jpg

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γλυκοκοιτάζω πολύ το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σκέφτομαι αύριο να το παραγγείλω. Είναι αλήθεια ότι δεν το πολυκοιτούσα το κινητό (ξέρω από τη μέρα της παρουσίασής του τα χαρακτηριστικά) γιατί έψαχνα μεγαλύτερη οθόνη και pure android experience καθώς και roms κλπ. Καθώς όμως οι επιλογές λιγόστεψαν και βλέποντας ότι υπάρχει κίνηση σε roms στο συγκεκριμένο τηλέφωνο - και τέλος επειδή ο χρόνος είναι λίγος (μέχρι αύριο), θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Το LG G5 SE να μην το κοιτάω από ό,τι κατάλαβα. 1gb λιγότερο και με το snapdragon 652, πρέπει να είναι κάτι αντίστοιχο με τον 810.

2. Να υποθέσω ότι το χρυσό είναι αρκετά καλό χρώμα (δεν το έχω δει ζωντανά).

3. Την παραγγελία να την κάνω από το πρώτο κατάστημα, το phonegallery γιατί το βλέπω αρκετά καλό (ποτέ δεν έχω κάνει παραγγελία από το συγκεκριμένο).

4. Mε ρουταρισμένη συσκευή και άλλη ρομ αν τα επαναφέρω όλα stock ισχύει κανονικά η εγγύηση όπως σε προηγούμενες συσκευές, ή υπάρχει κάτι ανάλογο με το knox της Samsung; Ρουτ γίνεται εύκολα σχετικά και γενικά έχετε περάσει άλλες ρομς;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γλυκοκοιτάζω πολύ το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σκέφτομαι αύριο να το παραγγείλω. Είναι αλήθεια ότι δεν το πολυκοιτούσα το κινητό (ξέρω από τη μέρα της παρουσίασής του τα χαρακτηριστικά) γιατί έψαχνα μεγαλύτερη οθόνη και pure android experience καθώς και roms κλπ. Καθώς όμως οι επιλογές λιγόστεψαν και βλέποντας ότι υπάρχει κίνηση σε roms στο συγκεκριμένο τηλέφωνο - και τέλος επειδή ο χρόνος είναι λίγος (μέχρι αύριο), θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Το LG G5 SE να μην το κοιτάω από ό,τι κατάλαβα. 1gb λιγότερο και με το snapdragon 652, πρέπει να είναι κάτι αντίστοιχο με τον 810.

 

3. Την παραγγελία να την κάνω από το πρώτο κατάστημα, το phonegallery γιατί το βλέπω αρκετά καλό (ποτέ δεν έχω κάνει παραγγελία από το συγκεκριμένο).

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα φίλε!

Με δεδομένη την μικρή διαφορά τιμής αλλά και την αξιοσημείωτη διαφορά απόδοσης μεταξύ των δυο εκδοχών της συσκευής , δε νομίζω οτί αξίζει να κοιτάζεις το se..Αν ήταν στα..250 ευρω , ίσως.Σε αυτές τις τιμές όμως ( περί το 350αρι ) μονο το "καλό" g5 , αξίζει να δεις!

 

Λογω "εντοπιότητας" αλλά και απο ιδία πείρα , μπορώ να πω πως το κατάστημα είναι αξιόπιστο και έχει καλή φήμη στην περιοχή μας ( προφανώς και οχι μονο ) .

 

Στις αλλες ερωτήσεις σου, δεν μπορώ να απαντήσω με σχετική σιγουριά.Ας δώσει κάποιος φίλος που γνωρίζει , τα "φώτα του".

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Τι εννοείς στα 350€, γιατί στα 390€ το βλέπω το κανονικό το G5. Εκτός και αν εννοείς ότι είναι το se λίγο κάτω από τα 350 και το κανονικό λίγο πάνω.

Άρα μάλλον από εκεί θα το αγοράσω που έχει και την καλύτερη τιμή.

Σκέφτομαι για το χρυσό, όσοι το έχουν ποια είναι η γνώμη τους;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4. Mε ρουταρισμένη συσκευή και άλλη ρομ αν τα επαναφέρω όλα stock ισχύει κανονικά η εγγύηση όπως σε προηγούμενες συσκευές, ή υπάρχει κάτι ανάλογο με το knox της Samsung; Ρουτ γίνεται εύκολα σχετικά και γενικά έχετε περάσει άλλες ρομς;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Άμα ρουταρις την συσκευή δεν επανέρχεται και χάνεις την εγγύηση...

Δυστυχώς κι εμένα αυτό με κρατάει και δεν το ρουταρο...

Μου λείπει το παιχνιδάκι με το xposed κι όλα τ αλλά :(

 

 

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...