Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται αυτό σε μερικά παιδιά απορώ... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι η μπαταρία ειναι ισάξια με την mm.

Μήπως έχετε ανοιχτό τπτ nfc, GPS, Google nearby κτλ?Η κάτι άλλο?

Δεν υφίσταται να είναι τόσο χάλια.. Εγώ πάντα βγάζω 5 ωρες οθόνης με συνέχεια WiFi ανοιχτό λίγο δεδομένα, 150+ εφαρμογες, φωτεινότητα πάντα στο 40% και έξω στο αυτόματο.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Συμφωνώ συνονόματε!!

Αλλά θα προσθέσω ότι προσωπικά έχω ανοιχτή τη τοποθεσία στην εξοικονόμηση (η 2η επιλογή) και πάντα ανοιχτό μπλε δόντι.

Το Google neardy δεν το ξέρω καν αν είναι ανοιχτό ή κλειστό!!

 

Αααα, και το ρολογακι πάντα οn!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά! Αυτό είναι το Google near by.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/76948502389c94d1c2309cfed933101b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ποιότητα της κάμερας. Τράβηξα βίντεο σε νυχτερινό κέντρο, είμουνα γύρω στα 20 μέτρα απόσταση από την πίστα και σημαδευα τον τραγουδιάρη όπως και όλα τά φώτα. Ε λοιπόν ενώ βλέπεις τον κόσμο γύρω από την πίστα πεντακάθαρα ο τραγουδιστής είναι τόσο υπερφωτισμένος που βλέπεις ένα άσπρο είδωλο χωρίς να διακρίνεται καθόλου το πρόσωπο μιλάμε για το απόλυτο ξενερωμα. Νόμιζα ότι τράβαγα με κινητό των 100 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ποιότητα της κάμερας. Τράβηξα βίντεο σε νυχτερινό κέντρο, είμουνα γύρω στα 20 μέτρα απόσταση από την πίστα και σημαδευα τον τραγουδιάρη όπως και όλα τά φώτα. Ε λοιπόν ενώ βλέπεις τον κόσμο γύρω από την πίστα πεντακάθαρα ο τραγουδιστής είναι τόσο υπερφωτισμένος που βλέπεις ένα άσπρο είδωλο χωρίς να διακρίνεται καθόλου το πρόσωπο μιλάμε για το απόλυτο ξενερωμα. Νόμιζα ότι τράβαγα με κινητό των 100 ευρώ

 

είναι το ίδιο πρόβλημα που έχει και στης foto ουσιαστικά g4/v10 (Ειδκα g4) χωρίζει την εικόνα σε grids και αργοτερα το μέρος του σενσορα όπου τραβάει υπερβολικό φως απλά σβήνει και αλλού συνεχίζει (ένα αλγόριθμος είναι που δουλεύει σε συνδυασμό με hardware

 

στο g5 είναι σαν να μην υπάρχει (όχι οτι δεν δουλεύει καλά η έχει θέμα είναι σαν να μυν υπάρχει καν)

 

πχ στο nokia 808 επειδι τότε δεν υπήρχε αυτή η λειτουργία στους sensores (Δλδ hardware) τραβούσε ένα raw image και το έκανε post processing αργοτερα με τον δεύτερο επεξεργαστή εικόνας που είχε και μετά έβγαζε ένα καλό αποτέλεσμα στο jpg και αν ήθελες το αρχικό raw επέλεγες να το σώσεις και αργοτερα στο photoshop έκανες την δουλειά σου

και στο video ειχε μια λειτουργία παρομαι με κατι φιλτρα κλπ (με μετριο αποτελσμα αλλα και παλι δεν ηταν χαλια)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί λένε ότι η καμερα του g5 είναι σούπερ και απο τα ατού του κινητού και τώρα που αποφάσισα να το πάρω διαβάζω στις τελευταίες σελίδες ολο και πρόβλημα. Μήπως είμαστε πολυ ψείρες ή καλύτερα να μείνω με το g3 και να μην πεταω τζάμπα λεφτά?

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί λένε ότι η καμερα του g5 είναι σούπερ και απο τα ατού του κινητού και τώρα που αποφάσισα να το πάρω διαβάζω στις τελευταίες σελίδες ολο και πρόβλημα. Μήπως είμαστε πολυ ψείρες ή καλύτερα να μείνω με το g3 και να μην πεταω τζάμπα λεφτά?

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

 

εχει θεμα το βράδυ με φως αυτο ειναι ενα και μοναδικό θεμα που εχει κατα τα αλλα ακριβος ιδια με το κορυφιαο σε οτι αφορα την camera g4

Link to comment
Share on other sites

εχει θεμα το βράδυ με φως αυτο ειναι ενα και μοναδικό θεμα που εχει κατα τα αλλα ακριβος ιδια με το κορυφιαο σε οτι αφορα την camera g4

Και από το g3 αξίζει η μετάβαση εχει πολύ καλύτερη κάμερα και η επίδοση του καμία σχέση...Εγώ βλέπω διάφορα σε επίδοση σε σχέση με το LG v10.ειμαι σίγουρος ότι φταίει το software για την κάμερα...Την ημέρα βγάζει τέλειες τ βράδυ έχουν θόρυβο.καο οι ρυθμίσεις δεν πιάνουν πάντα ..Ελπίζω να βγει η ported app του v20.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα παράπονο με τις βραδινες και σε Manual και auto.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και από το g3 αξίζει η μετάβαση εχει πολύ καλύτερη κάμερα και η επίδοση του καμία σχέση...Εγώ βλέπω διάφορα σε επίδοση σε σχέση με το LG v10.ειμαι σίγουρος ότι φταίει το software για την κάμερα...Την ημέρα βγάζει τέλειες τ βράδυ έχουν θόρυβο.καο οι ρυθμίσεις δεν πιάνουν πάντα ..Ελπίζω να βγει η ported app του v20.

 

εχω δοκιμάσει και άλλη εφαρμογη το ίδιο κάνει δεν περιορίζει σημειακή συσσώρευση στο φως, μάλλον παιζει κάτι με τον sensora και το καινούργιο ποιο φτηνό revision του

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα παράπονο με τις βραδινες και σε Manual και auto.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

αν δεν σου κάνει κόπο σε παρακαλώ βγάλε μας μια βραδινή αλλα να έχει μια λάμπα στο τοπίο (πχ του δρόμου)

εδω τοσα ατομα προσπαθούμε να καταλάβουμε αν φταει η camera η το κανει σε καποια κινητά

 

για να είμαστε ποιο ακριβής αυτή είναι η διαφορά για την οποία φωνάζουμε οταν υπάρχει πολυ φως απο καποια λαμπα κλπ

http://4.1m.yt/Na5f8EG.jpg

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμάσει και άλλη εφαρμογη το ίδιο κάνει δεν περιορίζει σημειακή συσσώρευση στο φως, μάλλον παιζει κάτι με τον sensora και το καινούργιο ποιο φτηνό revision του

 

 

 

αν δεν σου κάνει κόπο σε παρακαλώ βγάλε μας μια βραδινή αλλα να έχει μια λάμπα στο τοπίο (πχ του δρόμου)

εδω τοσα ατομα προσπαθούμε να καταλάβουμε αν φταει η camera η το κανει σε καποια κινητά

 

για να είμαστε ποιο ακριβής αυτή είναι η διαφορά για την οποία φωνάζουμε οταν υπάρχει πολυ φως απο καποια λαμπα κλπ

http://4.1m.yt/Na5f8EG.jpg

Παντως το δικο μου ειναι σαν να βλεπω την δεξια φωτογραφια.Ετσι τραβαει τις νυχτερινες,αποτελεσμα που δεν το λες και καλο..Τουλαχιστον οχι αποδεκτο αν ειδικα εχεις μαθει σε g4(που το ειχα πριν το g5)...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως το δικο μου ειναι σαν να βλεπω την δεξια φωτογραφια.Ετσι τραβαει τις νυχτερινες,αποτελεσμα που δεν το λες και καλο..Τουλαχιστον οχι αποδεκτο αν ειδικα εχεις μαθει σε g4(που το ειχα πριν το g5)...

το ξερω το θέμα είναι υπαρκτό και εχω μια αίσθηση οτι .................. το κάνει σε καποιες συσκευές μόνο και είναι θέμα cameras και δεν ενωω εφαρμογής........

αν ειναι ετσι τοτε παλι μας εκανε έκπληξη η lg........ γιατί σε αυτο που κραταω τωρα (Δεν ειανι δικο μου) στην αρχή εβγαζε αρκετα διαφορετικά......... (και ουτε update εχει κανει ουτε τπτ το εχει και άσχετο ατομο)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια πληροφορία για την πιο φτηνή έκδοση του συγκεκριμένου σενσορας;Το googlara αλλά δεν βρήκα κάτι...Ολλα τα reviews μιλάνε για καλή κάμερα ...Αλλά εγώ βλέπω μία διαφορά ..Τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Εδω τα πραγματα ειναι φως-φαναρι..Συμφωνα με το post του egodemis,αν ειναι και οι 2 φωτο με g5,που ειναι λογικα,τοτε υπαρχει θεμα με μερικες συσκευες και μερικες οχι!!!Ημαρτον πια με αυτη την Lg...:mad::confused::mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια πληροφορία για την πιο φτηνή έκδοση του συγκεκριμένου σενσορας;Το googlara αλλά δεν βρήκα κάτι...Ολλα τα reviews μιλάνε για καλή κάμερα ...Αλλά εγώ βλέπω μία διαφορά ..Τι να πω

 

κάπου στο xda το έλεγαν το πέτυχα τυχαία αφού έψαχνα θεμα με το Image Retention ένας τυπάκος εκανε σύγκριση δυο sensores διαφορές ηταν οτι ηταν higher revision και οτι ήταν κατα 2 ευρω φτηνότερος (δεν ειναι και λιγο)

Link to comment
Share on other sites

κάπου στο xda το έλεγαν το πέτυχα τυχαία αφού έψαχνα θεμα με το Image Retention ένας τυπάκος εκανε σύγκριση δυο sensores διαφορές ηταν οτι ηταν higher revision και οτι ήταν κατα 2 ευρω φτηνότερος (δεν ειναι και λιγο)

 

Ελπίζω να μην έκανε τέτοια γυφτιά η LG ..Όποιος έχει και τα δύο κινητά στα χέρια του LG g5 και g4 ή v10 ας κάνει ένα συγκριτικό να δούμε...Σε αυτό που είναι καλύτερο είναι στη σταθεροποίηση που μάλλον έχει να κάνει με επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

G5 auto

 

31055947254_403517ffc5_c.jpg20161015_192516 by Guardian, on Flickr

 

G4 Auto

 

31858800996_3cb35d3ac6_c.jpg20160424_213934 by Guardian, on Flickr

 

V10 Auto

 

31780152281_9dca1da44b_c.jpg20160819_204601 by Guardian, on Flickr

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

G5 auto

 

31055947254_403517ffc5_c.jpg20161015_192516 by Guardian, on Flickr

 

G4 Auto

 

31858800996_3cb35d3ac6_c.jpg20160424_213934 by Guardian, on Flickr

Πλακα κάνεις δες πως είναι το φως και ότι είναι γύρο από αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κάνεις δες πως είναι το φως και ότι είναι γύρο από αυτό

 

Αυτό που ανοίγει το φως ποιο πολύ λες ε;Σε μία συγκεκριμένη λάμπα τ κάνει ..Στις άλλες είναι ελαχιστα πιο ανοιχτό από το g4.τοτε είναι θέμα φακού από την μικρή εμπειρία π έχω στις κάμερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://flic.kr/p/QqiMgk

 

https://flic.kr/p/Pjmq3j

 

https://www.flickr.com/gp/145308765@N03/Tmm55o

 

Με g5

Edited by sakisliako
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ χάλια και στή νυχτερινή λήψη Video λοιπόν...Πολύ κρίμα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλια και στή νυχτερινή λήψη Video λοιπόν...Πολύ κρίμα...

 

Ναι δεν τα πάει καλά με φωτο νύχτα. Και ειδικά βίντεο.. Εντάξει δεν είναι λόγος να μην τ παρει κανείς ..Ειδικά αν τ βρει σ καλή τιμή.. Αψυχολογητη σε κάποια πράγματα η lg..Στο flikr όμως βλέπω κάποιες φωτογραφίες από το lg g5 σε νυχτερινές λήψεις που είναι καλές..Παίζει κάποια μοντέλα να έχουν θέμα..

Edited by sakisliako
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση να κάνω ως άσχετος με το χειρισμό της φωτογραφικής του g5, υπάρχει κάποιος οδηγός για να τραβάμε καλές φωτός? Τι iso θέλει μέρα- νύχτα κλπ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Στην παρέα..παρακολουθώ το νήμα γιατί το ζαχαρωνω..ψάχνομαι γενικά για κάποια συσκευή με καλή κάμερα και manual ρυθμίσεις. Επειδή είχα ασχοληθεί με την φωτογραφία με dslr Canon ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση για το διάφραγμα ώστε να κάνει τα φώτα το βράδυ να μην φαίνονται σαν δίσκος αλλά σαν αστέρι. Ελπίζω να έγινα κατανοητός, προσπάθησα να το πω απλά.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Στην παρέα..παρακολουθώ το νήμα γιατί το ζαχαρωνω..ψάχνομαι γενικά για κάποια συσκευή με καλή κάμερα και manual ρυθμίσεις. Επειδή είχα ασχοληθεί με την φωτογραφία με dslr Canon ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση για το διάφραγμα ώστε να κάνει τα φώτα το βράδυ να μην φαίνονται σαν δίσκος αλλά σαν αστέρι. Ελπίζω να έγινα κατανοητός, προσπάθησα να το πω απλά.....

 

Σε μερικα G5,οχι απλα σαν δισκος κανει τα φωτα στις νυχτερινες ληψεις,αλλά σαν ιπταμενος δισκος!Διαβασε μερικα ποστ πριν να καταλαβεις...Φαινεται να εχει προβλημα ο αισθητηρας του G5,στις νυχτερινες ληψεις και μαλιστα μεγαλο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...