Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H τιμή πάντως 100 ευρώ πάνω. Ήταν τρελή ευκαιρία μέχρι πριν λίγο καιρό... όσοι πρόλαβαν!

 

Η πλάκα είναι οτι το dual sim είναι κι ενα ευρω φθηνότερο αυτή τη στιγμή..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο απλό και να είναι αν συνεχίσει να το κάνει θα το πάω στο service.... Δε βάζω χέρι ενώ είναι στην εγγύηση... Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό... Δεν θ αντέξω πάλι αυτά που έπαθα με το g4....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωω πραγματικά εφτασε σε επίπεδα. S7 και htc 10!! Όποιος πρόλαβε πρόλαβε

 

 

Η πλάκα είναι οτι το dual sim είναι κι ενα ευρω φθηνότερο αυτή τη στιγμή..:rolleyes:

 

Αν ανατρέξετε στο παρελθόν πάντα έτσι γίνεται από τα μαγαζάκια (που είναι κρυφό μυστικό πως τα προμηθεύονται)... Μόλις κάνει την εμφάνιση του το "νέο" μοντέλο (G6) οι τιμές πάνε στα υυυυψηηηηηη.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

H τιμή πάντως 100 ευρώ πάνω. Ήταν τρελή ευκαιρία μέχρι πριν λίγο καιρό... όσοι πρόλαβαν!

Υπομονή. Μετά τις γιορτές οι τιμές θα κατρακυλησουν πάλι...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Καλη χρονια!!!!! Είναι κανα τρίωρο τώρα που όταν πατάω να ανοίξω την κάμερα δεν ανοιγει την εφαρμογή και γράφει "δυστυχώς η κάμερα έχει σταματήσει". Μου το έβγαζε και σε άλλες εφαρμογές αλλά μετά απο λίγη ώρα ξεκόλλαγε... (εννοείται εχω κάνει 5-6 επανεκκινήσεις).

Any ideas???????

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνέχεια κάνα αναζήτηση σήματος... Μήπως να το πάω για service?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε πολλούς το κάνει (κλασσική ποιότητα συναρμολογισης της lg) δεν ακουμπάνε τα δοντάκια στην κεραία θέλεις άνοιγμα και fixarisma τα antenna pins

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα!!! Καλη χρονια!!!!! Είναι κανα τρίωρο τώρα που όταν πατάω να ανοίξω την κάμερα δεν ανοιγει την εφαρμογή και γράφει "δυστυχώς η κάμερα έχει σταματήσει". Μου το έβγαζε και σε άλλες εφαρμογές αλλά μετά απο λίγη ώρα ξεκόλλαγε... (εννοείται εχω κάνει 5-6 επανεκκινήσεις).

Any ideas???????

 

Μάλλον πρέπει να δοκιμάσεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου βρε παιδιά αξιζει να πάω με LG UP στην Ισπανικη 20c?

Μετά θα παίρνει OTA ή παπαλα επείδη του έβαλα άλλη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να δοκιμάσεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Δυστυχώς ουτε αυτο... Η κάμερα σαν κάμερα δουλεύει και με άλλη εφαρμογη και σε messenger viber qrscanner απλά η built in εφαρμογή με βόλεψε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!

Αν κάποιος γνωρίζει θα εκτιμούσα μια διευκρίνιση για την αγορά του g5 απο σαιτ του εξωτερικού. Έχω βρει τη συσκευή απο το αλι εξπρες στα 295 δολάρια, με παράδοση 25-35 μερες. ενώ αντίστοιχα σκρουτζομάγαζα το έχουν στα 470 ευρώ.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: τεχνικά η συσκευή είναι η ίδια; (εγω διαβάζω τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά) ή μήπως υπάρχει κάποια διαφορά στο λειτουργικό; εκεί όπου το βρήκα, έχει επιλογή απο 5 εκδόσεις. us, korea, μια έκδοση με dual σιμ και την H850 EU version, αν πάρω την europe version θα έχει μέσα ελληνικά;

Θα κάνει κανονικά τα updates κτλ; αυτό δεν γνωρίζω, αν είναι official rom ή κάποια custom δική τους. Αυτή την απορία αν μπορούσε να μου λύσει κάποιος, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

υγ1: απο το νήμα εδω που διάβασα όσο πιο αναλυτικά μπορούσα, τα μόνα προβλήματα έχουν να κάνουν με τη κάμερα στη νυχτερινή λήψη (το οποίο οφείλεται τελικά στο τζαμάκι) και την μπαταρία, που δεν ισχύει για όλους, οπότε ίσως πρόκειται για συγκεκριμένη παρτίδα, (είχα συναντήσει αντίστοιχο πρόβλημα και εγώ σε άλλη συσκευή)

υγ2: μεταξύ του lg g5 (αν τελικά είναι official η rom απ το σαιτ του εξωτερικου στα 295 δολάρια - γιατί δε μπορώ να φτάσω 470) και του huawei P9 (τώρα είναι στα 400 ευρώ - πολύ οριακά είμαι και εδώ, απο θέμα τιμής, δυστυχώς) ποιο θα προτιμούσατε; μεταξύ των 2 είμαι και τώρα ψάχνω τιμές και απο που θα παραγγείλω όποιο τελικά καταλήξω. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!

Αν κάποιος γνωρίζει θα εκτιμούσα μια διευκρίνιση για την αγορά του g5 απο σαιτ του εξωτερικού. Έχω βρει τη συσκευή απο το αλι εξπρες στα 295 δολάρια, με παράδοση 25-35 μερες. ενώ αντίστοιχα σκρουτζομάγαζα το έχουν στα 470 ευρώ.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: τεχνικά η συσκευή είναι η ίδια; (εγω διαβάζω τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά) ή μήπως υπάρχει κάποια διαφορά στο λειτουργικό; εκεί όπου το βρήκα, έχει επιλογή απο 5 εκδόσεις. us, korea, μια έκδοση με dual σιμ και την H850 EU version, αν πάρω την europe version θα έχει μέσα ελληνικά;

Θα κάνει κανονικά τα updates κτλ; αυτό δεν γνωρίζω, αν είναι official rom ή κάποια custom δική τους. Αυτή την απορία αν μπορούσε να μου λύσει κάποιος, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

υγ1: απο το νήμα εδω που διάβασα όσο πιο αναλυτικά μπορούσα, τα μόνα προβλήματα έχουν να κάνουν με τη κάμερα στη νυχτερινή λήψη (το οποίο οφείλεται τελικά στο τζαμάκι) και την μπαταρία, που δεν ισχύει για όλους, οπότε ίσως πρόκειται για συγκεκριμένη παρτίδα, (είχα συναντήσει αντίστοιχο πρόβλημα και εγώ σε άλλη συσκευή)

υγ2: μεταξύ του lg g5 (αν τελικά είναι official η rom απ το σαιτ του εξωτερικου στα 295 δολάρια - γιατί δε μπορώ να φτάσω 470) και του huawei P9 (τώρα είναι στα 400 ευρώ - πολύ οριακά είμαι και εδώ, απο θέμα τιμής, δυστυχώς) ποιο θα προτιμούσατε; μεταξύ των 2 είμαι και τώρα ψάχνω τιμές και απο που θα παραγγείλω όποιο τελικά καταλήξω. Ευχαριστώ!!

 

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία. Αναφορικά με μπαταρία, επειδή και εγώ είχα θέμα μετά την αναβάθμιση σε nougat, μετά από 5-6 μέρες έστρωσε. Ποτέ δεν ήταν το δυνατό σημείο του τηλεφώνου αλλά πάντα εξαρτάται και την χρήση που κάνεις. Αναφορικά με το p9, το p9 σίγουρα υστερεί σε επεξεργαστή και γραφικά (δεν είναι μέτριο αλλά πάντα σε σύγκριση με το g5- το έχω δουλέψει το p9 για λίγο καιρό) και υστερεί και σε video. Σε φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλό αλλά μεταξύ αυτού και του g5 προτίμησα lg γιατί έχοντας περάσει από όλες τις ναυαρχίδες τους ξέρω ότι δεν κολλάνε σε τίποτα και μου άρεσε πολύ ο wide φακός. Για τα μοντέλα που ανέφερες στην αρχή καλύτερα ας σου απαντήσει κάποιος που τα ξέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To θέμα είναι ότι αγορά συσκευής από Κίνα συνεπάγεται και παντελής έλλειψη εγγύησης στη χώρα μας και στην Ευρώπη γενικότερα. Το θεωρώ μεγάλο μείον αυτό, ακόμα και σε αυτή τη διαφορά τιμής. Επίσης φοβάμαι ότι το Aliexpress δεν έχει natively ευρωπαϊκές συσκευές και περνάει την εκάστοτε rom που ζητάει ο πελάτης. Θεωρώ πως είναι προτιμότερο ο φίλος να αγοράσει ένα μεταχειρισμένο ευρωπαϊκό από τις αγγελίες το οποίο θα έχει και κανονικά εγγύηση εδώ.

 

Όσον αφορά τη σύγκριση συσκευών προτείνεται να μη βγούμε off topic στο παρόν θέμα και καλύτερα να απευθυνθεί στο σωστό μέρος για τέτοιες ερωτήσεις όπου θα πάρει και τις ανάλογες απαντήσεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας να μου απαντήσετε, αυτό που είπε ο athanaso77 θέλω να εξακριβώσω και θα το παραγγείλω το τηλέφωνο, (γιατί μεταξύ μας το έχω καψουρευτεί) και ας μην έχει εγγύηση.

Απλά αν βρεθεί κάποιος που να το έχει παραγγείλει και γνωρίζει αν έχει natively ευρωπαική , αντί να του περνάνε custom rom, θα το παράγγελνα σήμερα.

 

οσον αφορά για μεταχειρισμένο, εκτός απο γνωστό, να είμαι ειλικρινής φοβάμαι να αγοράσω συσκευή, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα που δεν ανακαλύψω επι της συναλλαγής. (για παράδειγμα έχω ένα iphone 5s που όταν είναι στην αναμονή σε 3 ώρες πεφτει απο το 100 στο 0 η μπαταρία, έχω αλλάξει μπαταρία και το έχω ψάξει το θέμα και είναι απο τη μητρική το πρόβλημα, τέλος πάντων αλλού θέλω να καταλήξω, αν θέλω το πουλάω το τηλέφωνο άνετα και μετά άντε βρες με, αλλά φυσικά δε θα το έκανα ποτέ, το έχω σε ενα συρτάρι και κάθεται)

 

Ευχαριστώ και πάλι παίδες, είστε πηγή γνώσης και βοήθειας για το θέμα..πρέπει να βρω τρόπο να αποκτήσω το κινητό!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα της εγγύησης μην το υποτιμάς τόσο πολύ, μη ξεχνάς ότι μιλάμε για LG χωρίς ωστόσο να υπονοώ την ύπαρξη σοβαρών προβλημάτων όπως είδαμε στο G4 αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αθανασό . για να ευθυμήσουμε και λίγο .. όταν το καψουρευτείς το μωράκι.. και είναι όπως το θες, καμιά φορά σκέφτεσαι.. μήπως σου την κάνει , αλλά αυτό δε σε σταματάει.. ξέρεις πως πάνε αυτά.. χαχαχαχα μετά αν στη κάνει βέβαι.. καρράς και ουίσκια... χαχχαχα κάπως έτσι ... και ελπίζω να μην ακούω καρρά και μετά την αγορά!!! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν θα βρεις μια συσκευή μεταχειρισμενη η οποία συνοδεύεται από παραστατικο αγοράς δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα από Θέμα κάποιας βλάβης!!!

Απλά ο χρόνος που θα ξοδέψεις στο πήγαινε/έλα procodia.

 

Θα συμφωνήσω πάραυτα με το σχόλιο του Γιάννη για το θέμα εγγύησης!! ;)

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε αθανασό . για να ευθυμήσουμε και λίγο .. όταν το καψουρευτείς το μωράκι.. και είναι όπως το θες, καμιά φορά σκέφτεσαι.. μήπως σου την κάνει , αλλά αυτό δε σε σταματάει.. ξέρεις πως πάνε αυτά.. χαχαχαχα μετά αν στη κάνει βέβαι.. καρράς και ουίσκια... χαχχαχα κάπως έτσι ... και ελπίζω να μην ακούω καρρά και μετά την αγορά!!! :lol::lol::lol:

 

Δεν διαφωνώ... εξάλλου και από Ελλάδα το ίδιο "μωρό" θα πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερώσω και εσάς, έστειλα μειλ σε πολλούς πωλητές του αλι εξπρες για το τηλέφωνο και ρωτούσα συγκεκριμένα πράγματα για να δω και αυτοί τι θα μου απαντούσαν, πέρα απο το οτι το τηλέφωνο είναι refurbished (επιδιορθωμένο δηλαδή απο original συσκευή με βλάβη) που οκ αυτό το γνώριζα το αναγράφουν, για εγγύηση ή για τη ρομ δεν απάντησε κανείς.

Ελληνικά έχει μέσα στο μενού στην ευρωπαική έκδοση , αλλά ποιός ξέρει με πόσα bugs. Πέρα απο αυτό μίλησα και σε κάποια φόρουμς του εξωτερικού και διαπίστωσα οτι υπήρχαν και περιστατικά με συμβατά ανταλλακτικά μέσα στις συσκευές, αλλά όχι πάντα τα "μαμίσια" και αρκετοί είχαν μπρικάρει τα τηλέφωνα τους όταν πήγαιναν να περάσουν μια νέα ρομ (όχι απο δικό τους λάθος - εξηγούσαν αναλυτικά και με φωτογραφίες μέσα απο τη συσκευή ανοιγμένη ποιο ανταλλακτικό είχε λάθος κωδικούς κτλ)

 

Για να μη μακρυγορώ άλλο , οι γνώσεις μου είναι μικρές για να ασχοληθώ τόσο πολύ με αυτή τη περίπτωση, αν ήμουν προγραμματιστής και είχα και ένα μικρό ποσό για να χαλάσω για πειραματισμό, ίσως την έπαιρνα τη συσκευη στα 280ευρώ. Τώρα δε θα το κάνω, είναι καλό τυράκι η τιμή , αλλά δυστυχώς υπάρχει και η φάκα απο πίσω. θα περιμένω μήπως πέσει κάποια στιγμή κοντά στα 300 σε κάποιο σκρουτζομάγαζο σε λίγους μήνες γιατί και μεταχειρισμένα που κοίταξα οι τιμές είναι στα 370 περίπου. Αυτά απο εμένα, έτσι απλα για να ενημερώσω λίγο και εδώ το νήμα για το συγκεκριμένο θέμα, επειδή ίσως να δουν και άλλοι αυτή τη τιμή αν γκουγκλάρουν και μπουν σε πειρασμό.

 

Να στε καλά παίδες και ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, ίσως τα ξαναπούμε :wink: Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία!!!

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο ανταπτορα απ αυτόν

ειχα αγορασει απο mediamarkt εναν αντιστοιχο της trust στα 49 ευρω και επαιζε τελεια. Φορτιε τοκινητο, ειχα συνδεση μεσω hdmi και οτι συσκευη συνδεα στο usb την διαβαζε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο ανταπτορα απ αυτόν

 

Φίλε μ επειδή ψάχνω ανταπτορα για να παίζω ταινίες στην TV φορτίζει ταυτόχρονα το κινητό; Ή θέλε αποκλειστικά slimport?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μ επειδή ψάχνω ανταπτορα για να παίζω ταινίες στην TV φορτίζει ταυτόχρονα το κινητό; Ή θέλε αποκλειστικά slimport?

 

το πρωί το παρήγγειλα και θα είναι σε κανα μήνα εδώ αν ξέρει ας απαντήσει κάποιος άλλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...