Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε την εφαρμογή Pixeltest απο το store και βάλε γκρι φόντο.

Αποκλείεται να μην δεν έχεις έστω και λίγο retention..

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασε την εφαρμογή Pixeltest απο το store και βάλε γκρι φόντο.

Αποκλείεται να μην δεν έχεις έστω και λίγο retention..

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Μόλις το έβαλα, έχει δύο αποχρώσεις γκρί, άσπρο μαύρο κλπ. Δεν βλέπω κάτι σε κανένα χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά αφότου δουλέψεις το κινητό.Να έχει περάσει δηλαδή κάνα μισάωρο με ανοιχτή οθόνη.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μου ενεργοποίησε το google nearby και μου ξεζουμιζε την μπαταρία. Μόλις το απενεργοποίησα η μπαταρία πάγωσε όπως πρίν.Το ui έγινε πιο ωραίο αλλά έχει κάποια απειοελαχιστα lag. Προσωπικά μου αρέσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ συγγνώμη για την ερώτηση αν έχει επαναληφθεί.

Βλέπω σε κάποια σχόλια που λένε κάποια μέλη για τις σειρές των κινητών. π.χ 605, 606

Που μπορούμε να το δούμε αυτό? Έχει κάποια σημασία κ είναι κάποια παρτίδα καλύτερη απο την άλλη?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα σας. Πέρα από την εγκατάσταση της nougat και την ρύθμιση για να εμφανιστεί ο κλασσικός app drawer τι άλλες χρήσιμες ρυθμίσεις να κάνω? Για παράδειγμα πριν αναφέρθηκε για το google nearby που καταναλώνει αρκετά. Υπάρχει τίποτε άλλο να κάνω ώστε να βελτιωθεί η εμπειρία χρήσης?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά αφότου δουλέψεις το κινητό.Να έχει περάσει δηλαδή κάνα μισάωρο με ανοιχτή οθόνη.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Κι αν δεν το κάνει με κανά μισάωρο ανοιχτή οθόνη να το δοκιμάσω με κανά δωδεκάωρο μέχρι να το κάνει; Μου λες να ψάξω να βρω τρόπο να κάνει κάτι που δεν κάνει; Το κινητό ειδικά το βράδυ πριν κοιμηθώ είναι 1+ ώρα ανοιχτό πάντα και δεν έχω δει κάτι. Άν το κάνει κατά την χρήση δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να το πω πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν το κάνει με κανά μισάωρο ανοιχτή οθόνη να το δοκιμάσω με κανά δωδεκάωρο μέχρι να το κάνει; Μου λες να ψάξω να βρω τρόπο να κάνει κάτι που δεν κάνει; Το κινητό ειδικά το βράδυ πριν κοιμηθώ είναι 1+ ώρα ανοιχτό πάντα και δεν έχω δει κάτι. Άν το κάνει κατά την χρήση δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να το πω πάντως :)

Συνήθως το κάνει όταν έχεις την οθόνη ανοιχτή πολύ ώρα και αφήνει μια σκιά απο τα εικονίδια στην πάνω μπάρα (μπαταρία ώρα κλπ) η όταν έχεις μια εφαρμογή πολύ ώρα αφήνει σκιές απο την εφαρμογή -παιχνίδι

στο δικό μου το κάνει αλλά δεν είναι ενοχλητικό

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα παιδιά κ συγγνώμη για την ερώτηση αν έχει επαναληφθεί.

Βλέπω σε κάποια σχόλια που λένε κάποια μέλη για τις σειρές των κινητών. π.χ 605, 606

Που μπορούμε να το δούμε αυτό? Έχει κάποια σημασία κ είναι κάποια παρτίδα καλύτερη απο την άλλη?

Ευχαριστώ.

 

Κατεβασε το lg phone from απο το playstore

!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην g5 παρέα. Και εμένα ήρθε ota σε g5 σειρά 605 ελληνικό. Παραξενεύτηκα όμως γιατί όταν το σύνδεσα στο pc μέσω bridge μου έγραφε για 2 update από 2,5 gb το καθένα.

 

Και γω την ιδια απορια εχω..γιατι με bridge είναι 2.5 gb kai ota ειναι 1.5?

!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω την ιδια απορια εχω..γιατι με bridge είναι 2.5 gb kai ota ειναι 1.5?

Στο ένα πάει με patching στο άλλο πάει με full rewrite of firmware

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω και έκανα χθες το βράδυ την εγκατάσταση. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε hard reset για κάποιο λόγο ή να το αφήσω όπως έχει;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω και έκανα χθες το βράδυ την εγκατάσταση. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε hard reset για κάποιο λόγο ή να το αφήσω όπως έχει;

 

Καλημέρα φίλε μου, σε εμένα δεν κάθησε καλά μετά την εγκατάσταση και έκανα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο από την αρχή, δεύτερη εβδομάδα τώρα και δουλεύει υποδειγματικά:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, σε εμένα δεν κάθησε καλά μετά την εγκατάσταση και έκανα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο από την αρχή, δεύτερη εβδομάδα τώρα και δουλεύει υποδειγματικά:)

Ευχαριστώ για την απάντηση.Δηλαδή δεν θέλει σονι και καλά επαναφορά,μονο εαν παρουσιαστεί πρόβλημα ή όπως λες εαν δεν κάτσει καλά.

Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι,δεν είμαι και έμπειρος βέβαια σε αυτά,αλλά θα το δώ και στην πορεία.

Από μπαταρία πως το βλέπετε; Ειχα απενεργοποιήσει το on displays και τώρα το ενεργοποίησα και θα το παρακολουθώ να δω την αυτονομία του...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση είδα κάποια κολλήματα στην χρήση και γι'αυτό προχώρησα σε επαναφορά, εαν δεν βλέπεις κάποια διαφορά το αφήνεις έτσι και το παρακολουθείς, μπαταρία στα ίδια επίπεδα με πρίν πιστεύω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ,ευχαριστώ και πάλι.Καλές γιορτές με υγεία..

 

Επίσης φίλε μου :) καλοδουλευτο το θηρίο:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους της παρέας και καλές γιορτές!!

 

Χθες έκανα και εγω την εγκατάσταση της nougat μέσω ota , με κάποιο διασταγμό είναι αλήθεια , καθώς το πρώτο feedback δεν ήταν στο σύνολο του θετικό , με βάση το όσα είχα διαβάσει και εδώ.

Πρώτη ημέρα χρήσης με nougat , όλα δείχνουν να κυλούν άψογα ( έκανα και ένα factory reset εξαρχής ).

 

Η ουσιαστικότερη αλλαγή ( πέραν των όποιων ενημερώσεων ασφαλείας ) είναι αισθητικής φύσεως και οπωσδήποτε καλοδεχούμενη.Η πρώτη "επίγευση" απο την νεα αισθητική της διεπαφής , είναι άριστη!

Σωστές επιλογές χρωμάτων λιγότερων κουραστικων για τα μάτια ενω και τα πιο μικρά εικονίδια χαρίζουν συνολικά μια πιο premium εικόνα στο ui της lg.

 

Δεν παρατήρησα καποια bugs ή lags.Η δε αυτονομία της μπαταρίας δείχνει στα ίδια επίπεδα , ισως και λίγο βελτιωμένη , επ'αυτού oμως επιφυλάσσομαι για ασφαλέστερα συμπεράσματα εν καιρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω και έκανα χθες το βράδυ την εγκατάσταση. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε hard reset για κάποιο λόγο ή να το αφήσω όπως έχει;

Το σωστό είναι να γίνει(για lg μιλάμε εδώ)

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμενες φωτογραφιες τοπιων,που τραβαω μερα, παρατηρω "θορυβο" στον ουρανο.Επισης στις νυχτερινες,στα φωτεινα σημεια(οταν υπαρχουν) τα κανει ακομα πιο φωτεινα με αποτελεσμα να "καιει" τις λεπτομερειες.Ειναι φυσιολογικο για τετοια καμερα?Το εχετε παρατηρησει κανεις άλλος κι αν ναι υπαρχει κανενας τροπος να εξαληφθει αυτο??Ευχαριστω Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

...Επισης στις νυχτερινες,στα φωτεινα σημεια(οταν υπαρχουν) τα κανει ακομα πιο φωτεινα με αποτελεσμα να "καιει" τις λεπτομερειες.Ειναι φυσιολογικο για τετοια καμερα?Το εχετε παρατηρησει κιανεις άλλος κι αν ναι υπαρχει κανενας τροπος να εξαληφθει αυτο??Ευχαριστω

Και εγώ το διαπιστώνω αυτό -σε σημείο που αναρωτιώμουν αν είχε πρόβλημα η συσκευή.

Επειδή χρειάστηκε να αλλάξω οθόνη, ζήτησα να εξετάσουν και την κάμερα.

Απλώς μου άλλαξαν το τζαμάκι μπροστά από τους αισθητήρες.

Κατέληξα λοιπόν στο συμπέρασμα ότι το φαινόμενο είναι "κανονικό".

Οταν όμως βλέπω στο thread για την καλύτερη κάμερα πώς αποδίδουν τα φωτεινά σημεία στις νυχτερινές φωτογραφίες άλλα κορυφαία camera phones, διαπιστώνω σαφή υστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους της παρέας και καλές γιορτές!!

 

Χθες έκανα και εγω την εγκατάσταση της nougat μέσω ota , με κάποιο διασταγμό είναι αλήθεια , καθώς το πρώτο feedback δεν ήταν στο σύνολο του θετικό , με βάση το όσα είχα διαβάσει και εδώ.

Πρώτη ημέρα χρήσης με nougat , όλα δείχνουν να κυλούν άψογα ( έκανα και ένα factory reset εξαρχής ).

 

Η ουσιαστικότερη αλλαγή ( πέραν των όποιων ενημερώσεων ασφαλείας ) είναι αισθητικής φύσεως και οπωσδήποτε καλοδεχούμενη.Η πρώτη "επίγευση" απο την νεα αισθητική της διεπαφής , είναι άριστη!

Σωστές επιλογές χρωμάτων λιγότερων κουραστικων για τα μάτια ενω και τα πιο μικρά εικονίδια χαρίζουν συνολικά μια πιο premium εικόνα στο ui της lg.

 

Δεν παρατήρησα καποια bugs ή lags.Η δε αυτονομία της μπαταρίας δείχνει στα ίδια επίπεδα , ισως και λίγο βελτιωμένη , επ'αυτού oμως επιφυλάσσομαι για ασφαλέστερα συμπεράσματα εν καιρω.

 

Μέσω ότα ποτέ να μη δισταζεις 1 στο μυριο και δεν χρειάζεται σκληρό μηδενισμό.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

η έκδοση SE είναι σε πολύ καλή τιμή πλεον (330) και το σκέφτομαι. Τα 3GB είναι αρκετά για το μέσο χρήστη του συγκεκριμένου κινητού; Μέχρι τώρα είχα Nexus kai Moto που ήταν near stock android και ακόμα και 2 ήταν μία χαρά για αυτό ρωτάω. Από ότι κατάλαβα η διαφορά με το απλό μοντέλο είναι στη RAM και τον επεξεργαστή, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το se έχει τον snapdragon 652 και κατά την γνώμη δεν αξίζει τα 330 ευρώ..

Καλύτερα πάρε ένα g5 μεταχείρισμενο 1-2 μηνών στα ίδια χρήματα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το se έχει τον snapdragon 652 και κατά την γνώμη δεν αξίζει τα 330 ευρώ..

Καλύτερα πάρε ένα g5 μεταχείρισμενο 1-2 μηνών στα ίδια χρήματα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν ήξερα ότι έχουν τόση μεγάλη διαφορά οι δύο επεξεργαστές. Μεταχειρισμένα γενικά δε παίρνω εύκολα και θεώρησα ότι τα 330 είναι καλή τιμή για αυτά που προσφέρει συγκριτικά με άλλα που κοιτούσα (Huawei P9 lite, Moto 4G plus κυρίως).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...