Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φαινόμενο η συσκευή να χανει σε τυχαια χρονική στιγμη το σήμα τελείως, και να κάνει αναζήτηση (φαίνεται και στο εικονίδιο με τα κινουμενα βελη) μέχρι να κανεις επανεκκίνηση η προφιλ πτήσης on και off , συμβαίνει σε κανέναν;

 

Είναι κάτι που στη τυχη κάνει ανα διαστήματα και το G4 (τουλάχιστον πριν ένα χρόνο που το ειχε ο αδερφός μου).

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θυμάμαι, τώρα που το συζητάτε, ότι όταν είχα το G3 και τότε παροχο ΚΟΚΟΤΕ, μου το έκανε και μένα σε σημεία που είχε μηδαμινο σήμα.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι, τώρα που το συζητάτε, ότι όταν είχα το G3 και τότε παροχο ΚΟΚΟΤΕ, μου το έκανε και μένα σε σημεία που είχε μηδαμινο σήμα.....

Εμένα το έκανε και στα g3, g4, v10

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα πολλές φορές φταίει ή εταιρεία για το σήμα και κάτι κουλά μην πιστεύετε τις διαφημίσεις τους ,οποτε πρώτα σκέφτεστε αυτό και μετά αν φταίει το τηλέφωνο.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα πολλές φορές φταίει ή εταιρεία για το σήμα και κάτι κουλά μην πιστεύετε τις διαφημίσεις τους ,οποτε πρώτα σκέφτεστε αυτό και μετά αν φταίει το τηλέφωνο.:)

Εγώ το έχω εμπεδωσει καιρό δεδομένου ότι και στο nexus 6 που είναι τελείως άλλη εταιρεία και όχι απλά άλλη συσκευή της ίδιας εταιρείας μου έκανε τα ίδια

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω, πάντα είχα. Εχω εμπειρία από 12 smartphones, και το συγκεκριμένο, κ τα G4, G5 είναι τα μόνα για τα οποία θυμάμαι τέτοιο θέμα. Ισως είναι πιο ευαίσθητα σε προβλήματα δικτύου απο αλλα.

 

Nexus 6 δεν είχα, αλλα ίσως ειναι και αυτό στη λίστα, ισως ήταν και θεμα τυχης που δε παρατήρησα κάτι στα υπόλοιπα. Βλέποντας στο ίντερνετ, σε εταιρεις κινητής αλλων χωρων, το ίδιο έχει συμβεί και σε iPhone 5, 5s, 6.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Χθες έπρεπε να το πάρεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το διάβασες αυτό που γράφεις για boot loo :eek:

Αν θες να βάλεις πάνω από 300 εφαρμογές (με μέσω όρο τα 100mb ανά εφαρμογή) εεε ναι δε σου φτάνουν τα 32gb....

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Διάβασα ότι η οθόνη αφήνει ίχνος από προηγούμενη εφαρμογή για κάποια λεπτά και μετά φεύγει.Έγραφε οτι δεν το αναγνωρίζει ως βλάβη η εταιρεία. Είναι όντως ετσι; Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι η οθόνη αφήνει ίχνος από προηγούμενη εφαρμογή για κάποια λεπτά και μετά φεύγει.Έγραφε οτι δεν το αναγνωρίζει ως βλάβη η εταιρεία. Είναι όντως ετσι;

Ναι γιατί και καινούργια οθόνη να βάλεις πάλι θα στο εμφανίσει.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι η οθόνη αφήνει ίχνος από προηγούμενη εφαρμογή για κάποια λεπτά και μετά φεύγει.Έγραφε οτι δεν το αναγνωρίζει ως βλάβη η εταιρεία. Είναι όντως ετσι;

Κι εγώ έχω διαβάσει μια δυο αναφορές για image rentention. Δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα, αλλά και να συμβεί εφόσον φεύγει σε λίγα δευτερόλεπτα (όχι λεπτά) δεν νομίζω να με ενοχλήσει.

Κάποτε η LG το αναγνώριζε σαν βλάβη, όμως τον τελευταίο καιρό (πάλι από αναφορές που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ) δεν το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο αρκετες μερες συμβιωση με nougat ολα καλα και ωραια αλλα αυτη η μπαταρια εχει παρει πολυ την κατηφορα. Δεν στρωνει με τιποτα. Πολυ drain. Ελπιζω να βγαλουν κανα update συντομα γιατι δεν μας βλεπω καλα.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω διαβάσει μια δυο αναφορές για image rentention. Δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα, αλλά και να συμβεί εφόσον φεύγει σε λίγα δευτερόλεπτα (όχι λεπτά) δεν νομίζω να με ενοχλήσει.

Κάποτε η LG το αναγνώριζε σαν βλάβη, όμως τον τελευταίο καιρό (πάλι από αναφορές που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ) δεν το αναγνωρίζει.

Έχουν το θράσος να μην το αναγνωρίζουν ως πρόβλημα ?? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν το θράσος να μην το αναγνωρίζουν ως πρόβλημα ?? :mad:

 

Οχι μονο δεν το αναγνωριζουν ως προβλημα,αλλα το δικαιολογουν σαν χαρακτηριστικο του συγκεκριμενου μοντελου!!!Ετυχε σε φιλο,που πηγε στην Procordia να αναφερει το συγκεκριμενο...:blink::lol::wacko:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικο ε? Δηλαδή είναι στα συν της συσκευής? Χαχα.α ρε βουρδουλας που τους χρειάζεται...

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικο ε? Δηλαδή είναι στα συν της συσκευής? Χαχα.α ρε βουρδουλας που τους χρειάζεται...

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Ναι,κατι τετοιο αφησαν να εννοηθει και φυσικα δεν δεχθηκανε αλλαγη οθονης,μιας και κατα τα λεγομενα τους θα το ξαναπαρουσιαζε!!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ότι θα το ξαναπαρουσιασει είναι 100% σίγουρο.

Και στο g4 και στο v10 που μου άλλαξαν οθόνη για image retention σε 2 μήνες ξαναεβγαλε θέμα..

Και με πολύ ελαφριά χρήση ούτε πολύ φωτεινότητα ούτε να ζεστενεται τίποτα..

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ακρίβυνε .......... :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το image retention, απλα ζηστε μ αυτό. Δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, καλώς η κακώς ολοι θα το παρατηρήσουμε, απλα απόλαυστε τη συσκευή σας και το value for money που προσφέρει.. όσοι δε τη πλήρωσατε 600 plus ευρώ δηλαδή. Τώρα όσοι το κάνατε, τι να πω, δε κανεις τέτοιου είδους αγορές σε Android συσκευές, αν δεν έχεις μεγάλη οικονομική άνεση και δε ξέρεις πολύ καλα τι παίρνεις.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το image retention, απλα ζηστε μ αυτό. Δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, καλώς η κακώς ολοι θα το παρατηρήσουμε, απλα απόλαυστε τη συσκευή σας και το value for money που προσφέρει.. όσοι δε τη πλήρωσατε 600 plus ευρώ δηλαδή. Τώρα όσοι το κάνατε, τι να πω, δε κανεις τέτοιου είδους αγορές σε Android συσκευές, αν δεν έχεις μεγάλη οικονομική άνεση και δε ξέρεις πολύ καλα τι παίρνεις.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Φίλε έχεις πολύ λάθος!! Αυτό πρέπει να γίνουν πολλές καταγγελίες από χρήστες δεν είναι δυνατόν να λένε τέτοιο πράγμα και μεις να συνεχίζουμε να αγοράζουμε την συσκευή και να λέμε 'ε δεν πειράζει μωρέ δεν είναι και κάτι τραγικό ' μιλάμε για αθλιότητα από μεριά της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει σε καποιον εδω αλλαγη για το image retention του G5; Γιατι καπου διαβασα οτι δεν το αναγνωριζει το service ο λογος;

Σε G4 μου αλλαξανε την οθονη για image retension. Στο G5 το προβλημα σε εμενα ειναι αρκετα εντονο που αφηνει και σταμπα το πληκτρολογιο στην οθονη.

 

Εχει κανεις εμπειρια αν μπορω να κινηθω για να μου το φτιαξουν μεσω του καταστηματος που το αγορασα η μεσω συνηγορο του καταναλωτη;

Εχω σκεφτει να τον στειλω και στην χωρα εισαγωγης του θα μου του αλλαξουν εκει;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις πολύ λάθος!! Αυτό πρέπει να γίνουν πολλές καταγγελίες από χρήστες δεν είναι δυνατόν να λένε τέτοιο πράγμα και μεις να συνεχίζουμε να αγοράζουμε την συσκευή και να λέμε 'ε δεν πειράζει μωρέ δεν είναι και κάτι τραγικό ' μιλάμε για αθλιότητα από μεριά της εταιρείας

Το λάθος είναι λιγακι σχετικό φιλε μου. Απο τη πλευρά όπως το βλέπεις, ναι έχεις δίκιο. Δεν έπρεπε να συμβαίνει σύμφωνω, και έπρεπε να αναγνωρίζεται και να κατασκευάσουν οθονες για αλλαγη χωρίς το φαινόμενο - πρόβλημα.

Αυτό είναι μια ορθολογική αλήθεια που θα έπρεπε να σέβεται η LG.

 

Ας μπούμε όμως λίγο στο πραγματικό κόσμο και μια πιο ολιστική προσέγγιση. Η αγορα του Android τελευταία, έχει σακατευτεί. Τι εννοώ.

Κινέζικα brands με αδυναμα chips, προχειριές σε διάφορα θέματα οπως throttling η bugs, αναλόγως το καθένα, κυκλοφορούν με υψηλές τιμες (βλ. Huawei P9).

Εταιρείες μεγάλες όπως η Samsung κυκλοφορούν συσκευές με πληγείσα φήμη όπου τις αποσύρει (Note 7) ενώ οι ναυαρχίδες της δεν εχουν πλέον τις επιδόσεις που αρμόζουν στα χρήματα τους (S6,S7 mali gpu, φαίνεται σε εφαρμογές οπως το Google maps) , τα καλωδια φόρτισης (S6) οξειδώνονται με έντονη χρήση και θέλουν καθε λίγους μήνες αλλαγή, ενημερώσεις αργούν πολύ.

Εταιρείες με πραγματικά αξιόπιστες συσκευές όπως η ΗΤC έχουν τιμολογιακή πολιτική κοντά σε αυτή της Apple χωρις να έχουν το εκτόπισμα να το κάνουν (τιμες HTC 10, Pixel), εταιρείες όπως η Sony ειναι αξιόπιστες μεν, όμως δεν έχουμε σε ναυαρχίδες της καμερες ανταξιες των χρημάτων τους (ψαξτε ολη τη σειρά Z τις εμφανείς αδυναμίες της καμερας), ενώ οι τιμες δεν είναι παλι και πολύ φιλικές. Motorola Moto X style, Z πολυ αξιολογες συσκευές, όμως πάλι ακριβές για Android.

 

Και έρχομαι στον απλό ανθρωπάκο, που έχει μεν απαιτήσεις, δεν διαθέτει όμως μια περιουσία για ακριβό Android όπως τα παραπάνω, η Apple συσκευή. Φέτος. Το 2016. Διότι κάθε χρόνο η αφορά καλώς ή κακώς στο Android μεταβάλλεται και τα πράγματα οντας ρευστά, αλλάζουν.

 

Και βλέπει τα παραπάνω, βλέπει και το G5, με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Δεν έχει ορεξη για εμπαθειες, ψυχαναγκασμους, κοινωνικές ανησυχίες για τις εταιρείες και τη συμπεριφορά τους. Απλώς τις ανάγκες του. Δε θα το θεωρήσει, αυτή τη στιγμή, με τη τιμή που έχει και αυτά που προφέρει, πιθανότατα μια πολυ καλή επιλογή; Μήπως τελικά για αυτόν η εικόνα της LG δεν είναι και τόσο κακη τελικα;

Είναι αρκετοί που παραβλεπουμε το retention και το βλέπουμε έτσι. Δεν είναι πάντα παραγωγικό να βλέπουμε το δέντρο και να χάνουμε το δασος.

Είχα πολλες συσκευές, απο διάφορες εταιρείες, συμπεριλαμβανομένων των προαναφερθέντων, και ψάχνω πολύ το γενικό feedback και τον απόηχο στο χώρο. Αν τα συνειδητοποιήσεις όλα αυτά, τελικά δε θα κάτσεις μα τρώγεσαι, να βρίζεις την LG. Απλά η θα τη προτιμήσεις, η θα επιλέξεις κάτι αλλο. Μήπως ειναι πιο αποδοτικό κάτι τέτοιο για πολύ κόσμο;

 

Οποιος φυσικά δεν ανήκει στη παραπάνω κατηγορία, επειδή δεν είμαστε ολοι ίδιοι σε πολλα επίπεδα, εχει φυσικά το δικαίωμα και για καταγγελίες και για οτιδήποτε σχετικό. Απλώς δείχνω και μια άλλη πλευρά, καθώς πολλοί ψάχνοντας για συσκευή, βλέπουν και αυτές εδώ τις σελίδες για να δουν απόψεις και να έχουν μια εικόνα.

Αυτά :)

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξη;

Πόσοι από μας (γ' πληθυντικό) έχουν πάει στη αρμόδια υπηρεσία "Συνήγορο του καταναλωτή"...

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξη;

Πόσοι από μας (γ' πληθυντικό) έχουν πάει στη αρμόδια υπηρεσία "Συνήγορο του καταναλωτή"...

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Έχω καταφύγει προσωπικά, για ενίσχυση επιχειρημάτων, μαζι με τους νόμους που κατεγραψα, για επιστροφή χρημάτων (υπαναχωρηση συμβασης) για ελαττωματική συσκευή απο κατάστημα γνωστής αλυσίδας. Την οποία υπαναχώρηση και πέτυχα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...