Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντε μια εκκαθαριση δεδομενων απο τις ρυθμισεις το υπηρεσιες google play!η οθονη πρεπει να ειναι πρωτη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να στρώσει η μπαταρία θέλει κάποιες μέρες με την καινούρια Ρομ.

Εγώ είμαι στα ίδια επίπεδα, δεν είδα διαφορά.

Έκανα επαναφορά και πριν είχα 150+ εφαρμογές.

Όλες τις πέρασα από την αρχή..

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

 

καλα φιλε μου χαρα στο κουραγιο σου να περασεις 150 150?εφαρμογες απο την αρχη?τις χρησιμοποιεις ολες?ΑΥΤΑ δεν χρειαζονται με ΟΤΑ και δεν σβηνει και τιποτα απο τηλεφωνο δεν χρειαζεται.:):):rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακόμα Nougat. Αλλα θέλω να πώ κάτι που πιθανώς θα σας λύσει την απορία για τη μπαταρία μετα το update.

Και εμενα στην αρχή που πρωτοσεταρα το κινητό, το phone idle καταναλωσε για μια δυο μερες πολλη μπαταρια με αποτέλεσμα στο σύνολο να μη κρατάει πολύ. Με λίγη υπομονή θα σταματήσει να είναι top drainer το phone idle, μολις στρώσει η συσκευή πιστεύω. Περιμένετε λιγο λαι δώστε του χρόνο να δούμε.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα φιλε μου χαρα στο κουραγιο σου να περασεις 150 150?εφαρμογες απο την αρχη?τις χρησιμοποιεις ολες?ΑΥΤΑ δεν χρειαζονται με ΟΤΑ και δεν σβηνει και τιποτα απο τηλεφωνο δεν χρειαζεται.:):):rolleyes:

Καλημέρα. Χαχα. Τι να κάνω. Μια μια ναι. Προτίμησα να μην κανω backup.

Και με το lg Up δεν διαγραφτηκε τπτ αλλά σε τέτοια μεγάλη ενημέρωση το factory reset είναι μονόδρομος είτε έγινε η αναβάθμιση με ota είτε με lg bridge - up.

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω χρειάζεται λίγο χρόνο ο doze μετά την αναβάθμιση για να συντονιστει με την χρήση του καθένα. Ελπίζω να στρώσει γιατί προς το παρόν δεν μου αρέσουν αυτά που διαβάζω

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χαχα. Τι να κάνω. Μια μια ναι. Προτίμησα να μην κανω backup.

Και με το lg Up δεν διαγραφτηκε τπτ αλλά σε τέτοια μεγάλη ενημέρωση το factory reset είναι μονόδρομος είτε έγινε η αναβάθμιση με ota είτε με lg bridge - up.

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

 

ΝΑΙ δε διαφωνω, απλα η ΟΤΑ ειναι παντα μικροτερες και δεν πιανουν τοσο χωρο στο κινητο, και επειδη εγω μονο οτα κανω ποτε τιποτα αλλο δεν χρειαστηκε να σβησω η να ξαναπερασω τιποτα, ουτε να κανω εργοστασιακο μηδενισμο δεν χρειαζεται ΚΑΙ ολα δουλευουν ρολοι,σε ολα μου τα κινητα οχι μονο στο συγκεκριμενο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λίγο εκτός θέματος η ερώτηση, έχω το One Plus 3 αξίζει η μετάβαση στο G5; Θεωρώ ότι είναι τηλέφωνο με χαρακτήρα το G5 ενώ το ΟΡ3 το βλέπω με πόσους παρόμοιους ανταγωνιστές κινέζους με παραπλήσια specs...
Link to comment
Share on other sites

Eγω ημουν αναμεσα στο g5 και στο op3 αλλα προτιμησα g5 λογω αφαιρουμενης μπαταριας,υπερυθρες και το πιο σημαντικο sd card!!

 

Αμα δεν σε ενδιαφερει το πειραγμα και οι αλλαγες με ρομ κτλ για μενα πανε σε g5!

 

Επισης εχει και καλυτερη καμερα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω ημουν αναμεσα στο g5 και στο op3 αλλα προτιμησα g5 λογω αφαιρουμενης μπαταριας,υπερυθρες και το πιο σημαντικο sd card!!

 

Αμα δεν σε ενδιαφερει το πειραγμα και οι αλλαγες με ρομ κτλ για μενα πανε σε g5!

 

Επισης εχει και καλυτερη καμερα!

 

Ευχαριστώ πολύ, μάλλον λοιπόν θα το προτιμήσω. Έτσι για την ιστορία απλά, η ποιότητα ήχου είναι αυτή που γράφει στο gsmarena δηλ. πολύ καλή αλλά με χαμηλή ένταση;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ καλη η ποιοτητα ηχουν απο και απο τα ακουστικα και απο το ηχειο του!Η ενταση ειναι ικανοποιητικη!! :)

 

Για μενα αμα μπορεις παρε πρωτα το 5αρι και μετα δωσε το oneplus μηπως και δεν σε ικανοποιησει.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ καλη η ποιοτητα ηχουν απο και απο τα ακουστικα και απο το ηχειο του!Η ενταση ειναι ικανοποιητικη!! :)

 

Για μενα αμα μπορεις παρε πρωτα το 5αρι και μετα δωσε το oneplus μηπως και δεν σε ικανοποιησει.

Δυστυχώς δεν έχω αυτή την δυνατότητα θα ''παίξει'' τράμπα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λίγο εκτός θέματος η ερώτηση, έχω το One Plus 3 αξίζει η μετάβαση στο G5; Θεωρώ ότι είναι τηλέφωνο με χαρακτήρα το G5 ενώ το ΟΡ3 το βλέπω με πόσους παρόμοιους ανταγωνιστές κινέζους με παραπλήσια specs...

 

Κοίτα αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο ή αφαιρούμενη ,και επιμενεις κινέζικα πάρε το ZTE AXON 7

Και μετά το g5.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο ή αφαιρούμενη ,και επιμενεις κινέζικα πάρε το ZTE AXON 7

Και μετά το g5.

Όχι δεν είμαι φίλος του Κινέζου, απλά ήθελα να δω το flagship killer. Τα έχω πάρει κρανίο με τους....καλούς κινέζους που χαντακώσανε σε 6 μήνες την τιμή του για να βγάλουν μια σαχλαμάρα που το ονόμασαν αναβάθμιση. Και όσοι σκάσανε ένα σκασμό λεφτά να το αγοράσουν, μένουν με τη.... συσκευή στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει την αντίθετη ανταλλαγή δεν θέλω να βγω off topic αν θες άνοιξε νήμα να σου πω την άποψη μου εγώ και πολλοί άλλοι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι με την 7ρα ειναι 1 κλικ πιο αργο το κινητό.

Ειναι η ιδέα μου;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.μια ερωτηση.μπορω να αλλαξω καπως το μενου με τα εικονιδια κ να το κανω οπως ηταν παλιοτερα..δηλ να μπαινω στο μενου να τα βλεπω κ να μην ειναι στην αρχικη οθονη..ευχαριστώ Edited by Tolino80
!!!
Link to comment
Share on other sites

Τις ενημερώσεις που βγάζει το bridge τις κάνατε και τις δύο???

 

Edit : βασικά μου έβγαζε δύο έκανε την μία και τώρα δεν βγάζει άλλη. Καλά κρασα! :cool:

 

V20a έχετε όλοι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα Τάκη. V20a ναι. Οπότε είσαι nougat. Όλα καλά. :)

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι με την 7ρα ειναι 1 κλικ πιο αργο το κινητό.

Ειναι η ιδέα μου;

 

Καθολου ιδεα σου... Και μιας και το τηλ εγινε λιγο πιο αργο, η μπαταρια φευγει πιο γρηγορα και απο ενα σουβλακι, ποιος ο λογος να μεινουμε στη Nougat ?? Απλα για να λεμε οτι εχουμε το τελευταιο λογισμικο ? μας εκαψε... να μας λειπει!

 

Γυρισα ηδη σε MM

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι με την 7ρα ειναι 1 κλικ πιο αργο το κινητό.

Ειναι η ιδέα μου;

 

Καθολου ιδεα σου... Και μιας και το τηλ εγινε λιγο πιο αργο, η μπαταρια φευγει πιο γρηγορα και απο ενα σουβλακι, ποιος ο λογος να μεινουμε στη Nougat ?? Απλα για να λεμε οτι εχουμε το τελευταιο λογισμικο ? μας εκαψε... να μας λειπει!

 

Γυρισα ηδη σε MM

Μην μου λέτε τέτοια...

Καλησπερα κ απο μενα.μια ερωτηση.μπορω να αλλαξω καπως το μενου με τα εικονιδια κ να το κανω οπως ηταν παλιοτερα..δηλ να μπαινω στο μενου να τα βλεπω κ να μην ειναι στην αρχικη οθονη..ευχαριστώ

Πήγαινε ρυθμίσεις - προβολή - αρχική οθόνη - επιλέξτε αρχική σελίδα - και επέλεξε αυτο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/41039dc11f3f9038c5c8262a4be32fdb.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όσοι λέτε ότι είναι πιο αργό να έχετε κάνει factory reset μετά την αναβάθμιση.

Σε μένα πάει σφαίρα ένα κλικ γρηγορότερα από πριν και η μπαταρία ειναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα.

 

Screenshot_2016_11_28_21_45_16.pngupload

 

Screenshot_2016_11_28_21_45_21.pngtemporary image hosting

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι με την 7ρα ειναι 1 κλικ πιο αργο το κινητό.

Ειναι η ιδέα μου;

 

Δεν έχει τον αέρα της marsmallow αλλα είναι ακόμα στη πρώτη έκδοση και σίγουρα θα βελτιωθεί.

Ας μου δίνει 147.000 στο antutu είναι λίγο βαρύτερη και κάποιες εφαρμογές αργουν ν ανοιξουν συγκριτκά με πρίν.

Θυμάμαι οταν αγόρασα το κινητό είχε την v10c που στη πορεια με τις αναβαθμίσεις βελτιώθηκε πολύ η απόδοση της συσκευής.

Πάντως απο μπαταρία μου πηγαίνει πολύ καλά

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν βλέπω γενικά να αργεί κάπου. Ίσως βέβαια να είναι νωρίς γιατί πριν λίγο την πέρασα. Και δεν έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων λόγω έλλειψης χρόνου αν θα κάνω θα κάνω πιθανότητα το σαββατοκύριακο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...