Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα έκανε το ίδιο 100 φορές και τράβαγα τις τρίχες μου.

Προσοχή στο βήμα 3 του οδηγού του συμφορουμίτη geo29. Εκεί γινόταν η "ζημιά".

Στο φάκελο LGUP\model\H850 πρέπει να αντικαταστήσεις το LGUP_H850.dll. Εγώ χρησιμοποίησα αυτό.

Υποθέτω είναι το ίδιο με εκείνο που δίνει ο geo29 στον οδηγό του.

 

Happy Nougat time!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια :) θα το δοκιμάσω και ελπίζω να πάρω το "γλυκάκι"

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναβάθμιση χτες μέσω LG Brigde...

Το ίδιο και σε μένα 2 updates (the same)..Κατέβασα τα 2.5GB και μετά έκανε μια χαρά τη διαδικασία.

Στην επιλογή Continue Update έκανα Cancel..αφού ήδη είχε περάσει η Nougat.

Μέτα ξανά ψάξιμο για το νεο update.. με μήνυμα ..You have the latest OS..(κάτι τέτοιο)

(Δεν χρειάζεται να την ξαναπερασεις..)

 

καλοφάγωτο το Nougat παίδες !!! :p:D

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έκανε το ίδιο 100 φορές και τράβαγα τις τρίχες μου.

Προσοχή στο βήμα 3 του οδηγού του συμφορουμίτη geo29. Εκεί γινόταν η "ζημιά".

Στο φάκελο LGUP\model\H850 πρέπει να αντικαταστήσεις το LGUP_H850.dll. Εγώ χρησιμοποίησα αυτό.

Υποθέτω είναι το ίδιο με εκείνο που δίνει ο geo29 στον οδηγό του.

 

Happy Nougat time!

 

τι διαφορετικό λέω από εσένα

image.jpg

image.jpg

 

 

 

edit

έχει δοκιμάσει κανένας την κάμερα του v10?

του δουλεύει κανονικά το βίντεο με νουγκατ....

σ έμενα είτε με fhd 30 η 60fps kai uhd 30 δεν δουλεύει

την έκανα απεγκατάσταση κι εγκατάσταση και μου ανοίγει την κάμερα του g5

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει τη Nougat, υπάρχει η επιλογή comfort view (ρυθμιση χρωματος που υπάρχει στο V20)?

 

Οχι,δεν εχει προστεθει τετοια επιλογη πουθενα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν εχει προστεθει τετοια επιλογη πουθενα...

 

Σ ευχαριστώ. Κρίμα, γιατί θα ήταν καλή προσθήκη εάν δε θέλει κανεις το DCI-P3 πρότυπο χρωμάτων που έχει επιλέξει η LG (που μπλεδίζει περισσότερο από το srgb)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ. Κρίμα, γιατί θα ήταν καλή προσθήκη εάν δε θέλει κανεις το DCI-P3 πρότυπο χρωμάτων που έχει επιλέξει η LG (που μπλεδίζει περισσότερο από το srgb)

 

Ναι,οντως κι εγω αυτο περιμενα σαν προσθηκη,αλλα μπα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, τσέκαρα πάλι τα βήματα και τις λεπτομέρειες και με πετάει έξω με το μήνυμα στην οθόνη, ίσως κάνω κάτι εγώ λάθος μιας και προανέφερα δεν τα πάω καλά με υπολογιστές, μακάρι να επέτρεπε το φόρουμ τα μπινελίκια γιατί θα έριχνα άπειρα με τις βλακείες της LG που μας ταλαιπωρεί και μπλέκουμε με πατέντες και χίλια δύο.

Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, τσέκαρα πάλι τα βήματα και τις λεπτομέρειες και με πετάει έξω με το μήνυμα στην οθόνη, ίσως κάνω κάτι εγώ λάθος μιας και προανέφερα δεν τα πάω καλά με υπολογιστές, μακάρι να επέτρεπε το φόρουμ τα μπινελίκια γιατί θα έριχνα άπειρα με τις βλακείες της LG που μας ταλαιπωρεί και μπλέκουμε με πατέντες και χίλια δύο.

Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)

 

 

που σου κολάι και τι μήνυμα σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

που σου κολάι και τι μήνυμα σου βγάζει?

 

Είναι ακριβώς αυτό που αναφέρεις στην σελίδα 190 και έχεις δώσει και εικόνα, γράφει 4% και βγάζει σφαλμα windows.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα. Αναβαθμισα και εγώ μέσω lg bridge. Έκανα reset και πέρασα ξανά τις εφαρμογές μου από το lg backup. Απο ταχύτητα πολύ καλό γενικά. Απλά έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει σχετικά εύκολα θερμοκρασία και η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα από πριν.. Στις πληροφορίες μπαταρίας είναι πάντα πρώτο "το τηλέφωνο είναι αδρανές" χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα.. Επίσης που και που κάποιες εφαρμογές μου κλείνουν και με ρωτάει αν θέλω να τους κάνω επανεκκίνηση.. Μήπως έπρεπε να κάνω καθαρό install τις εφαρμογές μου μια μια από το playstore? Έχετε παρατήσει παρόν θα θέματα; τι προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα. Αναβαθμισα και εγώ μέσω lg bridge. Έκανα reset και πέρασα ξανά τις εφαρμογές μου από το lg backup. Απο ταχύτητα πολύ καλό γενικά. Απλά έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει σχετικά εύκολα θερμοκρασία και η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα από πριν.. Στις πληροφορίες μπαταρίας είναι πάντα πρώτο "το τηλέφωνο είναι αδρανές" χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα.. Επίσης που και που κάποιες εφαρμογές μου κλείνουν και με ρωτάει αν θέλω να τους κάνω επανεκκίνηση.. Μήπως έπρεπε να κάνω καθαρό install τις εφαρμογές μου μια μια από το playstore? Έχετε παρατήσει παρόν θα θέματα; τι προτείνετε να κάνω;

 

 

Θα συμφωνησω στο οτι κατεβαζει μπαταρια νερακι και στο οτι "το τηλεφωνο ειναι αδρανες " ειναι παντα πρωτο.

 

Κατα τα αλλα πυραυλος κανονικος..

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα. Αναβαθμισα και εγώ μέσω lg bridge. Έκανα reset και πέρασα ξανά τις εφαρμογές μου από το lg backup. Απο ταχύτητα πολύ καλό γενικά. Απλά έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει σχετικά εύκολα θερμοκρασία και η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα από πριν.. Στις πληροφορίες μπαταρίας είναι πάντα πρώτο "το τηλέφωνο είναι αδρανές" χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα.. Επίσης που και που κάποιες εφαρμογές μου κλείνουν και με ρωτάει αν θέλω να τους κάνω επανεκκίνηση.. Μήπως έπρεπε να κάνω καθαρό install τις εφαρμογές μου μια μια από το playstore? Έχετε παρατήσει παρόν θα θέματα; τι προτείνετε να κάνω;

Γνώμη μου...

Περνάς καινούργιο λειτουργικό δεν κάνεις απλα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....

Καλο θα ηταν να βαλεις και της εφαρμογές απ την αρχη για να εγκατασταθούν σωστα.....

Οσο για θερμοκρασία και μπαταρία θα συμφωνήσω.....

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Για να στρώσει η μπαταρία θέλει κάποιες μέρες με την καινούρια Ρομ.

Εγώ είμαι στα ίδια επίπεδα, δεν είδα διαφορά.

Έκανα επαναφορά και πριν είχα 150+ εφαρμογές.

Όλες τις πέρασα από την αρχή..

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Συνδέουμε το τηλ μέσω καλωδίου στον υπολογιστή και ανοίγουμε το LG bridge και κάνει απλά αναβάθμιση μόνο του και σβήνει τα πάντα;
Link to comment
Share on other sites

Συνδέουμε το τηλ μέσω καλωδίου στον υπολογιστή και ανοίγουμε το LG bridge και κάνει απλά αναβάθμιση μόνο του και σβήνει τα πάντα;

 

Ετσι γινεται η αναβαθμιση,μετα πρεπει να κανεις επαναφορα τηλεφωνου και να σβησεις τα παντα,απο το μενου ρυθμισεις

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει με το nougat είναι ότι η εφαρμογή της κάμερας από xda developers για 60fps video λειτουργεί κανονικά αλλά δεν αποθηκεύει βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

1080p video στα 60 fps υποστιριζει πλεον και η μαμά κάμερα.

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/15dw5m9.png

 

Τι είναι το πρώτο παιδιά; 7 ώρες λέει ότι χρησιμοποιεί το τηλέφωνο και η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα... Νεράκι πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε εμένα.. Η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα χωρίς να κάνω ιδιαίτερη χρήση..

Σκέφτομαι να κάνω hard reset και να περάσω μια μια τις εφαρμογές από την αρχή χωρίς χρήση του back up..

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή τις πέρασα... Δεν είναι θέμα εφαρμογών, τσάμπα κάπως μη το κάνεις... Πεντακάθαρη εγκατάσταση έκανα... Μακάρι να βγει γρήγορα αναβάθμιση μπας και διορθωθεί η κατάσταση... Αν κάποιος δει κάτι και του έρθει αναβάθμιση παιδιά ας το πει να κινηθούμε ανάλογα...

 

Επίσης μια ερώτηση.. Μέσω LG Bridge οι αναβαθμίσεις έρχονται πρώτες;;; η το ίδιο με το OTA από το κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή τις πέρασα... Δεν είναι θέμα εφαρμογών, τσάμπα κάπως μη το κάνεις... Πεντακάθαρη εγκατάσταση έκανα... Μακάρι να βγει γρήγορα αναβάθμιση μπας και διορθωθεί η κατάσταση... Αν κάποιος δει κάτι και του έρθει αναβάθμιση παιδιά ας το πει να κινηθούμε ανάλογα...

 

Επίσης μια ερώτηση.. Μέσω LG Bridge οι αναβαθμίσεις έρχονται πρώτες;;; η το ίδιο με το OTA από το κινητό μας;

 

Στο Bridge ανεβαινουν πρωτα και μετα ΟΤΑ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε αν κάποιος δει κάτι μας ενημερώνει να τρέξουμε να κάνουμε αναβάθμιση γιατί είναι τραγική η κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία. Άψογη είναι όπως και στην marshmallow.

Μόνο WiFi 150+ εφαρμογές, Facebook, viber, Instagram κτλ και αυτόματη φωτεινότητα.

 

Screenshot_2016_11_27_23_45_26.pnggif image hosting

 

 

Screenshot_2016_11_27_23_45_30.pngimage upload no compression

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...