Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει να βγάλει κανείς πανόραμα σε πολύ σκοτεινό περιβάλλον ; Ββλέπετε τπτ περίεργο στα πλάγια με το φωτισμό;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος του κινητού απο την Τετάρτη που μας πέρασε και εγώ, ήρθα απο Note 5!

Γρήγορο, φοβερά ποιοτική κατασκευή, μπαταρία που διαρκεί παααααρα πολυ, κάμερα μια χαρά για τα δικά μου γούστα και φοβερή μπροστινή, μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.

Μου ξενίζει λίγο η απουσία πλέγματος εφαρμογών και τα σχετικά λίγα widgets που υπάρχουν...

Κατα τα αλλα όλα οκ!

Να το χαρείς Κωστη,καλως ηρθες,emui rules κατα τα αλλα,ομως υπαρχει και ο nova launcher με πολλες παραμετροποιησεις

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μου ξενίζει λίγο η απουσία πλέγματος εφαρμογών και τα σχετικά λίγα widgets που υπάρχουν...

 

Αν δεν μπορείς να το συνηθίσεις, μπορείς άνετα να βάλεις τον δικό σου launcher (nova πχ). Για μένα launcher και πληκτρολόγιο είναι τα 2 πρώτα προγράμματα που βάζω σε κάθε νέο μου κινητό.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Το launcher ειναι θεμα συνηθειας. Σε μερικες μερες εγω ουτε καν το σκεφτομουν...

Όντως κι εγώ τον συνήθισα,φτιάχνω φακέλλους και τακτοποιώ τις εφαρμογές έτσι.

Τώρα για το πληκτρολόγιο,είχα συνηθίσει της sony που είχε την επιλογή να έχεις και τους αριθμούς στην πάνω σειρά,αλλά κι εδώ βολεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες, απο το πουθενα το κινητο εχει φαει το εξης κολλημα. Φορτιζει νορμαλ μονο αν το εχω κλειστο. Αν ειναι ανοιχτο παιρνει 1% καθε μια ωρα!!!! Τι διαολο ειναι αυτο τωρα? Το ειχα αφησει χτες το βραδυ να φορτισει και πηρε μονο 30% ολη νυχτα. Και το κανει και με φορτιση απο φορτιστη και απο powerbank... Επισης ειχα την εντυπωση σημερα οτι απο το 40% που το πηρα το πρωι μεχρι το 5% που ειχα στις 4 η ωρα εφτασε πολυ γρηγορα και εχανε 1-2% ανα ωρα ακομα και οταν δεν το ακουμπουσα...Περιεργα πραγματα...

 

Να πω οτι το ελυσα τελικα αυτο. Το θεμα ηταν μαλλον οτι το play store ειχε κανει update το supersu και κατι γινοταν και ειχε απειρο drain. Κατεβασα την 2.76 εκδοση την φλασαρα και ολα καλα τωρα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Όντως κι εγώ τον συνήθισα,φτιάχνω φακέλλους και τακτοποιώ τις εφαρμογές έτσι.

 

Τώρα για το πληκτρολόγιο,είχα συνηθίσει της sony που είχε την επιλογή να έχεις και τους αριθμούς στην πάνω σειρά,αλλά κι εδώ βολεύομαι.

 

Μπορείς να κατεβάσεις απο εδω το Xperia keyboard και καθάρισες.

Το εχω εγκαταστήσει σε Samsung και δουλεύει άψογα και υποδειγματικά,μιας και της Samsung για τα μπάζα ειναι.

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

 

Και οτιδήποτε αλλο μπορείς να δοκιμάσεις αν σε καλυπτει καλύτερα.

Πχ ακόμα και ο Sony launcher δουλεύει άψογα.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος και εγώ, από την προηγουμενη Δευτέρα. Στην μία εβδομάδα που το εχω με έχει βολέψει αρκετά το EMUI σε σημείο να μην θέλω καν να συζητήσω τον Nova που ειχα πριν. Προέρχομαι από Meizu Note2.

Πολύ γρήγορο (έχω πάρει το 3/32) και χωρίς κολλήματα. Μία μικρή απορία σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας που ειδα σε προηγούμενα ποστ που λέτε, σε εμένα κρατάει μία ημέρα, αλλά με φουλ χρήση (data ανοικτά συνεχώς, email, και πολλές κλήσεις λόγο δουλειάς).

Με το που το πήρα και το άνοιξα, έπαθα πλάκα με την ποιότητα και το μέταλλο, και το πόσο καλό σήμα έχει! και κατ'ευθείαν το σύνδεσα στο wifi Και μου έκανε ανανέωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

Με πήρε πριν λίγο ένας φίλος που αγόρασε το mate 8 και μου είπε πως δεν μπορεί να στείλει mms.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 4/64 εχει μεγάλη διαφορα απο το απλό μοντέλο στην διαχείριση της ram?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 4/64 εχει μεγάλη διαφορα απο το απλό μοντέλο στην διαχείριση της ram?

Όχι, εμένα αφήνει γύρω στα 1.3 και στο 4/64 φίλου κοντά στα 2, ούτως η άλλως είναι υπεραρκετά, ξέρεις τι λένε Κωστή για τη ραμ;;; Ελεύθερη ραμ....άχρηστη ραμ....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα αφήνει γύρω στα 1.3 και στο 4/64 φίλου κοντά στα 2, ούτως η άλλως είναι υπεραρκετά, ξέρεις τι λένε Κωστή για τη ραμ;;; Ελεύθερη ραμ....άχρηστη ραμ....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα ίδια περίπου επίπεδα παίζω και εγώ 1.35 - 1.6 (3/32Gb)

Δεν το βλέπω να κουράζεται καθόλου όμως.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια περίπου επίπεδα παίζω και εγώ 1.35 - 1.6 (3/32Gb)

Δεν το βλέπω να κουράζεται καθόλου όμως.

Ειχα τόση ελευθερη ραμ με Nova launcher + Klwp,τωρα που γυρισα σε στοκ κατασταση εχω δει ανετα 1.6 με 1.7

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160712/d93977f5e447b44bb5f28744e0f1d1d6.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

***Όχι, εμένα αφήνει γύρω στα 1.3 και στο 4/64 φίλου κοντά στα 2, ούτως η άλλως είναι υπεραρκετά, ξέρεις τι λένε Κωστή για τη ραμ;;; Ελεύθερη ραμ....άχρηστη ραμ....****

 

Καλώς σας βρήκα κ γω ...από ΝΟΤΕ 5 ήρθα ... νομίζω ότι δεν υπάρχει "" άχρηστη Ram "" φίλε Παναγιώτη ..... αυτήν θα την δεις όταν θα ανοίξεις κάποια βαριά εφαρμογή που θα πάει ....ένα πλοήγησης ας πούμε ...

Edited by ilai
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με force close των εφαρμογων εχω γυρω στα 2.45 ελευθερα...

2.45 να υποθεσω με το 4/64 ε?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

2.45 να υποθεσω με το 4/64 ε?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ σωστα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω γύρω στο 1.3 με 1.6 ελεύθερη... Αλλα μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω μεταξύ 1.3-1.6 παίζω. Η συσκευή δεν κολλάει πουθενά. Ούτε ανεβαζει θερμοκρασία κατα την χρήση. Φαντάζομαι τι έχουμε να δούμε στο mate 9.
Link to comment
Share on other sites

Και γω μεταξύ 1.3-1.6 παίζω. Η συσκευή δεν κολλάει πουθενά. Ούτε ανεβαζει θερμοκρασία κατα την χρήση. Φαντάζομαι τι έχουμε να δούμε στο mate 9.

Καλημέρα μα δεν του λειπει κάτι, ίσως καλύτερη ανάλυση? Δεν ξέρω....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μα δεν του λειπει κάτι, ίσως καλύτερη ανάλυση? Δεν ξέρω....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Λογικά θα δούμε 2Κ ανάλυση, περισσότερη μνήμη ραμ, καλύτερο και γρηγορότερο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φτιάξει κανείς το τέλειο τηλέφωνο κάπου θα υστερεί και το mate 9 ή τέλος παντων κάτι θα βρούμε να γκρινιάζουμε ακόμα το mate 8 με τις κάποιες αδυναμίες του είναι από τα κορυφαία τηλέφωνα της αγοράς ως ώρας

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να επιστρέψω στην Huawei μετά την όχι και τόσο καλή εμπειρία μου από το Ascend P7. Φαντάζομαι πολλά έχουνε αλλάξει από τότε.

Έχω ένα Note 4 τώρα και νομίζω ότι θα κάνω καλή επιλογή. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η μπαταρία της συσκευής. Είναι όντως τόσο τούμπανο όσο διαβάζω;

Στο P7 με είχε χαλάσει πολύ το notification center. Θυμάμαι ήθελε πολύ πράμα μέχρι να καταφέρω να εμφανίζονται και να χτυπάνε οι ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές. Έχει αλλάξει αυτό ή θέλει πάλι ψάξιμο; Και τέλος η κάμερα είναι ικανοποιητική για 450 που κοστίζει η συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να επιστρέψω στην Huawei μετά την όχι και τόσο καλή εμπειρία μου από το Ascend P7. Φαντάζομαι πολλά έχουνε αλλάξει από τότε.

Έχω ένα Note 4 τώρα και νομίζω ότι θα κάνω καλή επιλογή. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η μπαταρία της συσκευής. Είναι όντως τόσο τούμπανο όσο διαβάζω;

Στο P7 με είχε χαλάσει πολύ το notification center. Θυμάμαι ήθελε πολύ πράμα μέχρι να καταφέρω να εμφανίζονται και να χτυπάνε οι ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές. Έχει αλλάξει αυτό ή θέλει πάλι ψάξιμο; Και τέλος η κάμερα είναι ικανοποιητική για 450 που κοστίζει η συσκευή;

Καλησπερα,και καλα θα κανεις να γυρισεις πισω,μπαταρια εμενα με συνεχεια wifi και πεντε ωρες data μου εβγαλε 8+30 ωρες χαλαρα,καμερα πολυ καλη η μπροστινη απλα καλη η.πισω,ηχος μπασος και δυνατος,οθονη μια χαρα και βλεπεις στον ηλιο με 75% περίπου φωτεινότητα που του εχω ,το θεμα με τα notifications εχει λυθει με τα update που εδωσε η εταιρία,γενικα πολυ καλο τηλεφωνο χωρις ιδιαίτερα προβλήματα.Αυτα απο εμενα...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160716/5355d6724c295b114df552368be1a14e.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...