Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητό ειναι αγορασμένο απο skroutzomagazo κ ειμαι με την ελληνική "εκτέλεση" :lol: (77.0.19 stable) .κ τι κάνω,δεν σταματάει κάπως??το παρατηρώ πολύ οταν ειναι ανοιχτό το wifi........

 

μόνο stable δεν ειναι αυτές.. πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την ελληνική ρομ, οδηγίες για όλα θα βρεις το νήμα του κινητου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

μόνο stable δεν ειναι αυτές.. πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την ελληνική ρομ, οδηγίες για όλα θα βρεις το νήμα του κινητου εδώ.
μαλισταααα πολυ ωραια μπλεξιματακια..εετσι να υπαρχει δραση!!!
Link to comment
Share on other sites

μόνο stable δεν ειναι αυτές.. πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την ελληνική ρομ, οδηγίες για όλα θα βρεις το νήμα του κινητου εδώ.

 

Για να ξεκλειδωσει ο bootloader θα πρεπει να ζητησουμε unlock απο την xiaomi ετσι δν ειναι? ή βρεθηκε καποιος τροπος εναλλακτικος?

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδωσει ο bootloader θα πρεπει να ζητησουμε unlock απο την xiaomi ετσι δν ειναι? ή βρεθηκε καποιος τροπος εναλλακτικος?

 

Ναι η διαδικασία προς το παρόν είναι αυτή! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολυ μια βοηθεια ηρθε σήμερα το κινητο και το ηχειο ειναι χαλια δεν ακουγεται σχεδον καθολου και πολυ θολοςο ηχος εχω φρικάρει!!! Ειναι το αγγλο - κινέζικο και ηρθε αναβάθμιση σε v7. 1.8.0 να την κανω? Με τον ηχο τι κανω δεν ανεβαίνει αλλο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολυ μια βοηθεια ηρθε σήμερα το κινητο και το ηχειο ειναι χαλια δεν ακουγεται σχεδον καθολου και πολυ θολοςο ηχος εχω φρικάρει!!! Ειναι το αγγλο - κινέζικο και ηρθε αναβάθμιση σε v7. 1.8.0 να την κανω? Με τον ηχο τι κανω δεν ανεβαίνει αλλο???

Κανε το update

Link to comment
Share on other sites

Κανε το update

Μια χαρα

Έφτιαξε ο ηχος πολυ δυνατος και καθαρος

Για το play store τι πρεπει να κανω ευχαριστώ.

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους

 

Unlocked succesfully!!!

 

Ωρα να βαλουμε την ελληνικη rom.

 

 

Για την ιστορια, δε μου ηρθε κανενα μυνημα στο κινητο. Με το που εγινα Gold member στο miui.com, πηγα στη σελιδα για unlock .com/unlock/apply.php

οπου κατεβασα το αντιστοιχο προγραμμα, συνεδεσα το κινητο αφου ειχα μπει σε download mode ( power + volume down ) και ξεκλειδωσε μεσα σε 10 δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους

 

Unlocked succesfully!!!

 

Ωρα να βαλουμε την ελληνικη rom.

 

 

Για την ιστορια, δε μου ηρθε κανενα μυνημα στο κινητο. Με το που εγινα Gold member στο miui.com, πηγα στη σελιδα για unlock .com/unlock/apply.php

οπου κατεβασα το αντιστοιχο προγραμμα, συνεδεσα το κινητο αφου ειχα μπει σε download mode ( power + volume down ) και ξεκλειδωσε μεσα σε 10 δευτερα.

Δεν εκανες αιτηση?

Δε σου ζητησε κωδικο?

Εγινα και εγω σημερα gold member για αυτο ρωταω.

Με το που μου ερθει δηλαδη,να το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες αιτηση?

Δε σου ζητησε κωδικο?

Εγινα και εγω σημερα gold member για αυτο ρωταω.

Με το που μου ερθει δηλαδη,να το δοκιμασω...

 

Εγώ έχω κάνει αίτηση και όταν συνδέομαι πλέον στο tool μου βγάζει ότι δεν έχει έγκριση ο λογαριασμός μου για να κάνω unlock...Εν αναμονή του μηνύματος λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες αιτηση?

Δε σου ζητησε κωδικο?

Εγινα και εγω σημερα gold member για αυτο ρωταω.

Με το που μου ερθει δηλαδη,να το δοκιμασω...

 

Τους ειπα yamaha κι εγιναν ολα αυτόματα...

Link to comment
Share on other sites

Με suzuki ? θα περνασει αραγε ? χαχαχαχα

Καλησπερα σας , απλα ηθελα νω οτι καταφερα να περασω την unofficial stable 7.1.16 multilanguage .

Να ευχαριστησω τους ninjamoz και stakhs για την βοηθεια τους . :)

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπα yamaha κι εγιναν ολα αυτόματα...

 

Αρα αν παρω και εγω θα ξεκλειδωσει ? :lol:

Λεγε ρε!

Χωρις αιτηση?

Link to comment
Share on other sites

ναι... παιδες τα καταφερα.... αλλαξα υπολογιστη με win 10 και αυτος... κατι εφταιγε σε αυτον που προσπαθούσα... τώρα περιμενω να ανοιξει το κινητο... να δώ τι μαγικα εκανα... αν ειναι οκ θα σας ενημερωσω σε λιγο ή σε πλύ αναλογα το ποση ωρα κανει να ανοιξει (αν ανοιξει)...

 

Μπράβο, είσαι ωραίος

Link to comment
Share on other sites

Τασο, χαρηκα που βρέθηκε λυση. Είμαι σίγουρος οτι θα ευχαριστηθεις και με το παραπανω τη rom... Μας αρεσουν και τα suzuki, ειδικα στο motogp αν και Yamaha M1 Lover.

Dante, λες στον ax1 να στείλει στη miui εκείνα τα ωραία τα βιντεο με υπογραφή το όνομα σου και........ απευθειας μπαίνεις στο σαιτ για unlock. Αν σε βγάλει στην ιστοσελίδα οπου θα σου γράφει να κατεβασεις το πρόγραμμα γα να κανεις unlock τον bootloader, το κάνεις διχως να χάσεις χρονο. Εαν οχι, μπαίνεις στο σαιτ της miui, πατας στο search complain, θα σου βγάλει παρα πολλα, μπαίνεις σε ενα τυχαίο για να σε βαλει στην αντίστοιχη κατηγορία, φτιάχνεις ενα νέο θεμα/complain και επειτα απο λίγες ώρες κανεις τη διαδικασία. Υποψιν, gold και Diamond members, δε χρειάζεται να περιμενουν δεκα, εικοσι μερες και μνμ σε κινητο.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εχω καταλαβει,μην αγχωνεσαι.

Περιμενω αυτες τις μερες το κινητο για να συνδεσω και το Mi account να μαι σιγουρος και θα μπω να το κατεβασω και θα δειξει η νεκροψια.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό, μπες πρώτα εδω : http://www.miui.com/unlock/apply.php και πες μας τι σου βγάζει.

 

Και για την ιστορία, a.r.o.stakhs

 

Εμένα που μου βγάζει αυτό τι να κάνω? Να πάω να ανοίξω complain?

 

Submitted. Please wait for the review

 

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Link to comment
Share on other sites

gold member στα ποσα ποστς γινεσαι???

 

Στα 200 credits Αλεξ. Ενα post ειναι 1 credit, 1 vote ειναι δυο credits κι ενα rate είναι ενα credit. Δεν ήθελα περισσότερες απο 4 μερες με μια ωριτσα το πολυ την ημέρα απο tablet ή κινητό. Οπότε ξεκινατε γιατί οι αιτήσεις είναι πολλες και λογικά θα παρει καιρό να σας αποστειλλουν το μνμ.

 

Lallasgr, θα πρέπει να περιμένεις να περασουν δεκα μέρες τουλάχιστον ή να γίνεις gold member.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Στα 200 credits Αλεξ. Ενα post ειναι 1 credit, 1 vote ειναι δυο credits κι ενα rate είναι ενα credit. Δεν ήθελα περισσότερες απο 4 μερες με μια ωριτσα το πολυ την ημέρα απο tablet ή κινητό. Οπότε ξεκινατε γιατί οι αιτήσεις είναι πολλες και λογικά θα παρει καιρό να σας αποστειλλουν το μνμ.

 

Εγώ ήδη έχω γίνει golden member και συμμετέχω ελαφρά ελαφρά για να φτάσω και diamond κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολυ μια βοηθεια ηρθε σήμερα το κινητο και το ηχειο ειναι χαλια δεν ακουγεται σχεδον καθολου και πολυ θολοςο ηχος εχω φρικάρει!!! Ειναι το αγγλο - κινέζικο και ηρθε αναβάθμιση σε v7. 1.8.0 να την κανω? Με τον ηχο τι κανω δεν ανεβαίνει αλλο???

 

 

Ελα παραδεξου το ειχες κανει βλακιουλα και δεν ειχες βγαλει την προστατευτικη μεμβρανη και για αυτο δεν επαιζε ο ηχος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη έχω γίνει golden member και συμμετέχω ελαφρά ελαφρά για να φτάσω και diamond κάποια στιγμή!

 

Καλα δεν εχω κουραγιο να παω diamond για κανενα λογο.

Η βλακεια εκει μεσα ειναι απιστευτη.

Τα 3/4 δε ξερουν καν αγγλικα ενω γκρινιαζουν για το bootloader λες και τους κλεψαν το πορτοφολι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...