Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι η διαχείριση μνήμης δυστυχώς στην miui δεν είναι καλή.

Επίσης πουθενά δεν λέω πως λόγο αυτού είναι λιγότερο γρήγορο η ότι σκαλωνει κάπου ( το αντίθετο γράφω)

Το θεμα με την μνήμη έχει να κάνει με την διάρκεια της συσκευής στον χρόνο.

Με αυτό θέλω να πω πως άλλες οι ανάγκες σε multitasking σήμερα, όπως άλλη είναι επιβάρυνση της μνήμης από τις σημερινές εφαρμογές με αυτές πχ μετά απο δυο χρόνια.

Όταν λοιπόν με τα σημερινά δεδομένα η μνήμη που περισσεύει είναι μόλις το 16% της συνολικής , τότε πολυ σύντομα όταν θα αυξηθούν οι ανάγκες θα βρεθούμε προς αναζήτηση νεας συσκευής με μεγαλύτερη μνήμη.

Το παραπάνω το έχουμε ζήσει ήδη δυο φορές όταν πλέον δεν έφτανε το 1gb και ψάχναμε για συσκευές με 2gb και όταν δεν έφτανε πλέον τα 2gb ζητώντας κινητό με 3gb.

Εδω εισαι λαθος.

Και παμε να τα εξηγουμε αλλη μια φορα.

Το android δεν ειναι windows ,οπου ανοιγεις την εφαρμογη και τραβαει ραμ και εαν δεν εχει οση ζητησει,κολλαει το συμπαν.

Το android κραταει ανοιχτες στη ραμ τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις συχνα ετσι ωστε οταν την ξανα ανοιξεις να μην χρειαστει να κανει loading.

Με αυτο εχεις κερδος και στο χρονο ανοιγματος αλλα και στο οτι δεν τρωει και ο επεξεργαστης βαρος,αρα γλιτωνεις και μπαταρια.

Για αυτο και βλεπεις τοση λιγη ραμ ελευθερη.

Τι γινεται οταν ανοιξεις μια εφαρμογη και ζητησει ραμ παραπανω απο οση εχεις ελευθερη?

Απλα κλεινει τις αλλες που εχει ηδη ανοιχτες.

Μην κοιτατε ποση ραμ εχει ελευθερη,δε λεει κατι.

Το οτι της huawei αφηνει 1,5 γιγα ελευθερη δε σημαινει οτι ειναι καλυτερη αλλα οτι ειναι χειροτερη.

Γιατι οταν ανοιξω το viber της huawei θα το ανοιξει εκ νεου,τρωγοντας χρονο και μπαταρια ενω η miui θα το εχει ηδη ανοιχτο και θα ανοιξει και πιο γρηγορα(αμελητεες οι διαφορες βεβαια με την επεξεργαστικη ισχυ σε αυτα) αλλα κυριως μπαταρια.

Επαναλβανω δεν ειναι windows το android(και οταν λεω windows ,δεν εννοω το Mobile windows,αλλα του υπολογιστη που δε κρατανε εφαρμογες ανοιχτες,αλλα οταν τις κλεισεις,τις πεταει και απο ραμ).

Για αυτο αλλωστε και βαζουν αβερτα και ραμ στα καινουργια κινητα,ωστε να κρατανε ανοιχτα τα παντα ολα και να μην υπαρχει καθυστερηση στο ανοιγμα.

Τωρα αν θελετε 4 γιγα ραμ για να πατατε και να βλεπετε τα 3,5 αδεια τοτε οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το android κραταει ανοιχτες στη ραμ τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις συχνα ετσι ωστε οταν την ξανα ανοιξεις να μην χρειαστει να κανει loading.

Με αυτο εχεις κερδος και στο χρονο ανοιγματος αλλα και στο οτι δεν τρωει και ο επεξεργαστης βαρος,αρα γλιτωνεις και μπαταρια.

Για αυτο και βλεπεις τοση λιγη ραμ ελευθερη.

Γιατι οταν ανοιξω το viber της huawei θα το ανοιξει εκ νεου,τρωγοντας χρονο και μπαταρια

Τι γινεται ομως οταν και ραμ εχει κατειλημμενη και την ανοιγει εκ νεου..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ομως οταν και ραμ εχει κατειλημμενη και την ανοιγει εκ νεου..;

 

τότε ναι , εκεί υπάρχει θέμα που είναι καθαρά πρόβλημα της ρομ

αλλά πρόβλημα δεν είναι στο αν έχει 2 ή 1 ελεύθερη

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ομως οταν και ραμ εχει κατειλημμενη και την ανοιγει εκ νεου..;

 

Πολυ απλα κλεινει αλλες εφαρμογες που κραταγε ανοιχτες.

Πχ σου κραταει ανοιχτο chrome,viber,μηνυματα ρυθμισεις και του ανοιγεις εσυ ενα παιχνιδι πυο ζηταει ραμ.

Ε κλεινει viber,chrome και ολα μια χαρα.

 

Θελετε να δειτε android που να τα κλεινει ολα?

Δειτε το doogee X5.

Εχει 1 γιγα μνημη και λεει αδεια τα 800ΜΒ.

Ανοιγει ολες σχεδον τις εφαρμογες οταν του τις ζητας.

Το μειον ποιο ειναι?

Οτι ενω εχει εναν επεξεργαστη χαμηλης καταναλωσης αναγκαζεται να τρεχει συνεχεια με αποτελεσμα με μια μπαταρια 2000mah να βγαζει 1 μερα.

 

ΥΓ.Το εχει η κοπελα μου το Χ5 για αυτο μιλαω για αυτο συγκεκριμενα.επειδη το εχω δουλεψει και το βλεπω.οποτε καταλαβαινετε οτι οταν εχετε app που αδειαζετε ραμ,καθε αλλο παρα καλο κανετε.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί π.χ. το viber φαίνεται ανοιχτό (κρατάει και την μνήμη που πρέπει να κρατάει) και πάει να το ανοίξει και ανοίγει από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί π.χ. το viber φαίνεται ανοιχτό (κρατάει και την μνήμη που πρέπει να κρατάει) και πάει να το ανοίξει και ανοίγει από την αρχή

 

Μα αφου ειναι ηδη ανοιχτο πως να το ξανα ανοιξει?

Ισως να κανει καποιο Loading αλλα δε θα ειναι το ιδιο με το να ειναι τελειως η εφαρμογη κλειστη.

Τωρα εαν σε καποια ρομ υπαρχει καποιο bug με κανα memory leak η κατι τετοιο ε εκει ειναι ξεχωριστη υποθεση,οση ραμ και να εχεις ,θα εχεις θεμα.

 

Ενδεικτικα για το πως λειτουργει το android, θα πω στο Κ3 που ειχα με 2 γιγα ραμ.

Ειχε μονιμα καπου στα 800-1000ΜΒ αδεια.

Ανοιγα hearthstone κοιταζα ραμ και παλι στα ιδια ηταν.

Ε πως γινοταν αυτο?απλα εκλεινε αλλες που δεν χρειαζοντουσαν εκεινη την ωρα,αφου ανοιξα εγω μια εφαρμογη που τρωει πολυ ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος από γνωστα όλα αυτά είναι και ασχετα με την επισήμανση μου και μου κανει εντυπωση γιατι σε ένα σημειο αναφέρεις αυτό που τελικα βλεπω ως προβλημα.

Το προβλημα δεν είναι σε όλα τα γνωστα περι διαφορων διαχείρισης μνήμης μεταξυ wibdows και android αλλα σε αυτό…

Τι γινεται οταν ανοιξεις μια εφαρμογη και ζητησει ραμ παραπανω απο οση εχεις ελευθερη?

Απλα κλεινει τις αλλες που εχει ηδη ανοιχτες.

 

Όταν λοιπον συμβαίνει αυτό τοτε τίθεται θεμα ποιότητας Multitasking αφου το κλεισιμο εφαρμογής για να ανοιξει μια άλλη σημαινει πως πλεον οι αναγκες του χρηστη είναι μεγαλυτερες από αυτές που μπορει να του δωσει η συσκευη.

Η εφαρμογη που εκλεισε , συντομα θα ξαναζητηθεί από την χρηστη και η ενεργοποίηση της εκ νεου - με σοβαρη πιθανότητα απενεργοποίησης μιας άλλης - θα φέρει ένα φαύλο κυκλο που θα εχει ως συνέπεια χασιμο χρονου και μπαταρίας ( όπως λες και εσυ).

Το οτι της huawei αφηνει 1,5 γιγα ελευθερη δε σημαινει οτι ειναι καλυτερη αλλα οτι ειναι χειροτερη.

Γιατι οταν ανοιξω το viber της huawei θα το ανοιξει εκ νεου,τρωγοντας χρονο και μπαταρια ενω η miui θα το εχει ηδη ανοιχτο και θα ανοιξει και πιο γρηγορα(αμελητεες οι διαφορες βεβαια με την επεξεργαστικη ισχυ σε αυτα) αλλα κυριως μπαταρια.

Εδώ εισαι εσυ λαθος αφου από πουθενα δεν βγαινει το συμπέρασμα ότι επειδη στην μια περιπτωση εχουμε περισσότερη διαθεσιμη μνημη ότι κάθε φορα που ξανακαλώ μια εφραρμογη την φορτώνει εκ νεου.

Μαλιστα το επισημάνω σε προηγούμενο μήνυμα πως προκειται για τις ιδες 20 εφαρμογες που λειτουργούν όπως πρεπει σε κάθε καλεσμα τους.

Μιλω συγκεκριμένα όχι αόριστα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λοιπον συμβαίνει αυτό τοτε τίθεται θεμα ποιότητας Multitasking αφου το κλεισιμο εφαρμογής για να ανοιξει μια άλλη σημαινει πως πλεον οι αναγκες του χρηστη είναι μεγαλυτερες από αυτές που μπορει να του δωσει η συσκευη.

Η εφαρμογη που εκλεισε , συντομα θα ξαναζητηθεί από την χρηστη και η ενεργοποίηση της εκ νεου - με σοβαρη πιθανότητα απενεργοποίησης μιας άλλης - θα φέρει ένα φαύλο κυκλο που θα εχει ως συνέπεια χασιμο χρονου και μπαταρίας ( όπως λες και εσυ).

 

Εδώ εισαι εσυ λαθος αφου από πουθενα δεν βγαινει το συμπέρασμα ότι επειδη στην μια περιπτωση εχουμε περισσότερη διαθεσιμη μνημη ότι κάθε φορα που ξανακαλώ μια εφραρμογη την φορτώνει εκ νεου.

Μαλιστα το επισημάνω σε προηγούμενο μήνυμα πως προκειται για τις ιδες 20 εφαρμογες που λειτουργούν όπως πρεπει σε κάθε καλεσμα τους.

Μιλω συγκεκριμένα όχι αόριστα

Εφοσον λοιπον λες οτι εχεις ανοιχτες και τις ιδιες εφαρμογες και στα δυο,εσυ πως εξηγεις οτι το ενα τρωει 1 γιγα μνημη πανω απο το αλλο?

και περα απο τη θεωρια,εσυ δηλαδη ειδες το huawei να μη κολλαει καπου που κολλησε το αλλο και το αποδωσες στη διαχειριση μνημης?

Πρακτικα δηλαδη ,εχεις δει κατι και το αναφερεις?

Γιατι με ενα ,1,5 ελευθερα vs 500ΜΒ ελευθερα ,δε μου λεει κατι.

 

Κλεινει αλλες εφαρμογες στην ακραια περιπτωση που γεμισει η μνημη.σιγα μη το κανει συνεχεια με τοση μνημη.

Εαν καταφερεις στο android και γεμισεις 3 γιγα μνημη,πες μας πως το καταφερες.

Τωρα εαν ανοιξεις 47 εφαρμογες επιτηδες,χαιρω πολυ.

Μιλαω σε πραγματικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα google services. Δεν μου κανει sync το gmail και δεν βρίσκει την τοποθεσία μου στο google maps. Οταν παω να ανοιξω το gmail μου βγάζει unknown error with google services. Προσπαθω να τα ξαναεγκαταστησω αλλα στην πορεία μου πετάει πρόβλημα και σταματάει. To είχα εγκαταστήσει από εδω http://myandroidous.blogspot.my/2016/01/google-play-store-for-redmi-note-3pro.html
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και πάλι αλλά είναι σημαντικό για εμένα

 

Έχω δυσλειτουργία στα δάχτυλα και μέχρι τώρα είχα ένα Samsung S4 που το ξεκλείδωνα πατώντας το κουμπί κάτω από την οθόνη. Το Note 3 είδα ότι έχει κουμπί πίσω που πρακτικά μου είναι άχρηστο. Υπάρχει άλλος τρόπος να "ξυπνήσεις" το κινητό; Για παράδειγμα όπως το διπλό tap που υπάρχει σε πολλά κινητά.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και πάλι αλλά είναι σημαντικό για εμένα

 

Έχω δυσλειτουργία στα δάχτυλα και μέχρι τώρα είχα ένα Samsung S4 που το ξεκλείδωνα πατώντας το κουμπί κάτω από την οθόνη. Το Note 3 είδα ότι έχει κουμπί πίσω που πρακτικά μου είναι άχρηστο. Υπάρχει άλλος τρόπος να "ξυπνήσεις" το κινητό; Για παράδειγμα όπως το διπλό tap που υπάρχει σε πολλά κινητά.

Οχι δεν εχει double tap,μονο με το κουμπι στο πλαι για το ξεκλειδωμα

Βεβαια υπαρχουν εφαρμογες για double tap η βαζεις αλλο launcher που να το υποστηριζει(δεν ειμαι βεβαια 100% σιγουρος εαν δουλευουν αυτα στο συγκεκριμενο κινητο,ας πει καποιος που το εχει)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και πάλι αλλά είναι σημαντικό για εμένα

 

Έχω δυσλειτουργία στα δάχτυλα και μέχρι τώρα είχα ένα Samsung S4 που το ξεκλείδωνα πατώντας το κουμπί κάτω από την οθόνη. Το Note 3 είδα ότι έχει κουμπί πίσω που πρακτικά μου είναι άχρηστο. Υπάρχει άλλος τρόπος να "ξυπνήσεις" το κινητό; Για παράδειγμα όπως το διπλό tap που υπάρχει σε πολλά κινητά.

 

δεν έχει κουμπί πίσω, είναι για το αποτύπωμα αυτό , κουμπί έχει στο πλάι

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει double tap,μονο με το κουμπι στο πλαι για το ξεκλειδωμα

Βεβαια υπαρχουν εφαρμογες για double tap η βαζεις αλλο launcher που να το υποστηριζει(δεν ειμαι βεβαια 100% σιγουρος εαν δουλευουν αυτα στο συγκεκριμενο κινητο,ας πει καποιος που το εχει)

 

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει αν μπορεί να μπει αυτή η λειτουργία με εφαρμογή ή άλλο launcher.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον λοιπον λες οτι εχεις ανοιχτες και τις ιδιες εφαρμογες και στα δυο,εσυ πως εξηγεις οτι το ενα τρωει 1 γιγα μνημη πανω απο το αλλο?

Και που θες να ξερω τι σοι τερτίπια κανει η συγκεκριμένη rom;

Εγω αναφέρω τι συμβαίνει.

Το γιατι συμβαίνει ας το βρουν αυτοι που την έφτιαξαν.

Με την ιδια λογική επισης δεν μπορω να εξηγήσω γιατι στην μια περίπτωση στην emui όταν ανοιγει η συσκευή με μηδέν εφαρμογές δεσμεύει η ρομ μολις 850-900mb ενώ στο Note φτανει το 1,3-1,4gb.

 

και περα απο τη θεωρια,εσυ δηλαδη ειδες το huawei να μη κολλαει καπου που κολλησε το αλλο και το αποδωσες στη διαχειριση μνημης?

Πρακτικα δηλαδη ,εχεις δει κατι και το αναφερεις?

Το γραφω για τριτη και πιστεύω τελευταία φορα .

Στην χρηση της συσκευής δεν ειδα καποιο κόλλημα ή επαναφορτωσεις εφαρμογών

Το γραφω και εδώ

Το ότι όμως δεσμευει περισσότερη μνήμη για τα ιδια πράγματα είναι γεγονός.

Και όπως ξανά αναφέρω παραπάνω αυτό για περεταίρω μελλοντική χρήση δεν είναι θετικό.

 

Το θεμα με την μνήμη έχει να κάνει με την διάρκεια της συσκευής στον χρόνο.

Με αυτό θέλω να πω πως άλλες οι ανάγκες σε multitasking σήμερα, όπως άλλη είναι επιβάρυνση της μνήμης από τις σημερινές εφαρμογές με αυτές πχ μετά απο δυο χρόνια.

Όταν λοιπόν με τα σημερινά δεδομένα η μνήμη που περισσεύει είναι μόλις το 16% της συνολικής , τότε πολυ σύντομα όταν θα αυξηθούν οι ανάγκες θα βρεθούμε προς αναζήτηση νεας συσκευής με μεγαλύτερη μνήμη.

Το παραπάνω το έχουμε ζήσει ήδη δυο φορές όταν πλέον δεν έφτανε το 1gb και ψάχναμε για συσκευές με 2gb και όταν δεν έφτανε πλέον τα 2gb ζητώντας κινητό με 3gb.

 

Εαν καταφερεις στο android και γεμισεις 3 γιγα μνημη,πες μας πως το καταφερες.

Τωρα εαν ανοιξεις 47 εφαρμογες επιτηδες,χαιρω πολυ.

Απο τα τρια gb με 18-20 εφαρμογές εμεινε διαθέσιμη μνημη 450-550mb

Τις 47 εφαρμογές που τις διάβασες;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι για να καταφερεις να φας και τα υπολοιπα 500ΜΒ,ποσες θελει ακομα?

Θεωρεις οτι σε καθημερινη χρηση θα εχεις 30+ εφαρμογες ανοιχτες?

Και μου λες για μελλοντικη χρηση.καταλαβαινεις οτι μιλας σε βαθος χρονου,που θα εχεις αλλαξει αλλα 4 κινητα,ετσι?

Εγω τουλαχιστον στο Κ3 που ειχα δοκιμασει aosp,lenovo rom,miui η miui ηταν απιστευτη απο αποψη λειτουργιας και smooth και η συζητηση περα απο το φιλοσοφικο της ιστοριας ,πρακτικα δεν εχει ενδιαφερον,καθως διαφορες δε προκειται να δει κανεις ακομα και εαν συγκρινει τα ιδια κινητα(huawei-note) σε 5 χρονια.

Ναι μπορει να τρεχουν καποιες κινεζιες απο πισω και για αυτο να δεσμευει περισσοτερη μνημη η απλα να λειτουργει διαφορετικα η διαχειριση.

Αλλα εφοσον δεν υπαρχει στη χρηση καποιο θεμα δε βλεπω κατι αξιο λογου.

Επισης στο Χ5 που ειναι με 1 γιγα μνημη που πολλοι λενε οτι με 1 γιγα μνημη ειναι unusable το κινητο,εχω να πω οτι πεταει(και πριν ειχα ενα xperia p ,με 1 γιγα ραμ παλι και σερνοταν το συμπαν,λογω αχρηστου επεξεργαστη και optimization sony για τα πανηγυρια)

Σε browsing κανενα θεμα και με πολλα tabs,ενω ακομα και σε ελαφρυ gaming μια χαρα τα παει.

Οταν λοιπον φτασει η εποχη που θα γεμιζουμε αβερτα και τα 3 γιγα,θα εχει διαμορφωθει και το λογισμικο αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι για να καταφερεις να φας και τα υπολοιπα 500ΜΒ,ποσες θελει ακομα?

Εσυ αναφέρεις 47 εφαρμογές.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να μαντέψω

 

Και μου λες για μελλοντικη χρηση.καταλαβαινεις οτι μιλας σε βαθος χρονου,που θα εχεις αλλαξει αλλα 4 κινητα,ετσι?

Ε αφου γνωρίζεις από πρωτο χέρι ότι σε δύο η τρία χρόνια θα εχω αλλάξει 4 κινητά..

Τι να συζητάμε...

 

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...

Επειδή σε βλέπω να αναφέρεσαι συχνά στο Lenovo, το xiaomi note 3 prime το έχεις στα χέρια σου;

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το Κ3 διοτι αυτο ειχα στα χερια μου αρκετο καιρο ωστε να εχω καποια αποψη.

Το note το ειχα για λιγες μερες διοτι το εδωσα και περιμενω το pro.

 

Τωρα φιλικα μιλαμε,δε βλεπω λογο να εχεις υφακι.

Αλλα υποθετω καποιοι ανθρωποι δε μπορουν να κανουν πολιτισμενη συζητηση.

 

ΥΓ.και επειδη ειδα οτι στραβωσες απο την αναλυση στην αρχη ,σχετικα με το πως λειτουργει το android ,δεν την εκανα για να το παιξω γνωστης.

Οι πιο πολλοι που αναφερονται σε ραμ(συνηθως και σε sar κοκ) δε γνωριζουν τι και πως και απλα τα πετανε επειδη καπου το διαβασαν η το ειδαν.

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το κατεβάσεις; Βάλε ένα "ο" μπροστά το bigota να γίνει obigota ,και θα στο κατεβασει κανονικά. Δοκίμασε το.

 

Το εχω κατεβασει κανονικα, δυστυχως κανει connection μεχρι το 30% κι επειτα σταματαει :(

Link to comment
Share on other sites

Υφακι δεν υπάρχει από εμένα αλλά ενώ σου μιλω εξ αρχής με κανόνες πραγματικές χρήσης και σου εξηγώ επανειλημμένα τα ίδια εσυ θεωρείς ότι τα παραπάνω ανήκουν σε κάποιου είδους φιλοσοφική σφαίρα την στιγμή μάλιστα που μου κάνεις κάποιες ερωτήσεις άσχετες και εκτός πραγματικότητας.

 

Για να γίνει ορθή κουβέντα και μάλιστα πολιτισμενη όπως λες φρόντιζε να διαβάζεις πρώτα τι σου γράφουνε.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατεβασει κανονικα, δυστυχως κανει connection μεχρι το 30% κι επειτα σταματαει :(

Και σε εμένα το κάνει αυτό τώρα τελευταία και δεν μπορώ να συνδεθώ. Φτάνει μέχρι το 30%. Τι να φταίει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υφακι δεν υπάρχει από εμένα αλλά ενώ σου μιλω εξ αρχής με κανόνες πραγματικές χρήσης και σου εξηγώ επανειλημμένα τα ίδια εσυ θεωρείς ότι τα παραπάνω ανήκουν σε κάποιου είδους φιλοσοφική σφαίρα την στιγμή μάλιστα που μου κάνεις κάποιες ερωτήσεις άσχετες και εκτός πραγματικότητας.

 

Για να γίνει ορθή κουβέντα και μάλιστα πολιτισμενη όπως λες φρόντιζε να διαβάζεις πρώτα τι σου γράφουνε.

Παληκάρια νομίζω το υπεραναλυσατε. Εντελώς καλοπροαίρετα, καλύτερα να το σταματήσετε εδώ. Δεν έχει νόημα.

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε artist, ειναι bug απ οτι εχω διαβασει. Υπομονη, θα το φτιαξουν :)

Και κάποιοι άλλοι είχανε θέμα με το mi pcsuite και μπορέσανε να συνδεθούνε μόνο με το κινέζικο mi pcsuite. Δηλαδή μας βλέπω να ξανακατεβάζουμε το κινέζικο για να κάνουμε τη δουλειά μας.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω την συσκευή με 177,75 ευρω. http://www.dealsmachine.com/best_301939.html Θέλω να ρωτήσω εάν το μαγαζι είναι αξιόπιστο και αν κυκλοφορούν μαιμου συσκευές. Εχετε να μου προτείνετε να την αγοράσω απο αλλού με paypal και να είναι οικονομική?

Επίσης βρήκα αυτό http://www.everbuying.net/product1131516.html με 185,93. To prime τι διαφορά έχει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ενα προγραμμα για ανοιγμαμε διπλο κλικ και δουλευε μονο αφου πατουσα το μουμπι για να ανοίξει Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Υφακι δεν υπάρχει από εμένα αλλά ενώ σου μιλω εξ αρχής με κανόνες πραγματικές χρήσης και σου εξηγώ επανειλημμένα τα ίδια εσυ θεωρείς ότι τα παραπάνω ανήκουν σε κάποιου είδους φιλοσοφική σφαίρα την στιγμή μάλιστα που μου κάνεις κάποιες ερωτήσεις άσχετες και εκτός πραγματικότητας.

 

Για να γίνει ορθή κουβέντα και μάλιστα πολιτισμενη όπως λες φρόντιζε να διαβάζεις πρώτα τι σου γράφουνε.

 

Και κανονες πραγματικης χρησης θεωρεις τις 30+ ανοιχτες εφαρμογες ανοιχτες?

Το μονο απο πραγματικη χρηση που μου εχεις δωσει ειναι ενα 1,5Gb vs 500Mb και τη γκρινια σου.

Τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο.

Προφανως θα σου κανω θεωρητικες ερωτησεις γιατι μιλαμε για υποθετικο σεναριο.

Μονος σου ειπες οτι στο μελλον παιζει να εχει θεμα.

Ζησε Μαη μου δηλαδη,να φας τριφυλλι.

Να σου φερω στατιστικα στοιχεια για κατι υποθετικο?

 

Και εαν κατι μου ξεφυγε στα μηνυματα ,ειναι διοτι κανω και αλλα πραγματα ταυτοχρονα με το να διαβαζω τα μηνυματα.

Δεν δικαιολογει το υφος,οταν ο αλλος δεν σου μιλαει αναλογα.

Το αν εισαι αναγωγος,ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...