Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσεις ποσου κυκλους φωρτισεις εχετε κανει?ξερετε ποια εφαρμογή μπορει να ειναι?ή που μπωρο να το δώ τι τρεχει απο πισω,εκτος απο την μνημη γιατι ειχα κανει σβηση ολες στο παρασκηνιο πριν το αφησο σε αναμονη.. !περιεργο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσεις ποσου κυκλους φωρτισεις εχετε κανει?ξερετε ποια εφαρμογή μπορει να ειναι?ή που μπωρο να το δώ τι τρεχει απο πισω,εκτος απο την μνημη γιατι ειχα κανει σβηση ολες στο παρασκηνιο πριν το αφησο σε αναμονη.. !περιεργο!

 

στις 5-6 φορτισεις λενε οτι αποδιδει φουλ η μπαταρια...

 

στο μενου μπαταρια θα δεθις τι μπορει να τρεχει απο πισω και να ψαχτεις...αλλιως μετα βαλε το gsam battery τα λεει με πιο πολλες λεπτομεριες...

Link to comment
Share on other sites

στις 5-6 φορτισεις λενε οτι αποδιδει φουλ η μπαταρια...

 

στο μενου μπαταρια θα δεθις τι μπορει να τρεχει απο πισω και να ψαχτεις...αλλιως μετα βαλε το gsam battery τα λεει με πιο πολλες λεπτομεριες...

ναι το είδα και το πρωι κ εχει hardware 42% καταναλωση screen κ στα apps to αλμπουμ 17% εν αναμονη ειναι λιγο περιεργο ... προτείνετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση εξαρτάται και από την έκδοση του λογισμικού, δεν είναι πάντα βέβαιο για παράδειγμα ότι η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη.

Επίσης δοκιμάστε να βάλετε τις εφαρμογές να κλείνουν μετά από κάποια στιγμή αδρανειας 5-10 λεπτά, από το μενού της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση εξαρτάται και από την έκδοση του λογισμικού, δεν είναι πάντα βέβαιο για παράδειγμα ότι η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη.

Επίσης δοκιμάστε να βάλετε τις εφαρμογές να κλείνουν μετά από κάποια στιγμή αδρανειας 5-10 λεπτά, από το μενού της μπαταρίας.

ειμαι στην 77.00.19.0 και απο οτι εχω καταλάβει αναβαθμισης δεν θα περνουμε αρα θα εχω αυτο το ρυθμο καταναλωσης?
Link to comment
Share on other sites

εγω το πρωτο που εκανα ειναι να φλασαρω την 7,1,6,0 που λενε ολοι οτι ειναι πολυ καλη :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το κανουμε;;;;

 

Για εξοικονόμηση μπαταρίας είναι καλό να χρησιμοποιησουμε το greenify ή το MIUI firmware κλείνει τις εφαρμογές (πχ FB) μετά απο καποια λεπτα αδράνειας;

 

Πως κανουμε root το κινητο ;

 

 

Η κατανάλωση εξαρτάται και από την έκδοση του λογισμικού, δεν είναι πάντα βέβαιο για παράδειγμα ότι η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη.

Επίσης δοκιμάστε να βάλετε τις εφαρμογές να κλείνουν μετά από κάποια στιγμή αδρανειας 5-10 λεπτά, από το μενού της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το κανουμε;;;;

 

Για εξοικονόμηση μπαταρίας είναι καλό να χρησιμοποιησουμε το greenify ή το MIUI firmware κλείνει τις εφαρμογές (πχ FB) μετά απο καποια λεπτα αδράνειας;

 

Πως κανουμε root το κινητο ;

 

η 7,1,6,0 ειναι ηδη ροοτ

 

εγω εχω βαλει και greenify και καποιες ρυθμισεις απο το κεντρο ελεγχου!

Link to comment
Share on other sites

7.1.6.0 είναι η επισημη εκδοση που παιρνει updates;

 

την ΕΠΙΣΗΜΗ εκδοση που παιρνει ΟΤΑ updates πως ρουταρουμε;

 

ποιες ρυθμισεις απο τον πινακα ελεγχου εννοεις;

 

η 7,1,6,0 ειναι ηδη ροοτ

 

εγω εχω βαλει και greenify και καποιες ρυθμισεις απο το κεντρο ελεγχου!

Link to comment
Share on other sites

7.1.6.0 είναι η επισημη εκδοση που παιρνει updates;

 

την ΕΠΙΣΗΜΗ εκδοση που παιρνει ΟΤΑ updates πως ρουταρουμε;

 

ποιες ρυθμισεις απο τον πινακα ελεγχου εννοεις;

 

δεν τα ξερω ποια παιρνει οτα...

 

απο τον πινακα ελεγχου κατι ειχα πειραξει αλλα δεν θυμαμαι τι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) Μήπως ξέρετε γιατί οταν μου στέλνουν video στο fb πχ μου έχει μαυρισμένη οθόνη και δεν τα παίζει ? Το ίδιο γίνεται και με τις φωτογραφίες που μου στέλνουν ,πρέπει να τις κατεβάσω για να τις δω. Μου το χουν στείλει με την ελληνική rom ,παίζει να φταίει αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν χρειάζεται greenify την λειτουργία αυτή την κάνει η miui αρκεί να την ενεργοποιησεις.

Εξάλλου το greenify δεν μπορεί να λειτουργεί αυτόματα αν έχεις ενεργοποιημενο το fingerprint.

 

Edit: επίσης όσοι χρησιμοποιείτε πολύ data τότε να ενεργοποιησετε το data saver στην συσκευή σας, που κάνει εξοικονόμηση δεδομένων επειδή τα συμπιεζει. Έχει ενσωματωθεί το Opera max στην miui δηλαδή για όσους το γνωρίζουν. Την λειτουργία αυτή θα την βρείτε στο security - στο υπομενου για τα data

Edited by PeterPanious
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

 

 

Τελικα μου φαινεται δεν υπαρχει λογικη σε ποιους στελνουν κωδικο και σε ποιους οχι.

 

 

Εχω κανει την αιτηση γυρω στις 25 Ιαν. Εχω κανει κανονικα εγγραφη στο miui με την συσκευη .

 

 

Δεν εχωμπει καθολου στη διαδικασια να ποσταρω στο φορουμ τους για να ανεβω στα ποσταρισματα.

 

 

Το πρωι καθως οδηγουσα μου ηρθε το παρακατω sms :

 

 

Your unlock request has been approved. Go to unlock.update.miui.com to download the unlock tool.

 

 

Αρα το Σαβ/κο προχωραω σε ξεκλειδωμα...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει θελουν να εχεις βαλει το λογαριασμο στο κινητο.

Εαν οχι τοτε τρως πορτα κατα 99%

Τωρα εαν εχεις και στο φορουμ τους ποστ,αυξανεις πιθανοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τελικά αρχίζω να πιστεύω ότι το θέμα ξεκλείδωμα δεν θα είναι τόσο πρόβλημα. Και σιγά σιγά θα το κάνουν πιο εύκολο. Θα μπορούσαν άνετα να φτιάξουν ένα tool που θ γίνεται ενεργοποίηση σε ένα Pc με συγκεκριμένο λογαριασμό και να μπορεί να ξεκλειδώσει κινητό με αυτό το λογαριασμό. Τέλος πάντων..Θα τα δούμε και στην πράξη αυτά! :) Με το που παραλάβω θα στείλω και γω άμεσα αίτηση για ξεκλείδωμα πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Και γω τελικά αρχίζω να πιστεύω ότι το θέμα ξεκλείδωμα δεν θα είναι τόσο πρόβλημα. Και σιγά σιγά θα το κάνουν πιο εύκολο. Θα μπορούσαν άνετα να φτιάξουν ένα tool που θ γίνεται ενεργοποίηση σε ένα Pc με συγκεκριμένο λογαριασμό και να μπορεί να ξεκλειδώσει κινητό με αυτό το λογαριασμό. Τέλος πάντων..Θα τα δούμε και στην πράξη αυτά! :) Με το που παραλάβω θα στείλω και γω άμεσα αίτηση για ξεκλείδωμα πάντως!

 

γιατί δεν στέλνεις από τώρα ; εγώ έχω στείλει έτσι για να υπάρχει :)))

(έγινα και diamond με τα thanks)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κινδυνευσει να φαει πορτα ,εφοσον δεν εχει κινητο να περασει το λογαριασμο ακομα?

Και εγω μπορω να κανω αιτηση αλλα περιμενω το κινητο για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα φαω πορτα και να πρεπει να περιμενω 1 μηνα παλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κανει το αιτημα για ξεκλειδωμα απο τις 18 Ιανουαριου και δεν εχω παρει κανενα sms ουτε αρνητικο τι γινεται? Μπορω να ξανακανω το αιτημα ξανα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κανει το αιτημα για ξεκλειδωμα απο τις 18 Ιανουαριου και δεν εχω παρει κανενα sms ουτε αρνητικο τι γινεται? Μπορω να ξανακανω το αιτημα ξανα?

 

Περιμένεις φίλε

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις φίλε

 

Ακομα και αν δεν δεχτουν,θα με ενημερωσουν αρνητικα? Υπαρχει καποιος τροπος να δω οτι οντως εχει περασει κανονικα η αιτηση? οτι την εχω κανει σωστα? μπορω να το δω καπου?

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν στέλνεις από τώρα ; εγώ έχω στείλει έτσι για να υπάρχει :)))

(έγινα και diamond με τα thanks)

 

Όπως λέει και ο _Dante_ προτιμώ να έχω το κινητό στα χέρια μου. Να έχω συνδεθεί με cloud και όλα τα παρεμφερή και μετά να κάνω την αίτηση! Να μην υπάρχει σχετικός λόγος για να με κόψουν!!Θα δούμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν δεν δεχτουν,θα με ενημερωσουν αρνητικα? Υπαρχει καποιος τροπος να δω οτι οντως εχει περασει κανονικα η αιτηση? οτι την εχω κανει σωστα? μπορω να το δω καπου?

 

αν το συνδεσεις με φαστμπουτ και τρεξεις το ξεκλειδωτηρι,τοτε 2 τινα,θα σε στειλει στο φορουμ λεγοντας πως πρεπει να περιμενεις μηνυμα ή θα προχωρησει το ξεκλειδωμα.

δε παιζει να αρνηθουν,τι διαλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν χρειάζεται greenify την λειτουργία αυτή την κάνει η miui αρκεί να την ενεργοποιησεις.

Εξάλλου το greenify δεν μπορεί να λειτουργεί αυτόματα αν έχεις ενεργοποιημενο το fingerprint.

 

Edit: επίσης όσοι χρησιμοποιείτε πολύ data τότε να ενεργοποιησετε το data saver στην συσκευή σας, που κάνει εξοικονόμηση δεδομένων επειδή τα συμπιεζει. Έχει ενσωματωθεί το Opera max στην miui δηλαδή για όσους το γνωρίζουν. Την λειτουργία αυτή θα την βρείτε στο security - στο υπομενου για τα data

βοηθησεμας με καποιο βημα που παμε κ πως μεσο miui? σε ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω γράψει ήδη τρεις φορές Αντε άλλη μια.

Στο settings - additional settings - battery - power.

 

Αφού μπεις εκεί θα κάνεις ένα προφίλ που να κλείνει τις εφαρμογές μετά από όση ώρα του πεις.

Για μην κλείνει μια εφαρμογή που για παράδειγμα την ανοίγεις συχνά τότε, ενώ είσαι στην αρχική σελίδα του κινητού θα πατήσεις τις τρεις γραμμές κάτω αριστερά, εκεί θα τραβήξεις το εικονίδιο της εφαρμογής που θες προς τα κάτω και έτσι θα κλειδώσει και δεν θα κλείνει, με τον ίδιο τρόπο ξεκλειδώνει κιόλας.

Μια εφαρμογή που την θέλουμε να κάνει autostart όπως για παράδειγμα το SwiftKey keyboard μπορούμε να το βάζουμε να κλείνει και από το security - permissions - autostart του επιτρεπουμε να ανοίγει οπότε του ζητήσουμε.

Τέλος το data saver = opera max υπάρχει στο security - data plan όπου απλά το ενεργοποιεις και αυτό κάνει την δουλειά του οπότε έχεις data και όχι wifi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...