Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σλυνδεση και τι Router έχεις?

Πρόσφατα, σε πολλά δίκτυα έχουν ασυμβατότηα με ορισμένα router (πχ wind με Belkin)

 

Δεν έχω πρόβλημα με το ρουτερ του σπιτιου! Το κινητο μια χαρα εσερφαρει στο ρουτερ μου....

 

Εχω προβλημα οταν κανω το κινητο μου ρουτερ και συνδεσω επανω καποια συσκευη!!

 

Εκει δεν σερφαρουν οι αλλες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορώ να σβήσω όλες τις κινέζικες εφαρμογές ή θα έχω πρόβλημα;

 

Έχει απαντηθεί το θέμα, βάλτες όλες τις Κινέζικες εφαρμογές σε ένα φάκελο και μην της πειράζεις.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να σβήσω όλες τις κινέζικες εφαρμογές ή θα έχω πρόβλημα;

 

αυτές που σβήνονται απλά, λογικά όχι

αν είσαι ροοτ , τότε συστήματος μη σβήσεις , disable καλύτερα και όχι ό.τι βρεις , θέλει προσοχή , γιατί μπορεί να μη ξεκινάει μετά η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για σμς;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.app.nextsms

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για σμς
Μέχρι πριν πάρω το Note 3 χρησιμοποιούσα και γω το Go SMS, το οποιο υποστήριζε και 160 χαρακτήρες και 2καρτο. Με το που πηρα το Note 3 και το εγκατέστησα, τόσο εγώ, όσο και κάποιοι άλλοι αντιμετωπίσαμε μια δυσλειτουργία του συγκεκριμένου προγράμματος. Τις περισσοτερες φορές καθυστερούσε να στείλει τα SMS παρα τις ανάλογες ρυθμίσεις, κάποιες δεν τα έστελνε κοκ

Έτσι κατέληξα στο πολύ καλο Chomp SMS που υποστηρίζει και 2καρτο και 160 χαρακτήρες το οποιο λειτουργώ εδώ και 2 μήνες χωρίς παραπονο. :)

Το Handcent SMS νομίζω πως δεν υποστηρίζει 2καρτο. :!:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ βγάζει κάτω θαυμαστικο...οτι δηλαδη εχει περιορισμένη σύνδεση και δεν έχει internet.

 

Έτρεξα και το troubleshoot αλλα δεν βρίσκει κάτι....το μονο που μου λέει έιναι κάνε ενα restart το ρουτερ σου και τέτοια...έκανα μέχρι και restart το κινητό αλλά δεν....

 

Να σημειώσω δε...ότι το κινητό βλέπει κανονικά τις συσκευές που είναι συνδεδεμένες επάνω του και όταν σερφάρω απο αυτό έχω μια χαρά internet....οι υπόλοιπες συσκευές όμως δεν σερφάρουν...

 

Για κάντε ένα κόπο ρε παιδιά και κάποιος άλλος να δούμε τι γίνεται....είναι γενικό το θέμα ή μονο εγώ το έχω...

 

Ευχαριστώ!

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ, κάνε clear το dns και την ip4 του δικτύου σου στο laptop ( τις εντολές θα τις βρεις στο Google γιατί δεν τις ξέρω απέξω). Αφού το κάνεις τότε θα κάνεις restart μετά θα μπορείς να μπεις στο ίντερνετ αλλά μόνο για μια φορά.

 

Για να μπεις και περισσότερες θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα την ip του δικτύου με το κινητό, το εύρος της ip θα το βρεις αφότου καταφέρεις και το κάνεις να συνδεθεί σύμφωνα με τον παραπάνω τρόπο, έπειτα θα πατήσεις λεπτομέρειες στο εικονίδιο του δικτύου του laptop.

 

edit: οριστε και το link που σου εξηγεί πως θα κάνεις clear την ip μπες εδω

Μετα το ρεσταρτ λογικα θα μπορεις να μπεις, σε εμενα αυτο εφταιγε.

Edited by PeterPanious
Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.22.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.22.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

εξαιρετικός οδηγός!!! Μπράβο σου!!! στον original είχα χαθεί... με το ποστ σου όλα έγιναν πολύ απλά...

2 ερωτήσεις μόνο:

1) μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για 7.1.8.0. Την κατεβάζω; τι πρέπει να προσέξω;

2) ελληνικά πως θα βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Το unlock με το fingerprint δουλεύει οποτε θελει. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτο; Είμαι με την αγγλοκινεζικη 7.1.8. Ευχαριστώ

 

Σε εμενα εξαιρετικα. Ξαναβαλτο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου, απο που ρε σεις; Όσες ευρωπαϊκές αποθήκες ψιλοτσέκαρα, δεν έχουν στοκ. Από την άλλη, φοβάμαι αγορά απευθείας από Κίνα λόγω τελωνείου.

 

Ευχαριστώ^

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εξαιρετικα. Ξαναβαλτο.

 

Το εχω βαλει απειρες φορες αλλα τιποτα πιανει λιγες φορες μονο. Οταν βαζω νεο fingerprint μου δειχνει τις γραμμουλες τους δακτυλικου αποτυπωματος και τις ξαναβγαζει. Ειναι σαν να μην αναγνωριζει το δαχτυλο μερικες φορες

Edited by telis62
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να το περάσεις όσες φορές στο ζητάει για να το πιάσει σε όσο μεγαλύτερο εμβαδόν γίνεται και αποκτά όλες τις γραμμές με αποτέλεσμα να πιάνει γρήγορα και σωστά.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πρίν κάποιος μέρες είχε γίνει κουβέντα για το facebook και messenger app σε σχέση με τη μπαταρία που καταναλώνουν. Λοιπόν σήμερα χωρίς τις εφαρμογές στη συσκευή είμαι με 22% με 4:55 sot με τη φωτεινότητα στη μέση. Απο τις οποίες 5ωρες κοντά είχα απο της 8 μέχρι της 3 δεδομένα και μετα όχι συνεχόμενα το wifi ανοιχτό οπου κατέβασα κάποια games απο το playstore και σερφαρα στο chrome για καμια ωρα επίσης 45 λεπτα σε ελαφρύ παιχνίδι και ένα τέταρτο σε πιό βαρύ game ακομα ειχα και καμια ωρα μουσικη σε ακουστικα εμένα αυτό το αποτέλεσμα μου φαίνεται πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

μετα απο γρηγορη αναγνωση των προηγουμενων σελιδων (στο μετρο του δυνατου...), βρισκομαι πλεον στην τελικη ευθεια της επιλογης μου για το νεο μου κινητο και ο ενας υποψηφιος ειναι προφανως το Redmi Note 3.

συγκεντρωσα ολες τις αποριες μου και οποιος εχει την καλοσυνη βοηθαει:

1. εχει notification led?

2. κανει δικτυακες βιντεοκλησεις;

3. πωλειται στην Ελλαδα;

4. ποιο ειναι το εγκυροτερο site για να το παραγγειλω; η διαδικασια ειναι απλη; υπαρχουν καποια tips που πρεπει να προσεξω;

5. επειδη ειμαι average user, μολις λαβω την συσκευη, βαζω την sim και ειναι ετοιμη να παιξει; χρειαζεται ρυθμισεις και updates; (ειμαι εντελως ασχετος με τετοια και θα ηθελα να τα αποφυγω...)

6. τελος, υπαρχει καποιο "χτυπητο" μειονεκτημα στην συσκευη κατα την γνωμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

φιλικα, Παντελης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

μετα απο γρηγορη αναγνωση των προηγουμενων σελιδων (στο μετρο του δυνατου...), βρισκομαι πλεον στην τελικη ευθεια της επιλογης μου για το νεο μου κινητο και ο ενας υποψηφιος ειναι προφανως το Redmi Note 3.

συγκεντρωσα ολες τις αποριες μου και οποιος εχει την καλοσυνη βοηθαει:

1. εχει notification led?

2. κανει δικτυακες βιντεοκλησεις;

3. πωλειται στην Ελλαδα;

4. ποιο ειναι το εγκυροτερο site για να το παραγγειλω; η διαδικασια ειναι απλη; υπαρχουν καποια tips που πρεπει να προσεξω;

5. επειδη ειμαι average user, μολις λαβω την συσκευη, βαζω την sim και ειναι ετοιμη να παιξει; χρειαζεται ρυθμισεις και updates; (ειμαι εντελως ασχετος με τετοια και θα ηθελα να τα αποφυγω...)

6. τελος, υπαρχει καποιο "χτυπητο" μειονεκτημα στην συσκευη κατα την γνωμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

φιλικα, Παντελης

 

 

1) έχει

2) κανει

3) Οχι ακόμη

4) vickmall.com κατω απο τα χαρακτηριστικά του κινητού θα δεις τι γράφουν οι περισσότεροι Έλληνες που παραγγελνουν απο το σαιτ.

5) βάζεις το λογαριασμό σου, miui, Gmail, αν πάρεις την αγγλοκινεζικη stable έκδοση κάνει update, αν πάρεις την multilanguage δεν κανει.

6) Ισως ο κλειδωμένος bootloader

 

Φιλικα πάντα, οτι έχεις ρωτήσει, έχει απαντηθεί αρκετές φορές.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

μετα απο γρηγορη αναγνωση των προηγουμενων σελιδων (στο μετρο του δυνατου...), βρισκομαι πλεον στην τελικη ευθεια της επιλογης μου για το νεο μου κινητο και ο ενας υποψηφιος ειναι προφανως το Redmi Note 3.

συγκεντρωσα ολες τις αποριες μου και οποιος εχει την καλοσυνη βοηθαει:

1. εχει notification led?

2. κανει δικτυακες βιντεοκλησεις;

3. πωλειται στην Ελλαδα;

4. ποιο ειναι το εγκυροτερο site για να το παραγγειλω; η διαδικασια ειναι απλη; υπαρχουν καποια tips που πρεπει να προσεξω;

5. επειδη ειμαι average user, μολις λαβω την συσκευη, βαζω την sim και ειναι ετοιμη να παιξει; χρειαζεται ρυθμισεις και updates; (ειμαι εντελως ασχετος με τετοια και θα ηθελα να τα αποφυγω...)

6. τελος, υπαρχει καποιο "χτυπητο" μειονεκτημα στην συσκευη κατα την γνωμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

φιλικα, Παντελης

1.έχει

2.δεν το γνωρίζω λογικά ναι πάντως μέσω skype,fb κάνει

3.Πωλείται αλλά η έκδοση 3/32 κάνει 90€ πιό πολύ απο Κίνα.

4.Τα παιδιά στο forum απο οτι έχω δεί προτιμούν vickmall λογο του aftersale service εγώ πάντως το πήρα απο banggood.

5.Αν τα αγγλικά σου είναι σε καλό επίπεδο ζητά να σου αφήσουν την official rom του κινητού που εχει μονο αγγλικά και κινέζικα και πέρνει αναβαθμίσεις αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να κανείς κάτι εσύ.Το μονο που θα χρειαστεί να κανείς είναι να βάλεις της κινεζικές εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένες σε ενα φάκελο για να μη σε ενοχλούν

6.Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω διαπιστώσει κάτι εκτός το οτι δεν έχω 4g με τη wind στη περιοχή που μένω αλλά αυτό το ήξερα εξαρχής

Ελπίζω να σε βοηθήσουν τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με το wi fi... από χτες και ενώ δούλευε τέλεια και κλείδωνε άμεσα, εντελώς ξαφνικά δεν κάνει σύνδεση.

και εξηγώ καλύτερα... ενεργοποιείται κανονικά, βρίσκει τις συνδέσεις τρέχει αυτή που του έχεις ορίσει αλλά δεν κάνει τελικά σύνδεση απλά επαναλαμβάνει συνέχεια την διαδικασία... δοκίμασα σε άλλους χώρους εκτός από το σπίτι μήπως και έφταιγε το δικό μου ρούτερ, αλλά και σε άλλα δίκτυα που έπιανα κανονικά wi fi κάνει το ίδιο..... έκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου κάμποσες φορές...εξάντλησα τις ρυθμίσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. .... http://prntscr.com/a1nx3c http://prntscr.com/a1nxjg τελευταία ελπίδα πριν το σπάσω η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.....

 

έχετε κάποια ιδέα πριν το κάνω;;; (και το έχω φορτωμένο)

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

1) έχει

2) κανει

3) Οχι ακόμη

4) vickmall.com κατω απο τα χαρακτηριστικά του κινητού θα δεις τι γράφουν οι περισσότεροι Έλληνες που παραγγελνουν απο το σαιτ.

5) βάζεις το λογαριασμό σου, miui, Gmail, αν πάρεις την αγγλοκινεζικη stable έκδοση κάνει update, αν πάρεις την multilanguage δεν κανει.

6) Ισως ο κλειδωμένος bootloader

 

Φιλικα πάντα, οτι έχεις ρωτήσει, έχει απαντηθεί αρκετές φορές.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα στο 5 και στο 6 δεν καταλαβα τι εννοεις! (γκαο ο δικος σου!).

miui?

gmail ok καταλαβα.

αγγλοκινεζικη stable εκδοση; τι διαφορα εχει με την multilanguage; επαναλαμβανω οτι ειμαι average user και δεν πολυψαχνω αναβαθμισεις και custom rom κλπ.

απο οτι καταλαβα, ο κλειδωμενος bootloader δεν θα ειναι προβλημα για εμενα

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με το wi fi... από χτες και ενώ δούλευε τέλεια και κλείδωνε άμεσα, εντελώς ξαφνικά δεν κάνει σύνδεση.

και εξηγώ καλύτερα... ενεργοποιείται κανονικά, βρίσκει τις συνδέσεις τρέχει αυτή που του έχεις ορίσει αλλά δεν κάνει τελικά σύνδεση απλά επαναλαμβάνει συνέχεια την διαδικασία... δοκίμασα σε άλλους χώρους εκτός από το σπίτι μήπως και έφταιγε το δικό μου ρούτερ, αλλά και σε άλλα δίκτυα που έπιανα κανονικά wi fi κάνει το ίδιο..... έκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου κάμποσες φορές...εξάντλησα τις ρυθμίσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. .... http://prntscr.com/a1nx3c http://prntscr.com/a1nxjg τελευταία ελπίδα πριν το σπάσω η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.....

 

έχετε κάποια ιδέα πριν το κάνω;;; (και το έχω φορτωμένο)

 

Δεν δοκιμάζεις με ένα κλειδί WPA2;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.22.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.22.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

αυτο ισχυει και για κινητα με κλειδωμενο bootloader?επισης μπορω να φλασαρω την gtv μετα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις με ένα κλειδί WPA2;

 

Με ποια έκδοση miui είσαι; οι δύο τελευταίες developer είχαν θέμα με το WiFi.

Το θέμα είναι ότι με τα δεδομένα στο play store δεν μ αφήνει να κατεβάσω εφαρμογή παρά μονο με το wi fi....ξεκλικαρω το wi fi και αυτό το χαβά του, ψάχνει wi fi. είμαι με την MIUI 7.0 STABLE 7.0.19.0 (LHNCNCL) από minideal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...