Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρατηρήσει κανείς, drain battery μετά την τελευταία αναβάθμιση στην 7.1.8.0;

 

Εγώ με το που το πήρα φόρεσε την αναβάθμιση, οπότε δεν εχω προηγούμενη εμπειρία αλλά πράγματι ρουφαει τη μπαταρια απίστευτα γρήγορα, ειδικα με 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος και εγώ εδώ και δύο μέρες του κινητού αντικατέστησε το jiayu s3 advance λόγου ατυχήματος .

Μετά το φλασαρισμα και στήσιμο της αγγλοκινεζικης ρομ από χθες δεν έχω κανένα θέμα και όλα πάνε ρολόι. Μιας και δεν είναι ροοτ το νοτε και δεν λειτουργεί το τιτανιουμ έκανα μπακ τα δεδομένα των εφαρμογών με το helium και με έσωσε μπορώ να πω .τα δεδομένα των εφαρμογών που ήθελα μπόρεσα να τα μεταφέρω και μου έφυγε ένα βάρος. Την εφαρμογή αυτή την ανακάλυψα χθες ψάχνοντας και μπορώ να πω ότι με έσωσε.

Τώρα ένα άλλο πρόβλημα μιας και δεν έχουμε ελληνική γλώσσα και το νοτε δεν είναι ροοτ ακόμα είναι με τις εφαρμογές που δεν είναι στα ελληνικά. Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το morelocale 2 λόγου ροοτ μήπως ξέρει κανείς καμία αντίστοιχη εφαρμογή ώστε οι εφαρμογές να εμφανίζονται με την ελληνική γλώσσα?

 

Καλησπέρα. Έρχομαι από Huawei ascend p7 και με to my backup pro έκανα restore όλα τα δεδομένα των εφαρμογών μου εκτός από το sygic aura. Με το helium ή με άλλη εφαρμογή έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει backup και restore δεδομένων (ιστορικό, αγαπημένα) σε εφαρμογή gps?

Kαι κάτι ακόμα. Προσπάθησα να κάνω download xls αρχείο στο κινητό και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι αυτό πρέπει να γίνει μέσω WLAN δηλαδή μέσω wifi. Εγώ όμως χρειάζεται κάποιες φορές να κάνω download αρχεία xls, ppt, word με internet on the go. Είναι κάποια ρύθμιση που δεν την βλέπω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Μηπως γνωριζεται γιατι δεν μπορω να κατεβασω την εγκατάσταση της multi stable 7.1.6 xiaomi.eu , απ την κοινοτητα ? Edited by Tasubas
ok, πηρε μπροστα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έρχομαι από Huawei ascend p7 και με to my backup pro έκανα restore όλα τα δεδομένα των εφαρμογών μου εκτός από το sygic aura. Με το helium ή με άλλη εφαρμογή έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει backup και restore δεδομένων (ιστορικό, αγαπημένα) σε εφαρμογή gps?

Kαι κάτι ακόμα. Προσπάθησα να κάνω download xls αρχείο στο κινητό και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι αυτό πρέπει να γίνει μέσω WLAN δηλαδή μέσω wifi. Εγώ όμως χρειάζεται κάποιες φορές να κάνω download αρχεία xls, ppt, word με internet on the go. Είναι κάποια ρύθμιση που δεν την βλέπω?

Για το τελευταίο πας στα downloads (το app όχι τον φάκελο), τρεις τελιτσες και αλλάζεις το όριο για τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο πας στα downloads (το app όχι τον φάκελο), τρεις τελιτσες και αλλάζεις το όριο για τα δεδομένα

 

Ευχαριστώ φίλος

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Μηπως γνωριζεται γιατι δεν μπορω να κατεβασω την εγκατάσταση της multi stable 7.1.6 xiaomi.eu , απ την κοινοτητα ?

 

Ορίστε φιλέ μου

Εγώ την έβαλα και όλα καλά !!

Σιγά μην περιμένω να μου κάνουν unlock βαρεθηκα

 

https://mega.nz/#!SlxD0KQQ!ZSmwZALOiucQgQTidEqIrjSnIXtWCu14KpTNf2wjVSY

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν μπαινουμε στο αλμπουμ πως μετακινουμε φωτογραφιες και πως κανουμε καινουριους φακελους?απο χθες δεν μπορω να το βρω..και αν εχετε κανενα καλο laucher να πρωτεινετε

Link to comment
Share on other sites

όχι έτσι ρώτησα μπας και απο τις ρυθμίσεις δεν ήταν

 

σε όλα το κάνει ή π.χ. μόνο στου σπιτιού σου

και τα 2 έχουν ακριβώς την ίδια ρομ ;

 

παίξε λίγο με τα παρακάτω (ή τσέκαρε αν είναι ρυθμισμένα το ίδιο και στα 2 κινητά)

 

ρυθμίσεις ->προσθετες -> μπαταρία -> διαχείριση χρήσης μπαταρίας

ρυθμίσεις -> προσθετες ->μπαταρία -> τροφοδοσία -> προφίλ μπαταρίας

 

Παιδιά εκανα τα πάντα, αλλαξα ρυθμίσεις, αλλαξα κανάλι στο ρουτερ, οπως ειπα, εβαλα την 7.1.6, δεν ξερω τι να κανω πλέον. Οταν το κινητό είναι το εχω στην ακρη, χάνει το σημα wifi. Αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κανω, ευχαρίστως να το δοκιμάσω γιατί μου ρχεται να το πετάξω σε κανα τοίχο

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φιλέ μου

Εγώ την έβαλα και όλα καλά !!

Σιγά μην περιμένω να μου κάνουν unlock βαρεθηκα

 

https://mega.nz/#!SlxD0KQQ!ZSmwZALOiucQgQTidEqIrjSnIXtWCu14KpTNf2wjVSY

 

ok , μανωλη ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις παρέλαβα και το δικό μου XRN 3 και έχω διάφορα προβλήματα όπως:

1) δεν συγχρονίζει με τις επαφές μου στο gmail

2) όταν με καλεί κάποιος απλά δονείται... δεν χτυπάει....(το έλυσα...ήταν ενεργοποιημένη η αυτόματη απάντηση)

3) όταν με καλεί κάποιος η γραμμή ανοίγει από μόνη της αυτόματα μετά από 2'' !!!(βλέπε σημ. 2)

Τι κινητό ήρθε με την κινεζική και αγγλική γλώσσα...θέλω να βάλω την ελληνοαγγλική rom αλλά είμαι άσχετη με τα ρουταρίσματα.... ούτε το "φλασάρω" δεν ξέρω τι σημαίνει...

Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

(ίσως να έχει γραφεί ήδη κάτι γι' αυτό αλλά, συγχωρέστε με, 200 σελίδες μου είναι αδύνατον να διαβάσω)

Edited by maloukaki
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τι κινητό ήρθε με την κινεζική και αγγλική γλώσσα...θέλω να βάλω την ελληνοαγγλική rom αλλά είμαι άσχετη με τα ρουταρίσματα.... ούτε το "φλασάρω" δεν ξέρω τι σημαίνει...

Μπορείτε να βοηθήσετε;

(ίσως να έχει γραφεί ήδη κάτι γι' αυτό αλλά, συγχωρέστε με, 200 σελίδες μου είναι αδύνατον να διαβάσω)

 

Εδώ είσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις παρέλαβα και το δικό μου XRN 3 και έχω διάφορα προβλήματα όπως:

1) δεν συγχρονίζει με τις επαφές μου στο gmail

2) όταν με καλεί κάποιος απλά δονείται... δεν χτυπάει....(το έλυσα...ήταν ενεργοποιημένη η αυτόματη απάντηση)

3) όταν με καλεί κάποιος η γραμμή ανοίγει από μόνη της αυτόματα μετά από 2'' !!!(βλέπε σημ. 2)

Τι κινητό ήρθε με την κινεζική και αγγλική γλώσσα...θέλω να βάλω την ελληνοαγγλική rom αλλά είμαι άσχετη με τα ρουταρίσματα.... ούτε το "φλασάρω" δεν ξέρω τι σημαίνει...

Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

(ίσως να έχει γραφεί ήδη κάτι γι' αυτό αλλά, συγχωρέστε με, 200 σελίδες μου είναι αδύνατον να διαβάσω)

Διάβασε τον οδηγό: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

κάπου σε προηγουμενες σελιδες το έχει μεταφρασμένο καποιο μέλος. Πάρε μια ιδέα και σιγουρα και κάποιοι άλλοι θα σε βοηθησουνε να διαλέξεις ρομ. Νομίζω το ευρωπαικο έχει μια multilanguage rom αλλά δεν παιρνει αναβαθμίσεις.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Καλά νταξ, έβγαλα το φεις και έβαλα σοσιαλ σλιμ και σώθηκα!!

Τι μπαταριοφαγος είναι Αυτό...

 

και εγω χθες. απιστευτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

(ίσως να έχει γραφεί ήδη κάτι γι' αυτό αλλά, συγχωρέστε με, 200 σελίδες μου είναι αδύνατον να διαβάσω)

διαβασε τουλάχιστον την πρωτη σελιδα το πρωτο ποστ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τραβάει.

 

Εγώ θα θελα να ρωτήσω αν έχει κάπου ρύθμιση για σιγαση ringtones και alarms με αναποδογυρισμα της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τραβάει.

 

Εγώ θα θελα να ρωτήσω αν έχει κάπου ρύθμιση για σιγαση ringtones και alarms με αναποδογυρισμα της συσκευής;

 

Καπου την ειχα δει αυτη την επιλογη στη Miui Που ειχα περασει στο λενοβο μου.

Αρα λογικα θα υπαρχει.δε θυμαμαι που ηταν ομως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τραβάει.

 

Εγώ θα θελα να ρωτήσω αν έχει κάπου ρύθμιση για σιγαση ringtones και alarms με αναποδογυρισμα της συσκευής;

Για τις κλήσεις, πας στην εφαρμογή phone πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερά κουμπί, incoming call settings και έχει διάφορες επιλογές εκεί μαζί και για σίγαση ενώ το αναποδογυρίζεις.. Για ξυπνητήρι δοκίμασε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει δύο sim. Η πρώτη είναι της tim (sim1 ιταλίας) και η δευτερη είναι της cosmote (sim2). Μόνο η πρώτη τρέχει mobile data (μένω στην Ιταλία). Πατάω από την κουρτίνα mobile data αλλά δεν τρέχει το internet. Tι δεν έχω κάνει ρε παιδιά?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει δύο sim. Η πρώτη είναι της tim (sim1 ιταλίας) και η δευτερη είναι της cosmote (sim2). Μόνο η πρώτη τρέχει mobile data (μένω στην Ιταλία). Πατάω από την κουρτίνα mobile data αλλά δεν τρέχει το internet. Tι δεν έχω κάνει ρε παιδιά?:(

 

Settings -> SIM Cards & Mobile networks, κάτω-κάτω στο Internet ποια SIM έχει επιλεγμένη;

Link to comment
Share on other sites

παλικαριαααααααααααα ενας φιλος να με πει τι κανοιυμε με τις φωτο?πως κανουμε νεο φακελο πως μετακινουμε τις φωτοοοοοοοο
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 ημέρες μου ήρθε sms με έγκριση ξεκλειδώματος! Η διαδικασία πανεύκολη.Το μόνο που μένει είναι να προετοιμάσω το τηλέφωνο για να δεχθεί την ελληνική rom μέσω twrp
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 ημέρες μου ήρθε sms με έγκριση ξεκλειδώματος! Η διαδικασία πανεύκολη.Το μόνο που μένει είναι να προετοιμάσω το τηλέφωνο για να δεχθεί την ελληνική rom μέσω twrp

 

Φτιάχτηκε αυτή η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...