Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ρε παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό και είμαι στο στήσιμο. Έχψ την αγγλοκινέζικη rom. Πως γίνεται αυτό το usb debugging? :mad::mad:

 

Settings -> About phone -> πατάς 10 φορές στο MIUI Version και μετά πας μια πίσω -> Additional settings -> Developer options -> USB Debugging. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω λογαριασμο mi.

Αυτο ειναι ενα αρχειο zip που δε μου δουλεψε.

Εκανα ευκολα φλασαρισμα και κολλησα στη γλωσσα...

 

πρεπει να εχεις λογαριασμο mi account δεν εχεις ?

http://we.tl/doBsGdeJrm για δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω

 

Undefined action, please return.

Aυτο μου βγαζει.

 

54.243.194.135/thread-34384-1-1.html

 

1)Κατεβάζεις και ανοίγεις την εφαρμογή ψάχνεις και βρίσκεις την ελληνική σημαία και πας να κάνεις εγκατάσταση.

2)Σου βγάζει ότι θέλει δικαιώματα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σου λέει ότι πρέπει να κατεβάσεις ένα αρχείο ζιπ στον υπολογιστή και να το κάνεις από εκεί εγκατάσταση

3)Κατεβάζεις στο τηλέφωνο αυτό το αρχείο ζιπ και θυμάσαι σε ποιόν φάκελλο το αποθηκεύει

4)Τώρα παίρνεις το τηλέφωνο και το συνδέεις στον υπολογιστή (αν έχεις τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή θα σου το αναγνωρίσει σαν αποθηκευτικό χώρο)

5) Βρίσκεις αυτό το αρχείο ζιπ από τον υπολογιστή σου μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου σου και το κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου

6) ξεζιπαρεις αυτό το αρχείο και σου βγάζει έναν φάκελλο με το όνομα adb

7) μέσα στο φάκελλο έχει 4 αρχεία πριν πατήσεις το run βγάλε και μετά ξαναβάλε το καλώδιο που έχεις συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή πάτα Run

8) αν έχεις σωστούς οδηγούς θα σου βγάλει έναν μεγάλο αριθμό (θες λίγο την φωτογραφία μέσα στην εφαρμογή που κατέβασες ) αν ναι αναγνώρισε την συσκευή και πατάς ένα οποιοδήποτε πλήκτρο και τελείωσες

9)βγαζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και πας και ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις πάλι την ελληνική σημαία πατάς επάνω και αν όλα πήγαν καλά έχει αναγνωρίσει τα ελληνικά και έχεις ελληνικά στις εφαρμογές. Το μενού εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά

Μιας και δεν μπορώ να κάνω ξανά την διαδικασία νομίζω ότι έτσι το έκανα πάνω κάτω πήρες μια ιδέα το πως γίνεται

 

Λυθηκε και το προβλημα με τα Ελληνικα.Κατεβασα τη σουιτα MI MANAGER και στην κινεζικη εκδοση της (οχι στην αγγλικη κατα περιεργο τροπο) μου βρηκε τη συσκευη το run.bat και το LOCALE δουλεψε!!!!!

Επισης απο 41000 και κατι που ειχα σκορ στο antutu με την multi του minideal τωρα εφτασε στα 49.443 .Σαφως η official ειναι καλυτερη.

 

Ρε παιδιά έκανα όλα τα παραπάνω και τίποτα. Δεν καταλαβαίνω τι κάνω λάθος. Drivers για το κινητό μπορώ να κατεβάσω από κάπου για w7? Ή μήπως έχετε να μου προτείνετε καμία αντίστοιχη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα όλα τα παραπάνω και τίποτα. Δεν καταλαβαίνω τι κάνω λάθος. Drivers για το κινητό μπορώ να κατεβάσω από κάπου για w7? Ή μήπως έχετε να μου προτείνετε καμία αντίστοιχη εφαρμογή

 

Settings -> About phone -> πατάς 10 φορές στο MIUI Version και μετά πας μια πίσω -> Additional settings -> Developer options -> USB Debugging. :)

 

Παιδιά οκ. Χάρη στον Aromeo την έκανα τη δουλειά gia to locale more language setting. Έφαγα ένα δύωρο σχεδόν. Φίλε μου σε ευχαριστώ :):)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα εχω το clean master και βλεπω η ραμ δεν πεφτει κατω απο 65 70%ενω κανω εκκαθάριση? Φταιει καποιο laucher που εχουμε ....και δεν μπορω να βρω πως κλεινεις τις ανοιχτες εφαρμογές οπως στο δικο μου το Samsung πχ που πατας παρατεταμένα το κεντρικο κουμπι και μετα σβηνεις τις ανοιχτες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα εχω το clean master και βλεπω η ραμ δεν πεφτει κατω απο 65 70%ενω κανω εκκαθάριση? Φταιει καποιο laucher που εχουμε ....και δεν μπορω να βρω πως κλεινεις τις ανοιχτες εφαρμογές οπως στο δικο μου το Samsung πχ που πατας παρατεταμένα το κεντρικο κουμπι και μετα σβηνεις τις ανοιχτες εφαρμογες

 

Αριστερο capacitive button

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη το εκανε κατεβασαμε laucher και μετα τα εσβησα παλι τωρα το παταω και βγαζει 4 επιλογες move apps widgts ταπετσαρια εφε ενω πριν οπως λες με εβγαζε τις εφαρμογες και εσβηναν τωρα τι εγινε δεν καταλαβαίνω
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη το εκανε κατεβασαμε laucher και μετα τα εσβησα παλι τωρα το παταω και βγαζει 4 επιλογες move apps widgts ταπετσαρια εφε ενω πριν οπως λες με εβγαζε τις εφαρμογες και εσβηναν τωρα τι εγινε δεν καταλαβαίνω

 

Mηπως αλλαξες τις ρυθμισεις τους ; Πανε Ρυθμισεις > Προσθετες Ρυθμισεις > Πλήκτρα

 

Διαφορετικα αν δεν εχεις αλλαξει κατι απο εκει οφειλεται στον launcher Που εχεις βαλει

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφηνετε τις εκκαθαρισεις καλυτερα?

Δημιουργουν προβληματα ενιοτε και σιγουρα δε βοηθανε το κινητο να παει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα μια αναλογη αλλα επεσε και χτυπησε ενδιαμεσα. μετα πηρα την http://www.ebay.com/itm/272051341291?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570882069112&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

του δινει ογκο αλλα ειδικα στις γωνιες ειναι απολυτα προστατευμενο

 

Εάν έχεις την μαύρη θήκη, είναι βαθύ σκούρο μαύρο το χρώμα ή σαν ξεθοριασμενο?

Εάν έχεις ασημί, φαίνεται σαν ψεύτικο ή μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την μαύρη θήκη, είναι βαθύ σκούρο μαύρο το χρώμα ή σαν ξεθοριασμενο?

Εάν έχεις ασημί, φαίνεται σαν ψεύτικο ή μια χαρά?

 

η θήκη ειναι πολύ καλή αλλα κάνει το κινητό γκουμουτσα..

προστατεύει όμως!

απλα προτείνεται για καμιά παραλία,πήρα την ασημί με μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Οκ να σαι καλά φίλε μου θα το δω μετα γιατι το εχει η γυναικα...και κατι ακομα στο αλλο μου θέμα. ...με τις φωτογραφίες πως τις μετακινω σε άλλο φακελο πως κανω νεο φακελο...μετονομασία. ...ψαχνω παταω δεν εχει τπτ μοβο διαγραφη σε κρυφο αλμπουμ αποστολη....
Link to comment
Share on other sites

OnePlus Two έχω με SAR: 0.43(head), 0.20(body).

Και sot συνήθως 5-6 ώρες!

 

Γιστί συτο ποσο sar έχει ?

SAR

SAR 10g limit 2.0W/kg, SAR Value 0.499W/Kg (MAX, 10mm distance)

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δουλεύει σούπερ! Πίανει ακόμα και το ερκοντισιον..

 

Ποιά είναι η default εφαρμογή; Παίζει να την έσβησα καταλάθος; Αν ναι, ξανακατεβαίνει από το κινέζικο store? (δεν έχω κάνει λογαριασμό):lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 3 συσκευές με multi από vickmall για 3 φίλους που θέλουν Ελληνικά και δεν τους ενδιαφέρει τα updates.

 

Σκέπτομαι με το που θα έρθουν να περάσω την multi stable 7.1.6 xiaomi.eu.

Τι λέτε? Αξίζει να ασχοληθώ?

Δεν έχω ξαναφλασαρει αλλά αφού μελέτησα πολύ προσεκτικά το Link :

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?postID=93076#post93076

 

και τις οδηγίες από :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012 του ninjamoz

 

Θεωρώ ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

 

Όπως ανέφερα και πάλι θα έχω 3 συσκευές να flasharw.

H διαδικασία μέχρι το σημείο που συνδέω την συσκευή στο usb πρέπει να επαναληφθεί?

Η απλά αφού flasharw το ένα, βάζω το άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και πάλι θα έχω 3 συσκευές να flasharw.

H διαδικασία μέχρι το σημείο που συνδέω την συσκευή στο usb πρέπει να επαναληφθεί?

Η απλά αφού flasharw το ένα, βάζω το άλλο?

Αφου φλασαρεις και βγάλει το οκ κλείνεις το παραθυράκι με το οκ και ξαναπατάς download αφού φυσικά έχεις βγαλει το φλασαρισμενο note από το USB.

 

Ενεργοποίησε το USB debugging σε όλες, φόρτισε μπαταρίες, κλείστες και βουρ.

Link to comment
Share on other sites

Guys είμαι στο εξωτερικό και όταν βάζω την Ελληνική vodafone sim card μέσα στο κινητό με χρήση αντάπτορα (γιατί είναι για iPhone κανονικά), την αναγνωρίζει, αλλά λέει only emergency calls. Βλέπει όμως τον αριθμό με κάποιο μαγικό τρόπο.

 

Όταν τη βάζω στο iphone λειτουργεί κανονικά.

 

Βάζω άλλη sim της χώρας που βρίσκομαι στον ίδιο αντάπτορα και παίζει κανονικά.

Η Ελληνική vodafone sim, παίζει στο iPhone, δεν παίζει στο redmi.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Guys είμαι στο εξωτερικό και όταν βάζω την Ελληνική vodafone sim card μέσα στο κινητό με χρήση αντάπτορα (γιατί είναι για iPhone κανονικά), την αναγνωρίζει, αλλά λέει only emergency calls. Βλέπει όμως τον αριθμό με κάποιο μαγικό τρόπο.

 

Όταν τη βάζω στο iphone λειτουργεί κανονικά.

 

Βάζω άλλη sim της χώρας που βρίσκομαι στον ίδιο αντάπτορα και παίζει κανονικά.

Η Ελληνική vodafone sim, παίζει στο iPhone, δεν παίζει στο redmi.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

 

έχεις pin στην κάρτα ;

Link to comment
Share on other sites

Guys είμαι στο εξωτερικό και όταν βάζω την Ελληνική vodafone sim card μέσα στο κινητό με χρήση αντάπτορα (γιατί είναι για iPhone κανονικά), την αναγνωρίζει, αλλά λέει only emergency calls. Βλέπει όμως τον αριθμό με κάποιο μαγικό τρόπο.

 

Όταν τη βάζω στο iphone λειτουργεί κανονικά.

 

Βάζω άλλη sim της χώρας που βρίσκομαι στον ίδιο αντάπτορα και παίζει κανονικά.

Η Ελληνική vodafone sim, παίζει στο iPhone, δεν παίζει στο redmi.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

 

Μήπως δεν είναι δηλωμένη? Ή πρέπει να την δηλώσεις στην χώρα που είσαι τώρα? Εγώ έχω κάποιες sim που δεν είναι δηλωμένες και συμβαίνει το ίδιο με εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις αλλο θεμα με το wifi? το εχω 3 μερες και απο την αρχη ειχε προβλημα με το wifi στο οτι ολα πανε καλα αλλα αν μεινει το κινητο στην ακρη για καμια ωρα, παρατηρω οτι εχει χασει την συνδεση και πρεπει να παω να κλεισω και να ανοιξω ξανα το wifi για να συνδεθω... Αν εχει κανεις καμια ιδεα του τι γινεται και γιατι γινεται αυτο, θα το εκτιμουσα. Εχω περασει και την τελευταια stable εκδοση αλλα το ιδιο μου κανει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις αλλο θεμα με το wifi? το εχω 3 μερες και απο την αρχη ειχε προβλημα με το wifi στο οτι ολα πανε καλα αλλα αν μεινει το κινητο στην ακρη για καμια ωρα, παρατηρω οτι εχει χασει την συνδεση και πρεπει να παω να κλεισω και να ανοιξω ξανα το wifi για να συνδεθω... Αν εχει κανεις καμια ιδεα του τι γινεται και γιατι γινεται αυτο, θα το εκτιμουσα. Εχω περασει και την τελευταια stable εκδοση αλλα το ιδιο μου κανει..

 

στις ρυθμίσεις το wifi είναι δηλωμένο να είναι ενεργό και στον "ύπνο" ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι στο " always " το εχω στα Αγγλικα το κινητο, παιζει να ειναι αυτο το προβλημα; Παρελαβα 2 κινητα, ενα για μενα και ενα για την γυναικα μου και το δικο της δεν εχει κανενα προβλημα με το σημα...

 

http://s24.postimg.org/ln15aksip/unspecified.jpg' alt='unspecified.jpg'>

Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι στο " always " το εχω στα Αγγλικα το κινητο, παιζει να ειναι αυτο το προβλημα; Παρελαβα 2 κινητα, ενα για μενα και ενα για την γυναικα μου και το δικο της δεν εχει κανενα προβλημα με το σημα...

 

όχι έτσι ρώτησα μπας και απο τις ρυθμίσεις δεν ήταν

 

σε όλα το κάνει ή π.χ. μόνο στου σπιτιού σου

και τα 2 έχουν ακριβώς την ίδια ρομ ;

 

παίξε λίγο με τα παρακάτω (ή τσέκαρε αν είναι ρυθμισμένα το ίδιο και στα 2 κινητά)

 

ρυθμίσεις ->προσθετες -> μπαταρία -> διαχείριση χρήσης μπαταρίας

ρυθμίσεις -> προσθετες ->μπαταρία -> τροφοδοσία -> προφίλ μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε αλλη συνδεση wifi, θα το δοκιμασω...

Απο οταν τα πηραμε, ειχαμε και οι 2 την ιδια rom, μεχρι που το δικο μου, αρχισε να κανει αυτο με το σημα wifi, οποτε περασα την 7.1.6 μπας και στρωσει, αλλα παλι το ιδιο μου κανει.. θα συγκρινω τα κινητα και τις ρυθμισεις μπας και αλλαξα κατι εγω και δεν το καταλαβα, αν και δεν νομιζω να τα πειραξα καθολου αυτα μιας και δεν εχω πολυ πολυ ιδεα, θα το κοιταξω και θα επανελθω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε αλλη συνδεση wifi, θα το δοκιμασω...

Απο οταν τα πηραμε, ειχαμε και οι 2 την ιδια rom, μεχρι που το δικο μου, αρχισε να κανει αυτο με το σημα wifi, οποτε περασα την 7.1.6 μπας και στρωσει, αλλα παλι το ιδιο μου κανει.. θα συγκρινω τα κινητα και τις ρυθμισεις μπας και αλλαξα κατι εγω και δεν το καταλαβα, αν και δεν νομιζω να τα πειραξα καθολου αυτα μιας και δεν εχω πολυ πολυ ιδεα, θα το κοιταξω και θα επανελθω..

Άλλαξε κανένα κανάλι στο router,κι εμένα το έκανε αυτό και άλλαξα κανάλι(βασικά το έβαλα στο αυτόματο) και τώρα είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...