Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιος και απ οτι διαβασα, ευκολος ο οδηγος, αν το κανω θα παιρνω αναβαθμισεις η θα πρεπει καθε φορα να βαζω χειροκινητα το καθε update? Πρωτη φορα πηρα στα χερια μου κινεζικο κινητο και ξερω οτι αν κανω καμια μ@λ@κια μπορει να μπρικαρει το κινητο και να το κλαιω.. Τι προτεινετε εσεις που ξερετε περισσοτερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω το εξής θεματάκι το οποίο έχω αναφέρει ξανά αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση. Χρησιμοποιώ τον CM Browser τον οποίο έχω βάλει ως default. Παίζει παντού σωστά εκτός από το app του gmail, όπου τα links ανοίγουν με τον stock browser. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

 

Update: το δοκίμασα και από το Inbox App και κάνει το ίδιο

 

 

Αυτο που θα πω ισχυει για ολες τις εφαρμογές μου το είπε και μένα ένας φίλος πιο πίσω...

 

Για να κάνουμε μια εφαρμογή default παμε στις ρυθμισεις---->installed apps---->κατω χαμηλα παταμε επανω στο γραναζι και βάζουμε τις default app που θελουμε...εχει για όλες εκτός από το store δυστυχως!

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. καινουργιος στο remi note 3 . Eχω το πιο κάτω Θέμα . Viber- facebook messenger με δειχνουν offline. Πρεπει να μπω και θα δω μαζεμενα τα μυνηματα. Ειδα καποια λυση ( remi note 2 ) αλλα δεν μπορω να τη βρω στο μενου μου . Καποια βοηθεια βημα βημα ?
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-199882-1-1.html

http://en.miui.com/thread-216505-1-1.html

σχετικα με το unlock,απαντηση απο xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στην miui αν θέλεις να αλλάξεις το μέγεθος κάποιου widget δεν μπορείς;

 

Βγαινεις απο εκει που προσθετεις widget και κανεις tap&hold στο widget :)

http://i.imgur.com/7OUf5NL.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα με το redmi note 3..

Το έκανα ρουτ σήμερα διότι ήθελα να σβήσω κάποιες κινεζικές προεγκατεστημένες εφαρμογές.

Μιας και είχα βάλει χειροκίνητα το Google play store είπα να σβήσω το App Store της mi που ήταν και αυτό προεγκατεστημένο.

Μόλις έκανα μια επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στο logo MI και δεν μπορεί να ανοίξει..

Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι ακόμη και για να διαγράψω όλα μου τα δεδομένα και να ανοίξει από την αρχή πρέπει να έχω τον boot loader ξεκλείδωτο.

Άρχισα λοιπών να ψάχνω για tools που σου ξεκλειδώνουν το boot loader ώστε να μπορέσω να ανοίξω το κινητό μου.. Όλες οι οδηγίες αναφέρανε ότι για να ξεκλειδωσω τον boot loader θα το κάνω μέσα από το κινητό που εγώ δεν μπορώ γιατί όπως είπα δεν ανοίγει..

Δοκίμασα και κάτι αλλά με το fastboot tool αλλά ούτε εκεί βρήκα λύση.

 

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πεθαμένο .. Οποίος μπορεί να με βοηθήσει να το ξαναζωντανεψω θα του είμαι ευγνώμων!

 

Φιλικά, Χρήστος

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αυτον τον οδηγο να βαλεις νεα ρομ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1&3f990b12

 

Βγαινεις απο εκει που προσθετεις widget και κανεις tap&hold στο widget :)

http://i.imgur.com/7OUf5NL.png

 

Παρατηρω παντως πως σε αρκετες εφαρμογες που θα επρεπε να υπηρχε η δυνατοτητα αλλαγης μεγεθους του widget δυστηχως δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα με το redmi note 3..

Το έκανα ρουτ σήμερα διότι ήθελα να σβήσω κάποιες κινεζικές προεγκατεστημένες εφαρμογές.

Μιας και είχα βάλει χειροκίνητα το Google play store είπα να σβήσω το App Store της mi που ήταν και αυτό προεγκατεστημένο.

Μόλις έκανα μια επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στο logo MI και δεν μπορεί να ανοίξει..

Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι ακόμη και για να διαγράψω όλα μου τα δεδομένα και να ανοίξει από την αρχή πρέπει να έχω τον boot loader ξεκλείδωτο.

Άρχισα λοιπών να ψάχνω για tools που σου ξεκλειδώνουν το boot loader ώστε να μπορέσω να ανοίξω το κινητό μου.. Όλες οι οδηγίες αναφέρανε ότι για να ξεκλειδωσω τον boot loader θα το κάνω μέσα από το κινητό που εγώ δεν μπορώ γιατί όπως είπα δεν ανοίγει..

Δοκίμασα και κάτι αλλά με το fastboot tool αλλά ούτε εκεί βρήκα λύση.

 

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πεθαμένο .. Οποίος μπορεί να με βοηθήσει να το ξαναζωντανεψω θα του είμαι ευγνώμων!

 

Φιλικά, Χρήστος

 

Δοκίμασες να ξαναφλασάρεις τη rom από την αρχή; Δες τις οδηγίες εδώ. Εσύ ξεκινάς από το βήμα 5.

Edited by emsyr
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

 

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πεθαμένο .. Οποίος μπορεί να με βοηθήσει να το ξαναζωντανεψω θα του είμαι ευγνώμων!

 

Φιλικά, Χρήστος

Αρχικά πρεπει να εγκαταστησεις μια εργοστασιακη rom με το SP_Flash_Tool_.

ετσι θα ξαναζωντανεψει το κινητο σου.στο needrom θα βρεις ολα τα εργοστασιακα update που φλασαρονται με SP_Flash_Tool_.

στη συνεχεια θα το κανεις root και δεν θα διαγραψεις το google play μεχρι να φλασαρεις μια custom rom που θα ειναι ξεκλειδωτη και θα εχει μεσα και τα gapps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα με το redmi note 3..

Το έκανα ρουτ σήμερα διότι ήθελα να σβήσω κάποιες κινεζικές προεγκατεστημένες εφαρμογές.

Μιας και είχα βάλει χειροκίνητα το Google play store είπα να σβήσω το App Store της mi που ήταν και αυτό προεγκατεστημένο.

Μόλις έκανα μια επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στο logo MI και δεν μπορεί να ανοίξει..

Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι ακόμη και για να διαγράψω όλα μου τα δεδομένα και να ανοίξει από την αρχή πρέπει να έχω τον boot loader ξεκλείδωτο.

Άρχισα λοιπών να ψάχνω για tools που σου ξεκλειδώνουν το boot loader ώστε να μπορέσω να ανοίξω το κινητό μου.. Όλες οι οδηγίες αναφέρανε ότι για να ξεκλειδωσω τον boot loader θα το κάνω μέσα από το κινητό που εγώ δεν μπορώ γιατί όπως είπα δεν ανοίγει..

Δοκίμασα και κάτι αλλά με το fastboot tool αλλά ούτε εκεί βρήκα λύση.

 

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πεθαμένο .. Οποίος μπορεί να με βοηθήσει να το ξαναζωντανεψω θα του είμαι ευγνώμων!

 

Φιλικά, Χρήστος

 

Παραδειγματα σαν το δικο σου πρεπει να το βλεπουν ολοι. Δεν σβηνουμε οτι βρουμε επειδη ειναι Κινεζικο. Πολλες εφαρμογες ειναι αμεσα συνδεδεμενες με το λειτουργικο και για αυτο το κινητο σου πεθανε. Ακολουθησε αυτο που σου λεει ο dimikord και βαλε μια rom της αρεσκειας σου. Παλι καλα που εχεις Xiaomi να λες, γιατι αν το εκανες σε αλλο Κινεζο τωρα κατα πασα πιθανοτητα θα κοιταζες για αλλο κινητο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

1.Με τη μπαταρία πώς σας πάει? Εμένα σε περίπου 30 ώρες με χαλαρή χρήση (apps 20% hardware 80%), μου βγάζει SoT 3 ώρες.... ανοιχτό wifi, κλειστό GPS...Λίγο δεν είναι :( ? Με την official την τελευταία είμαι... (3gb-32gb)

 

2. Στα themes, υπάρχει τρόπος να παίξουμε με αγγλικά και όχι κινεζικα?

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω σημερα.πρωτες εντυπωσεις θετικες.

μια ερωτηση να κανω γτ απο τις πολλες ρυθμισεις δεν βγαζω ακρη

υπαρχει τροπος σε εφαρμογες τυπου μηνυματων να ερχεται ειδοποιηση στην οθονη κλειδωματος οτι εχω μηνυμα πχ απο την ταδε εφαρμογη αλλα να ειναι κρυφο το περιεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω σημερα.πρωτες εντυπωσεις θετικες.

μια ερωτηση να κανω γτ απο τις πολλες ρυθμισεις δεν βγαζω ακρη

υπαρχει τροπος σε εφαρμογες τυπου μηνυματων να ερχεται ειδοποιηση στην οθονη κλειδωματος οτι εχω μηνυμα πχ απο την ταδε εφαρμογη αλλα να ειναι κρυφο το περιεχομενο?

 

ρυθμίσεις -> γραμμή κατάστασης -> διαχειριση ειδοποιήσεων

και επιλέγεις για τις εφαρμογές που θες τι να εμφανίζουν (το αν θα εμφανίζει ή όχι το περιεχόμενο υποθέτω είναι θέμα της εφαρμογής)

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/seef7r8yt/

http://postimg.org/image/seef7r8yt/

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Δυστυχώς το SP_Flash_Tool μάλλον δεν μπορεί να περάσει την rom γιατί βρίσκει μπλοκάρισμα στον κλειδωμένο boot loader.. Έκανα τις διαδικασίες κατά γραμμα αλλά δεν.. Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα!

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το ειχα ξανααναφερει μέρες πριν το πρόβλημα μου..Η οθόνη αναβοσβήνει πράσινη πιο πολύ όταν φορτίζει και όταν πατάς τα κουμπιά ..

Μετα απο 2 σχεδον βδομαδες συνομιλιας με τo GEARBEST με το σχεδον χαλια support καταληξαν να μου στειλουν αυτη την σελιδα

http://en.miui.com/download-295.html και να μου πουν να κανω το κανω root . Ρε παιδιά δεν ειναι θεμα hardware???? Ποια η γνωμη σας ποια απο τις 2 roms που εχει να βαλω???

Ρε φιλε, για κανε κατι τελευταιο. Πηγαινε ρυθμισεις, επιλογη για προγραμματιστες.

Εκει υπαρχει μια επιλογη, αν θυμαμαι καλα, " draw fps" η κατι τετοιο. Αν ειναι τικαρισμενο βγαλτο. Μηπως φταιει αυτο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το ειχα ξανααναφερει μέρες πριν το πρόβλημα μου..Η οθόνη αναβοσβήνει πράσινη πιο πολύ όταν φορτίζει και όταν πατάς τα κουμπιά ..

Μετα απο 2 σχεδον βδομαδες συνομιλιας με τo GEARBEST με το σχεδον χαλια support καταληξαν να μου στειλουν αυτη την σελιδα

http://en.miui.com/download-295.html και να μου πουν να κανω το κανω root . Ρε παιδιά δεν ειναι θεμα hardware???? Ποια η γνωμη σας ποια απο τις 2 roms που εχει να βαλω???

 

αυτό το κάνει όταν φορτίζει μόνο; (και πατάς κουμπιά ενώ φορτίζει)

αν ναι , έχεις δοκιμάσει άλλο φορτιστή , να το βάλεις σε άλλη μπρίζα κλπ ;

κι εγώ το έχω πάθει με φορτιστή (οκ δε πρασινίζει αλλά δεν δουλεύει το touch σωστά)

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/seef7r8yt/

http://postimg.org/image/seef7r8yt/

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Δυστυχώς το SP_Flash_Tool μάλλον δεν μπορεί να περάσει την rom γιατί βρίσκει μπλοκάρισμα στον κλειδωμένο boot loader.. Έκανα τις διαδικασίες κατά γραμμα αλλά δεν.. Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα!

 

aromeo μια σελιδα πιο πισω τα καταφερε. επικοινωνησε μαζι του. Με προσοχη. Διαβασε και στο eu.miui

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βάλω να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από μια εφαρμογή με αποτελέσματα αγωνων αλλά δεν βγάζει.. Πριν την τελευταία αναβάθμιση δούλευε κανονικά... Μήπως μετά από κάθε αναβάθμιση να κάνουμε κάνα wipe?? Τι προτείνεται?? Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι με τη διαχειρηση μπαταριας?? Οποιαδήποτε πρόταση ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/hkrrdy0a3/

Δοκιμάζω έναν άλλο τρόπο αλλά αυτήν την φορά μου κολλάει στο Scatter-loading όπου όταν ανοίγω το αρχείο κολλάει και δεν με αφήνει να πατήσω ούτε cancell. Δεν έχω και τόσο χάλια λάπτοπ για να μην μπορέσει να φορτώσει το αρχείο.. Μήπως κάνω κάτι λάθος?

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Δε προκειται να παρετε.

Rejected την εκανε και εμενα.

Οποιοι στο φορουμ εχουν account στα πρωτα 2 lvl ,τρωνε πορτα.

Εγω εχω μπει και γραφω αραια και που μεχρι να ερθει και το κινητο κιολας,μπας και το ανεβασω λιγο.

Σπαμαρετε αβερτα.

Εγώ πάντως έχω μόνο 5 μηνύματα και μου ήρθε χθες μετα από αναμονή 25 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μόνο 5 μηνύματα και μου ήρθε χθες μετα από αναμονή 25 ημερών.

 

Τυχερος εισαι.

Πραγματικα δε ξερω με τι κριτηρια επιλεγουν.

Εχεις βαλει το λογαριασμο και στο κινητο?τον εχεις συνδεσει δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...