Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings -> SIM Cards & Mobile networks, κάτω-κάτω στο Internet ποια SIM έχει επιλεγμένη;

 

Φίλος το είχα βρει αλλά κόλλησα αλλού και δεν ανανέωσα το post. Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως είναι απίστευτο. Έστησα το κινητό σε 2 ώρες και κολλάω με τις ρυθμίσεις του.

1. Πως εναλλάσεις τον system launcher ή τον Nova launcher (έκανα εγκατάσταση)?

2. Με τον Nova launcher δεν παίζει το fmradio. Με τον system launcher έπαιζε κανονικά. Φταίει ο launcher ή κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τις φωτογραφίες γίνεται μετακίνηση από τον φάκελο αρχεία κ όχι από το άλμπουμ της κάμερας. Πας αρχεία κ πάνω δεξιά σου έχει επιλογή για δημιουργία φακέλου. Τον δημιουργεις κ αυτόματα εμφανίζεται κ στο άλμπουμ. Από τα αρχεία πάλι αν πατήσεις πάνω σε μια φώτο ή βίντεο παρατεταμένα σου δίνει επιλογή για μετακίνηση
Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις, πας στην εφαρμογή phone πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερά κουμπί, incoming call settings και έχει διάφορες επιλογές εκεί μαζί και για σίγαση ενώ το αναποδογυρίζεις.. Για ξυπνητήρι δοκίμασε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που χρησιμοποιείς

 

Η εφαρμογή της συσκευής για το ξυπνητήρι πάντως δεν το υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.Πηρα το κινητο απο vickmall με την international rom.Ολα καλα κανενα προβλημα.Απλα στα μηνυματα εχω ενα θεμα.Στελνω μην σε καποια απο τις επαφες μου.Οταν αυτος μου απαντησει το μην μπαινει σε αλλο φακελο και αποθηκευεται με τον αριθμο.ενω υπαρχει φακελος με μην της επαφης αυτης.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Διάβασε τον οδηγό: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

κάπου σε προηγουμενες σελιδες το έχει μεταφρασμένο καποιο μέλος. Πάρε μια ιδέα και σιγουρα και κάποιοι άλλοι θα σε βοηθησουνε να διαλέξεις ρομ. Νομίζω το ευρωπαικο έχει μια multilanguage rom αλλά δεν παιρνει αναβαθμίσεις.

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου....

έχω όλη μέρα και διαβάζω προσπαθώντας να βγάλω άκρη...

μου φαίνεται θα το πουλήσω να ξεμπερδεύω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου....

όπως έχω αναφέρει και παραπάνω έχω όλη μέρα και διαβάζω προσπαθώντας να βγάλω άκρη...

ακόμα και το γεγονός ότι έχω windows 10 στον υπολογιστή είναι ένα μικρό πρόβλημα...

Δεν θέλω να το πειράξω χωρίς να ξέρω..

μου φαίνεται θα το πουλήσω να ξεμπερδεύω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα samsung note 3. Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση στο redmi note 3. Με ενδιαφέρει η οθόνη του και η καμερα να ειναι σε παρόμοια επίπεδα με αυτά του τωρινού μου κινητού.(κάποιος ίσως που είχε πριν το samsung note 3 να μπορεί να απαντήσει) Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να κάνεις τέτοια αλλαγή. Και μόνο η διαμαντένια super amoled οθόνη του samsung αρκεί για να μη μπεις καν στη διαδικασία σύγκρισης. Για να μην αναφέρω τον κυκεώνα των κινεζοεφαρμογών στον οποίο θα μπλέξεις αν πας σε xiaomi. Τα νούμερα του antutu δεν πρέπει είναι το κύριο κριτήριο επιλογής συσκευής, άποψή μου. Εξάλλου μιλάμε για διαφορά τιμής τουλάχιστο 150Ε.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου....

έχω όλη μέρα και διαβάζω προσπαθώντας να βγάλω άκρη...

μου φαίνεται θα το πουλήσω να ξεμπερδεύω....

 

Παιδιά μην τρελαίνεστε. Ακολούθησε τα βήματα εδώ όπως τα λέει ο φίλος ninjamoz και θα δεις ότι όταν καταλάβεις τι κάνεις θα φλασάρεις για πλάκα τις rom. Αν κολλήσεις στέλνεις μήνυμα και βρίσκουμε άκρη...

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς από εσάς που έχει την Official αγγλοκινέζικη ROM, και να είχε πρόβλημα με το 'διάβασμα' κάποιας εφαρμογής ελληνικής (ή και αγγλικής); Γιατί ένας φίλος μου μου λέει ότι κάποιες εφαρμογές (εκείνος είχε θέμα με το e-banking της Πειραιώς), μου λέει ότι την διάβαζε μόνο στα κινέζικα, και εν τέλει δεν μπορούσε να την αποδώσει στα ελληνικά. Ξέρετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαίνεστε. Ακολούθησε τα βήματα εδώ όπως τα λέει ο φίλος ninjamoz και θα δεις ότι όταν καταλάβεις τι κάνεις θα φλασάρεις για πλάκα τις rom. Αν κολλήσεις στέλνεις μήνυμα και βρίσκουμε άκρη...

Συμφωνώ και εγώ με το φίλο. Δεν είναι τίποτα, ίσως σε μπερδευει επειδή είναι πρώτη φορά. Ελάτε, δεν θέλω ηττοπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς από εσάς που έχει την Official αγγλοκινέζικη ROM, και να είχε πρόβλημα με το 'διάβασμα' κάποιας εφαρμογής ελληνικής (ή και αγγλικής); Γιατί ένας φίλος μου μου λέει ότι κάποιες εφαρμογές (εκείνος είχε θέμα με το e-banking της Πειραιώς), μου λέει ότι την διάβαζε μόνο στα κινέζικα, και εν τέλει δεν μπορούσε να την αποδώσει στα ελληνικά. Ξέρετε κάτι;

 

Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία εβδομάδα περίπου παρέλαβα από vickmall το 3GB RAM, 32άρι με multi rom 7.0.19.0.0 (LHNCNCJ) όπως αναγράφει.

Δεν είχε εγκατεστημένη καμία "κινέζικη" εφαρμογή, το playstore υπήρχε προεγκατεστημένο.

Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη ROM όλα λειτουργούν τέλεια και με την μπαταρία είμαι μια χαρά.

 

Μια απορία μόνο, υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να διαπιστώσω αν ο bootloader είναι κλειδωμένος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βάλω να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από μια εφαρμογή με αποτελέσματα αγωνων αλλά δεν βγάζει.. Πριν την τελευταία αναβάθμιση δούλευε κανονικά... Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι με τη διαχειρηση μπαταριας?? Φοραω την τελευταια official αγγλοκινεζικη Edited by StathisSe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βάλω να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από μια εφαρμογή με αποτελέσματα αγωνων αλλά δεν βγάζει.. Πριν την τελευταία αναβάθμιση δούλευε κανονικά... Υπάρχει περίπτωση να ειναι κάτι με τη διαχειρηση μπαταριας?? Φοραω την τελευταια official αγγλοκινεζικη

 

Μαλλον πρεπει να ξαναγυρισεις στην παλια

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα να ρωτησω πως γινετε οταν πατας το κουμπι για να ξεκλειδωσεις να βγαινει κατευθειαν το μοτιβο αντι να πρεπει πρωτα να βγαινει η οθονη που τη σερνεις προς τα πανω και μετα το μοτιβο?πηγα οθονη η προφυλαξη οθονης αλλα δεν το βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα να ρωτησω πως γινετε οταν πατας το κουμπι για να ξεκλειδωσεις να βγαινει κατευθειαν το μοτιβο αντι να πρεπει πρωτα να βγαινει η οθονη που τη σερνεις προς τα πανω και μετα το μοτιβο?πηγα οθονη η προφυλαξη οθονης αλλα δεν το βρηκα.

settings-password and fingerprint-skip swipe screen

Αυτό νομίζω είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...