Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι με τα δεδομένα στο play store δεν μ αφήνει να κατεβάσω εφαρμογή παρά μονο με το wi fi....ξεκλικαρω το wi fi και αυτό το χαβά του, ψάχνει wi fi. είμαι με την MIUI 7.0 STABLE 7.0.19.0 (LHNCNCL) από minideal

 

πρέπει να κάνετε λίγο μαθήματα miui και μετά να αγοράζετε συσκευές :)))

 

http://www.phonearena.com/news/How-to-download-large-files-over-mobile-data-in-MIUI-and-get-rid-of-the-Waiting-for-Wi-Fi-error_id72924

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρέπει να κάνετε λίγο μαθήματα miui και μετά να αγοράζετε συσκευές :)))

 

http://www.phonearena.com/news/How-to-download-large-files-over-mobile-data-in-MIUI-and-get-rid-of-the-Waiting-for-Wi-Fi-error_id72924

εμ για αυτό σας βγάζω το καπέλο...γιατί είστε το σχολείο εδώ μεσα για εμάς τους άσχετους... :up: πάντως εμένα με έχει ξενερώσει απίστευτα με το θέμα wi fi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους ασχολειστε και μας εχετε δωσει λυσεις σε καποιες αποριες και προβληματισμους. Εγω παντως το εχω 1 μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Η μονη βλακεια που εκανα ειναι οτι το πηρα με multilanguage και δεν εχω updates. Ξερει κανεις εαν γινει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις εαν επανερχεται με english-chinese version?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους ασχολειστε και μας εχετε δωσει λυσεις σε καποιες αποριες και προβληματισμους. Εγω παντως το εχω 1 μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Η μονη βλακεια που εκανα ειναι οτι το πηρα με multilanguage και δεν εχω updates. Ξερει κανεις εαν γινει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις εαν επανερχεται με english-chinese version?

 

οχι πρεπει να περασεις εσυ με flashtools τη καταλληλη ρομ.

υπαρχει οδηγος 2-3 σελιδες πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους ασχολειστε και μας εχετε δωσει λυσεις σε καποιες αποριες και προβληματισμους. Εγω παντως το εχω 1 μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Η μονη βλακεια που εκανα ειναι οτι το πηρα με multilanguage και δεν εχω updates. Ξερει κανεις εαν γινει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις εαν επανερχεται με english-chinese version?

 

όχι , δεν επανέρχεται

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα στο 5 και στο 6 δεν καταλαβα τι εννοεις! (γκαο ο δικος σου!).

miui?

gmail ok καταλαβα.

αγγλοκινεζικη stable εκδοση; τι διαφορα εχει με την multilanguage; επαναλαμβανω οτι ειμαι average user και δεν πολυψαχνω αναβαθμισεις και custom rom κλπ.

απο οτι καταλαβα, ο κλειδωμενος bootloader δεν θα ειναι προβλημα για εμενα

 

 

 

Καλησπέρα. Μπορείς να κάνεις ενα λογαριασμό miui για να αποθηκευεις επαφες, αρχεια, εφαρμογές κτλ, κατι σαν το λογαριασμό του Gmail. Είναι πολύ ευκολο. Βοηθάει πολύ και ο συγχρονισμός που έχει η συσκευή.

Απο τη στιγμή που δεν ψάχνεις αναβαθμίσεις, παρε τη multilanguage απο το vickmall, θα εχεις ελληνικά και θα είσαι οκ. Καλή αγορά με το καλό.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε το xrn3 ενός φίλου με την ROM version MIUI 7.0 | Stable 7.0.919.0.

Γνωρίζει κανείς αν είναι επίσημη rom ή πειραγμένη rom από το κατάστημα; υπάρχει πιθανότητα στο μέλλον να πάρει updates; προς το παρόν δεν παίρνει τίποτα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι πειραγμενη οπότε και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Υπάρχει αναλυτικος οδηγος στην αρχική σελίδα αν θέλεις να βάλεις τη stable αγγλοκινεζικη για να έχεις updates.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι πειραγμενη οπότε και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Υπάρχει αναλυτικος οδηγος στην αρχική σελίδα αν θέλεις να βάλεις τη stable αγγλοκινεζικη για να έχεις updates.

Η αγγλοκινέζικη θα είναι χωρίς playstore και ελληνικά, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Η αγγλοκινέζικη θα είναι χωρίς playstore και ελληνικά, σωστά;

 

Πολύ σωστά. Θα κατεβάσεις το Google installer κι απο εκεί θα περάσεις το play store.

 

 

Επί τη ευκαιρία, είμαι με dev 6.1.29 και μπορώ να πω οτι είναι απίστευτα σταθερή και Smooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησερα παιδια εχει παραγγειλει κανεις πρόσφατα απο banggood παραγγειλα το κινητο 5/ 2 βαζω truck number αλλα λεει το προιον δεν βρεθηκε εχει και καποιος αλλος το ιδια θεμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησερα παιδια εχει παραγγειλει κανεις πρόσφατα απο banggood παραγγειλα το κινητο 5/ 2 βαζω truck number αλλα λεει το προιον δεν βρεθηκε εχει και καποιος αλλος το ιδια θεμα

 

Ίσως να φταίει ότι είχαν γιορτές τώρα οι Κινέζοι και δεν γινόταν αποστολές..κάνε λίγο υπομονή..

Λογικά από εβδομάδα θα ξεκινήσουν και πάλι να λειτουργούν τα πάντα εκεί οπότε θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Απέκτησα πρόσφατα τα Νote 3 και αμέσως του πέρασα την multi stable 7.1.6.0

Παρατήρησα όμως ότι έχει πολύ χαμηλή ταχύτητα στο download, είτε από το store είτε από άλλο σημείο.

Στον ίδιο router συνδέονται και άλλες συσκευές χωρίς πρόβλημα ταχύτητας !!

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει;; :(

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εννοείς με την original rom που έρχεται κάνει 1 και μισή ώρα να φορτίσει πλήρως ;;;;;;

Ναι ακριβώς όπως τα λες με κλειστά WiFi k data

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα !! Απο σήμερα ειμαι κ εγω στο Xiaomi Redmi Note 3 απεχτο αν κ το πειρα τσιμπιμενο απο skroutz.. ημουν στο THL5000 ανοτερο σε πολλα κ ειδικα στην κατασκευη!

όπως όλοι ετσι κ εγω θα εχω της αποριουλες μου,μου ηρθε με play store κανονικα εσβησα τα ta clean master κ τα λοιπα γιατι τα θεωρώ μάπες κ απο το αλλο τηλ μου κ ειμαι στην εκδοση 77.0.19.0 ελληνικό αλλά στο μενού παίζει αγγλικά μαλον κ εγω θα ειμαι εκτος ενημερώσεων γενικα? "αργοτερα μπορει να το "ροοταρο"! απορία γιατι δεν κατευαζει με δεδομένα κ θέλει μονο wi-fi?" το antutu έκανε 48718 σκόρ"

-ήχος κάλος

-δακτυλικό αποτύπομα εσθητα καλό αν βρεις το "κουμπίτου"

-gps δεν δουλεψα

-εσθηση οθόνης τέλεια

-4G ειμαι vodafon πατρα αρκετα γρήγορο μεσα στο σπιτι ομος μέτριο(οπως πριν με 3G Δυσκολία)

-μπαταρια φένετε δυνατη

-γενικα ειμαι δεν ειμαι με τη ρομ φοράω το κινητό ειναι κοπίδι-σφαίρα!!!

Μπράβο στο forum που μας κρατά στην τσίτα.... ότι απορία κ πρόβλημα θα στείλω σας ευχαριστώ :blink::rolleyes::lol::D:p:rolleyes::blink::O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Διάβασα στο gsmarena ότι είναι κορυφαίο σε αυτονομία όλων των άλλων. Ισχύει η είναι υπερβολή?

 

Επίσης δεν γνωρίζω κιόλας από ρομ και τέτοια απλά αφού κυκλοφορεί πλέον και Ελλάδα δεν υπάρχει σε ελληνικά με σταθερή λειτουργία?

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα !! Απο σήμερα ειμαι κ εγω στο Xiaomi Redmi Note 3 απεχτο αν κ το πειρα τσιμπιμενο απο skroutz.. ημουν στο THL5000 ανοτερο σε πολλα κ ειδικα στην κατασκευη!

όπως όλοι ετσι κ εγω θα εχω της αποριουλες μου,μου ηρθε με play store κανονικα εσβησα τα ta clean master κ τα λοιπα γιατι τα θεωρώ μάπες κ απο το αλλο τηλ μου κ ειμαι στην εκδοση 77.0.19.0 ελληνικό αλλά στο μενού παίζει αγγλικά μαλον κ εγω θα ειμαι εκτος ενημερώσεων γενικα? "αργοτερα μπορει να το "ροοταρο"! απορία γιατι δεν κατευαζει με δεδομένα κ θέλει μονο wi-fi?" το antutu έκανε 48718 σκόρ"

-ήχος κάλος

-δακτυλικό αποτύπομα εσθητα καλό αν βρεις το "κουμπίτου"

-gps δεν δουλεψα

-εσθηση οθόνης τέλεια

-4G ειμαι vodafon πατρα αρκετα γρήγορο μεσα στο σπιτι ομος μέτριο(οπως πριν με 3G Δυσκολία)

-μπαταρια φένετε δυνατη

-γενικα ειμαι δεν ειμαι με τη ρομ φοράω το κινητό ειναι κοπίδι-σφαίρα!!!

Μπράβο στο forum που μας κρατά στην τσίτα.... ότι απορία κ πρόβλημα θα στείλω σας ευχαριστώ :blink::rolleyes::lol::D:p:rolleyes::blink::O

 

πρέπει να κάνετε λίγο μαθήματα miui και μετά να αγοράζετε συσκευές :)))

 

http://www.phonearena.com/news/How-to-download-large-files-over-mobile-data-in-MIUI-and-get-rid-of-the-Waiting-for-Wi-Fi-error_id72924

 

για τα δεδομένα είχα την ίδια απορία και μου έδωσε τη λύση και εμένα ο φίλος εδώ :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πρόβλημα που είχα με το wi fi λύθηκε τελικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.... το εντυπωσιακό είναι ότι έλυσε τα προβλήματα.....και τις εφαρμογές που είχα πριν την επαναφορά τις ξανάφερε σαν εικονίδια και αφού συνδέθηκε το wi fi τις ξανακατέβασε αυτόματα (με καράφλιασε ευχάριστα):lol:

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Διάβασα στο gsmarena ότι είναι κορυφαίο σε αυτονομία όλων των άλλων. Ισχύει η είναι υπερβολή?

 

Επίσης δεν γνωρίζω κιόλας από ρομ και τέτοια απλά αφού κυκλοφορεί πλέον και Ελλάδα δεν υπάρχει σε ελληνικά με σταθερή λειτουργία?

Η αυτονομία του είναι πολύ καλή με κανονική χρήση και δεδομένα ανοιχτά κρατάει και 2 μέρες.

Ελληνικά σε επίσημη rom δεν θα βρεις γιατί δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα, μόνο πειραγμενες rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα !! Απο σήμερα ειμαι κ εγω στο Xiaomi Redmi Note 3 απεχτο αν κ το πειρα τσιμπιμενο απο skroutz.. ημουν στο THL5000 ανοτερο σε πολλα κ ειδικα στην κατασκευη!

όπως όλοι ετσι κ εγω θα εχω της αποριουλες μου,μου ηρθε με play store κανονικα εσβησα τα ta clean master κ τα λοιπα γιατι τα θεωρώ μάπες κ απο το αλλο τηλ μου κ ειμαι στην εκδοση 77.0.19.0 ελληνικό αλλά στο μενού παίζει αγγλικά μαλον κ εγω θα ειμαι εκτος ενημερώσεων γενικα? "αργοτερα μπορει να το "ροοταρο"! απορία γιατι δεν κατευαζει με δεδομένα κ θέλει μονο wi-fi?" το antutu έκανε 48718 σκόρ"

-ήχος κάλος

-δακτυλικό αποτύπομα εσθητα καλό αν βρεις το "κουμπίτου"

-gps δεν δουλεψα

-εσθηση οθόνης τέλεια

-4G ειμαι vodafon πατρα αρκετα γρήγορο μεσα στο σπιτι ομος μέτριο(οπως πριν με 3G Δυσκολία)

-μπαταρια φένετε δυνατη

-γενικα ειμαι δεν ειμαι με τη ρομ φοράω το κινητό ειναι κοπίδι-σφαίρα!!!

Μπράβο στο forum που μας κρατά στην τσίτα.... ότι απορία κ πρόβλημα θα στείλω σας ευχαριστώ :blink::rolleyes::lol::D:p:rolleyes::blink::O

επανέρχομαι..το κινητο το άφησα με 82% μπαταρία κ το βρείκα το πρωι(μετα απο 7 ωρες) με 50% φυσιολογικό για νέα μπαταρία?

στο σήμα δεδεομενον σας βγάζει το 4G όταν είσται συνδεμένει? γιατι εμένα μονο 2 βελάκια εμφανίζει...

δλδ για να κατεβάζω με δεδομένα και οχι αποκλειστικα με wifi πρέπει να κάνω επανακινηση?

Edited by tsirospred
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 2 μερες δεν βγαζει με τιποτα...

Με δεδομενα την μια σιγουρα αλλα το βραδυ φορτιση.

Facebook viber φουλ ομως!!!

 

 

Για τον απο πανω φιλο, οχι δεν ειναι φυσιολογικο,εχασε πολυ μπαταρια,καποια εφαρμογη μαλλον τρεχει συνεχεια απο πισω.

 

Ενα αλλο θεμα δικο μου ειναι οτι με το που το βγαζω απο την πριζα με 100% και μπω wifi, αμεσως πεφτει 98,μετα 95,92... Και καπου εκει μετα το 90 αρχιζει και σταθεροποιηται η κατασταση και τρωει 1%...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 2 μερες δεν βγαζει με τιποτα...

Με δεδομενα την μια σιγουρα αλλα το βραδυ φορτιση.

Facebook viber φουλ ομως!!!

 

 

Για τον απο πανω φιλο, οχι δεν ειναι φυσιολογικο,εχασε πολυ μπαταρια,καποια εφαρμογη μαλλον τρεχει συνεχεια απο πισω.

 

Ενα αλλο θεμα δικο μου ειναι οτι με το που το βγαζω απο την πριζα με 100% και μπω wifi, αμεσως πεφτει 98,μετα 95,92... Και καπου εκει μετα το 90 αρχιζει και σταθεροποιηται η κατασταση και τρωει 1%...

 

Έτσι κάνουν όλα τα android (ή τα περισσότερα) μην αγχώνεσαι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 2 μερες δεν βγαζει με τιποτα...

Με δεδομενα την μια σιγουρα αλλα το βραδυ φορτιση.

Facebook viber φουλ ομως!!!

 

 

Για τον απο πανω φιλο, οχι δεν ειναι φυσιολογικο,εχασε πολυ μπαταρια,καποια εφαρμογη μαλλον τρεχει συνεχεια απο πισω.

 

Ενα αλλο θεμα δικο μου ειναι οτι με το που το βγαζω απο την πριζα με 100% και μπω wifi, αμεσως πεφτει 98,μετα 95,92... Και καπου εκει μετα το 90 αρχιζει και σταθεροποιηται η κατασταση και τρωει 1%...

Εχει ειπωθει πολλες φορες οτι η πλεον ενεργοβορα εφαρμογη ειναι το fb.

Επισης αφηνε το να φορτιζει καμμια ωρα παραπανω απο το 100%, και μετα ξανατσεκαρε να δεις με τι ρυθμο χανει μπαταρια.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει ειπωθει πολλες φορες οτι η πλεον ενεργοβορα εφαρμογη ειναι το fb.

Επισης αφηνε το να φορτιζει καμμια ωρα παραπανω απο το 100%, και μετα ξανατσεκαρε να δεις με τι ρυθμο χανει μπαταρια.

Ναι ναι το ξερω για το facebook εννοειται,δεν παραπονιεμαι... ;)

 

Το αφηνω και παραπανω απο 100 σιγουρα...αλλα μετα κανει αυτο που λεω πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...