Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρίσκω την συσκευή με 177,75 ευρω. http://www.dealsmachine.com/best_301939.html Θέλω να ρωτήσω εάν το μαγαζι είναι αξιόπιστο και αν κυκλοφορούν μαιμου συσκευές. Εχετε να μου προτείνετε να την αγοράσω απο αλλού με paypal και να είναι οικονομική?

Επίσης βρήκα αυτό http://www.everbuying.net/product1131516.html με 185,93. To prime τι διαφορά έχει?

 

Eνδιαφέρον πάντως. Πολύ φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα,

 

παταω να κανω αιτηση για unlock και μου γραφει στο επομενο βημα "Nickname is already in use"

παει να πει οτι ηδη εχει παρει το αιτημα?

 

η μετα το nickname πρεπει να μου ερθει καποια επιβεβαιωση????

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξεις το nickname που εχεις δωσει , γιατι ηδη υπαρχει .

 

που υπαρχει δηλαδη?

αφου ειναι το δικο μου :p

Link to comment
Share on other sites

To εχει δωσει καποιος αλλος πριν απο εσενα .

 

δεν ειναι αυτο...κατι αλλο εννοει...

ειδα και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα.

 

μετα απο ποσεςςς μερες ψαξιματος,μολις τωρα ανοιξα το λινκ απο το κινητο και μου εκανε την αιτηση κανονικα.

ηρθαν sms επιβεβαιωσης,τα παντα :D

 

οποτε τωρα περιμενω :):):)

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω την συσκευή με 177,75 ευρω. http://www.dealsmachine.com/best_301939.html Θέλω να ρωτήσω εάν το μαγαζι είναι αξιόπιστο και αν κυκλοφορούν μαιμου συσκευές. Εχετε να μου προτείνετε να την αγοράσω απο αλλού με paypal και να είναι οικονομική?

Επίσης βρήκα αυτό http://www.everbuying.net/product1131516.html με 185,93. To prime τι διαφορά έχει?

 

τελικα στα 177,75 υπάρχουν και αλλα 7,70 ευρω μεταφορικά. Γνωρίζει κανεις κατι για τα μαγαζια dealsmachine και everbuying? Η συσκευές είναι διαθέσιμες στις αποθηκες του Hong Kong

Link to comment
Share on other sites

Και κανονες πραγματικης χρησης θεωρεις τις 30+ ανοιχτες εφαρμογες ανοιχτες?

Από τις 47 πέσαμε στις 30+.

Η φαντασία σου δεν εχει ορια

Έγραψα μωρέ πουθενά τετοιο πράγμα;

Εν πάση περιπτώσει δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου

Αν θελεις να συνεχίσεις να γραφεις πράγματα που δεν εχουν ειπωθεί απλως για να εχεις κατι να πεις εγω δεν πρόκειται να σε ακολουθήσω.

Αρκετά με σκότισες…

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να σταματήσετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις ? Αν θέλετε να συνεχίσετε σαυτο το στυλ, λέω πως καλύτερα θα είναι να ανταλλασσετε ΡΜ μεταξύ σας. Δεν νομίζω ότι αφορούν πλέον τους υπολοιπους η μεταξύ σας διαμάχη ... για οποιον λόγο και αν δημιουργήθηκε. Κάποιοι μπαίνουν εδώ να διαβάσουν πληροφορίες για τη συσκευή και να θέσουν τα προβλήματα τους, για τα οποια πιθανόν να ψάχνουν λύση. Σας παρακαλούμε λοιπόν να το τελειώσετε εδώ .... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να σταματήσετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις ? Αν θέλετε να συνεχίσετε σαυτο το στυλ, λέω πως καλύτερα θα είναι να ανταλλασσετε ΡΜ μεταξύ σας. Δεν νομίζω ότι αφορούν πλέον τους υπολοιπους η μεταξύ σας διαμάχη ... για οποιον λόγο και αν δημιουργήθηκε. Κάποιοι μπαίνουν εδώ να διαβάσουν πληροφορίες για τη συσκευή και να θέσουν τα προβλήματα τους, για τα οποια πιθανόν να ψάχνουν λύση. Σας παρακαλούμε λοιπόν να το τελειώσετε εδώ .... ;)

 

+1 κι απο μενα :)

 

 

πισω στα δικα μας.

μολις φλασαρα την SphinX v2b

θα την τεσταρω λιγες μερες και μετα με τρωει να δοκιμασω μια aosp που εχει βγει...

 

εχει φλασαρει κανεις αλλος να μου πει γνωμες???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να σταματήσετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις ? Αν θέλετε να συνεχίσετε σαυτο το στυλ, λέω πως καλύτερα θα είναι να ανταλλασσετε ΡΜ μεταξύ σας. Δεν νομίζω ότι αφορούν πλέον τους υπολοιπους η μεταξύ σας διαμάχη ... για οποιον λόγο και αν δημιουργήθηκε. Κάποιοι μπαίνουν εδώ να διαβάσουν πληροφορίες για τη συσκευή και να θέσουν τα προβλήματα τους, για τα οποια πιθανόν να ψάχνουν λύση. Σας παρακαλούμε λοιπόν να το τελειώσετε εδώ .... ;)

 

lol η "διαμαχη" που ειχαν ηταν εγκυκλοπαιδικη μαθαμε και 2-3 πραγματα για το Android :P

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πίσω, άλλα δυστυχώς απάντηση δεν. :shifty:

 

Από καμία ευρωπαική αποθήκη, υπάρχει περίπτωση να βρεθεί το 16ρι ετοιμοπαράδοτο; Μόνο στο vickmall βλέπω το 32ρι.

 

Θέλω να αποφύγω την περίπτωση του τελωνείου, γιαυτό κοιτάω σε ευρωπαϊκές. Ειδάλλως, αν είναι από Κίνα, που παίζει καλή τιμή;

 

Ευχαριστώ^.

 

Edit: Είτε Note, είτε το απλό.

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

lol η "διαμάχη" που είχαν ήταν εγκυκλοπαιδική μάθαμε και 2-3 πράγματα για το Android :P
Καλή η εγκυκλοπαιδική μόρφωση, όταν όμως η ανταλλαγή πληροφοριών μετατρέπεται σε προσωπική αντιπαράθεση και διαμάχη, νομίζω ότι τότε δεν έχει θεση εδώ ...... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις stable rom; Νομίζω ότι restore έχει μόνο στη developer.

 

Όχι έχω την official rom (αγγλοκινέζικη)

 

Παιδιά έχει γινει μ@λ@κι@ και φταίει το paypal. Ήθελα να κάνω παραγγελία μία θήκη για το κινητό από banggood (http://www.banggood.com/Mohoo-PU-Flip-Leather-Cover-Wallet-Case-Card-Pocket-Stand-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-p-1034674.html) και κάθε φορά που πατούσα το confirm μου έβγαινε μνμ ότι δεν έγινε η παραγγελία λόγω προβλήματος με την κάρτα μου που έχω συνδεδεμένη στο paypal. Τρεις φορές προσπάθησα. Μετά από λίγη ώρα που άνοιξα τα email μου για άσχετο λόγο είδα ότι οι παραγγελίες γίνανε κανονικά. Εγώ χρειάζομαι μία θήκη. Πως μπορώ να ακυρώσω τώρα τις άλλες δύο παραγγελίες? μπορώ να κάνω ακύρωση παραγγελίας από την ιστοσελίδα του paypal? Έστειλα και email στο banggood που τους έλεγα ότι γίνανε κατα λάθος τρεις παραγγελίες.Τι να κάνω?

 

 

Παιδιά στη σελίδα του Banggood είχε τις τρεις παραγγελίες. τις δύο τις τικαρα και τις έκανα remove. Τώρα εμφανίζεται η μία μόνο που γράφει κιόλας "payment pending" και δίπλα έχει το κουμπί "check out with paypal" όπως παρακάτω:

Order No. 12436366 Lazaros Adoniadis CN €6.58 Feb 14 2016 Payment Pending Untracked View

 

Ανπατήσω το view με πάει σε άλλη σελίδα που έχει αντίστροφη μέτρηση:

 

UNPAID ORDER, Please make a payment. You have 19 day 22 hours 47 minutes 09 seconds to pay before your order is automatically canceled.

και από κάτω το κουμπί "check out with paypal".

 

Αν πατήσεις το κουμπί "check out with paypal" μόνο για αυτή την παραγγελία θα πληρωθούν?

Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω την official rom (αγγλοκινέζικη)

 

Παιδιά έχει γινει μ@λ@κι@ και φταίει το paypal. Ήθελα να κάνω παραγγελία μία θήκη για το κινητό από banggood (http://www.banggood.com/Mohoo-PU-Flip-Leather-Cover-Wallet-Case-Card-Pocket-Stand-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-p-1034674.html) και κάθε φορά που πατούσα το confirm μου έβγαινε μνμ ότι δεν έγινε η παραγγελία λόγω προβλήματος με την κάρτα μου που έχω συνδεδεμένη στο paypal. Τρεις φορές προσπάθησα. Μετά από λίγη ώρα που άνοιξα τα email μου για άσχετο λόγο είδα ότι οι παραγγελίες γίνανε κανονικά. Εγώ χρειάζομαι μία θήκη. Πως μπορώ να ακυρώσω τώρα τις άλλες δύο παραγγελίες? μπορώ να κάνω ακύρωση παραγγελίας από την ιστοσελίδα του paypal? Έστειλα και email στο banggood που τους έλεγα ότι γίνανε κατα λάθος τρεις παραγγελίες.Τι να κάνω?

 

 

Παιδιά στη σελίδα του Banggood είχε τις τρεις παραγγελίες. τις δύο τις τικαρα και τις έκανα remove. Τώρα εμφανίζεται η μία μόνο που γράφει κιόλας "payment pending" και δίπλα έχει το κουμπί "check out with paypal" όπως παρακάτω:

Order No. 12436366 Lazaros Adoniadis CN €6.58 Feb 14 2016 Payment Pending Untracked View

 

Ανπατήσω το view με πάει σε άλλη σελίδα που έχει αντίστροφη μέτρηση:

 

UNPAID ORDER, Please make a payment. You have 19 day 22 hours 47 minutes 09 seconds to pay before your order is automatically canceled.

και από κάτω το κουμπί "check out with paypal".

 

Αν πατήσεις το κουμπί "check out with paypal" μόνο για αυτή την παραγγελία θα πληρωθούν?

 

Με λίγα λόγια τα έκανες π0θτ@%^@%^$^!!!! Δεν μου λες! Στο paypal έχουν εμφανιστεί οι χρεώσεις? Αν δεν έχουν εμφανιστεί το paypal τότε δεν έχει χρεωθεί τίποτα. Τα mail μπορεί να έχουν σταλεί αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Αν στο paypal φαίνονται κανονικά οι χρεώσεις στείλε (όπως και έκανες) στο banggood να τους πεις να στείλουν μόνο μία θήκη και να ακυρώσουν τις άλλες. Και κάνε και λίγο υπομονή να σου απαντήσουν. Μπορείς επίσης στο paypal αν έχουν γίνει οι χρεώσεις να κάνεις dispute και να γράψεις το λόγο που ζητάς να ακυρωθούν οι δύο παραγγελίες αλλά είναι λίγο βαρβάτη η μέθοδος αυτή για το μαγαζί! Θα ανταποκριθούν βέβαια άμεσα αλλά είναι βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια τα έκανες π0θτ@%^@%^$^!!!! Δεν μου λες! Στο paypal έχουν εμφανιστεί οι χρεώσεις? Αν δεν έχουν εμφανιστεί το paypal τότε δεν έχει χρεωθεί τίποτα. Τα mail μπορεί να έχουν σταλεί αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Αν στο paypal φαίνονται κανονικά οι χρεώσεις στείλε (όπως και έκανες) στο banggood να τους πεις να στείλουν μόνο μία θήκη και να ακυρώσουν τις άλλες. Και κάνε και λίγο υπομονή να σου απαντήσουν. Μπορείς επίσης στο paypal αν έχουν γίνει οι χρεώσεις να κάνεις dispute και να γράψεις το λόγο που ζητάς να ακυρωθούν οι δύο παραγγελίες αλλά είναι λίγο βαρβάτη η μέθοδος αυτή για το μαγαζί! Θα ανταποκριθούν βέβαια άμεσα αλλά είναι βαρύ.

 

Στο activity του λογαριασμού μου Paypal φαίνεται μόνο η τελευταία μου αγορά που ήταν το κινητό. Στο chat που μίλησα μαζί τους στο "banggood" μου είπαν ότι αν δεν πατήσω το κουμπί "check out with paypal" δεν θα προχωρήσει η αγορά (είναι σε κατάσταση "payment pending") και μετράει αντίστροφα μέχρι να γίνει η αυτόματη ακύρωση. Άρα νομίζω ότι όλα είναι καλά Στο paypal δε φαίνεται τίποτα και στο banggood σαν παραγγελία για τις άλλες δύο τρέχει αντίστροφη μέτρηση

Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

παιδες , οταν αγορασα το κινητο, ζητησα απο το vickmall να βαλουν τη δικια τους ρομ. Υστερα το μετανιωσα και εβαλα τη stable 7.1.8.0 (LHNCNCK).Εχω ενα θεματακι με τα themes που ειναι κινεζικα και δεν αλλαζουν με τιποτα. Η ρομ που εχω ειναι η official Αγγλικη ή εχω κανει καμια πατάτα;

Εχω κανει ό,τι εχει προτεινει ο ninjamoz σε παλαιοτερο ποστ για επαναφορα σε stable rom chi-eng

Edited by fifini
Link to comment
Share on other sites

Στο activity του λογαριασμού μου Paypal φαίνεται μόνο η τελευταία μου αγορά που ήταν το κινητό. Στο chat που μίλησα μαζί τους στο "banggood" μου είπαν ότι αν δεν πατήσω το κουμπί "check out with paypal" δεν θα προχωρήσει η αγορά (είναι σε κατάσταση "payment pending") και μετράει αντίστροφα μέχρι να γίνει η αυτόματη ακύρωση. Άρα νομίζω ότι όλα είναι καλά Στο paypal δε φαίνεται τίποτα και στο banggood σαν παραγγελία για τις άλλες δύο τρέχει αντίστροφη μέτρηση

 

Αν δεν έχουν εμφανιστεί το paypal τότε δεν έγιναν ουσιαστικά οι αγορές. Στο paypal εμφανίζεται αμέσως αν σταλούν χρήματα κλπ. Οπότε προχώρα με την 1 αγορά σου κανονικά και τσέκαρε ταυτόχρονα στο paypal ότι εμφανίστηκε! :)

 

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να βοηθησει με ΜΤΚ drivers windows xp?

 

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και πιστεύω θα είσαι κομπλέ!! :)

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν εμφανιστεί το paypal τότε δεν έγιναν ουσιαστικά οι αγορές. Στο paypal εμφανίζεται αμέσως αν σταλούν χρήματα κλπ. Οπότε προχώρα με την 1 αγορά σου κανονικά και τσέκαρε ταυτόχρονα στο paypal ότι εμφανίστηκε! :)

 

 

 

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και πιστεύω θα είσαι κομπλέ!! :)

 

ποιον δε βλεπω κατι

Link to comment
Share on other sites

ποιον δε βλεπω κατι

 

Ε που να δεις. Αφού ξέχασα να βάλω το λινκ (xaxaxa) :wacko::wacko::wacko:

 

http://androidurdu.net/install-mtk-driver-win-xp-win-vista-win-7/[/Code]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.22.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.22.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

καλησπερα κανω τα παντα συμφωνα με τον οδηγό και φτανω την ωρα που ειναι να συνδεσω το κινητο... συνδεω κραταω το volume- και περιμενω... καμια μπαρα δεν εμφανιζεται ουτε να κοκκινιζει ουτε να κιτρινιζει.... στο κινητο εμφανιζεται μονο η εικονα φαστβοοτ... αλλλα μπαρα στο ν υπολογιστη δεν παιζει

 

και βγαζει αυτο http://prntscr.com/a3k2oi

Edited by iliasgr1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...