Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα δεν εχω κουραγιο να παω diamond για κανενα λογο.

Η βλακεια εκει μεσα ειναι απιστευτη.

Τα 3/4 δε ξερουν καν αγγλικα ενω γκρινιαζουν για το bootloader λες και τους κλεψαν το πορτοφολι.

 

Καλά και γω δεν καίγομαι. Το βασικό μου ερώτημα είναι ένα. Για το κινητό μας (το PRO) δεν έχει βγει developer rom. Αυτοί γράφουν ότι το unlock tool δουλεύει μόνο με developer rom. Θα μπορέσει να δουλέψει και με stable? Ψιλορητορικές είναι οι ερωτήσεις απλά έτσι τις κάνω. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες το wifi tethering λειτουργει σε εσάς κανονικά??

 

εμενα με οφισιαλ δεν δουλευει προχτες που δοκιμαζα.ναι μεν το αλλο κινητο συνδεοταν αλλα για να σρφαρει ουτε λογος...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι ...μετα απο 15 ημερες ηρθε και το δικο μου κινητο!!

σαν πρωτη εικονα καλο ,θα ηθελα ομως την βοηθεια σας ....οταν δουλευο το wifi ολα καλα(λιγο αργο )αλλα οταν βαζω τα data για να κατεβασω απο την vodafon στο google play δεν

κατεβαζει ξετετε αν υπαρχει καποια ρυθμηση που πρεπει να κανω?

και εχω κανει αιτηση για ξεκλειδωμα τωρα θα περιμενω sms απο την εταιρια? αυτο πως θα ειμαι καποιος κωδικος?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι ...μετα απο 15 ημερες ηρθε και το δικο μου κινητο!!

σαν πρωτη εικονα καλο ,θα ηθελα ομως την βοηθεια σας ....οταν δουλευο το wifi ολα καλα(λιγο αργο )αλλα οταν βαζω τα data για να κατεβασω απο την vodafon στο google play δεν

κατεβαζει ξετετε αν υπαρχει καποια ρυθμηση που πρεπει να κανω?

και εχω κανει αιτηση για ξεκλειδωμα τωρα θα περιμενω sms απο την εταιρια? αυτο πως θα ειμαι καποιος κωδικος?

Ανοιγεις το κινητό, το θαυμαζεις τοσο όμορφο που ειναι,

Πας στον φάκελο tools, downloads, πανω δεξια 3 κουκιδες κάθονται και κουτσομπολευουν, settings, download size limit και το ρυθμιζεις απ εκει.

Επειτα λες, φτου μου, ειμαι ωραιος.

Θα σου στειλουν μνμ στο κινητό οτι μπορείς να προχωρήσεις τη διαδικασία για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το κινητό, το θαυμαζεις τοσο όμορφο που ειναι,

Πας στον φάκελο tools, downloads, πανω δεξια 3 κουκιδες κάθονται και κουτσομπολευουν, settings, download size limit και το ρυθμιζεις απ εκει.

Επειτα λες, φτου μου, ειμαι ωραιος.

Θα σου στειλουν μνμ στο κινητό οτι μπορείς να προχωρήσεις τη διαδικασία για ξεκλείδωμα.

 

Καλα εισαι γαμο τα γατιά , σε παραδεχομαι .:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το κινητό, το θαυμαζεις τοσο όμορφο που ειναι,

Πας στον φάκελο tools, downloads, πανω δεξια 3 κουκιδες κάθονται και κουτσομπολευουν, settings, download size limit και το ρυθμιζεις απ εκει.

Επειτα λες, φτου μου, ειμαι ωραιος.

Θα σου στειλουν μνμ στο κινητό οτι μπορείς να προχωρήσεις τη διαδικασία για ξεκλείδωμα.

 

που ειναι ο φακελος tools? ευχαριστω για την αμεση απαντησει :)

Edited by pxkalamaria
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως χωρις να γινω golden whatever μου ηεθς σε 40 ημερες το ok. Ολα θεμα τυχης τελικα. Εκανα unlock root και τελος :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελα παραδεξου το ειχες κανει βλακιουλα και δεν ειχες βγαλει την προστατευτικη μεμβρανη και για αυτο δεν επαιζε ο ηχος...

Χαχαχ....αστα μη μου το θυμιζεις

Link to comment
Share on other sites

Που κάνουμε αίτηση για ξεκλείδωμα;

Θα πρέπει να έχουμε το κινητό στα χέρια μας η δεν ειναι απαραίτητο; (βρίσκεται στο δρόμο) :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την ρυθμιση αυτη για το ιντερνετ με το size limit αλλα και παλι μεσο του wi fi ειναι παρα πολυ αργο..

τι αλλο μπορει να φταιει?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ηρθε σημερα το πρωι το κινητακι , μου βγηκε λιγο η πιστη και τα ματια να το ρουταρω με locked bootloader (και αρκετος φοβος μην brickarei και κλαιμε) αλλα τελικα έβαλα αυτη τη ρομ που ειναι ρουταρισμενη και μεχρι στιγμης φαινεται να δουλευουν ολα μια χαρα. Αντε να δουμε :P .

Link to comment
Share on other sites

Το play store το κατεβασα αλλα δεν μου ανοίγει θελει ξεκλείδωματα και τετοια?

Γιατι δεν φλασαρεις την official απο τον οδηγο να σαι κομπλε? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα και εγώ το εργαλείο από minideal και θα έρθει με την custom rom. Υπάρχει κανείς οδηγός για να περάσω την τελευταία official rom?

 

Βρήκα αυτόν το οδηγό στο forum: http://en.miui.com/thread-222169-1-1.html

Μπορώ να τον κάνω ή θέλει πρώτα να είναι ξεκλείδωτος ο bootloader?

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα και εγώ το εργαλείο από minideal και θα έρθει με την custom rom. Υπάρχει κανείς οδηγός για να περάσω την τελευταία official rom?

 

Βρήκα αυτόν το οδηγό στο forum: http://en.miui.com/thread-222169-1-1.html

Μπορώ να τον κάνω ή θέλει πρώτα να είναι ξεκλείδωτος ο bootloader?

 

πρωτη σελιδα πρωτο ποστ. δεν θελει ξεκλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

που ειναι ο φακελος tools? ευχαριστω για την αμεση απαντησει :)

 

πεστεμου που ειναι αυτος ο φακελος γιατι δεν τον βρισκω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις για το κινητο:

-διαρκεια μπαταριας;

-sar;

-gps;

-προβληματα με τη ρομ;

-κατι που να προσεξει καποιος για αγορα απο κινα;

Link to comment
Share on other sites

πεστεμου που ειναι αυτος ο φακελος γιατι δεν τον βρισκω!!!!

 

Αν κατάλαβα καλά τι πρέπει να κάνεις κοίτα να βρεις το Downloads με το πράσινο χρώμα όπως φαίνεται στην φωτογραφία. Όταν πρωτοάνοιξες το κινητό θα έπρεπε να έχεις ένα φάκελο με το όνομα Tools όπου εκεί μέσα θα έβρισκες το Downloads.

 

http://i.imgur.com/QzbYcQN.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τα παιδιά στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά. Η ρομ είναι αρκετά ελαφριά και γρήγορη. Εύχομαι να την εγκαταστησετε σύντομα γιατί αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν φλασαρεις την official απο τον οδηγο να σαι κομπλε? :)

 

Επειδή εχω μπερδευτει υπάρχει επισημη ρομ που δινει η xiaomi με ενημερώσεις ? Η αξιζει να προσπααθησω να φλασαρω την ρομ στην αρχικη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το Xiaomi redmi note 3 prime και ειναι φανταστικο!!!! Απλα εχω μια απορια αν μπορειτε να με βοη8ησετε σας παρακαλω. Εχει την official rom (κινεζικα και αγγλικα μονο) και μου εβγαλε ενημερωση η MIUI και την εκανα και ειχα διαβασει οτι θα εχει ελληνικη γλωσσα. Μολις τελειωσε την εγκατασταση και την rootare εψαξα να βρω ελληνικα και δεν εχει και σαν να μην φτανει αυτο στον browser που ανοιξα για να κατεβασω το google playstore μου ανοιγει μονο κινεζικες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε τι να κανω να εχει Ελληνικη γλωσσα και τι να κανω για να βαλω το google playstore με απλα λογια διοτι δεν ξερω και πολλα σας παρακαλω πολυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το Xiaomi redmi note 3 prime και ειναι φανταστικο!!!! Απλα εχω μια απορια αν μπορειτε να με βοη8ησετε σας παρακαλω. Εχει την official rom (κινεζικα και αγγλικα μονο) και μου εβγαλε ενημερωση η MIUI και την εκανα και ειχα διαβασει οτι θα εχει ελληνικη γλωσσα. Μολις τελειωσε την εγκατασταση και την rootare εψαξα να βρω ελληνικα και δεν εχει και σαν να μην φτανει αυτο στον browser που ανοιξα για να κατεβασω το google playstore μου ανοιγει μονο κινεζικες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε τι να κανω να εχει Ελληνικη γλωσσα και τι να κανω για να βαλω το google playstore με απλα λογια διοτι δεν ξερω και πολλα σας παρακαλω πολυ?

 

Πρέπει να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό βήμα βήμα και στο τέλος θα είσαι υπερκομπλέ. Μην σε πανικοβάλλουν τα πολλά βήματα. Αν τα κάνεις προσεκτικά και χωρίς άγχος είναι πανεύκολο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012[/Code]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το Xiaomi redmi note 3 prime και ειναι φανταστικο!!!! Απλα εχω μια απορια αν μπορειτε να με βοη8ησετε σας παρακαλω. Εχει την official rom (κινεζικα και αγγλικα μονο) και μου εβγαλε ενημερωση η MIUI και την εκανα και ειχα διαβασει οτι θα εχει ελληνικη γλωσσα. Μολις τελειωσε την εγκατασταση και την rootare εψαξα να βρω ελληνικα και δεν εχει και σαν να μην φτανει αυτο στον browser που ανοιξα για να κατεβασω το google playstore μου ανοιγει μονο κινεζικες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε τι να κανω να εχει Ελληνικη γλωσσα και τι να κανω για να βαλω το google playstore με απλα λογια διοτι δεν ξερω και πολλα σας παρακαλω πολυ?

 

Κατεβασε το google installer και πέρνα οτι εφαρμογη της google θελέις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ'ευχαρηστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό βήμα βήμα και στο τέλος θα είσαι υπερκομπλέ. Μην σε πανικοβάλλουν τα πολλά βήματα. Αν τα κάνεις προσεκτικά και χωρίς άγχος είναι πανεύκολο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012[/Code]

 

οκ σ'ευχαρηστω!!!![color=#bbc]

 

[size=1]----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size]

 

[/color]

Οκ σ'ευχαρηστω[color=#bbc]

 

[size=1]----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size]

 

[/color]

 

οκ σ'ευχαρηστω!!!!

 

Αν τα κανω ολα αυτα μετα θα περνει κανονικα τις ενημερωσεις?[color=#bbc]

 

[size=1]----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size]

 

[/color]

Πρέπει να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό βήμα βήμα και στο τέλος θα είσαι υπερκομπλέ. Μην σε πανικοβάλλουν τα πολλά βήματα. Αν τα κάνεις προσεκτικά και χωρίς άγχος είναι πανεύκολο.

 

[Code]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012[/Code]

 

Αν τα κανω ολα αυτα μετα θα περνει κανονικα τις ενημερωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί έτσι θα περάσει η επίσημη rom και θα παίρνει κανονικά τα Updates και όλα. Κάνε όμως ένα διάβασμα πρώτα να δεις τι έχει η κάθε ρομ. Τι θες να περάσεις εσύ κλπ. Ενημερώσου πριν προχωρήσεις σε flashάρισμα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...