Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια και απο μενα. εχω την GTV 6.2.18, σε σχεση με την stable 7.1.6.0 ελληνικη και την "7.1.6.0 eu by loxar" ποια εναι καλυτερη και ποιο γρηγορη (antutu π.χ.) και αν ξερετε καποιες σοβαρες διαφορες
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα. εχω την GTV 6.2.18, σε σχεση με την stable 7.1.6.0 ελληνικη και την "7.1.6.0 eu by loxar" ποια εναι καλυτερη και ποιο γρηγορη (antutu π.χ.) και αν ξερετε καποιες σοβαρες διαφορες

 

Είναι δυσκολη η σύγκριση αναμεσα σε dev και stable, πάραυτα επειδή εχω δοκιμάσει και τις 3, η Gtv dev 6.2.18 μου αρέσει περισσότερο. Το antutu μην το πολυπαιρνεις σαν κριτήριο. Καθε rom, εχει κάποια τα δικα της χαρακτηριστικά. Μπορείς να τα ψαξεις τοσο στο ελληνικό όσο και στο αγγλικό φορουμ xiaomi / miui.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το κινητο ροοτ με το kingo root. Αυτο σημαινει οτι ξεκλειδωσε ο. bootloader?

 

Οχι, δεν έχει σχεση. Μη χρησιμοποιειτε εφαρμογες τύπου kingroot.

Link to comment
Share on other sites

τωρα παει το εκανα με kingo root. Κατεβασα και την ελληνικη ρομ.Την περναω κατευθειαν με το flashtool η είναι ολόκληρη. διαδικασια?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

τωρα παει το εκανα με kingo root. Κατεβασα και την ελληνικη ρομ.Την περναω κατευθειαν με το flashtool η είναι ολόκληρη. διαδικασια?

 

ναι αλλά όπως σου είπε δεν ξεκλείδωσες τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

οκ και πως ξεκλειδωνει. οι πολυπλοκοι οδηγοι με μπερδευουν. υπάρχει καποιο. tool?

υπαρχει και προσωπικα περιμενω εναμιση μηνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις? ποιο συγκεκριμένα?

 

κανεις αιτηση στους κινεζους στα κινεζικα και περιμενεις να την δεχτουν και να σου στειλουν μνμ για να ξεκλειδωσεις. εμενα την πρωτη στις 20 μερες την αποριψανε, μου επιτρεψανε στις 32 μερες να ξανακανω αιτηση και τωρα ειμαι στην δεκατη μερα αισιως και περιμενω. μερικοι ηταν τυχεροι και πηρανε στις δυο βδομαδες. παντως γενικα δεν ειναι κατι απλο+ οτι ξεκλειδωνεις με developer official rom. με λιγα λογια καλως ηρθες και αρχισε το διαβασμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το πολυπόθητο sms μετά από δεύτερη αίτηση σε 11 μέρες,ή πρώτη ήταν από 8 Γενάρη και μάλλον απορρίφθηκε!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το πολυπόθητο sms μετά από δεύτερη αίτηση σε 11 μέρες,ή πρώτη ήταν από 8 Γενάρη και μάλλον απορρίφθηκε!

 

κανε ενα ταμα και για μενα :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ ερώτηση. Και γιατι πρεπει να ξεκλειδωσω τον bootloader. για να μπιρω να περασω την ελληνικη ρομ? αφου ειναι επισημη. Δεν το χω συναντησει αυτο σε αλλο κινητο. Δεν ειπα να βαλω custom recovery η custom rom. Την ελληνικη ειπα να περασω
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

οκ ερώτηση. Και γιατι πρεπει να ξεκλειδωσω τον bootloader. για να μπιρω να περασω την ελληνικη ρομ? αφου ειναι επισημη. Δεν το χω συναντησει αυτο σε αλλο κινητο. Δεν ειπα να βαλω custom recovery η custom rom. Την ελληνικη ειπα να περασω

Επίσημη ειναι μονο η αγγλοκινεζικη καμια αλλη

Link to comment
Share on other sites

α τελεια οκ. Μπορούμε. να αλλαξουμε το κινεζικο theme store σε ελληνικο η εστω σε αγγλικο.?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

α τελεια οκ. Μπορούμε. να αλλαξουμε το κινεζικο theme store σε ελληνικο η εστω σε αγγλικο.?

 

Πας πρωτα online πατας στα σκαλοπατακια που είναι σαν εκουαλαιζερ και μετα πας στο κεντρικό που ειναι τα δωρεαν και κατεβαζεις

Link to comment
Share on other sites

τωρα παει το εκανα με kingo root. Κατεβασα και την ελληνικη ρομ.Την περναω κατευθειαν με το flashtool η είναι ολόκληρη. διαδικασια?

Δεν μπορεις να την περάσεις γιατί είναι recovery rom ενώ εσύ έχοντας κλειδωμένο bootloader, μπορείς να περάσεις΄μόνο fastboot ρομ με το flashtool.

Λίγη υπομονή λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ γιατι εχει σιγουρα αναφερθεί εδώ μεσα μπόλικες φορες αλλα και'γω μια εξυπηρετηση θελω να κανω,υπαρχει πουθενα οδηγος στο πως να περασω internationall rom σε αυτό το τηλ?

Ηρθε στην νυφη μου και της ηρθε με Αγγλοκινεζικη rom και μου ζητησε αν μπορω να το κανω εγω,θελει και ρουτ το τηλ.?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ουτε καν τα μηνυματα ακριβως πριν το δικο σου δεν μπαινεις στον κοπο να διαβασεις? :mad:

 

Φιλε εχω φαει ωρες ατελειωτες στο φορουμ(δες ποσα μυνηματα εχω και θα καταλάβεις) και για να μην φαω κι'αλλες ωρες ειπα μηπως υπαρχει κανενας οδηγος σε καποια σελιδα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω φαει ωρες ατελειωτες στο φορουμ(δες ποσα μυνηματα εχω και θα καταλάβεις) και για να μην φαω κι'αλλες ωρες ειπα μηπως υπαρχει κανενας οδηγος σε καποια σελιδα!

 

Μπες εδώ και μελέτα λίγο τον οδηγό

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1

 

Η διαδικασία είναι πολύ απλή και εμένα παρ' όλο που ήταν το πρώτο μου φλασάρισμα μου πήρε μόλις 5 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω φαει ωρες ατελειωτες στο φορουμ(δες ποσα μυνηματα εχω και θα καταλάβεις) και για να μην φαω κι'αλλες ωρες ειπα μηπως υπαρχει κανενας οδηγος σε καποια σελιδα!

 

αν εχεις φαει ατελειωτες ωρες τοτε θα ξερεις οτι στο πρωτο ποστ του θρεντ αναγραφονται οι οδηγιες,

τωρα αν θελεις μια ρομ με ελληνικα μεσα να ξερεις οτι οι περισσοτερες εχουν θεματακια

 

εδω μια τελευταια που λινει διαφορα προβληματα

http://en.miui.com/thread-229063-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

εχω unlock permision :lol:

 

το θεμα ειναι οτι το εκανα με τον δευτερο λογαριασμο. αν τον ξεκλειδωσω με τον δευτερο λογαριασμο και μετα συνδεθω με τον κανονικο θα κλειδωσει παλι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...