Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την 7.1.16.0 οπότε λογικά αν περάσεις αυτή που λες που είναι official θα σου βγάλει μετά και για Update (OTA) για την latest και θα είσαι κομπλέ! :)

 

Οκ για να δουμε!Παντως ρε παιδια αυτο το θεμα με τα ξεκλειδωματα bootloader,που δε μπορουμε να κανουμε οτι καστομια θελουμε,πολυ μου τη σπαει.Να ζηταμε αδεια και να περιμενουμε ενα μηνα?Τοσες συσκευες εχω αγορασει αυτα τα χρόνια.2-3 τον χρονο καποιες φορες.Ποτε δεν εκανα αιτηση για bootloader.Μια cistom recovery περναγες ,και ειχες και ροοτ,και εβαζες οτι ηθελες,και οτι μοντακι ,ήθελες.Τι μ..ες ειναι αυτες με αυτό το κινητο?:mad:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε μπορω να κανω αναβαθμιση,επιλεγω το Update zip,κανει το κινητο επανεκινηση,και οταν ξαναμπουταρει,τιποτα δεν εχει αλλαξει,και εχει ακομα την παλια ρομ μεσα!Τι παιζεται?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οκ για να δουμε!Παντως ρε παιδια αυτο το θεμα με τα ξεκλειδωματα bootloader,που δε μπορουμε να κανουμε οτι καστομια θελουμε,πολυ μου τη σπαει.Να ζηταμε αδεια και να περιμενουμε ενα μηνα?Τοσες συσκευες εχω αγορασει αυτα τα χρόνια.2-3 τον χρονο καποιες φορες.Ποτε δεν εκανα αιτηση για bootloader.Μια cistom recovery περναγες ,και ειχες και ροοτ,και εβαζες οτι ηθελες,και οτι μοντακι ,ήθελες.Τι μ..ες ειναι αυτες με αυτό το κινητο?:mad:

 

Όλοι ελπίζουμε να αλλάξει αυτό με τον καιρό. Είτε να υπάρχει επίσημος τρόπος ξεκλειδώματος χωρίς αιτήσεις κλπ με ένα universal tool ή να σταματήσουν να τα κλειδώνουν. Τώρα θα δούμε. Αν πάντως το συνεχίσουν αυτό το βιολί πιστεύω θα πέσουν πολύ σε πωλήσεις. Οπότε ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 7.1.16.0 οπότε λογικά αν περάσεις αυτή που λες που είναι official θα σου βγάλει μετά και για Update (OTA) για την latest και θα είσαι κομπλέ! :)

Εσύ έχεις το pro,άλλη rom το ένα άλλη το άλλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε μπορω να κανω αναβαθμιση,επιλεγω το Update zip,κανει το κινητο επανεκινηση,και οταν ξαναμπουταρει,τιποτα δεν εχει αλλαξει,και εχει ακομα την παλια ρομ μεσα!Τι παιζεται?

Αναβαθμιση γίνεται μόνο από official αγγλοκινεζικη,εσύ έχεις πειραγμενη και μπορείς μόνο με sp flashtool ή αν έχεις ξεκλειδωμενο bootloader βάζεις twrp recovery!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εχω μια εβδομάδα και παρατήρησα πως το μικρόφωνο κατα τις κλήσεις προς άλλους αλιωνει την φωνη μου ακούγεται σαν ρομποτική φωνη καπως ετσι για να καταλαβεται ενω όταν μιλαω με ανοιχτη ακροαση ολα καλα...

Εκανα ηχογράφηση κλησης και ειχε διαφορά.

 

Εχει τυχη σε κανεναν? ?

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις το pro,άλλη rom το ένα άλλη το άλλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναβαθμιση γίνεται μόνο από official αγγλοκινεζικη,εσύ έχεις πειραγμενη και μπορείς μόνο με sp flashtool ή αν έχεις ξεκλειδωμενο bootloader βάζεις twrp recovery!

 

για να εχω πειραγμενη,μηπως ειναι ξεκλειδωτο το κινητο και δεν το ξερω?Υπαρχει καποιος τροπος να το μαθω?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην τα ξαναλαμε απο την αρχη.

 

-κανενα redmi note 3 δεν ερχεται ξεκλειδωτο

-οτι ρομ υπαρχει εκτος απο την official ειναι πειραγμενη και μπορει να εχει διαφορα προβληματα μπορει και οχει

-καμια ρομ πλιν της αγγλοκινεζικης δεν παιρνει update.

-οσοι βαλαμε ρομ απο το ελληνικο xiaomi-hellas.gr. την βαλαμε και ειμαστε ευτυχισμενοι γιατι ειναι πιο γρηγορη και πιο σμουθ.

 

-για να βαλεις την ελληνικη ρομ πρεπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος. να εγκριθει μετα να κανεις εγκατασταση το προγραμματακι που λεγεται recovery και να βαλεις οτι ρομ θες.

 

-για να ξεκλειδωθει ο bootloader πρεπει να φλασαρετε με τον οδηγο που εχει στην πρωτη σελιδα και ετυχε να ειναι δικος μου, εννοειται αντιγραφοντας τον οδηγο απο το διπλανο φορουμ, και να περασετε την developer

 

-οποιος φλασαρει την stable εκδοση της official για να ξεκλειδωσει θελει την developer. αυτη δεν χρειαζεται να την περασεις με τον οδηγο. την κατεβαζεις και απλα την τρεχεις απο τον updater.

 

-επισης αν ξεκλειδωσεις και βαλεις την ελληνικη καθε βδομαδα που βγαζει αναβαθμισεις, τις κατεβαζεις κανεις επανεκινηση στην recovery και την φορτωνεις απο κει χωρις να χασεις δεδομενα ή το στησιμο του τηλ

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Ninjamoz, είσαι θεουλης! Respect!!!

Τα έγραψες ολα, πραγματικά μπράβο. Αν είναι εύκολο, να μπει στην αρχική σελίδα απο καποιον συντονιστή, καλο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σε μια βδομαδα μου εστειλαν κωδικο για ξεκλειδωμα.

Εχουν ξεκολλησει λιγο τα πραγματα απο οτι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα παιδιά δεν πήρε πάνω από 10-12 μέρες. Δεν ξέρω αν έπαιξε και ρόλο ότι αυτόν τον καιρό έγραφα και στο αγγλικό φόρουμ αν και δεν νομίζω μιας και έχω δει ότι έχουν πάρει έγκριση και άτομα με 3-4 μηνύματα...Οπότε όλα κομπλέ!!
Link to comment
Share on other sites

Aρχιζει τσουλαει το πραγμα. Εγω πηρα και με τους δυο λογαριασμους. Ασε που σε ενα μηνα παλι θα μπορουμε να ξακλειδωσουμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπωσ ξερει κανεις να με βοηθήσει με το μικρόφωνο οταν καλω δεν ακούγομαι τοσο καθαρα στο ίντερνετ διαβασα πως θελει μεσω recovery wipes cache μπορει να με βοηθήσει καποιοσ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπωσ ξερει κανεις να με βοηθήσει με το μικρόφωνο οταν καλω δεν ακούγομαι τοσο καθαρα στο ίντερνετ διαβασα πως θελει μεσω recovery wipes cache μπορει να με βοηθήσει καποιοσ ευχαριστώ

Mπες στη recovery. 'Η με κλειστό το τηλέφωνο πάτα συνεχόμενα power+volume up. Ή στο φάκελο tools-updater πάνω αριστερά εχει 3 τελίτσες, τις πατάς και διαλέγεις reboot to recovery.

Όταν είσαι μέσα στη ρεκοβερυ πατάς wipe-advanced wipe και τικάρεις τα τετραγωνάκια των cache και dalvik cache. Kάνεις swipe δηλαδή από αριστερά προς τα δεξιά το διακόπτη. ¨Οταν τελειώσει γυρίζεις στο αρχικό μενού και πατάς reboot to system.

Link to comment
Share on other sites

Mπες στη recovery. 'Η με κλειστό το τηλέφωνο πάτα συνεχόμενα power+volume up. Ή στο φάκελο tools-updater πάνω αριστερά εχει 3 τελίτσες, τις πατάς και διαλέγεις reboot to recovery.

Όταν είσαι μέσα στη ρεκοβερυ πατάς wipe-advanced wipe και τικάρεις τα τετραγωνάκια των cache και dalvik cache. Kάνεις swipe δηλαδή από αριστερά προς τα δεξιά το διακόπτη. ¨Οταν τελειώσει γυρίζεις στο αρχικό μενού και πατάς reboot to system.

 

Απο τι κατάλαβα πρέπει να ξεκλείδωσω πρωτα το bootloader για να κατεβασω το recovery μηπως μπορείς να μου πεις ποια διαδικασία να ακολουθήσω ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,

στον οδηγό φλασαρίσματος του ninjamoz στο βήμα 16 λέει να ξετσεκάρουμε το "preloader", ενώ στον οδηγό στο http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html ΔΕΝ το ξετσεκάρει...... οπότε τι κάνουμε ???????

Νήπως έχει αλλάξει κάτι και πρέπει τώρα να είναι τσεκαρισμένο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,

στον οδηγό φλασαρίσματος του ninjamoz στο βήμα 16 λέει να ξετσεκάρουμε το "preloader", ενώ στον οδηγό στο http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html ΔΕΝ το ξετσεκάρει...... οπότε τι κάνουμε ???????

Νήπως έχει αλλάξει κάτι και πρέπει τώρα να είναι τσεκαρισμένο???

Ξετσεκαρετο αν δεν θες να τουβλιασει

Link to comment
Share on other sites

Απο τι κατάλαβα πρέπει να ξεκλείδωσω πρωτα το bootloader για να κατεβασω το recovery μηπως μπορείς να μου πεις ποια διαδικασία να ακολουθήσω ευχαριστώ

 

Διάβασε έναν από τους οδηγούς και αν έχεις απορίες εδώ είμαστε.

http://en.miui.com/thread-200858-1-1.html[/url

http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ξετσέκαρα το preloader και πέρασα την official 7.1.8 και όλα καλά :):):) Τώρα μου κατέβασε και ένα update
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ξετσέκαρα το preloader και πέρασα την official 7.1.8 και όλα καλά :):):) Τώρα μου κατέβασε και ένα update

 

Αντε μπράβο. Ωραίος!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ξετσέκαρα το preloader και πέρασα την official 7.1.8 και όλα καλά :):):) Τώρα μου κατέβασε και ένα update

Εχεις κλειδι για ξεκλειδωμα;

Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη του ξεκλειδωματος περασα με flash tool την hennesy 6.2.25.

στα στοιχεια μου γραφει MIUI 7 6.2.25 BETA.

ειναι αρκετα καλη και εκανε και update.

με αυτην μπορει να ξεκλειδωσει το bootloader?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα να ρωτησω ρε παιδια ξαφνικα παταω πανω στη φωτο και ορισμος ως ταπετσαρια και δεν τη βαζει κανει κατι σαν να παει να αλλαξει σελιφλδα κ επανερχεται στη φωτο και δεν μπαινει φοντο
Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη του ξεκλειδωματος περασα με flash tool την hennesy 6.2.25.

στα στοιχεια μου γραφει MIUI 7 6.2.25 BETA.

ειναι αρκετα καλη και εκανε και update.

με αυτην μπορει να ξεκλειδωσει το bootloader?

Ναι ειναι η developer

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε έναν από τους οδηγούς και αν έχεις απορίες εδώ είμαστε.

http://en.miui.com/thread-200858-1-1.html[/url

http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κλειδι για ξεκλειδωμα;

 

Όχι δεν έχω και δεν έχω σκοπό να το ξεκλειδώσω, το πήρα σαν δεύτερο κινητό και δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Θέλω να τρέχω συγκεκριμένες εφαρμογές για να κάνω την δουλειά μου. Γι αυτό και έβαλα την official για να μου έρχονται οι αναβαθμίσεις αυτόματα και να μην μπλέκω κάθε λίγο και λιγάκι με καινούριες ρομ κλπ.

 

Το μόνο που με χάλασε στο redmi είναι η οθόνη του, έχω συνηθίσει τόσο καιρό το 930 και μου χτύπησε αμέσως η διαφορά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...