Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κανονικα... οταν κανω προσθηκη μου βγαζει αυτό http://prntscr.com/a3y2oi

συνδεσε λιγο το τηλεφωνο κλειστο πατωντας το volume down με ανοιχτη την διαχειριση, να δεις πως το βλεπει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συνδεσε λιγο το τηλεφωνο κλειστο πατωντας το volume down με ανοιχτη την διαχειριση, να δεις πως το βλεπει

 

οταν το κανω αυτο το κινητο μπαινει σε fastboot

 

τελος το παρατάω ακρη δεν βγαζω

Edited by iliasgr1
Link to comment
Share on other sites

οταν το κανω αυτο το κινητο μπαινει σε fastboot

 

τελος το παρατάω ακρη δεν βγαζω

 

Ηλια, πατας μονο το κουμπί που κατεβάζει την ένταση, οχι και το power σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ηλια, πατας μονο το κουμπί που κατεβάζει την ένταση, οχι και το power σωστα;

 

 

ναι... παιδες τα καταφερα.... αλλαξα υπολογιστη με win 10 και αυτος... κατι εφταιγε σε αυτον που προσπαθούσα... τώρα περιμενω να ανοιξει το κινητο... να δώ τι μαγικα εκανα... αν ειναι οκ θα σας ενημερωσω σε λιγο ή σε πλύ αναλογα το ποση ωρα κανει να ανοιξει (αν ανοιξει)...

Link to comment
Share on other sites

οκ κανει και το πρωτο updte... και μετα παλι απο την αρχή ε; περασμα τα παντα... με playstore τι παιζει;

Googlαρε Google installer

Μετα βαζεις και το locale more για ελληνικά στα προγράμματα και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

λαθος ποστ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Ηλια . Εγω εχω κανει 753 προσπαθειες και σταματαει η κοκκινη μπαρα στα 16 sec , και με πατημενο και το power στα 20 sec . ( αλλα βγαινει ο γιατρουδακος και κολαει το συμπαν )

Κατι με τα usb πρεπει να χει θεμα το πι σι , δεν μπορω να καταλαβω τι ομως . Μαλλον θ ανεβω Λαρισα μερια με καμια δεκαρια μπουενο χαχαχα .

Κατι αλλο ρε παιδια , ποια ρομ προτεινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Ηλια . Εγω εχω κανει 753 προσπαθειες και σταματαει η κοκκινη μπαρα στα 16 sec , και με πατημενο και το power στα 20 sec . ( αλλα βγαινει ο γιατρουδακος και κολαει το συμπαν )

Κατι με τα usb πρεπει να χει θεμα το πι σι , δεν μπορω να καταλαβω τι ομως . Μαλλον θ ανεβω Λαρισα μερια με καμια δεκαρια μπουενο χαχαχα .

Κατι αλλο ρε παιδια , ποια ρομ προτεινεται ?

 

δοκιμασε σε αλλο pc ολη την διαδικασια και ισως ξεκολλησει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Googlαρε Google installer

Μετα βαζεις και το locale more για ελληνικά στα προγράμματα και εισαι ετοιμος

 

there was a problem communicating with google servers... try again later... αυτο μου βγαζει...

ακυρο το εκανα...

το locate more που το βρισκω;

Edited by iliasgr1
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σε αλλο pc ολη την διαδικασια και ισως ξεκολλησει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

there was a problem communicating with google servers... try again later... αυτο μου βγαζει...

 

το locate more που το βρισκω;

Τον εχεις κανει εγκατάσταση τον ινσταλερ; πατα πεντε εξι φορες retry και θα συνδεθει μετα βαζεις το google play και βρησκες το προγραμματακι που σου έστειλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον θ ανεβω Λαρισα μερια με καμια δεκαρια μπουενο χαχαχα .

Κατι αλλο ρε παιδια , ποια ρομ προτεινεται ?

ενα μπουενο. Ειμαι σε διαιτα. Ψαξε να βρεις win10 ή αλλιως καποιο νεοτερο flah tool για τα 7. Θα σου στειλω λινκ το απογευμα. Τωρα που ο ηλιας εγινε φλασαδωρος βρεθειτε να στο φλασαρει. Μισο λεπτο δουλειά ειναι Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει partition τον εσωτερικο χωρο?

Μιας και για μενα τα 25 γιγα ειναι υπεραρκετα,θελω καμια 10αρια για μουσικη,backup κτλ και με τα wipe(παντα οταν περναω ρομ κανω και ενα wipe internal storage για καλο και για κακο) θα πρεπει να τα ξαναπερναω ολα.

Link to comment
Share on other sites

οκ , παιδια ευχαριστω .

και κατι αλλο , απο ρομ ? 7 1 16 ? εχει 2 η κοινοτητα . Ποια πρεπει?

 

Νομίζω 7.1.18 είναι η τελευταία σε official stable και σε dev 6.1.29

Και τις δύο έχω φορέσει με προτίμηση στη δεύτερη.

Μπορείς να βάλεις και unofficial stable 7.1.16 multilanguage.

Εξαρτάται τι προτιμάς.

Αλλη μια ρομ που ειναι γρήγορη είναι η SphinXv2d αλλα νομίζω εχει ελάχιστα bug.

Προσωπικά φοραω την dev 6.1.29 και είμαι ευχαριστημένος τόσο απο τη σταθερότητα οσο κι από τη smooth λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

παρελαβα σημερα και εγω και φοραει την 7,9,19 MIUI STABLE.

παιρνω αναβαθμησεις με αυτην?

καλη ειναι η να βαλω την ελληνικη?

ξερει κανεις πως τσεκαρω εαν ειναι ηδη ξεκλειδωτο το BOOTLOADER?

ρωταω γιατι μου ειχανε πει απο το bangood οτι θα ειναι ξεκλειδωτο.

ευχαριστω!

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

παρελαβα σημερα και εγω και φοραει την 7,9,19 MIUI STABLE.

παιρνω αναβαθμησεις με αυτην?

καλη ειναι η να βαλω την ελληνικη?

ξερει κανεις πως τσεκαρω εαν ειναι ηδη ξεκλειδωτο το BOOTLOADER?

ρωταω γιατι μου ειχανε πει απο το bangood οτι θα ειναι ξεκλειδωτο.

ευχαριστω!

 

Αν μπορείς να μπεις σε recovery mode τότε σημαίνει ότι είναι ξεκλείδωτος (αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

παρελαβα σημερα και εγω και φοραει την 7,9,19 MIUI STABLE.

παιρνω αναβαθμησεις με αυτην?

καλη ειναι η να βαλω την ελληνικη?

ξερει κανεις πως τσεκαρω εαν ειναι ηδη ξεκλειδωτο το BOOTLOADER?

ρωταω γιατι μου ειχανε πει απο το bangood οτι θα ειναι ξεκλειδωτο.

ευχαριστω!

 

δεν ειναι official, δεν εχει αναβαθμισεις, πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο bootloader, χλωμο να εχεις ξεκλειδωτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου .

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω 7.1.18 είναι η τελευταία σε official stable και σε dev 6.1.29

Και τις δύο έχω φορέσει με προτίμηση στη δεύτερη.

Μπορείς να βάλεις και unofficial stable 7.1.16 multilanguage.

Εξαρτάται τι προτιμάς.

Αλλη μια ρομ που ειναι γρήγορη είναι η SphinXv2d αλλα νομίζω εχει ελάχιστα bug.

Προσωπικά φοραω την dev 6.1.29 και είμαι ευχαριστημένος τόσο απο τη σταθερότητα οσο κι από τη smooth λειτουργία.

 

Να σαι καλα φιλε μου , Ευχαριστω .

 

Δλδ , οποια θελουμε τη περναμε με τον οδηγο στην αρχικη σελιδα ? ή καθε μια θελει κατι αλλο ? Επισης απο μαμισια σε καποια αλλη ή αντιθετα γινεται ?

Και κατι που δεν μπορω να βρω , υπαρχει ρυθμιση να βγαινει η φωτο του καλουντος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου .

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να σαι καλα φιλε μου , Ευχαριστω .

 

Δλδ , οποια θελουμε τη περναμε με τον οδηγο στην αρχικη σελιδα ? ή καθε μια θελει κατι αλλο ? Επισης απο μαμισια σε καποια αλλη ή αντιθετα γινεται ?

Και κατι που δεν μπορω να βρω , υπαρχει ρυθμιση να βγαινει η φωτο του καλουντος?

απο stable σε ντιβελοπερ γινεται απλα κατεβαζοντας την δευτερη στο κινητο και κανοντας update. εγω εμεινα στην developer γιατι σαν να βλεπω καλυτερη μπαταρια.

για τις επαφες πηγαινε στις επαφες. πατα το μενου και επιλεγεις να φαινονται οι φωτο

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στους γκουρού, χρειάζομαι μια βοηθεια για το κινητό της κουμπάρας.

Το κινητό πετάει καταρχήν.

Εχει βάλει επάνω τη θήκη nilkin, με το καπάκι.

Κατα καιρούς βάζει μουσική και κλιπς κτλ αλλά όταν κλείνει το καπάκι σταματά και η όλη λειτουργία.

Υπάρχει τρόπος να παρακαμπτει ελεγχόμενα το κλείσιμο της οθόνης και λειτουργίας όταν κλείνει το καπάκι?

Εννοώ αν μπορεί να κάνει κάτι ον/οφ αν θες να το λειτουργει έτσι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στους γκουρού, χρειάζομαι μια βοηθεια για το κινητό της κουμπάρας.

Το κινητό πετάει καταρχήν.

Εχει βάλει επάνω τη θήκη nilkin, με το καπάκι.

Κατα καιρούς βάζει μουσική και κλιπς κτλ αλλά όταν κλείνει το καπάκι σταματά και η όλη λειτουργία.

Υπάρχει τρόπος να παρακαμπτει ελεγχόμενα το κλείσιμο της οθόνης και λειτουργίας όταν κλείνει το καπάκι?

Εννοώ αν μπορεί να κάνει κάτι ον/οφ αν θες να το λειτουργει έτσι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

l

Νομιζω πρεπει να απενεργοποιησεις τον αισθητηρα προσεγγισης. Το πως θα στο πουν αυτοι που εχουν το τηλεφ. Εγω εχω το RN2

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα! βλέπω ότι αφού το αφήσω κ κάνω διαγραφή στο παρασκήνιο να μην τρέχει κανένα πρόγραμμα με "ανοιχτό wifi" την μπαταρία να την τρώει σε κατάσταση αδράνειας την νύχτα δλδ περισότερο κ απο οσο το χρεισημοποιο ανοιχτό..απο 38% πήγε 19% μεσα σε ένα 7ωρο! αν που πείτε για να κοιτάξω στο μενου μπαταριας να σβήνει της αφαρμογες αυτοματα το εχω κοιτάξει κ της εχω τσεκάρει να σβήνουν...τι αλλο μπορει να φταίει? (γιατι για 4.000 mAh πολυ ευαίσθητη την βλέπω πριν ημουν με 5000mah κ ξεχναγα να φορτίσω)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα! βλέπω ότι αφού το αφήσω κ κάνω διαγραφή στο παρασκήνιο να μην τρέχει κανένα πρόγραμμα με "ανοιχτό wifi" την μπαταρία να την τρώει σε κατάσταση αδράνειας την νύχτα δλδ περισότερο κ απο οσο το χρεισημοποιο ανοιχτό..απο 38% πήγε 19% μεσα σε ένα 7ωρο! αν που πείτε για να κοιτάξω στο μενου μπαταριας να σβήνει της αφαρμογες αυτοματα το εχω κοιτάξει κ της εχω τσεκάρει να σβήνουν...τι αλλο μπορει να φταίει? (γιατι για 4.000 mAh πολυ ευαίσθητη την βλέπω πριν ημουν με 5000mah κ ξεχναγα να φορτίσω)

 

με ποια ρομ είσαι? αν έχεις αυτή του κινεζομάγαζου πιθανόν τρέχει κάποια-ες εφαρμογές , γι ατό.;)

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ είσαι? αν έχεις αυτή του κινεζομάγαζου πιθανόν τρέχει κάποια-ες εφαρμογές , γι ατό.;)
το κινητό ειναι αγορασμένο απο skroutzomagazo κ ειμαι με την ελληνική "εκτέλεση" :lol: (77.0.19 stable) .κ τι κάνω,δεν σταματάει κάπως??το παρατηρώ πολύ οταν ειναι ανοιχτό το wifi........
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...