Jump to content

myphone POLL: Ποια εφαρμογή GPS χρησιμοποιείτε στο smartphone / tablet σας;


plankton69
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;  

1.167 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;

    • CoPilot
      15
    • Don't Panic
      25
    • Google Maps
      330
    • Here Maps
      372
    • iGO
      40
    • Navigon
      118
    • Ndrive
      4
    • OsmAND Maps & Navigation
      2
    • Tom Tom
      14
    • Sygic
      195
    • Waze
      9
    • Wisepilot
      1
    • Δεν χρησιμοποιώ GPS στο smartphone/tablet
      14
    • Άλλο
      22
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      5


Recommended Posts

Με Oneplus One χρόνια το navigon και πάντα ενημερωμένο.Άψογο! Και μιλάω για Ευρώπη για Ελλάδα δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Θεωρώ το gps μετά το αυτονόητο ενός κινητού, ως την πιο σημαντική λειτουργία/βοήθεια/εργαλείο στο κινητό.

Με την kit kat είχα τεράστιο πρόβλημα στο σήμα gps, στην ουσία δεν είχα gps, με την έλευση της lollipop, σήμα καμπάνα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Βασικά sygic.

Υπάρχει εναλλακτικά και το here, αλλά στην έκδοση του Android νομίζω πως δεν έχει επιλογή διανομής (σύντομη, γρήγορη, κύριοι δρόμοι κλπ) και με νευριαζει. Υπήρξαν φορές στην επαρχία που με έβαζε σε κατσικοδρομους και πλέον δεν το εμπιστεύομαι για επαρχία. Για διευκρίνηση η ρύθμιση αυτή υπάρχει στα lumia που έχουν το here plus.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ ενημερώστε με γιατί ως μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Sygic εδώ. Το έχω αγοράσει σε κάποια προσφορά πριν δύο χρόνια. Δεν είμαι εντελώς ικανοποιημένος και λογικά θα δοκιμάσω το here.
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα ειχα χρησιμοποιησει το Don't Panic, ηταν αρκετα καλο και γρηγορο και για λιγο το Sygic.

Τωρα και σε android και windows με καλυπτει το Here maps..

Οι Google maps αν και πολυ καλοι και πληρεις δε βολευουν παντα λογω χρησεις δεδομενων, αν και τωρα θα μπορει να γινεται και off line χρηση αν δε κανω λαθος.

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

κυρίως here maps αλλά και google maps περιστασιακά,αν και για την Αθήνα και τα δύο είναι πολύ καλά και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 1520 το navigon πιο πολύ αλλά έχω και της Here και Sygic που τα χρησιμοποιώ από σπανίως.

Από θέματα ακριβείας και με τα λιγότερα λάθη καλύτερο είναι το εργοστασιακό του αμαξιού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν ευχαριστημένος με κάποια εφαρμογή που είχα αγοράσει αλλά και κάποιες δωρεάν, οπότε πλέον χρησιμοποιώ το google maps. Δεν με σημείο πάντα ικανοποιημένο αλλά σπάνια με κρεμαει
Link to comment
Share on other sites

Here Maps, από το 5230 και μέχρι τώρα! :) Σύντομα και σε Android συσκευή. Όταν η Google αποφασίσει να δώσει σοβαρή offline πλοήγηση, το συζητάμε.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι είναι από τις καλές gps εφαρμογές αλλά δε περίμενα το here να είναι πρώτο στο poll...!! Θα το δοκιμασω σήμερα κιόλας!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά sygic.

Υπάρχει εναλλακτικά και το here, αλλά στην έκδοση του Android νομίζω πως δεν έχει επιλογή διανομής (σύντομη, γρήγορη, κύριοι δρόμοι κλπ) και με νευριαζει. Υπήρξαν φορές στην επαρχία που με έβαζε σε κατσικοδρομους και πλέον δεν το εμπιστεύομαι για επαρχία. Για διευκρίνηση η ρύθμιση αυτή υπάρχει στα lumia που έχουν το here plus.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ ενημερώστε με γιατί ως μου αρέσει.

 

Υπαρχει η επιλογη που λες.

 

Ξε-τικαρεις τους χωματοδρομους.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

dont panic στο android (κάποιος μου το έκανε δώρο από το πλαίσιο) με βόλεψε πάρα πολύ για Ελλάδα)

 

sygic στο iphone

 

 

στιγμές στιγμές χρησιμοποιώ και το google maps αλλά είναι απαγορευτικό πραγματικά... την μπαταρια την ξεζουμίζει με το καλημέρα και δεδομένα φεύγουν χωρίς να υπάρχει αύριο

Link to comment
Share on other sites

'Εχω χρησιμοποιήσει Don't panic του Πλαισίου, Here και Google.

Τα καλύτερα γραφικά με διαφορά τα έχει το Google.

Για το θέμα της κίνησης που πρόσφατα έδωσε και στην Ελλάδα, στο δικό μου κινητό ακόμα γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμα.

Στο Google έχω βρει αρκετές ελλείψεις, περιοχές και δρόμους τα έχω βρει στο Here και όχι στο Google!

Αλλά το Here έχει ένα κακό, δεν βγάζει με σαφήνεια τις εναλλακτικές διαδρομές και όταν αλλάξεις διαδρομή έχει μια εμμονή να σε γυρίσει στην πρώτη προτεινόμενη χωρίς να προσαρμόζεται σε κάτι άλλο.

Οπότε συνήθως καταλήγω στο Google.

Τέλος, το Here είναι λίγο πιο ακριβές όταν δίνει φωνητική εντολή για στροφή παράκαμψη, εκεί το Google υστερεί λίγα sec.

Αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες ανακάλυψα το HERE Maps. Πρίν, σε κάθε τηλέφωνο έβαζα το GoPilot.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...