Jump to content

myphone POLL: Ποια εφαρμογή GPS χρησιμοποιείτε στο smartphone / tablet σας;


plankton69
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;  

1.167 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;

    • CoPilot
      15
    • Don't Panic
      25
    • Google Maps
      330
    • Here Maps
      372
    • iGO
      40
    • Navigon
      118
    • Ndrive
      4
    • OsmAND Maps & Navigation
      2
    • Tom Tom
      14
    • Sygic
      195
    • Waze
      9
    • Wisepilot
      1
    • Δεν χρησιμοποιώ GPS στο smartphone/tablet
      14
    • Άλλο
      22
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      5


Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει "Don't Panic" που μου είχαν δώσει σε προσφορά με την αγορά προηγούμενου κινητού. Καλό ήταν... αλλά σαν τους χάρτες της Nokia δεν έχει! Δωρεάν και πλήρεις. Από το N8 που άρχισα να χρησιμοποιώ GPS με έχουν βολέψει αφάνταστα. Here Maps λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Navigon και Here maps...

εχει να κανει με την διαδρομή... κάποιες διαδρομές ειναι πιο καλό το ενα σε κάποιες αλλες το άλλο...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από Ndrive και όποιο θέλετε χρησιμοποιήστε.:)

Google maps περισσότερο και here maps λιγότερο πιστεύω με αυτά τα 2 ο μέσος χρήστης είναι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω δοκιμασει πολλα αλλα κανενα δεν δουλεψε σε καμια συσκευη και οσα δουλεψαν σιγουρα θα εβρισκα τον δρομο εμπειρικα πιο ευκολα μιας και τον περισσοτερο χρονο τον τρως να βρεις πιο κουμπι απο τα παμπολλα με σημαιουλες δρομους και σηματα πατας για να βγεις στον χαρτη και να βαλεις την οδο.

Μακραν η χειροτερη μου εμπειρια σε smartphone και tablet,μιλαω βεβαια για offline mode για online δεν ενδιαφερομαι.

 

Η επιλογη μου στο Poll ειναι Google Maps γιατι τωρα με τα offline maps δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο,βλεπεις καθαρα τον χαρτη και που εισαι,βαζεις pin και βλεπεις τις οδους που πρεπει να πας,τοσο απλα,τα υπολοιπα φρου φρου καθε αλλο παρα χρησιμα ειναι.

 

Ειδικα για πεζους ειναι ++++

Link to comment
Share on other sites

Sygic.Ειχε βγαλει πριν 2 χρονια μια προσφορα που ειχε την Ευρωπη με 9,99 και το χτυπησα αλυπητα.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Sygic και Navigon στο Note 3. Τελευταία και το Here. Here και στο Asus vivotab note 8. Μπράβο στο here, που είναι δωρεάν. Google maps όχι ακόμη αλλά θα το δοκιμάσω και αυτό. Δυστυχώς ή ευτυχώς η δωρεάν διάθεση τών 2 παραπάνω εφαρμογών έκανε μεγάλη ζημιά στις πωλήσεις εφαρμογών τέτοιου είδους.
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Here και sygic.

Τωρα με τη "κυκλοφορια" λεω να δοκιμασω ομως την google. Πως γίνεται να μη "σβηνει" η οθονη; (σε ελευθερη πλοηγηση, οχι σε καθορισμενο προορισμο)

Link to comment
Share on other sites

Google maps και από εμένα. Αν και πολύ λίγες φορές, ειδικά στην επαρχία πάει να με βγάλει από κάτι στενούς ή και ανύπαρκτους δρόμους, για το 95% των περιπτώσεων με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.
Link to comment
Share on other sites

Here maps!!!!

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Σε Galaxy S5 τα Don't Panic, Goggle Maps and HERE Maps αναλόγως την περίσταση και τις απαιτήσεις. Όλα τους, αναλόγως των συνθηκών, έχουν κάνει μικρολάθη αλλά τίποτα το ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Στο τάμπλετ (Galaxy Note 10.1) τα Goggle Maps and HERE Maps. Αλλά σπανίως χρησιμοποιώ το tablet για navigation.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τους χάρτες της Microsoft που βασίζονται στους HERE. HERE Maps και HERE Drive τα έχω σβήσει αφού είναι το ίδιο πράγμα με την εφαρμογή Μaps. Ο βασικός λόγος είναι το offline και το ότι δεν υπάρχουν χρήματα για κάτι άλλο !! Καλοί και αξιόπιστοι και έχοντας τις βασικές ρυθμίζεις...
Link to comment
Share on other sites

Ή ουσία στην πλοήγηση ειδικά όταν οδηγείς είναι οι φωνητικές οδηγίες. Το here είναι εξαιρετικό. Καλές φωνητικές οδηγίες και πραγματική offline πλοήγηση, όχι πασαληματα σαν της Google. Αν βάλεις και το γεγονός ότι έχεις όλη τον κόσμο τζάμπα και για πάντα τότε δεν υπάρχει καλύτερο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...